MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
26 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
28 üye
Görüntülenme (?)
787 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Muhabbet kuşum için yardımınıza ihtiyacım var
Merhaba,
Sizlerden bir ricam olacak çözüm olur mu bilmiyorum olmasa da canınız sağ olsun :)

Konuya gireyim benim muhabbet kuşum geçenlerde öldü ve çok üzüldüm yaklaşık 3 yıldır bizimleydi. Neyse gruptan bi arkadaş (muhabbet kuşu grubu) bana muhabbet kuşu hediye etmek istedi acımı biraz olsun dindirmesi için. Şimdi problem şurada kuş Antalya merkez de hava alanına yakın bi yerde bende oraları hiç bilmiyorum ve yürüyemiyorum. Babam otelde çalışıyor. Eğer oralara yakın olup kuşu alıp babama teslim edebilecek bir yardımsever arkadaş var mıdır acaba? Almaz isem kuş başkasına verilecek 😕
8 ay
Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var (LÜTFEN KONUYU OKUYUN)
Daha önce buradan konu açmışım millenicom ile alakalı olarak. Malum covid 19 dolayısıyla evdeyim. Ben 12. Sınıfım eba üzerinden canlı ders vs yaparak elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Son 3 4 aydır internet bağlantım ile ilgili sıkıntı yaşıyorum fakat millenicom kesinlikle yardımcı olmuyor. Cimer üzerinden yazdım olmadı btk üzerinden yazdım olmadı rica ettim olmadı. Artık müşteri hizmetleri bile telefonlara bakmıyor.

Turkcell de çekmiyor internet yeterince maalesef.

Ne yapabilirim zaten çok stresliyim bu sene ve çaresiz durumdayım. Dostlar lütfen bi çözüm önerin.
8 ay
Kendimi çok kötü hissediyorum.
İnternet bağlantım da sorun yaşıyordum. Neyse aradım millenicom müşteri hizmetleri ni dedim sorun yaşıyorum. Önce telefon iki kere yüzüme kapatıldı. 3.defa aramam ile zorda olsa birine bağlandım derdimi anlattım. Bizde sorun yok dedi. Ben ama benim hızım çok düşüyor ve interneti kullanamıyorum dedim. Ondan sonra yapabileceğim bir şey yok dedi sert bir şekilde.

Biraz daha konuşma ilerleyince hanımefendi sanırım işinin stresini bana yıktı. Ne yaparsanız yapın yapabileceğim bir şey yok diye bağırıp ücret karşılığında ekip dışında hiçbir şey yapamam dedi. Tabii şok oldum.

Bugüne kadar kimseyi kıracak bir şey yapmadım. Ben yüzde 96 engelli raporu olan bir insanım kendi halimle yaşayıp gidiyorum.

Dostlar bu çok ağrıma gitti tanımadığım biri tarafından bu şekilde örselenmek.

İçimde kalmasın diye yazmak istedim. İnsanlar niye bu kadar tahammülsüz?
9 ay
BBC First Digiturk’te!
BİLGİLENDİRME // 12 Ağustos Çarşamba 15:05 itibariyle "BBC HD" kanalı platformdan çıkıp, yerine "BBC First" eklenerek 114 numaralı kanaldan Eutelsat ve Turksat uydusunda yayına başlayacaktır.
12 ay
Digitürk Filmin Yıldızı Paketi Web'e özel 12 ay boyunca ayda 49 TL üstelik 12 ay dizi paketi hediye!
Digitürk Filmin Yıldızı Paketi Web'e özel 12 ay boyunca ayda 49 TL üstelik 12 ay dizi paketi hediye!

Not :Kampanya 3 haziran 2020 tarihine kadar sadece yeni üyeliklerde geçerlidir.
geçen yıl
Millenicom yüzünden CANLI DERSLERE GİREMİYORUM YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.
Merhaba Arkadaşlar

Daha önce donanımhaber forum un gücünü pek çok konuda gördüm ve şahit oldum. Şimdi sizlerden benimde bir ricam olacak. Olayı kısaca anlatayım

Malumunuz covid 19 dolayısıyla evdeyim. Dersler vs internet ve eba tv üzerinden takip etmeye çalışıyorum. (daha çok eba tv) yakın zamanda okulum canlı derslere başladı. Millenicom dan uzun zamandır zaten sıkıntı yaşıyordum. Mobil de çekmeyince mecbur kaldık. Bu konuda sıkıntı yaşadığımı iletince firma resmen görmezden gelmeye başladı. Mesajlarım ve arıza kayıtlarıma sadece kapatmak için dönüyorlar.

GERÇEKTEN ZOR DURUMDAYIM EN AZINDAN KONUYU ÖNE ÇIKARIP DESTEK VEREBİLİRSENİZ CEVAP VERMEK DURUMUNDA KALIR. TEŞEKKÜRLER.

GÜNCELLEME

Aşağıda arıza kaydına dair resimleri ekliyorum.

GÜNCELLEME 2

Cimer üzerinden yaptığım şikayete cevap geldi, ancak tarafıma henüz millenicom tarafından dönüş sağlanmadı. Resim paylaşıyorum.GÜNCELLEME 3

8 mayıs 2020 itibari ile destek kayıtları cevapsız bırakılmaya devam ediyor.HIZ TESTİ VE TARİFE BİLGİLERİMİ EKLİYORUM.

GÜNCELLEME 4

KONUYU ÖNE ÇIKARMAYI ENGELLEMİŞLER. KİMİNLE YA DA NE İLE ALAKALI BİLMİYORUM FAKAT KASITLI OLARAK YAPILDIYSA YAZIKLAR OLSUN.(!)

GÜNCELLEME 5

Modem değerleri resimdeki gibidirGÜNCELLEME 6

Şuan güncelleme sağlandı. Aradılar. 6.8 kadar çıktı hızım. Sonra daha da artacaktır dendi. Bu akşam da detaylı test edeceğim bakalım şuan normal en azından 3.75 ten daha iyi.
geçen yıl
Millenicom destek var görünüp aslında olmaması (!) DETAYLI AÇIKLAMA KONUDA
Merhaba Arkadaşlar

Biliyorsunuz ki millenicom her zaman müşteri hizmetleri olmasıyla övünür. Fakat anladım ki aslında yok nasıl mı anlatayım?

Yaklaşık 3 aydır 12 MPS hızından 5 mps (maksimum) hız alıyorum. Kendilerine yazdığımda sözde kontrol edeceklerini söylüyorlar bir gün bunları denemek için kontrol edip dönüş sağlayacağız dediklerinde tam 10 gün bekledim ve herhangi bir dönüş olmadı.

YANİ DEMEM O Kİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ VAR DEYİP ALDANMAYIN. EBA ÜZERİNDEN CANLI DERSİM VAR İNANIN SIKINTI YAŞAYAN BİR BENİM. BUNU BURAYA ÇÖZÜM ARAMAK İÇİN DEĞİL SİZLERİ UYARMAK İÇİN YAZDIM.

Yine de millenicom da etiketleyelim de bi hafta 10 kontrol edip dönsün bakalım :)

Hadi görüşürüz arkadaşlar kendinize iyi bakın sağlıklı günler.
geçen yıl
Digiturk'ten spor paketi üyelerine 2 ay erteleme hakkı
BİLGİLENDİRME

Digiturk, spor paketi olan üyelerine verdiği ücretsiz eğlence içeriği izleme hakkının yanı sıra şimdi, erteleme hakkı da tanıyarak taraftara desteğini sürdürüyor. Yayıncı kuruluş bu zorlu dönemde üyelerine sunduğu yeni imkanlar, dünyadaki diğer yayıncıların sunduklarına kıyasla oldukça cazip.
Bu zorlu dönemde mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için tüm eğlence içeriklerini erişime açan Türk futbolunun resmi yayıncısı Digiturk, spor paketi üyelerine yeni bir imkan daha sunarak taraftara destek oluyor.
Bugünden itibaren Digiturk spor paketi üyeleri, alt paket üzerinden fatura ödeyebilecek. Böylece, spor karşılaşmalarının ertelendiği bu dönemde, spor içeriği için yaptıkları ödemeyi 2 ay boyunca dondurarak maddi yüklerini önemli ölçüde hafifletebilecekler. Taahhütlerini 2 ay uzatarak bu imkandan yaralanmak isteyen Digiturk üyelerinin müşteri hizmetlerini arayıp başvurması yeterli olacak. Digiturk müşteri hizmetleri ekibi, bu imkandan yararlanmak isteyen üyelere farklı öneriler de sunarak kendileri için en uygun seçeneği tercih etmelerini sağlayacak.
Spor paketi üyelerine sunulan bu yeni imkan, Digiturk'ün iki hafta önce toplumsal dayanışma amacıyla mevcut üyelerine ve yeni üye olacaklara sunduğu fırsatların bir devamı niteliğinde. Digiturk birkaç gün önce, ertelenen spor müsabakaları yeniden başlayana kadar, tüm dizi ve film kanallarını spor paketi üyelerinin ücretsiz erişimine açmış, eğlence içeriklerine de daha fazla üyenin erişmesini sağlamıştı. Ayrıca beIN CONNECT'e yeni üye olan herkese tüm eğlence içeriklerini 1 ay boyunca ücretsiz izleyebilme hakkı tanımıştı. Digiturk'ün bu zorlu dönemde üyelerine sunduğu tüm imkanlar, Türkiye'nin en iyi içeriğine benzersiz erişim fırsatı sağlıyor.
beIN MEDIA GROUP ve Digiturk CEO'su Yousef Al-Obaidly, konuya ilişkin açıklamasında, "Herkes için oldukça zorlu geçen ve yayıncılık endüstrisini pek çok sektörden daha fazla etkileyen bu dönemde, Türkiye'deki üyelerimizi önceliklerimiz arasında ilk sıraya koyarak onlara, elimizden gelenin en iyisini sunuyoruz. Bugün açıkladığımız paket dondurma hakkı ve daha önce açıkladığımız eğlence içeriğine daha fazla ve ücretsiz erişim gibi imkanlar, üyelerimize farklı seçenekler sağlıyor. İyi günlerde olduğu kadar kötü günlerde de üyelerimizin yanında olmak istiyoruz. Teknik servislerimiz ve bayilerimiz bu zorlu dönemde üyelerimize kesintisiz hizmet vermek için büyük bir özveriyle, onların güvenliği ve rahatı için tüm tedbirleri alarak çalışmaya devam ediyorlar. Ayrıca, tüm Digiturk ailesi ile gurur duyuyorum; çünkü Türk futbolu başta olmak üzere dünyanın önde gelen spor organizasyonları tamamen durmuşken üyelerimize, mümkün olan en iyi içeriği mümkün olan en iyi fiyatlarla sunmak için kimse onlar kadar hızlı hareket edemezdi" dedi.
geçen yıl
Digiturk bu yıl Türkiye'de internet hizmeti vermeye başlayacak.
Digiturk bu yıl Türkiye'de internet hizmeti vermeye başlayacak.


Digiturk ve beIN Media Group Üst Yöneticisi (CEO) Yousef Al-Obaidly, 3 yılda Digitürk'e 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptıklarını belirterek, "Türkiye'ye yatırımımıza devam edeceğiz. 2020 yılında internet servis sağlayıcı hizmeti de sunmaya başlayacağız. Digiturk aboneleri hem kaliteli içeriğe sahip olacak, hem tv kanallarını izleyecek, aynı zamanda internet hizmetini de Digiturk'ten alabilecekler." dedi.

Türkiye Süper Ligi'nin resmi yayıncısı Digiturk'ün ve çatı şirketi beIN Media Group CEO'su Yousef Al-Obaidly ve Digiturk Spor İçeriklerinden Sorumlu Grup Başkanı Saad Saleh Al-Hudaifi, Katar'ın Doha kentinde bulunan beIN Media Group'un merkez üssünde Türk gazetecilerle bir araya geldi.

Türkiye'deki operasyonları ve gelecek dönem çalışmaları hakkında bilgi veren Yousef Al-Obaidly, konuşmasına Türkiye'nin kendileri için öneminden bahsederek başladı.

beIN Media Group olarak 43 ülkede operasyonlarının olduğunu dile getiren Al-Obaidly, beIN Media Group'un dünyanın en büyük eğlence ve spor içerik sağlayıcılarından biri olduğunu aktardı.

Al-Obaidly, medya sektöründe ölçeğin önemli olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Yatırımlarımızda ölçeğe önem verdik ve büyük çaplı yatırımlar yaparak, dünyanın en büyük içerik portföyüne sahip medya kuruluşlarından biri haline geldik. Önümüzdeki dönemde de hedefimiz bu yatırımlara hızla devam etmek ve dünya medya sektörüne liderlik etmek. Spor içeriğine oldukça önem veriyoruz, şu an 15 milyar dolarlık spor içeriği portföyüne sahibiz ki bu dünyanın en büyüğü. Spor içeriğine yatırım yapıyoruz, Türkiye'deki yatırımımız da bu 15 milyar dolarlık portföyün bir parçası. Türkiye ile Katarın iş birliği çok önemli biz de bunu yatırım fırsatı olarak gördük ve Türkiye'ye yatırım yaptık. Digiturk çok potansiyeli olan bir şirket, Türkiye ekonomisinin potansiyeli Digiturk'ten daha yüksek. Bu iki potansiyeli gördük ve Türkiye'ye yatırım yaptık."

"Türkiye'deki odak noktamız, müşteri deneyimini geliştirmek"

Al-Obaidly, Digiturk'ün potansiyelini maksimum seviyede ortaya çıkarabilmek için şirketi yeniden yapılandırdıklarını belirterek, bunun kendileri için önemli sorunlardan biri olduğunu anlattı.

Türkiye'deki odak noktalarının, müşteri deneyimini geliştirmek olduğunu aktaran Al-Obaidly, Türkiye'deki müşterileri ile aralarında kaliteye dayalı güven ilişkisi yaratma amacında olduklarını, bu çerçevede kaliteye ciddi yatırım yaptıklarını söyledi.

Al-Obaidly, Lig Tv'yi beIN Sports'a dönüştürürken teknolojik altyapıya da önemli yatırımlar yaptıklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Digiturk bizden önce de hep inovasyonlarla anılan bir şirket oldu. Bizim de amacımız müşterilerin taleplerine, onların ihtiyaçlarına odaklanmak. Bu stratejimiz kapsamında 2020 yılında internet servis sağlayıcı hizmeti de sunmaya başlayacağız. Digiturk aboneleri hem kaliteli içeriğe sahip olacak, hem tv kanallarını izleyecek, aynı zamanda da internet hizmetini de Digiturk'ten alabilecekler. Digiturk'e yatırım yaptığımız gün 3 yıllık bir yol haritamız vardı. 2020 yılı bu 3 yıllık yol haritamız kapsamında çok önemli bir yıl. Bu yol haritası çerçevesinde en kaliteli eğlence ve spor içeriği sunmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. "

"beIN CONNECT'in içerik kalitesini artırmaya devam edeceğiz"

beIN CONNECT'in içerik kalitesini artırmaya devam edeceklerini bildiren Al-Obaidly, "Hali hazırda Digiturk, stüdyo programları, belgeseller gibi orijinal içerikler üreten bir şirket, buraya bir de Türk dizileri gibi yerli içerikleri ekleyeceğiz. Böylece beIN CONNECT'in eğlence içeriğini daha da zenginleştireceğiz." diye konuştu.

Al-Obaidly, Türkiye'nin ev sahipliği yapacağı Şampiyonlar Ligi finalini anımsattı.

Final maçını, içinde helikopterli kameraların da olduğu 45 adet 4K kamera ile kendilerinin yayınlayacağını aktaran Al-Obaidly, Türkiye'nin yayıncılık tarafındaki yetenek ve kapasitesini dünyaya göstermek amacında olduklarını dile getirdi.

Al-Obaidly, futbolun tüm dünyada çok önemli bir içerik olduğuna dikkati çekerek, "Futbol yatırımlarımıza devam edeceğiz. Ayrıca Türkiye Süper Ligi'nin uluslararası bilinirliğini artırmak için de çalışmayı sürdüreceğiz. Şu an Türkiye Süper Ligi'ni 110 ülkede yayınlıyoruz, Türk futboluna katkı sağlamaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Korsan yayın, önümüzdeki en önemli sorunlardan biri"

Digiturk ve beIN Media Group CEO'su Yousef Al-Obaidly, korsan yayının kendileri için en önemli sorunlardan biri olduğuna dikkati çekerek, fikri mülkiyet hakkının korunmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Korsanla ciddi şekilde mücadele edilmesi gerektiğini beilirten Al-Obaidly, ortaya çıkan kayıplardan, devletin, yayıncı kuruluşun, kulüplerin zarar gördüğünü anlattı.

Yousef Al-Obaidly, "Telif haklarının, tüm paydaşların iş birliği ile korunması gerektiğini düşünüyoruz. Korsan spor içeriği ile mücadele etmek için, hızlı ve birlikte hareket etmek, önlemler almak lazım. Biz bunun için dünyada ve Türkiye'de en üst düzeyde mücadele ediyoruz. Tüm paydaşların desteğine ihtiyacımız var. Bu, bizim işimizin çok önemli bir parçası, bu yüzden bizim için bir öncelik." değerlendirmesinde bulundu.

"Türkiye'ye ve Digiturk'e katkı sağlamaya devam edeceğiz"

Toplantı sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yousef Al-Obaidly, Türkiye'ye yaptıkları yatırımlara yönelik soru karşısında, Türkiye'ye ve Digiturk'e katkı sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Al-Obaidly, Türkiye'ye şu ana kadar çok fazla yatırım yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"3 yılda Digitürk'e 2 milyar dolardan fazla yatırım yaptık. Öncelikle bir vizyonunuz, stratejiniz olmalı ve bu stratejiyi uygulayacak kaynaklarınız olmalı. Biz de uluslararası bir şirket olarak Türkiye'deki yatırımımıza böyle bakıyoruz. Bir vizyonumuz var Türkiye'ye geldik, bir stratejimiz var onu uyguluyoruz ve bunu yapabilecek sermaye gücüne de sahibiz.

Dolayısıyla Türkiye'ye yatırım yapmaya devam edeceğiz ancak bu yatırımımızın geri dönüşünü henüz alabilmiş değiliz, fakat bu ikinci planda. Biz bir risk sermayesi şirketi değiliz. Yatırım yapıp bunun kısa vadede karşılığını alıp çıkan bir şirket değiliz, uzun vadeli bir yatırımcıyız, Türkiye'ye de bu vizyon kapsamında geldik, uzun vadeli bir yatırımcı olarak geldik ve yatırım yapmaya devam edeceğiz. 43 ülkede faaliyet gösteren bir şirketiz, Türkiye faaliyet gösterdiğimiz ülkelerden biri."

"Bu yıldan itibaren Digitürk, yeniden büyümeye geçen bir şirkete dönüştü"

Al-Obaidly, Digiturk'te uyguladıkları yeniden yapılandırma stratejisinin ilk somut sonuçlarını bu yıl almaya başladıklarını vurgulayarak, ilk 2 yılda getiri sağlayamayan, büyümesi durgunlaşmış bir şirket olan Digiturk'ün bu yıldan itibaren Digitürk'ün yeniden büyümeye geçen bir şirkete dönüştüğünü söyledi.

Digitürk'ün ne zaman kara geçeceği, ya da kaybetmeye devam ederse Türkiye'den çıkmayı düşünüp düşünmediklerinin sorulması üzerine Al-Obaidly, "Kısa zamanda kar edebilir hale gelmeyi umut ediyoruz ama maalesef tam tarih veremem. Uzun vadeli bir bakış açısına sahibiz, çalışmaya devam edeceğiz. En kısa zamanda kara geçmeyi istiyoruz. Bizim bakış açımız uzun vadeli, acelemiz yok. Asıl amacımız kısa vadede çok para kazanmak değil, sürdürülebilir gelir yaratan bir yapı kurmak." yanıtını verdi.

"Sadece işim gereği değil, kişisel olarak da Türk futbolunu yakından takip ediyorum"

İçeriğin kalitesinin kendileri için çok önemli olduğuna dikkati çeken Al-Obaidly, şu değerlendirmelerde bulundu:

"İçeriğin değerinin korunması önemli. Daha fazla izlenmesi için, daha duygusal içerikler, fanatikçe yorumlar yapılan programlar hazırlarsak, belki daha fazla izleniriz ama biz bunu yapmayız. Rekabet edilmeli ama centilmenlikten şaşılmamalı. Türk futbolu ile ben yakından ilgileniyorum.

Sadece işim gereği değil, kişisel olarak da Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Ne olursa olsun, programımız ister izlensin izlenmesin, Türk futboluna saygı duyacağız, tarafsızlığımızdan hiç bir şekilde taviz vermeyeceğiz. Ekranlarımızda da insanları birbirine düşüren yorum ve içeriklere izin vermeyeceğiz."

"Perez bir gün benden Real Madrid'in kaybettiği bir maçın tekrarını yayınlamamamızı istedi"

Futbolun tüm dünyada duygusal yanı fazla olan bir spor olduğunu dile getiren Al-Obaidly, bu duygusallığın Türkiye'de biraz daha fazla olduğunu söyledi.

Al-Obaidly, "Taraftarlar Türkiye'de biraz daha tutkulu ama dünyada da böyle. Örneğin Real Madrid Başkanı Florentino Perez bir gün benden Real Madrid'in kaybettiği bir maçın tekrarını yayınlamamamızı istedi. Ondan bile böyle bir talep geldi ama biz tarafsızlığımızdan taviz vermedik, yayın politikamızı kesinlikle değiştirmedik çünkü biz içeriğe saygı duyuyoruz ve onun kalitesine inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk futboluna ilişkin görüşleri sorulan Al-Obaidly, "Potansiyel çok yüksek, çok daha fazla yükselebiliriz ama bundan daha aşağı düşmeyiz, bundan daha kötü olamaz zaten. Önümüzde sadece yükselme imkanı var, daha fazla düşme ihtimali yok." şeklinde yanıt verdi.

Türkiye'de bir takım satın almayı düşünüp düşünmediği sorusu karşısında ise Al-Obaidly, "Paris Saint-Germain FC'nin sahibi beIN değil, Katar Spor'a Yatırım Fonu (QSI). O, bir yatırım yapabilir ama şu an UEFA'nın Avrupa Kupaları'nda mücadele eden iki farklı takımın sahibinin aynı olmasını engelleyen ciddi düzenlemeler var." dedi.

Al-Obaidly, toplantının ardından gazetecilere merkez stüdyoları gezdirdi ve yapılan yayınlar hakkında bilgi verdi

https://www.dunya.com/sirketler/digitu...-haberi-463897
geçen yıl
DİGİTURK HUMAX 9506 (Genel Konu)
Kutunun genel konusudur. Bu kutu hakkında buradan yazabilirsiniz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.