Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Binbaşı
13 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Laptop Tavsiyesi
Arkadaşlar merhaba,

Uzun yıllardır kullandığım ACER laptopum isteklerimi karşılayamaz hale gelince yeni bir arayışa girdim ama bilgi bolluğundan kafam allak bullak oldu. kullanım amaçlarımı aşağıda listeleyeceğim, i7 işlemcili bir bilgisayar olsun istiyorum -gerekli olduğuna tam emin de değilim ama-;

*Kesinlikle oyun oynamayacağım bilgisayarda, günlük işlemlerin halledilmesinde kullanacağım,
*Autocad ve solidworks yükleyerek kendi kendime çalışmalar yapıp bilgilerimi güncel tutmaya çalışacağım,
*Programlama dilleri ile ilgili merakım var, en basitinden Python yazılım diline giriş yaparak bilgisayarda çalışacağım.
*Nadiren de olsa boş zamanlarımda photoshop'da çalışmalar yapabilirim.

Bunun dışında geri kalan kısmı forum genelindeki arkadaşların istekleri ile aynıdır; makinede ssd yoksa ssd uyumlu olması, ssd takılabilmesi, kaliteli bir kasa vb.

Full HD ekran ve IPS/TN panel konusunda da yönlendirmelerinize ihtiyacım var.

Maddi olarak ayırabileceğim rakam ise öyle 10.000 li rakamlara çıkmak olamaz, ama incelediğim kadarıyla min. 4.500 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmam gerekecek.
5 yıl
Canon D-SLR önerileriniz
Arkadaşlar merhaba,

yarın uzun süredir ertelediğim fotoğraf makinesi alma konusunu tamamlamayı planlıyorum. Kafamda canon eos 760d 18-55 ISII kit yanına da f1.8 lens alma planı var. Manzara ve portre ağırlıklı çalışacağım, fotoğraf kulüplerine girerek ortak zaman da geçirmeyi düşünüyorum. bu doğrultuda şunu da eklemelisin dediğiniz lens var mıdır? veya filtre? veya kit alma şunları şunları ekle diyebileceğiniz lensler?
Düşündüğüm kadarıyla daha çok portre ve manzara ağırlıklı olacak, belki makro çekimlere de ağırlık verebilirim (çiçek böcek vb. yakın plan resimlerdeki detaylar hoşuma gidiyor), çok nadir olmak kaydıyla hava gösterilerinde de kullanmayı düşünüyorum ancak bunun lensini sonra da alabilirim.

önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

bir diğer sorum da, kit lenslerde 18-55 IS STM ve 18-55 IS II kit görüyorum, aralarındaki fark nedir ve hangisinin tercihi daha mantıklı olur sizce?
6 yıl
Anlam veremediğim sıkıntı
Arkadaşlar merhaba,

Yaşadığım ve anlam veremediğim bir problemim var. Evdeki internet bağlantım için speedtest'ten hız testi yaptığımda ipad ve cep telefonum üzerinden yaklaşık 15-16 mbit'lik bir bağlantı hızı görürken, dizüstü bilgisayarımda aynı testi yaptığımda 9.2 mbit gibi bir hız görüyorum. Müşteri hizmetlerinden kontrol ettirdiğimde bir problem göremediler ancak bu yaşadığım probleme bir anlam veremiyorum.

Çözüm adına fikri olan arkadaşlar yol gösterebilirse çok sevinirim açıkçası.
6 yıl
Canon eos 760d veya Nikon'daki muadili?
Arkadaşlar merhaba,

İş hayatına çok gömülünce iyice asosyal olmaya başladığımı farkettim. Bir hobi edinme gereksinimi doğunca dslr makinelere bakmaya başladım. Daha önceden eos 550d kullanmıştım, amacım şu anki en güncel dslr makineyi almak (aklımda en azından keşke onu mu alsaydım sorusu kalmasın diye).

Makineden önce lensin önemli olduğunun farkındayım. Sizden ricam eos 760d'yi kafaya takmak mantıklı mı? 760d yerine 750d de alabilirsin veya bu ikisinin yerine nikon'dan şu modeli al gerisi de cebinde kalsın vb. önerilere ihtiyacım var.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
6 yıl
Telefon açılması hatalı lütfen satıcınızla görüşün
Arkadaşlar merhaba, anneme ait c5-00 telefona kendi hattımı takmak istediğimde, pili çıkarıp kendi hattımı taktıktan sonra açmak istediğimde telefon açılmıyor ve ekrana çıkan tek uyarı da "telefon açılması hatalı lütfen satıcınızla görüşün" yazısı oluyor.
Pili, sim kartı ve hafıza kartını teker teker çıkartarak açmaya çalışsam da hep aynı uyarıyı verdi ve şu an telefonu açamıyorum maalesf

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olurum.
6 yıl
İşçi problemi-soru
Arkadaşlar merhaba,

Yeri burası olmayabilir belki ama Ales'e hazırlanırken aşağıdaki gibi bir soruyla karşılaştım ve saatlerdir uğraşmama rağmen bulamadım sonucunu. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Bülent'in 3 günde yapabildiği bir işi Erdal 2 günde yapabiliyor. Erdal'ın 5 günde yapabildiği bir işi de Süleyman 3 günde yapabiliyor.

Buna göre, üçünün birlikte 2 günde bitirdiği bir işi Süleyman tek başına kaç günde yapabilir?

Cevap; 6
6 yıl
İşçi problemi-soru
Arkadaşlar merhaba,

Ales'e hazırlanırken aşağıdaki gibi bir soruyla karşılaştım ve saatlerdir uğraşmama rağmen bulamadım sonucunu. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Bülent'in 3 günde yapabildiği bir işi Erdal 2 günde yapabiliyor. Erdal'ın 5 günde yapabildiği bir işi de Süleyman 3 günde yapabiliyor.

Buna göre, üçünün birlikte 2 günde bitirdiği bir işi Süleyman tek başına kaç günde yapabilir?

Cevap; 6
7 yıl
1.700 Tl'ye kadar notebook önerileriniz
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 9 senedir sıkıntısız kullandığım acer marka dizüstü bilgisayarım dün birdenbire kendi kendine kapandı ve artık açılmıyor. Başlıkta da belirttiğim gibi 1.700 tl'ye kadar alınabilecek en mantıklı dizüstü bilgisayar önerilerinize ihtiyacım var.

Bilgisayarda çok spesifik işlemler yapmıyorum, autocad yüklerim ama daha çok pratik yapmak adına hafif şeylerde kullanırım, photoshop ile basit işlemler yaparım ve daha çok internete girmekte kullanırım bilgisayarı. İ5 işlemcili olması ve iyi bir ram kapasitesi olması sanırsam tercih etmem için iyi bir neden olacaktır.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
8 yıl
Torrentleech davetiyesi
Arkadaşlar selamlar,

**** üzerinde davetiyesi olanlardan birisi tarafıma davetiye iletebilir mi acaba? Rosetta Stone v4 setleri indirmem gerek de :/

teşekkürler şimdiden.
8 yıl
windows 8 görev çubuğu başlat menüsü
arkadaşlar selamlar,

bugün windows 8 kurdum bilgisayarıma, ilk başlarda alışmakta biraz sıkıntı çektim ama şimdi ufak ufak çözüyorum, tek alışamadığım nokta windows 7'de sol alt kenarda görev çubuğunda olan başlat menüsü 8'de yok gibi, google'dan baktığımda bazı ekran görüntülerinde bunun olduğunu gördüm windows içinden nasıl yapıldığını öğrenemedim bir türlü;bunun nasıl yapılabileceğine dair bilgi verebilir misiniz rica etsem?

teşekkürler şimdiden.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.