Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
B

Yarbay
06 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme (?)
62 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
8 yıl
Blave's Kha'zix Top Lane Guide
Merhaba arkadaşlar, en son patch ile birlikte Kha'zix'e gelen nerften sonra full ad assasin oynamak yerine ad off-tank olarak top lanede kullanmanın gayet mantıklı olduğuna karar verdim. Stat, senaryo, skill özellikleri gibi şeyleri rahatlıkla heryerden bulabileceğiniz için heryerde bulamayacağınız şeylerden bahsedeceğim rehberimde. Yapacağım yazım hatalarından ve TÜrkçe, İngilizce karışık yazmamdan dolayı şimdiden özür dilerim.(Her 2 sunucuda da aktif olarak oynayınca tabi.)

Öncelikle kendimden bahsedeyim, oyunu sezon 1'den beri oynuyorum sezon 2'de gold sezon 3'te diamonda çıkmıştım. Her 2 sunucuda da oynuyorum,
Westte nickim Blave ve diamond 3 liginde bulunmaktayım.
TR'de nickim BZ Blave ve şampiyonluk aşamasında bulunmaktayım.
Oyun içinden de ekleyip bana sorular sorabilirsiniz.(Eklediğinizi burdan PM ile yada cevap olarak söyleyebilirsiniz.)
Elimden geldiğimce bütün sorularınızı cevaplayıp size yardımcı olmaya çalışırım.


AD Off-Tank Kha'zix:

Mobilitysi yüksek, gap-closer ve kaçma özelliğine sahip, doğru kullanıldığında yüksek miktarda slowu olan ve tanky olmanızın yanında gayet iyi hasar veren, kendisini top lanede tercih ettiğim championdur. Rehberimde sizi elimden geldiğince bilgilendireceğim.

Runes:

x6 Armor Penetration (Zırh Delme)
x3 Attack Damage (Saldırı Gücü)
x9 Armor (Zırh)
x9 Magic Resistance per level (Seviye başına Büyü Direnci)
x3 Attack Damage (Saldırı Gücü)

Fazla açıklamaya gerek yok sanırsam. Karşınıza Rumble tarzı earlysi yüksek magic damage vuran champ gelirse level 1 magic resist de alabilirsiniz.

Masteries:

Kendi çoğu champe tercih ettiğim mastery sayfam.

Skill Build:

Evolve sırası: Q>E>R

Item Build:

Start with:


Early game:


Mid game:


Core Items:
+>>


veya (2'sinden birini tercih edin.)
veya
Bot olarakta

[size=3]Sebepleri:
: Early game'imizi çok iyi bir şekilde geçirmek ve sustain kazanmak.
: Amacımız mobility kazanmak ve cooldownu çok kısa olan Q skillimiz ve pasifimiz ile birlikte müthiş bir combo olması.(Q bastıktan sonra basic attackınız hem pasifinizden gelen bonus damage + slow hem de trinityden gelen bonus damage ile gayet mantıklı bir seçim.)
: Lane pushlamamıza yardımcı oluyor, 1v1 fightlarda çok avantaj sağlıyor ve teamfightlarda asist almanızı kolaylaştırıyor.
: Fightlarda focus yememizi önler. Ayrıca çok iyi kaçma mekanizması olan championlara çıkılabilir çünkü öldüğünüz yerde tekrar doğunca kaçamayacaksanız bu itemın pek bir önemi kalmazdı.
: Off-tank olduğumuz için attack damage yerine armor penetration daha çok işimize yarayacaktır. Ayrıca % missing health vuran Q skillimiz için armor penetration şart. 2'si de gayet uygundur hangisini tercih ediyorsanız onu alın.
E ile atladığınızda disengage skilli ile sizi uzaklaştırmaları kötü olur. Örneğin adc'ye atlarken Janna size Q atarsa hiç hoş olmaz. Bu gibi durumlar ve Thresh gibi champlere olmadık yerde yakalanıp oyunu throwlamayı engellemek için alabilirsiniz. Ayrıca verdiği magic resist ve health çok iyi.
: Karşıda magic damage zayıfsa Banshee yerine tercih ederim.
: Karşıda 2+ basic attacka dayalı champler olduğunda bunu alıyorum genelde.(Örneğin Vayne ADC+Nasus TOP)
: Karşıda CC çoksa veya mres ihtiyacı için alınabilir.
: Diğer 2 bota da ihtiyacınız yok ise bunu alabilirsiniz.

Final build example:
Amacımız ve Taktiker:

-Kha'zix'e gelen son nerften ve ultiye gelen bufftan sonra champimizi ad assasin yerine ad-offtank oynuyoruz. 2 ofansif, 3 defansif itema sahip olmalıyız. Champimizin amaçlarından biri early gamede rahatça snowball olabilmesi.(Solo queueda rahat taşırsınız.)
-Teamfightlardaki amacı ise gayet tanky olmamızla birlikte karşıdaki carrye yapışabilmek. Genellikle carrye atladığınızda bütün focusu üstünüze alırsınız. Focusu yer yemez ulti basıp karşı takıma vakit kaybettirebilirsiniz. Yüksek eloda karşılaşabileceğiniz bir sorun ise sizin etrafınıza vision ward dikilmesi.
-16 levelda ultinizi bastığınızda %50 damage reduction alıyoruz toplam 3 kere basıp her defasında 2 saniyeliğine görünmez olabiliyoruz. Bu 6 saniyeyi çok güzel kullanıp karşı takımın verdiği burst v.b skilleri absorbe ederseniz team fight için ciddi anlamda katkınız olur.
-Tank build çıkmamıza rağmen skillerin özellikleri sayesinde gayet iyi bir damage'e sahip oluyoruz. Özellikle Q skillinizin missing healthe göre vurması çok iyi.
-Focuslandığınız kişiyi keserken Q>Basic attack yapıp ultinizi basabilirsiniz. Trinity Force ve ultinizden gelen mobility sayesinde rahatça yakalayabilirsiniz. Yani amacımız burst vurmak değil.
-Level 1'de karşıdaki adamla takasa girmeniz %90 sizi üstüm duruma sokacaktır. Hatta çok az canlı kalırsa her iki taraf da level 2'ye rushlayıp E skillini kullanarak direk first blood alabilirsiniz.
-W skillinizi çok az kullanmaya çalışın, en çok mana harcayan ve sizi rahatça manasız bırakabilen bir skill. Adama all-in(Ölümüne girmek gibi bir şey diyebiliriz.) yapacağınız zaman kullanabilirsiniz, bu yüzden sustainimizi 2 Doran's Blade ile sağlamaya çalışıyoruz.
-Teamfightlarda karşıdaki bütün herkese en az 1 kez hasar vermeye çalışın. Sunfire Cape itemımız çok işe yarayacak bu konuda. Asist almanızı istememin sebebi ise evolve edilmiş E skillimizin cooldownunun resetlenmesi. E skillinini kullanmadıysanız ve en az 1 kere vurduğunuz düşman ölmek üzere ve siz bunu görüyorsanız E skillinizi kullanıp, düşmanınız ölünce asist alıp tekrar E ile atlayabilirsiniz. (Double E.),
-Initiate kapasiteniz yüksek.(Teamfightı başlatmak.) E skilli ile adamların arasına atlayıp bütün focusu üstünüze alıp ultinizi basıp rastgele bir yerden çıkmanız karşı takım için teamfightlarda müthiş derecede kargaşa yaratır.


Solomid.net'e bu rehberin daha ayrıntılısını yazdım. İsteyenler oradan bakabilir burda yazmayan ve orada olan bayağı şeyler var. Eğer rehber tutarsa hepsini buraya da yazabilirim.
Solo-mid'teki rehberim
Oyun içinden de ekleyip bana sorular sorabilirsiniz.(Eklediğinizi burdan PM ile yada cevap olarak söyleyebilirsiniz.)
Rehberi okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorumlarınızı, eleştirilerinizi bekliyorum.
Beğenmediğiniz kısımları sebepleriyle birlikte bildirirseniz sevinirim arkadaşlar.
İyi forumlar. <3
B
9 yıl
TR'de smurf kasıcak/Normal game girecek olan
Evet beyler TR'de smurf kasıyorum fakat tek başına tam bir eziyet gibi oluyor normal gameler, şuan 15 levelım katılmak isteyen varsa nicklerinizi yazabilirsiniz yada ekleyebilirsiniz beni. Jungler oynarım genellikle ama bot lane de gidebiliriz.
Nick: Blave
B
9 yıl
Diamond oldum qnqlar (Euw)


Uzun uğraşlar sonunda Ensar'ın da yardımı sayesinde sonunda amacıma ulaşmış bulunmaktayım thx ensar and türkcan <3
http://www.lolking.net/summoner/euw/22185118

BONUS:
B
9 yıl
Jinx için bekledğim nerfler
Öncelikle Q skilinin pasifini 3'e stacklediğinizde basic attack yapmayı kestiğiniz zaman stackler 1er 1er iniyor. Yani hepsi birden kaybolmuyor. Bu nerflenebilir bence.
W skillinin ad ratio yada base ad.
Ultisinin cooldownı nerflenebilir.
B
9 yıl
Flames of Rage (EuW Stream: Offline) 5v5 Ranked Team - Silver 1
Flames of Rage: Arkadaşlarla EuW serverında eğlenmek, yükselmek, keyifli vakit geçirmek için açtığımız ranked team. Şuanlık hedefimiz golda yükselebilmek. Silver I promo maçlarındayız.Oyuncular:

Top-lane: Vapadry (Ahmet)
Jungler: Romorty (Forumdan kinataki, Hamza)
Mid-lane: Blave (Black Burn, Batın)
AD Carry: romanrockie (Doruk)
Support: Aresa (Efe)
Analizcimiz: Najerin (Forumdan Abyss, Türkcan)

Skype'tan isimlerle seslendiğimiz için isimleri de yazma gereğini duydum arkadaşlar.
Najerin oyunlarımızı spectate edip hatalarımızı, eksiklerimizi söyleyen kişi. Siz de eksiklerimizi, hatalarımızı herhangi bir üslupla dile getirmekten çekinmeyin arkadaşlar.

-Ben (Blave) sezon 1'den beri oynuyorum. Solo rankedta jungle veya ADC rolünü oynuyorum. Diamonda çıkma çabalarındayım bu sezon.
-Ahmet (Vapadry) fena oynamasa da bencil oyun tarzı yüzünden silver I'de takılıyor. Maç başı 3-4 puan geldiği için çıkması uzun sürüyor biraz.
-Hamza (Romorty) yüksek oyun bilgisine rağmen bildiklerini tam anlamıyla uygulayamadığı için goldta ama gittikçe yükseliyor.
-Doruk (romanrockie) ile Efe (Aresa) TR serverından geldiği için buraya alışmaya çalışıyorlar, beraber sürekli bot lane gittikleri için birbirlerine alışkınlar.
-Türkcan (Najerin) ile aynı zamanda oyuna başladık. Gold I'e kadar çıktı fakat kötü bir lose streak ile 4 günde 4 lig düşerek gold V'e düştü. Tekrar yükseliyor işte

http://www.twitch.tv/kinataki
Stream: Saat 19:00'da başlıyoruz ranked team maçlarına. ESL'den de kayıt yaptırıyoruz, rakip geldiği sürece maça giriyoruz. (Saat 20:00 yada 21:00'da oluyor genelde.)

Sormak istediğiniz sorular varsa cevaplarım, okuduğunuz, takip ettiğiniz için teşekkürler, iyi forumlar.
B
9 yıl
Silinebilir
Silinebilir
B
9 yıl
Championship spoiler konusu açmak yasaklansın
Bence turnuvayla ilgili bütün o spoiler konular; yok şu adam nasıl kazandı, yok şu takım nasıl yendi, yok bu adam bu champi nasıl bu kadar iyi oynayıp oyunu taşır v.s gibi konuların hepsi turnuvayla ilgili olan konuda toplanmalı. Yeni konu açanlarınkinin silinmesi gerektiğini düşünüyorum. En azından redditte filan bunun gibi.
B
9 yıl
0 Puanken 8 lose streak yaptım lig düşmedim
Nasıl oluyor beyler biri açıklayabilir mi? Kafayı yemek üzereyim, düşeyim de kurtulayım MMR rezil oldu zaten, düşmek istiyorum olmuyor...
B
10 yıl
Bir veda konusu daha...
1 sene boyunca DH'ye attığım son mesaj olacak bu. Ayrıca oyunu da 1 sene ara vereceğim. Doğrusunu söylemek gerekirse son zamanlarda bölümün seviyesi gerçekten düştü. Geçen sene böyle değildi, hatırlıyorum. Match history koyanlarla 1 kişi bile dalga geçmezdi. Şimdi ise dalga geçmeyen 1 kişi bulamazsınız. Seneye görüşeceğiz yine de, bir çoğunuz oyunu yada forumu bırakmış olabilir.
Neyse daha fazla uzatmayacağım hepiniz sağlıcakla kalın, hoşçakalın.
B
10 yıl
Teleporta nerf gelecek
Hayırlı olsun turnuvada mid champlerine teleport alıp split rush yapıp teamfighta teleport ile katılıyorlar aynı Shen'in ultisi gibi yani, kesin nerfleyecekler turnuvada kullanılan şeyler nerflenir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle