Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
23 Ocak 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
675 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Kısa Çalışma Ödeneği Haziran 2021'e kadar uzayabilir.

#SONDAKİKA


Ak Parti Kısa Çalışma Ödeneği'nin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Haziran 2021 yılına kadar uzatılmasını sağlayacak Kanun Teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sundu: (Resmi)

2 yıl
G4560+h110m anakartlı sistemi yükseltme tavsiyesi istiyorum.
Arkadaşlar merhaba. Elimde;

G4560 işlemci
h110m ddr4 2133 Mhz AsRock anakart
Rx460 ekran kartı
8 gb 2133 Mhz CL14 Ram
350w Psu

sistemi mevcut.
https://www.teknobiyotik.com/aerocool-rift-600w-80-temperli-cam-panel-usb-3-0-kart-okuyuculu-rgb-oyuncu-kasasi.htmlhttps://www.teknobiyotik.com/galax-geforce-gtx1650-super-ex-1-click-oc-4gb-128bit-gddr6-ekran-karti-65sql8ds61ex-30588.html

Bu kasa ve ekran kartını alıp sistemi güncellemek sizce mantıklı mı? Düzgün bir performans alır mıyım? Çok fazla para harcamak istemiyorum. En minimal şekilde maksimum performans arıyorum.
2 yıl
Corona virüsünün yayılmasının en büyük sebebi çocuklardır

Acilen buna bir çözüm getirmek gerekiyor. Yetişkin kesimde 10 da 3 ü maske takmıyor ya da dikkat etmiyorsa çocuklarda abartmıyorum 10 da 9 u ne maske takıyor ne dikkat ediyor. Acil radyoloji çalışanıyım, gelen 10 11 yaş altı her çocuklu aileyi uyarmak zorunda kalıyorum. Hastane içinde dahi maske takmıyorlar. Salya sümük ağlamaları, sağa sola hapşurmaları, tükürmeleri. Çocuk olduğu için ne anası babası uğraşıyor ne çevredeki insanlar uyarıyor.

2 yıl
Sizce konsol devri bitti mi? Yeni bir PS ve ya XBOX gelir mi?
Açıkçası ben bir sonraki nesilde konsol devrinin sonlanacağını düşünüyorum. Bu iki dev servis olarak devam edecektir. Sonraki neslin servis sistemiyle entegre şekilde çıkartılacağını ve son konsollar olacağını tahmin ediyorum.(Çokta zor değil bunları tahmin etmek.) Koca koca konsolların devrinin artık bitmesi gerekiyor. Ortalama alırsak sonraki nesil 7 sene ondan sonraki de 14 sene sonra gelecek. 14 yıl sonra da artık konsollarla, kablolarla uğraşmayız herhalde. Gamepad+tv'ye bağlanacak bir box ve ya usb ile bu işi çözelim. Tabii buradaki temel nokta TTNET. 14 sene sonra bile herkese 100 mbps üzeri internet verebileceğinden şüpheliyim.
2 yıl
2015 yılında gelen su faturasıyla 2020 yılında gelen su faturası arasındaki fark.2015 Asgari ücret 950 TL 12m3 kullanım 64 TL fatura tutarı

2020 Asgari ücret 2324 TL 13m3 kullanım 56 TL fatura tutarı

2 yıl
İnternette ürün satma adı altında çocuk tacirliği yapıldığı iddiası


Twitter'da inanılmaz bir iddia dolaşıyor. İnternette çeşitli ürünler uçuk fiyatlara satılıyor ve bunun altında çocuk tacirliği yapıldığı iddiaları var. Türkiye de olduğu iddiaları var bu durumun.

2 yıl
Beylikdüzü tarafında 180-190 bin liraya ev bulabilir miyiz?
Oturan arkadaşlar bilginiz var mıdır? Sarı sitede uygun ilanlar var ama çoğu sahte gibi duruyor.
2 yıl
Silinsin.
Silinsin.
2 yıl
Co op hikaye odaklı oyun tavsiyeleriniz nelerdir?
Merhaba arkadaşlar. Arkadaşla beraber oynamak için oyun arıyoruz.

A Way Out
Borderlands Serisi
Far cry 5
Resident evil 6
Diablo 3
Battleborn

Bunları oynadık. Dead Island definitive edition ve riptide oyununu düşünüyoruz. Division 2 de uygun bayağı onuda almayı düşündük. Var mı tavsiyeleriniz acaba ve bu oyunlar nasıldır.

Dying Light psn e gelecek diye bekliyoruz.
2 yıl
Sistem yükseltmek için tavsiyeleriniz nelerdir?
Merhabalar. Elimde şöyle bir sistem var.

AsRock H110M anakart
İntel g4560 işlemci
MSI RX 460 2gb ekran kartı
G.Skill 8GB DDR4 2400 MHz ram
230v Psu

Güncel oyunları orta ayarlarda oynamak istiyorum. Aslında Gta V, Witcher 3 gibi oyunları hatrı sayılır şekilde güzel oynadım. F/P oranı çok güzel bir sistemdi zamanında.

Gel gelelim Metro Exoudus oynamak istediğimde tam bir hayal kırıklığı yaşadım. En en düşük ayarlarda bile oynayamadım. Moralim bozuldu. Bu kadar kötü performans beklemiyordum. Cod WW2'de de e işte. Fps iyi seyrediyordu ancak oyundan mı bilmiyorum, kaplamalar falan çok dandik duruyordu, ayarları ne kadar yükseltirsem yükselteyim çözemedim.

Bu sistem bir kaç dokunuşla adam olur mu sizce? 60+ sabit fps, ultra ayarlar gibi derdim yok. Şu Metro Exoudus'u orta-üst seviylerde oynayayım yeterli.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle