Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
28 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
94 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Baymak Klima Sesi

Merhaba arkadaşlar, geçenlerde baymak elegant prime 12.000 btu bir klima aldım.. iç ünite sesi 1. ve 2. konumda iyi 3. konumda ise fırtına estiriyor. hadi onu geçtim. iç sesi çok sallamadım zaten 3. kademe de kullanmam..


şimdi sormak istediğim iki soru var.


  1. sorum klima 32 derece ve en yüksek ayarda 20 dakika 2 derecelik fark yarattı bu normal mi ?
  2. sorum ise şurada bir video hazırladım, dış ünite sesi ve buzdolabı gibi çalışıyor, bu ses normal mi ?
2 yıl
Baymak Elegant Prime 12.000 BTU İnverter Klima

Merhaba Arkadaşlar geçenlerde yoğun araştırmalarım sonucu baymak elegant prime model klima aldım. baktım bu konu hakkında güzel bir inceleme yok. bende hazırlayıp bilgi vereyim dedim.


öncelikle klimayı çalıştığından beri dış ünitede sürekli bir uğultu sesi var, biraz araştırdım vakumlama iyi yapılmamış ondan dolayı çıkıyormuş o ses ( şuan baş ağrısı yaptı bende silent moda aldım onda bile ses içeri geliyor ki aramızda 10 adımlık bir mesafe var. ) çok kıl komşularım olduğu için büyük ihtimal bir kaç güne kalmaz şikayete gelirler.


iç ünite 2. ve 3. seviye de gürültülü çalışıyor.. eco mod sadece soğuk hava üflerken kullanılabilir, silent modda ise ses hiç yok.


öncelikle salon 30 m2 ısı yalıtımı pek yok. kapı pencereler sürekl ikapalı.


Gelelim elektrik tüketimine 32 derece 3. seviye modda ortalama 1.000 kwh anlık elektrik tüketiyor. ve motor 4 saat boyunca hiç durmadı üfleme de aynı şekilde hiç durmadı. içerinin ısısı iyi üşümüyoruz hatta sıcak bile ancak ses ve elektrik tüketimi içimizi yakıyor..


silent modda elektrik tüketimi anlık olarak 800 kwh civarında hiç ses yok ancak ayaklarım üşüyor. genel olarak sıcaklık iyi


klima 10 saatlik çalışma sonunda 8.30 kwh elektrik tüketti ve motor hala çalışmaya devam ediyor hiç durmadan çalıştığı halde odayı bir türlü ısıtamadı.


bu hesaba göre günde 10 saat çalışma ile 8 lira + vergiler ve falan filanlar ile aylık olarak ortalama 300 liranin üstünde sadece klima için bir elektrik faturası yansıyacak. ancak 6 aydır bu oda da hiç bir ısıtma işlemi yapılmamuş biraz alışma ve oturma süreci olabilir diye değerleri genel olarak kabul etmiyorum ( kendimi avutuyorum. )


ısıtma için son bir ekleme yapayım. 1 saatlik çalışma sonunda ( 32 dereceye ayarlı ) ortalam 1 kwh elektrik tüketti ve 3.5 derecelik bir ısı artışı oldu


servis konusunda ve montaj işleminde bir sıkıntı olmadı hatta patron iş yaparken hortuma zarar vermemek için elini 2-3 yerden kesti ( hakkını helal etsin. )


sabah bu testleri tekrar yaparak sonucu sizlerle paylaşırım. sormak istediğiniz yapmamı istediğiniz bir test varsa konu altında sorabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

3 yıl
Akıllı Bileklik İşletim Sistemi
Merhaba arkadaşlar, piyasada bulunan akıllı bilekliklerin işletim sistemi nedir ? apple ve samsung gibi markaların belli ama diğer cihazlar hangi işletim sistemini kullanıyor. ve bu bileklikler için nasıl bir uygulama geliştirebilirim.
3 yıl
Macbook pro disk değişimi sonrası kurulum
merhaba arkadaşlar, elimde bir tane macbook pro 2009 model bir cihaz var. bunun üzerindeki diski çıkarıp ssd taktım. ancak bir türlü boot ekranını göremiyorum. açılışta bir ortasında soru işareti olan bir klasör çıkıyor sadece.

alt tuşuna basarak açmayı denedim.
opt ile denedim.
command ile denedim.
shift ile denedim.
command + r ile denedim.


command + opt + p + r ile yaptım ( sadece yeniden başlatma oldu.)

bunun için yardımlarınızı bekliyorum.
4 yıl
Klavye de AltGr Tuşunu kaldırma iptal etme
Merhaba arkadaşlar,

Ben klavye de !#$½6{ bu karakterleri daha çok kullanıyorum, bunları alt gr tuşuna basmadan doğrudan yazabileceğim yada bunları değiştirebileceğim bir program yada uygulama var mı ?
4 yıl
Siemens WM12T480TR sıkma sesi
Merhaba arkadaşlar, aşağıdaki video da görecebileceğiniz gibi siemens marka çamaşır makinem sıkmaya geçince titreme ve ilginç bir ses çıkarıyor. Sizce bu ses normal mi servis çağırmam gerekiyor mu pek bilemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca dönüşler durunca yada ters yönde dönmeye niyetlendiğinde şöyle harttt hurtt diye bir ses geliyor ( arabalarda ki fren balatalarından gelen ses gibi )
https://www.youtube.com/watch?v=lg7KE81c4y4
6 yıl
Türk Telekom Klasiği
bu firmadan etrafımdaki tanıdığım insanları elimden geldiğince uzaklaştırıyorum. burada paylaşma sebebim de almasınlar ki bizi enayi yerine koymaktan vazgeçsinler

Müşteri hizmetlerinin cevabını eklemek istiyorum tabi,

Müşteri hizmetlerinde ki papağan hanımefendi; akn dolduğu için ay sonunu beklemek zorundasınız, donanımınızı kontrol edin.

9 yıl
uzun dönem askere kantin zimmetlenir mi ?
mrb. arkadaşlar, şu anda asker de olan bir arkadaşım bana bu soruyu sorduda ben tam bilemedim, acaba bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

Soru; uzun dönem bir askere kantin ve içindekiler zimmetlenebilir mi ? ordunun bu askere kantini zimmetleme hakkı varmı ( bişey kaybolursa bu askerken çıkacak )
9 yıl
Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları
Site: Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

Site Adresi :http://www.tetrayazilim.com/

Açıldığı Tarih: 13.04.2012

Kurucusu/sahibi (isteğe bağı): Kahraman DOĞAN

Standartlar: HTML5, CSS3, PHP, Jquery, Mysql

İYS: Özel Tasarım ve Kodlama

Site İçeriği & Amacı : Web Yazılım ve Tasarım Konusunda İhtiyaçlara Yönelik Çözümler Üretmek, Hazır Scriptler İle Uygun Fiyata Kaliteli Projeler Sunmak

Sitenizin avantajlı tarafı: Uygun Fiyat, Kaliteli ve Kesintisiz Hizmet, Hızlı Destek
9 yıl
windows 8.1 ekran bulanıklığı
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle