Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
09 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme (?)
269 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
2018 octavia vs 2018 insignia

arkadaşlar merhaba bir önceki aracım 2015 1.6 136 hp dizel astra idi koltuklarında yalıtımından hiç memnun değildim o arada yine 2015 model octavia vardı tanıdığımd aldım 2 yıldır sorunsuz biniyorum km artık çok fazla oldu 200.000 km yaklaştı şu anda aracımı yenilemek istiyorum


alacağım araç ya 500.000 bandında insignia olacak "Insignia1.6 CDTIGrand Sport Design"

yada yine octavia makyajlı " Octavia1.6 TDI Optimal"


octavia bildiğim araç geneişliği kullanımı vites geçişleri beni üzmeyeceğinden eminim


ama aynı şekikde insignia dan yana bilgim yok daha önceki astranın verdiği konfor eksikliğinide yaşayabilirim diye korkuyorum

4 yıl
Moody's, Türkiye'nin kredi notunu düşürdü
4 yıl
KDV iadeleri yapılamıyor!
KDV iadesi için mal müdürlüklerine gidenler elleri boş döndü. Son 20 gündür “Para yok” denilerek KDV iade işlemleri gerçekleştirilmiyor.
Ekonomik belirsizlikler, maliyet artışları ve yüksek döviz kuru gibi nedenlerle zor bir dönemden geçen iş dünyasına bir darbe de KDV iadelerinden geldi. 1 yıldan fazla bir süredir KDV iadeleri konusunda sıkıntı yaşayan iş dünyasının talep ettiği milyarlarca lirayı bulan iadeler ile ilgili vergi dairelerinde işlemler bitirilmeye başlandı. Ancak KDV iadelerini almak için mal müdürlüklerine gidenler elleri boş döndü. Mal müdürlüklerinde son 20 gündür “Para yok” denilerek KDV iade ödemeleri yapılmıyor.

İFLASA NEDEN OLUYOR

Finansman sıkıntısı çeken işletmeler açısından KDV iadeleri hayati öneme sahip. Uzmanlar, KDV iadelerini alamadığı için konkordato ilan etmek zorunda kalan, hatta batan şirketlerin olduğunu ifade ediyor. Bu yılın başında Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, KDV iadeleri konusunda yeni sistem getirildiği belirtilmiş, iade talebinin olumsuzluk tespit edilmeyen kısmının yüzde 50'sinin 10 iş günü içinde mükellefe iade edileceği kaydedilmişti. Ancak, bu ödemeler de gerçekleşmedi.

ZORLU İŞLEMLER

Sözcü'den Taylan Büyükşahin'in haberine göre KDV iadeleri konusunda vergi dairelerinde işlemlerin bazen 1 yılı bile bulduğu belirtiliyor. Örneğin, ihracatçı KDV iadesi almak için yeminli mali müşavir raporuyla vergi dairesine başvuruyor. Vergi dairesi gerekli incelemelerini yapıyor ve KDV iadesinin ödenmesi işlemini onaylıyor. Ödeme yapılması için dosya mal müdürlüğüne gönderiliyor. Mal müdürlüklerince para olmadığı gerekçesiyle 20 gündür hiçbir ödeme yapılmıyor. Bütçede yer alan verilere göre devlet 2019 yılında 97 milyar lira KDV iadesi yapacaktı. İşletmeler KDV iadesini alamayınca, yüzde 18'lik KDV kadar ilave finansman yüküne katlanmak zorunda kalıyor.

VERGİ GELİRLERİ DÜŞTÜ, KASA BOŞALIYOR

KDV iadelerinin yapılamamasının ülke ekonomisinin durumunu gözler önüne serdiğini ifade eden vergi uzmanı ve Sözcü Yazarı Nedim Türkmen, kamu giderlerinin arttığını, buna karşılık gelirlerin ise azaldığını belirtti. Ekonomik daralma yaşandığını söyleyen Türkmen, “Kasada para yok. Vergi gelirleri enflasyonun 4'te biri oranında arttı. Nakit dengesi bozuldu. 80.8 milyar TL açık beklentisi vardı. Bütçe açığının 160 milyar liranın üzerine çıkacağını düşünüyorum” dedi.


http://www.cumhuriyet.com.tr/m/haber/ekonomi/1438340/KDV_iadeleri_yapilamiyor_.html
4 yıl
Hakemlerde Hata Yapabilir.
şurada 2-3 hafta önce bedavadan aldığınız 3 puana sayın hocanız kalkıp utanmadan "hakemlerde hata yapabilir onlarda insan" dedi madem öyle fenerbahçe maçındada hata yaptı insan onlardabide bunu parça parça izleyin trabzonsporu nasıl biçtiniz yine iyi kötü 1 puan aldınız ağlamayın
4 yıl
www.turksatkablo.com.tr ye giremiyorum
www.turksatkablo.com.tr ye giremiyorum adresine ulaşamıyorum bir türlü 2-3 tane tarayıcı denedim. iphone dan denedim farklı pc den hatta android tv dende denedim yine yok. bunun sebebi ne olabilir ?
4 yıl
Hangi modem ???
Arkadaşlar infiniti mi ?? 383zn mi ?

İkisinden birisini Alicam kiralama olayı çok saçma


2. El temizleri 100-150 arasında ikisininde

Farklı marka modemler zaten olmuyor


Bunlardan ikisini de kullanıp hangisinden daha fazla memnunsunuz? Wifi olarak hiç kapanmadan çalışacak TV PC cep telefonu tablet bağlı olarak kaldırabilecek

Yada farklı bir modem varmi önereceğiniz ??
4 yıl
Bu haber gerçek mi ?


Bu video yu dolaşırken gördüm sonra bu haber aklıma geldiGöz göre göre çarpmış ve 3 şehit vermisiz bu nasıl iş ?


Biraz daha kurcalarken kaza raporuna ulastim

http://www.ubak.gov.tr/BLSM_WIYS/KAIK/tr/Deniz_Rapor/20171215_104657_76347_1_76648.pdf
4 yıl
Bu haber gerçek mi? Şehit olan 3 personelimiz ?
5 yıl
kalbonet alt yapısını kullanan firmalar
merhabalar kablonet alt yapısını vodafona haricinde kullanan varmı ?
biraz daha beklesek herhangi bir sağlayıcı ile anlaşırlarmı

istanbulda oturuyorum 2.800 mt ile 6 mb internet kullanıyorum tttnet taahhüt üm bitti vdsl2 maalesef hattan dolayı olmuyor.
iş yerimde netspeed kullanuyorum çok memnunum adamlardan fiyatlarından vodafone u hiç sevemedim kullanmak ta istemiyorum
turknet milleni netspeed gibi sağlayıcılardan turksat alt yapısını kullanan varmı teşekkürler
5 yıl
Kablonet alt yapısı kullanan firmalar.
Merhabalar ben şu an TTNet kullanıyorum 7 MB ile internete giriyorum santral uzakligim 2.700 MT yeni binamıza Kablonet geldi baktığımda paketler hoşuma gitmiyor. Taahhüt vermekten nefret ediyorum. Milenicom turknet netspeed gibi firmalardan Kablonet alt yapısını kullanan firma var mı? Vodafone kullanıyor şu an sanırım o da 24 at taahhüt istiyor hadi 12 neyse 24 çok fazla akk sorunu da var.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle