Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
18 Haziran 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme (?)
291 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
3 yıl
Sorularınızı alabiliriz - YKS Eşit Ağırlık 1657. si ve 1706. sı
2019 YKS'de @eggmann TM 1706.sı oldu ve ben TM 1657.si oldum. Sorularınız varsa, sınav hakkında ya da bölüm tercihi hakkında, alabiliriz. Sınav senesi içerisinde açılan böyle konularla çok ilgilenirdim, o yüzden düşündüm.


Bu arada @eggmann'in Youtube'da Bekir hoca ile çektikleri videonun linki:https://www.youtube.com/watch?v=84gBOoaGank&feature=youtu.be
3 yıl
HP Sıvı Teması Yalanı
...
3 yıl
BOĞAZİÇİ YBS WP GRUBU (36 KİŞİ)
Grupta birkaç üst sınıf ile birlikte toplamda 36 kişiyiz.

Numaralarızı özelden atarsanız gruba alabilirim :) (sonuç belgesi kontrolü ile)
3 yıl
Laptop Usb Portuna Sıvı Teması
26 Temmuz'da Laptop'umun ekran filminin bozulduğu gerekçesiyle garanti kapsamında olduğu için HP yetkili servisine verdim. O sırada çalışan "laptopunuz formatlanabilir" tarzında bir sözleşme imzalatacağını söyleyince bir dakika laptopu açıp önemli dosyam varsa yedekleyeyim telefona dedim ama bir de baktım ki laptop açılmadı. Şarjı yanımdaydı, oradaki prize taktım ama yine açılmadı.

Ekran filmi (diğer ismi flex kablo sanırım) yüzünden götürdüğüm laptop hiç açılmıyordu. Güç gitmediği belliydi. Durum böyle olunca, bunu da yazdılar sorunlar arasına (tutanak mı denir bilemedim). Ondan önceki gece açılan laptop servise götürdüğümde açılmadı... Verdim ve teslim belgemi alıp ayrıldım.

Neyse, birkaç gün geçti ve internet sitesinden verdikleri numarayı sorgulayayım dedim. Ürününüz için ücret teslimi bekleniyor gibi bjr yazıyla karşılaştım. Servisi arayınca bana "usb portuna sıvı teması" var dediler ve anakartı da etkilediğini söylediler. Ücret ise 2700'dü sanırım, laptopu ise 2450 TL'ye almıştım(2018 şubat).. Bu fiyatı kabul etmedim ve laptopu teslim alacağımı söyledim.

Ne yapmam gerekiyor? Laptop gerçekten fiyatına göre harika bir laptoptu. (i5-7200U, 8 gb ram, 950m ekran kartı)
Şansa bu yazın sonunda üniye gideceğim ve yazılım öğrenmeye başlayacaktım yaz bitmeden.
3 yıl
Eşit Ağırlıkta 1657.lik
İlk önce tabii ki de sonuç belgesini atarak başlayayım linç yememek için.Büyük bir derece değil ama illaki birilerinin hedefi bu sıralama. Ben iki sene boyunca çok böyle yazı okudum ve bunu bir gün kendim de yazmak istiyordum. İstediğim dereceyi yapamadım ama olsun Lafı uzatmayayım.
-----------------------------------------------------
İlk önce yaşadığım süreci anlatarak başlayayım. Burası baya uzun olacak, isteyen atlasın Kaynak tavsiyesini vs. altına yazarım.

TEOG'un 2. senesinde %13'lük dilime girip ortalama bir Anadolu lisesine sondan ikinci olarak ucu ucuna yerleştim. Okulumu çok severek okudum (3.5 yıl olsa da)

Benim aslında sınavın olduğunu fark etmem 10. sınıfın 2. dönemine denk gelmişti. İki arkadaşımla tartışıyorduk seneye ne yapacağımızı falan. Üçümüz de ders çalışmaya başlayacağımızı falan söyledik. Onları bilmiyordum o zamanlar ama ben çok ciddiydim. O dönem matematiğe çalışmaya başlamıştım, hatta konunun polinomlar olduğunu adım gibi hatırlıyorum. Mayıs ayı gibi otele gitmiştik, orada bile ödev yapmıştım (nasıl gaza geldiysem).

9. sınıfı 67 ortalama ile belge almadan bitiren ben 10. sınıf genel ortalamamı 77'e çekmiştim. Hatta 2. dönemki ortalamam 82 mi neydi, baya gaza gelmiştim. Tabii bu çalışmalar sadece o sınıfı kapsıyordu, benim daha -o zamanki- YGS'nin LYS'nin nasıl bir sistem olduğundan haberim yoktu. 10. sınıf yazını da dolu geçirecektim, Karekök MPS YGS matematik almıştım iki kitaptan oluşan. Tabii yazın sıcaklar, gezmeler tozmalar derken "Karekök zor ya" diyip kitabı çözmeyi ilk sayfalarında bıraktım.

11. sınıfa geçtiğimde artık ciddileşmiş gibiydim. Bu sınıfın daha kolay olacağının farkındaydım, artık sevmediğim fen dersleri yoktu çünkü. Edebiyat+Matematik ağırlıklı mis gibi ders programı vardı. Bunu fırsat bilerek derslere severek çalıştım. Aynı zamanda 11. sınıfta ilk dönem mevcut 20 kişi bile değildi. Hocalar da harika olunca eğlenerek bitirdim 11. sınıfın ilk dönemini. Sadece 11. sınıf konularına çalışıyordum, bir de sınav haftası ekstra çalışınca sınavlar çok iyi geliyordu. İlk dönemi okul birincisi olarak bitirdim (övünmek gibi olsun), ayrıca sınıfta iki istisna vardı galiba onlar harici herkes takdir almıştı. İkinci döneme doğru devlet okullarında mevcut 20den aşağı mı ne olmadığından dolayı okulda olan iki TM sınıfı birleştirildi ve mevcut 38'e çıktı. Bizimkilerin ve benim hep moral bozulmuştu ama bir ay geçmeden sınıfa alıştık. İkinci dönem artık sınav sistemini falan araştırmıştım, hatta ilk ygs denememi çözmüştüm. Nasıl hatırlamıyorum ama 30 net gelmişti 160 sorudan (sallasam daha çok gelir be). Moralim bozuldu gibi oldu ama bazı haftasonları YGS matematikte temel kavramlar gibi ilk konuları Youtube'dan izleyip not alıyordum. Tabii hocanın çözdüğü soruyu önceden çözmeye çalışmak dışında başka soru çözmüyordum. O zamanlar fark etmesem de, unuttuğumu sansam da yazın çok işime yarayacaktı o temel. Matematik dışında, 10. sınıfta hocanın aldırdığı ama dokunmadığım Paragraf hız soru bankasını çözüyordum. 11. sınıfın sonuna doğru bitirebildim o kitabı. Bunlarla beraber 11 konularını kavraya kavraya hallettim. Edebiyatta tanzimat, servetifünun ve milli edebiyatı defter tutarak ezberlemiştim. Çok da soru çözdüğüm için oturmuştu eserler aklımda. Tarih içinse İnkılap tarihini dinlemeyi seviyordum ve okul sınavları için de hazırlanınca bilgiler kalıcı olmuştu. Matematikte trigonometri, logaritma, diziler konularını çok iyi bir şekilde halletmiştim. Böyle böyle 11. sınıf da bitti, 11'i de ucu ucuna 1.lik ile (ne övündün be) bitirdim.

Yaz gelmişti, yavaştan 12. sınıf oluyordum. Artık sayılı gün kalmıştı (sayılı gün çabuk geçer derler de hiç öyle olmadı be). Ben de forumlarda, Youtube'da vs. birçok yazı okuyup video izlediğim için yazın ne yapacağıma karar vermiştim. Yazın iyi ki de öyle yaptım dediğim, problemler konusu için temel atmaya karar vermiştim. Çap fasikülü aldım, onunla beraber 10. sınıf yazında aldığım Karekök MPS'yi çözdüm yavaş yavaş. MPS'yi tam bitirmedim, hatta 12. sınıfta ara ara açıp çözüyordum. Öyle öyle bitirmiştim. Her neyse, video izledikten sonra çap fasikülü ile mps'yi çöze çöze geliştiğimi anlamasam da gelişiyordum. Hatta 2018'deki sınav olmadan önce Hocalara Geldik'in denemelerinden birini çözmüştüm. İlk TYT denememdi ve 55 net yapmıştım. Sarmal pusula denemeleri de çözüyordum, onda da hemen hemen aynı netler geliyordu (55-60 civarı hep). YGS denememdeki 30 nete göre çok iyi olsa da moralim bozulmuştu. Bir iki hafta sonra 2018 TYT sınav soruları açıklanınca onun hemen çıktısını alıp çözdüm. Denemelerden -Türkçe hariç- kolay olduğunu fark ettim ama yine aynı aralıkta olan 61 net yaptım. Deneme çözerken geometri sorularına hiç dokunmadığımı fark edince bunun için bir şey yapmaya karar verdim ve Antrenmanlarla Geometri 1 aldım. O kitabı 2 haftada video izlemeden, hızlı bir şekilde, çözdüm. Çözemediğim soruların çözümünü hemen internetten izleyince kitap beni geliştirmişti (yine o zaman anlamasam da geliştirmişti). Böyle böyle ağustos geldi, ucuza yazıldığım bir dershanenin hızlandırması başladı (merak ederseniz özelden yazarsınız hangi dershane olduğunu). Bu hızlandırma sayesinde yazın düzenli çalışabilme fırsatım olmuştu. Okul başlayana kadar yavaştan temel attırmıştı dershane. Bu konuda dershane gerçekten işime yaramıştı. Kaliteli hocalar sayesinde konuları güzel güzel öğrenmiştim.

12. sınıf başladı, hızlandırma bitti. Dershane artık sadece haftasonlarıydı. Okul başlayınca dershanenin beni yorduğunu ve bir şey katmadığını fark ettim. Hızlandırmada işime yarayan dershane şimdi işime yaramıyordu. Bunu anlamama rağmen iki üç ay civarı dershaneye devamsızlık yapmadan gitmeye devam ettim (boşuna para vermeyelim diye.. tabii siz bunu kesinlikle yapmayın, dershaneyi gereksiz gördüğünüz anda terk edin, hatta hiç yazılmayın).Okulla birlikte cidden yorucu oluyordu. Bu süre zarfında yıpratsa da temelimi kuvvetlendirmeye devam ediyordu. Tabii mesela coğrafyacı iç kuvvetler, basınç gibi konulara gereksiz önem verdiği için sinirimi bozuyordu, ÖSYM'nin nereye ağırlık verdiği belliydi. Bu gibi sebeplerden dolayı dershaneye de TG denemeleri vs. dışında gitmemeye başladım. Bu sırada bir öneri daha, TG denemelerine girin ama çok da takmayın.
Okul başlar başlamaz 345 TYT soru bankası çözmeye başlamıştım, bazen zorlasa da çok iyi bir soru bankasıydı. Bazen de bedavaya bulduğum eski Türkçe denemelerini falan çözüyordum. Ara sıra yaptığım TYT denemeleri 60-65 arası gidip geliyordu bu arada. AYT için deneme çözecek konu bilgim yoktu, dolayısıyla onun için deneme çözmeyi kışa bırakmıştım. Okulda müfredat değiştiği için 11'de gördüğümüz trigonometri, logaritma, diziler konularını tekrardan görüyorduk ve zar zor limit konusuna geçmeye başlamıştık. Ben hocanın gerçekten yavaş gittiğini bildiğim için limiti çoktan bitirip türeve başlamıştım. Sınıfça ÇAP setini aldığımız için LTİ'yi -integral hariç- bu fasiküllerden çözüyordum, bir de trigo-log-dizileri oradan tekrar hızlı bir şekilde çözüyordum tabii. Bu sıralarda proje ödevi olarak eski basım Sarmal YGS Matematik soru bankası da çözüyordum.
Yavaştan okul sınavları başlıyordu. Edebiyatçı, Almancacı falan sınavlarda gereksiz zorluyordu. İlk dönemin ilk sınavları boyunca iki hafta civarı adamakıllı çalışamamıştım bile. Okulun da önümde kısıtlayıcı bir etken olduğunu anlamaya başladım. İkinci sınavlar geldiğinde bundan daha da emin olmuştum. Tabii bu süre zarfında Youtube'dan konular bitirmeye devam ediyordum (izlediğim, önerdiğim kanalları da yazacağım aşağıya). Derken ikinci sınavlar da aynı şekilde geldi ve o sınavlar boyunca YKS'ye çalışamadım bile. Tam bu sıralar açık liseye geçme kararı aldım, 15 tatilin ilk pazartesinde okula gittim ve kaydımı aldırıp açık liseye geçtim. Yine pişman olabileceğim ihtimali beni korkutsa da hayatımda aldığım en iyi kararlardan birisiydi. Obp'mi 84 civarından 88'e yükseltti, 12. sınıfta mezun hayatı yaşattı...
Açığa geçtiğimde artık sadece YKS'ye odaklanmıştım. Konu listesi çıkarıp teker teker konuları internetten izleyip soru çözerek hallettim. Bunu yaparken konular bitmese de bol bol deneme çözüyordum (TYT ağırlıklı, AYT denemelerine yeni başlayacaktım). Konular yavaştan biterken geometriye ağırlık verdim. O sıralar Kenan Kara'yı ve Metin Hocam'ı keşfettim. Geometriyi geliştirmemde sağ olsunlar çok işe yaradılar. Çalıştığım fazla ders kalmadığı için AYT denemelerine de başlamıştım. 50-60 net ile başladım AYT'ye (konular iyice bitince başladığım için yüksek geldi ki zaten sınavda 64 net yaptım..)
Bahsetmedim ama çözemediğim soruları yayınların sitesindeki çözümlerden ya da Youtube'dan öğreniyordum. Bu konuda çözümlü yayınlar almak çok önemliydi çünkü dershaneye ve okula gitmiyordum.
2-3 ay kalaydı sanırım, TYT fenden birkaç net yapmanın iyi olacağını düşündüm ve kimya çalışmaya karar verdim. Forumdan arkadaş sağ olsun "Genç Kimyacım" kanalını önerdi, onun 90 videoluk TYT Kimya listesinin ilk 50-60 videosunu izledim. Denemelerde artık 0 ya da 1 ile bırakmıyordum, 2-5 arası net yapıyordum. Tabii 2019 TYT'de fizik ve biyolojide yapabileceğim soru olmadığından sınavda kimyadan 3 soru çözüp 3 net yaptım. Benim amacım da buydu, 3 net ne ya demeyin

Sınava 40-60 gün kala tempom ciddi anlamda düşmüştü. Bazen eksik konularım için video izledim ama ağırlıklı olarak her gün deneme abanmaya çalıştım. Son iki haftaya kadar böyle gitti. Son iki hafta ise artık 3 günde bi deneme falan çözüyordum. Son denemem sınavdan önceki çarşamba ve perşembe dershanenin yaptığı Radikal denemesiydi. Hatta o denemenin TYT Türkçesinden 22 net çıkarmıştım Bu konuda da bir tavsiye vermek gerekirse, boş denemelerin Türkçe soruları da boş olabiliyor; pek takılmamak lazım. Sene içinde bu kadar olmasa da düşük Türkçe netleri yaptığım çok oldu. Tabii çıkmış soruları deneme gibi çözünce daha yüksek yaptığımı anladım. Denemeler bu konuda gerçekten kalitesiz. Bir tek 345 Türkçesi çok güzeldi, onun da dil bilgisi sorularının sınavla alakası yok. Pek yetkin Türkçe denemesi olmadığı için çözebileceğiniz en iyi denemeler çıkmış sorular. Ales, Msü demeden hepsini çözmeye bakın.

Yazdık yazdık... Sınav geldi, sonuç ortada Benim sınav serüvenim böyleydi. Hiç sevmesem de bu seneyi, forum sayesinde o günler çekilebilir olmuştu. Sağ ol DH

--------------------------------------------------

Artık TM'ler için ders ders tavsiye vermeye geldi sıra. Başlayalım o zaman.

TYT Türkçe: İlk önce soru tipleri hakkında bir fikrim olmasını sağlayan "Paragraf hız" soru bankasını çözmüştüm, hala alınabilir. Dil bilgisini ben okulda sınavlarda sordukları için çalışarak öğrenmiştim ve eski basım Sarmal YGS Türkçe çözerek pekiştirdim. Sonradan fark etsem de hala eksiklerim vardı. 2. dönem yayın denizi dil bilgisi denemeleri alıp çözümlerini öğrene öğrene çözünce artık dil bilgisinde kusursuz oldum neredeyse Bunlar dışında çok fazla genel ve Türkçe denemeleri çözdüm. 345 TYT Türkçe denemeleri (hatta yeni başlıyorsanız TYT Türkçe soru bankası işinize yarayabilir, çözmesem de 345 bu işi beceriyor), Sarmal TYT Türkçe denemeleri çözdüklerim arasında en kalitelileriydi. Verebileceğim tavsiyelerden birisi Limit Kronometre Soru bankasına veya denemelerine bulaşmayın; soruları çok zor ve şaibeli.


TYT Sosyal: Denemelerde zor sorulsa da (bir iki istisna harici 16 doğruyu falan geçtiğimi hatırlamıyorum) ÖSYM'nin buradan zorlamadığını biliyordum. Tarih için zaten illa denemelerden bile halledilir o kolay yorum soruları. Bilgi sorusunu zaten AYT çalışırken halletmiş olursunuz. Felsefe Yine de sene içinde bol bol felsefe notu tuttum, okudum. Tabii o notlar sürekli kayboluyordu ama olsun Coğrafya adına hem TYT hem AYT için harita ile içli dışlı olun. Odanızda karşınıza asın, siyasi-fiziki haritalara bakın sürekli internetten de olsa. A4'e kağıdına dilsiz dünya haritası çıkartın. Onu ÖSYM'nin sormayı sevdiği yerler ile doldurun (Çöller, Ormanlar, Dağlar, Kanallar, Sıcak su akıntıları...). Din soruları için denemelerde gördüğünüz her terimin anlamını bir kağıda yazın ve ezberlemeye çalışın. Köklerden yakalamaya çalışın (Tefekkür, "fikir"den geliyor gibi) Mesela direkt mantık kurmadan bakınca tevazu yabancı gibi duruyor ama günlük hayatta birçok kez kullandığımız mütevazı kelimesi oradan geliyor. Sarmal TYT Sosyal denemeleri ÖSYM'den zor olsa da öneririm.

TYT Matematik: Bu ders için temeli 11. sınıfın 2. dönemine doğru ilk ve kolay konuları Youtube'dan Sağlam Matematik, Mat Akademi gibi kanallar izleyerek ve not alarak attım. Sonra artık soruların problemlerden ibaret olduğunu anlayınca problem temeli atmak için Çap Problemler fasikülü aldım. 12'nin başında 345 TYT Mat sb çözmeye başladım, yine aynı zamanlar proje için Sarmal YGS Matematik eski basım çözmüştüm. Gerisi hep deneme, deneme, deneme. Deneme olarak bence en iyisi Sarmal 15'li TYT Mat denemeleriydi, ardından 345 denemeleri geliyor benim için.

TYT Geometri: Ben zaten AYT geometrisi için olan temeli de TYT denemeleri sayesinde attım. İlk başta yazın Antrenmanlarla Geometri çözdüm. Önceden ne olduğu belli olan bilgilerim bu kitabı bitirince birden düzene girmiş gibiydi (Önceden bildiğim kuralları pratiğe dökebilme yeteneği gibi bir şey kazandırdı bana) Bu kitap ile temel attım, üçgenleri Karekök TYT Geometri'den de çözerek temeli pekiştirmiştim. Bu kitaplarla birlikte denemelerin TYT Geo kısmını çöze çöze geometrimi geliştiriyordum. En kritik nokta deneme analizi sırasında anlamadığım bir soru bile bırakmamaktı.

AYT Edebiyat: Edebiyata 11. sınıfta o sınıfın (Tanzimat, Servetifünun ve Milli Edebiyat) konularını çalışarak başladım. Ben defter tutarak çalışıyordum, bildiğiniz eski yöntemle ezberleye ezberleye. Tabii ardından bulabildiğim kaynaklardan soru çözüyordum. Bunu kimseye önermiyorum, imkanınız varsa doping/edebiyat seminerleri alın ve oradan ezberleyin. Tabii bu kişiden kişiye değişir. Defter tutacaksanız da benim gibi yazarın bütün eserlerini ezberlemeye çalışmayın. Önemli eserlerinin hangisi olduğunu ben soru çözerek öğrendim. Size de şöyle bir önerim var, deftere yazacağınız yazarı önceden soru bankasından araştırın hangi eserleri soruluyor çok diye (bunun için kaliteli kaynak şart, az sonra kaynak önerisi de vereceğim). İşinin ehli bir hoca da yardımcı olabilir size. 12. sınıfta ise iki üç ay sırf Cumhuriyette şiire çalıştım okulda hoca o konuda olduğundan dolayı ve sınavda sorulacağı için (bu yüzden açık lise<3). Şiiri geçtikten sonra romana doğru geldim. Romanı da aynı şekilde ezberledim. ÖSYM'nin romana ağırlık verdiğini bildiğimden o konudan daha çok soru çözmeye çalıştım. Sonrasında baktım ki Divan Ve Halk Edebiyatı konusunda sıkıntım var onlara çalıştım. Yazar eserlere ağırlık verdim. Halk Edebiyatında türlere (köy seyirlik oyunları vs.) bakmadım sorulmaz diye. Bu da en büyük hatam oldu Yaptığım 3 yanlıştan 2'si Halk Edebiyatı'ndan oldu (Masal sorusu ve Karagöz sorusu). İrsali Meseli tahmin ederek yaptım ki ona da çıkmaz diye çalışmamıştım. Bildiğiniz çıkmaz dediğim hepsi çıkmıştı, cidden onlar dışında böyle yaptığım konu yoktu. Yani çıkaracağımız sonuç: çıkmaz diye bir şey yok... Her neyse çözdüğüm kaynaklar ise: Limit sb ve denemesi (en iyisi), Palme sb, Sarmal sb (denemesi kötü almayın), Hız ve Renk'in denemeleri (pek önermem, sırf boşa gitmesin diye çözdüm). Bunlardan soru bankalarının hepsini çözmedim tabii ki bol bol boş bıraktığım konular var.

AYT Tarih: İnkılap tarihini 11. sınıfta sınavlara çalışırken halletmiştim ama ara ara yine notlar çıkardım veya internetten okudum, zevkli konu. Tabii böyle çalıştıktan sonra ÖSYM hatalı soru sorunca sinirleniyorsunuz.. Ayt Tarih için işin sırrı not almak ve sene içerisinde birçok kez tekrar etmek bence. Ben böyle yaptım. Bol bol yorum sorusu da çözün. Yorum sorularında da aklınıza girecek bilgiler oluyor. Hem TYT'ye yatırım yapmış olursunuz hem AYT'ye. Bu ders için Sarmal Ayt Sos1 (Tarih+coğ) denemeleri çok iyi. ÖSYM'den daha zor olsa da kitap size güzel bilgiler kazandırıyor. Kitabın kapağına yapamadığınız sorulardaki bilgileri yazarsanız tadından yenmez Bir de Eğitim Vadisi fasikülleri bilgi sorusu soruyordu tarih için. Hoca aldırmıştı ve güzeldi.

Sarmal fanboyluğu yapıyormuş gibi hissettim ama adamlar yapmış, ne diyebilirim

AYT Coğrafya: Bu ders için bol bol soru çözmek... Tabii ÖSYM'nin LYS zamanından beri çok zor sorduğu konulara ağırlık vermeniz faydalı olacaktır. Kaynak olarak bulduğumu çözdüm eski yeni demeden.

AYT Matematik: Ayt mata çalışmaya 11. sınıfta 11. sınıf konularına çalışarak başladım. O zamanlar sadece o konulara odaklandığım için trigo, log, dizilerde iyi seviyeye gelmiştim ki pek zor konular değildi zaten bunlar. 11. sınıfta sonuç fasikülleri çözüyorduk matta bu arada. 12. sınıfta tekrar gördüğümüz için bu konularda baya baya iyi hale geldim. Hoca çap fasikülleri almaya karar verdi ve aldık. Ayt matematik için işin anahtarı fasiküller bence. Benim sene içinde pişman olduğum şey, lti için acil çözmemek oldu. Malum konuları kırpa kırpa bitirdiler neredeyse. Ee kolay konular kalınca onlardan değişik sorular sormaya çalıştılar ki bu da barizdi. Neyse siz siz olun, acil çözüp kendinizi zorlayın. Neyse işte Karekök Ayt sb, sarmal sb özellikle çözdüklerim ama yine birçok kaynaktan sene içinde konu konu çözmüştüm.

-------------------------------------

Çok çok uzun bir konu oldu. Beklediğimden uzun Umarım birilerinin işine yarar.
3 yıl
2017'den 2018'e yükselen TM sıralamaları
Birçok üninin birçok bölümünde orantısız artışlar olmuş. Örneğin: Gs işletme 5k'dan 1k'ya ilerlemiş, Boğaziçi işletme 1.5kdan 600'e ilerlemiş falan baya neredeyse istisnasız hepsi böyle olmuş. Bu durum işletmeye ve iktisata olan talebin arttığını gösterir tamam ama aynısı hukuklarda falan da olmuş. Mesela Özyeğin Hukuk 1.6k'dan 800'e ilerlemiş, Ankara Hukuk 5k'dan 3k'ya ilerlemiş, İstanbul 6k'dan 4'kya ilerlemiş.

Aklım ermiyor, kontenjanlar yarıya mı inmişti? Millet önceden tercih yapmıyor muydu?
3 yıl
Açık lise diplomalarınızı gönderdi mi?
Şu anda memleketteyim. Sisteme giriş yapamıyorum, gidip kontrol de edemiyorum.

Siz diplomalarınızı aldınız mı arkadaşlar?
3 yıl
Hatalı Soru (TEKALİF-İ MİLLİYE)
Arkadaşlar bu sorunun cidden iptal olmama ihtimali var mı ya? Nutuk kitabını bile kaynak almayın tamam ama kendi hazırladığınız, güya sorumlu olduğumuz o kitaba göre bile bu soru hatalı.

Harbiden çıldıracağım.

Kitabın PDF'i:http://www.eba.gov.tr/ekitap?icerik-id=4554

Kitabın 98. sayfasında geçen ve sorunun hatalı olduğunu kanıtlayan bilgiler:

3 yıl
Bilgisayar donuyor ve ekrana rastgele renkler geliyor
Son birkaç gündür bilgisayarım gün içinde 1-2 kere donmaya başlıyor ve ekran pembe mavi beyaz gibi rastgele renklere bürünüyor. Foto da çekemiyorum tel yok. Laptop kullanıyorum (8 gb ram, 950m ekran kartı, i5-7200u işlemcili laptop; ne işe yarayacaksa donanım)

Az önce fark ettim, laptop ekranını öne veya arkaya oynatınca geçti direkt ekran geldi. Ne oluyor, bi parça falan mı ölüyor :( (Pc'yi 2018 şubat,mart gibi aldıydım)

Ekran kartı güncellemesinden mi dedim, eski sürüme döndürdüm ama dediğim gibi yine az önce oldu. Yardım edebilecek varsa lütfen.
3 yıl
Ösym şıkları da karıyor mu?
345'in yaptığı gibi şıkları karıştırıyor mu? Örneğin Türkçe sorusunda hangi cümlede kişisel görüşe yer verilmiştir diye bir soruda mesela A)III B) IV C) I falan oluyor mu?

Mezun değilim, bilmiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle