Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
Y

Teğmen
27 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
64 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Y
13 yıl
Windows açılırken mouseun çalışmaması...
Merhaba.

Bilgisayar ilk açıldığı zaman mouse ve klavye çalışıyor fakat xp'de kullanıcı oturumu açarken bir anda ikiside çalışmıyor.

Linuxta açtığım zaman ise sorun olmadı gayet tıkırında çalışıyor 2side. Zannedersem sorun windows sürücülerinde ama nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.

Mouseum usb ve klavye ps2 zannedersem durup dururken bir çakışma olmuş. Googleda ve burada biraz arattım fakat pek elde tutulur birşey bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
Y
13 yıl
Açılmama sorunu
Gene bilgisayar ve gene saçma şeyler...Geçen gün durup dururken ethernet hızı 100mbsden 1gbs yükseldi fakat net gitti anlamadığım bir sebepten. Ağa bağlı diğer bilgisayarlar ile internete girebiliyorken benim bilgisayarda net yok oldu bir anda. Bunun üzerine sinirlenip gene bir yumruk attım kasaya sonra bilgisayarcının kutsal yöntemlerinden biri olan yeniden başlatmayı denedim. Fakat bu sefer bilgisayar açılıyor ve açıldıktan 5-10 sn sonra (o bbilmemne sürücüleri okuma kısmında falan) restartlayıp durdu kendini. Bende hddlerden birini görmüyor diye düşündüm ve zaten kabloları birbirine dolaşmış makinamda 1 hddmin sata kablosunu çıkarmışımdır diye düşünüp kasayı açtım. Kasayı açtıktan sonrada uzun süredir kasanın içini temizlemediğimi farkettim ve hdd-cd rom haricinde her parçayı çıkartıp tozunu alıp yeniden taktım. Şimdi power tuşuna basınca hafif ve kısa bir 'bip' sesi geliyor fakat birşey olmuyor. Tekrar basıncada hiçbir ses gelmiyor. Psu'yu kapatıp yeniden açtığımda yeniden aynısı oluyor ve bilgisayar çalışmıyor. Anakarta güç gitmiyor desem anakartın usbsinden bağladığım kart okuyucunun ışıkları yanıyor. Bu buna dayanak olur mu onu da bilmiyorum.

Yani kısaca sorunum bilgisayarın power tuşuna basınca kısa ve hafif bir 'bip' sesi geliyor ve hiçbirşey olmuyor. Tekrar basıncada hiçbir ses gelmiyor. Psu'yu kapatıp yeniden açtığımda yeniden aynısı oluyor ve bilgisayar çalışmıyor. Sorun nedir? Anakart mı bozuldu? Üstüne ethernetin saçmalaması nedendir? Yardım ederseniz sevinirim..

Gerekirse diye; anakart gigabyte p35 ds3c
Y
14 yıl
Router sorunu
Birkaç hafta önce kablonetimi wirelessa çevirmek için Smartnet Wireless ARCW4BR router aldım. 1 haftaya kadar düzgündü fakat bu son hafta kablosuz bağlantı ikide bir gidiyor. Son 2 gündür laptopta wireless ağ gözükmesine rağmen internet hiç yok. KAblo modemimde hiçbir sorun yok masaüstümde bağlantım düzgün fakat wireless ağda hiç internet bağlantısı yok ve sorun zannedersem routerda.
Geçen gün kablo modemle router'ı bağlayan kabloyu değiştirdiğimde sorun düzeldi fakat şimdi onu yapınca bile hiçbirşey farketmedi.
Yardım ederseniz sevinirim.
Y
14 yıl
WD 500GB external Hdd ile Firewire Sorunu!
Bilgisayarımda firewire desteği olmadığı için firewire kartı almıştım. İlk zamanlar WD500gb harici hard diskimi firewiredan bağlayınca bir sorun yoktu. Şimdi nedense windows firewire'dan bağlayınca görmüyor hiçbir türlü.

Firewire kablosunu firewire kartımın bütün portlarına takmayı denedim, aynı şekilde hdd de bulunan 2 tane firewire girişine takmayı da denedim ama nedense görmemeye devam ediyor. Firewire kartımdaki 1394 portundanda bağlamayı denedim lakin gene sonuç vermedi. Ama aynı kabloyu laptoptaki 1394 portuna takınca gördü harddiski. Yani kabloda sorun yok. Bütün kombinasyonları denedim anlayacağınız. Firewire kartı yerinden mi oynadı diye yeniden çıkarıp taktım sertçe gene hiçbirşey farketmedi.

Sorun nerde size göre? Firewire kartı mı bozuldu? External hdd'nin firewire çıkışları bozuldu desem laptoptaki 1394 bağlantısını da görmezdi zaten.

Ayrıca hdd'yi ön panelimdeki usb slotlarına takınca nedense görmüyor windows gene. Anakarta takınca gördü şimdi. Oysa ben ön paneldeki usb girişlerine kulaklık-webcam falan takınca düzgün birşekilde çalışıyor. Anlamadım bir türlü...
Y
14 yıl
E6300de 3.08de tıkanmak..
Öncelikle sistemimin özelliklerini herşeyini yazayım sonra olaya geçeyim.
Gigabyte p35c ds3r anakart(f2 bios)
intel e6300 işlemci(Şu an 3.08de çalışıyor)
3 tane 1gb 667Mhz Kingston ram
Tagan u35 600 watt psu
Zalman 9700Led İşlemci soğutucusu
Ramlere de bakır soğutucu taktım.

Şu anda çarpan 7 de fsbyi 440a kadar çıkardım. Ramler içinde spd 2'de ve zamanlamaları 5-8-8-20 yaptım. (Zaten ancak bu halde 440a gelebildim). İşlemci voltajı 1.4'e çıkardım.(Normal değer 1.325) fsb'ye ve mch'ye +0.2 dimm'e +0.3 volt verdim. Birde o high speed dllram mi ne şeysi option 1'de.
Genel olarak biosta yaptıklarım böyle. Gereksiz herşey de kapalı.
Şu anda 440'ın üstüne gidemiyorum.Fsb 440'ın üstünde direk göçüyor. Ben ise 480'e kadar çıkmak istiyorum. Bir saattir farklı şeyler denedim ama hep mavi ekran vs ile karşılaştım. Şu anda 440'da ise oldukça stabil gözüküyor.
480'e ulaşmam için ne yapmam gerek daha?
Y
14 yıl
MSI P35 PLantium mu Gigabyte P35 DS3R mi?
Geçen gün anakartımı bozduğum için ve artık kendisini elden çıkarmak istediğim için(modeli inteldg965wh) anakartımı değiştirmeye karar verdim. 200 dolar seviyesindeki anakartlardan en çok Msi p35 plantium ile gigabtyte'ın p35 ds3r modellerini beğendim. Anakartı aldığım zaman o.c. yapmayı düşünüyorum.(Zaten şimdiki anakartımıda oldukça sınırlı oc yeteğine rağmen ramlere gaz vermeye çalışırken bozdum :/)

Forumda gördüklerim kadarıyla çoğu kişi overclock performansı bakımından gigabyte'ı daha çok tutuyor. Lakin ileride crossfire(veya SLI) yapabilirimde ve Gigabyte P35 DS3R de tek pci-e slotu var :/ ve bu yüzden bana msi daha yatkın geldi.

Siz hangi anakartı önerirsiniz? MSI P35 Plantium-Gigabyte P35 DS3R

Ek soru: p35 çipsetinde SLI desteği olmadığını biliyorum lakin ileride bios update ile SLI desteği eklenebilinir mi? Böyle bir imkan var mı?

P.S: Gerekirse diye sistemimi de yazıyorum: E6300 işlemci-3gb ddr667mhz kingston ram-asus en8600gt- 250gb seagate hdd-sb audigy value-350 watt asus psu.

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.