Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
12 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
1 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
15 yıl
Uzaktan Erişim Firewall Problemi
Merhabalar,

Zyxel 600 serisi modemim var.Dışarıdan server' a erişilebilmesi için modemin güvenlik duvarı ayarlarından WAN to LAN ' a gelerek 3389 portunu açarak dışarıdan erişilmesini sağladım.Sonuç başarılı.Fakat;

Şu anda ağa bağlı bir pc den dışarıdaki bir bilgisayara yine uzaktan(remote desktop) bağlanmaya çalışıyorum.Uzaktan bağlanmaya çalıştığım ağda vpn kurulu.Ben önce vpn' e bağlantıyı sağladıktan sonra, bilgisayarın local ip' si ile uzaktan erişmeye çalışıyorum.Fakat sonuç başarısız.Bu işlemi dial up bağlanarak denediğimde sonuç başarılı.Bu durumda sorun kullandığım modemden kaynaklanıyor diyebiliriz.Modemden her türlü güvenlik duvarı ayarlarını yaptım (LAN to LAN(router), LAN yo WAN, WAN to WAN(router).Ip adresleri ve servisleri 'any' yapmama rağmen sonuç başarısız.Bunun nedeni ne olabilir?

Tşk.Kolay gelsin.
15 yıl
Domaine dahil olamıyorum..
Merhaba arkadaşlar,

daha önce şirketin tüm bilgisayarlarını dahil ettiğim domaine değiştirmiş olduğum pc mi tekrar dahil edemiyorum.

domain ismini yazdıktan sonra admin kullanıcı adı ve parolası istiyor, giriyorum bi süre bekliyor sonra (domaine erişirken bir hata oluştu, server isteğinizi kabul etmedi) gibisinden bir hata ile karşılaşıyorum. Hatanın tamamı şu :

The following error occured attemting to join the domain '....'
The specified server cannot perform the requested operation


Win 2003 server mevcut.

Hata ne olabilir?
15 yıl
Uzaktan Erişim Acil Yardım..
Arkadaşlar merhaba,

Win2003 Serv yüklü makinaya (server) localden bir başka bilgisayar ile remote desktop connection ile bağlanabiliyorum fakat dışarıdan bağlanamıyorum.

bunun için modem de TCP/UDP 3389 portunu açtım ve bu portu server' ın ip adresine yönlendirdim,fakat başarılı olamadım..

Radmin programı ile bağlanmaya çalıştım yine localden rahatlıkla bağlanırken ağ dışındaki bir bilgisayardan bağlanmaya çalıştığımda server' a bağlanılamıyor uyarısı alıyorum.

sorun neden kaynaklanıyor olabilir??

Şimdiden tşk.ler.
15 yıl
Hardisk(Sata,Ide)
Sata anakart ve sata hardiskli bilgisayarıma eski hardiskimi(ide) ekledim.Tüm dosyalara erişebilirken document and settings klasörü içersindeki hiçbir klasöre(dekstop,belgelerim) erişemiyorum.Erişim engellendi hatası alıyorum.Bunu neden yapıyor? Tşk. şimdiden.
15 yıl
web resim
Arkadaşlar flash ile bir logo yapacam arka plan resmi için kaliteli resimlere ihtiyacım var ve resim gıda ile ilgili olmalı nereden bulabilirim hangi kaynakları araştırabilirim?
15 yıl
web server- port number
Yaptığım bir asp.net uygulamasını wwwroot klasörünün altına kopyaladıktan sonra erişebilmek içinhttp://localhost:1953/sorguxml diyerek ulaşabiliyorum.Port number olmadanhttp://localhost/sorguxml olarak görüntüleyebilmem için ne yapmam gerekli?

Şimdiden tşk.ler.
15 yıl
Space
Arkadaşlar bu konuyla ilgili sorunlar yazılmıştır muhakkak: space görüntülenememe.Ama benim sorunum şöyleki listemdeki spaceler görünüyor fakat tıkladığım zaman sayfa görünütülenemiyor.Bu neden kaynaklanıyor.

Şimdiden Teşekkürler.
15 yıl
domain var napcam:)
Bununla ilgili konu açılmışmı daa önce bilmiorum ama detaylı bakamadım.bi domainim var(www.***.info) buna bedava bi host aıorum ama domainim değişmeyecek.yinewww.****.info kalmasını istiyorum.

şimdiden tşkler.
16 yıl
Flash yardım..
Arkadaşlar elimde bihttp://......../demo.swf adresinde bi flash dosyası var ben onu swf dosyası olarak nası kaydedebilirim??yani web üzerindeki bi flash dosyasını bilgisayarıma indirmek istiyorum? yardım ederseniz sevinirim..
16 yıl
Usb sorunu
Arkadaşlar merhaba eminim ki bu sorunla karşılaşmışsnızdır bi ethernet bi usb portu olan modemden 2 ark. bağlanıoruz..ilk bi kaç gün sorun yaşamadık ama daha sonra usb den bağlanan bilgisayar nete giremiyor, bağlantı yok veya sınırlı bağlantı şeklinde bi uyarı var, ip almıyor..elle vermeye çalıştım ama o da olmadı..ne yapabilirz? Bi hub alıp da uğraşmamak mı gerekiyor??
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle