MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
A

Çavuş
10 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
4 ay
Çocuk Bakıcısı - Bebek Bakıcısı - Bakıcı Arıyorum

Bakıcı sektöründe hizmet veren yeni projemizi duyurmak istiyorum.


* Site Adı: Bakıcım Gelsin - Bakıcı Arıyorum - Çocuk Bakıcısı - Bebek Bakıcısı

* Site Adresi: https://www.bakicimgelsin.com/


* Açıklama: Bakıcım Gelsin, Umay İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketinin bir alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir.


* Açıldığı Tarih: 5.1.2021

A
5 ay
3D - 2D Animasyon Hizmeti Videomax.com.tr

Selamlar yeni projemiz Videomax.com.tr açıldı.


https://www.videomax.com.tr/


3D-2D animasyon üzerine çalışmaların yapıldığı projemizde ilgilenenlere teklif gönderebiliriz 

A
geçen yıl
Koronavirüs Bilgilendirme Sitesi
A
geçen yıl
Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?
Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların, özellikle de kadınların güzellik, görsellik amacıyla ya da belirli günlerde değişik karakterlere bürünebilmek için kullandığı makyajın kalıcı haline adından da anlaşılacağı üzere kalıcı makyaj diğer bir deyişle de kontür makyaj adı verilir. Kalıcı makyaj kavramı birçok insan tarafından yanlış anlaşılabiliyor, bu sebeple de hatırlatmakta fayda var, kalıcı makyaj dövme gibi bir ömür vücutta duracak bir şey değil, o kadar çok kalıcı değil yani. Kalıcılığı sağlayan şey, makyaj malzemelerinin yapısında bulunan organik boya pigmentleridir. Bu organik boya pigmentleri kullanılarak yapılan kalıcı makyajın ömrü en uzun 3 senedir.

Kadınlar, genellikle, makyaj konusunda erkeklerden daha bilgili olmaktadır. Ama bu konunun erkek yanları da var tabi. Her neyse, kalıcı makyaj, boya, organik diyip duruyoruz. Peki ya kalıcı makyaj nedir, nasıl bu kadar çok vücudumuzda durabiliyor, nasıl uygulanıyor, çeşitler neler, biraz bahsedelim. Kalıcı makyaj işlemi, normal ayna karşısına oturup fırçayla tabletle yapılabilecek bir şey değildir. Normal makyajdan daha çok vücutta kalması da bu şekilde oluyor. Kalıcı makyaj işlemleri özel kalıcı makyaj iğneler ve bu konuya özel olarak üretilmiş cihazlarla yapılmaktadır. Seçilen kalıcı makyaj işlemine ve tekniğine göre kullanılacak olan yöntemler değişiklik gösterebiliyor ama genel olarak temelde, ince uçlu iğneler ile organik yapılı kalıcı makyaj boya pigmentleri deri altına enjekte edilerek yapılan bir işlemdir.

Kalıcı makyaj ve dövmenin farkına baktığımız zaman da, aslında paragrafın içerisinde söyledik. Dövme işlemlerinde boya, derinin çok alt tabakalarına enjekte ediliyor ama kalıcı makyaj uygulamaları için kullanılan boya pigmentleri derinin ilk alt tabakasına enjekte ediliyor. Örnek verecek olursak da, çok fazla kişi tarafından tercih edilen dudak renklendirme işlemlerinde boya pigmentleri, dudak derisinin 03-05 mm kadar altına enjekte edilmektedir. Daha birçok çeşidi ve örneği bulunan, zahmetsiz olup verimli sonuçlar veren kalıcı makyaj nerelere yapılır?

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj, genel olarak yüz ve boyun bölgelerine uygulanabilen tekniklerden oluşmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamaları genel olarak kalıcı makyaj stüdyolarında yapılmaktadır. Normal makyaj işlemlerinden farklı olduğu için özel odalarda yapılmaktadır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner

Eyeliner göz üstüne uygulanan bir makyaj çeşididir ve kalıcı makyaj eyeliner ve dipliner olarak iki farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Kalıcı eyeliner işlemleri sonrasında keskin hatlara sahip olan ve kusursuz bir çizgiye sahip olan, yüz ile bir bütün gibi duran eyeliner yapılmış olur. Kalıcı eyeliner uygulaması sonrasında 1,5 sene kadar her sabaha eyelinera sahip bir yüz ile uyanacaksınız. Kalıcı eyeliner yapımı genellikle yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. İşlem öncesinde istekler doğrultusunda hat ve kalınlık ayarlaması yapılan bir taslak çizgisi çizilir. Ardından kalıcılık etkisi yaratan organik boya pigmentleri özel kalıcı eyeliner kalemi ile çizilen taslak üzerinden geçilir. İşlem öncesinde çok hafif düzeyde bir anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kaliteli malzemeler
kullanılırsa eğer, işlem sonrasında herhangi bir morarma veya kaşıntı ile uğraşılmaz. Dipliner denilen işlemler daha ince hatlara sahip olan bir kalıcı göz makyajıdır.

Kalıcı Kaş Kontür

Kalıcı makyaj denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisidir aslında kalıcı kaş kontür işlemleri. Kalıcı kaş uygulamaları yapımında iki farklı yöntem bulunmakta ve iki yöntem arasında seçim yapılacağı zaman, tercihinizi genellikle kalıcı makyaj uzmanı ile birlikte veriyorsunuz. Çünkü doğru yönlendirmeleri yapabilecek olan ve bu alanda bilgilerin tamamına sahip kişi odur. Bu iki yöntem microblading ve mikropigmentasyon teknikleridir.

Kalıcı kaş makyaj uygulamaları için kullanılan ilk yöntem microblading yöntemidir. Bu işlemde özel bir kalem ile kaş hatlarına boya pigmenti yerleştirilir. Kalem denilen cihazın içinde küçük iğneler vardır ve bu kalem hem ten hem de kaş renginize uygun olarak seçilen renk pigmentlerinin deri altınıza yerleştirilmesini sağlar. Diğer teknik mikropigmentasyon işlemlerinde kalem yerine bu işleme özel kalemler kullanılır. Bu cihazlar ile hem dolgu işlemi hem de kıl tekniği işlemi uygulanabildiği için uzmanlar tarafından daha çok tercih ediliyor ve daha fazla alternatif sunulmasını sağlıyor. Kıl tekniği denilen işlemler ile de kalıcı kaş makyajı yani kaş kontür yapılabiliyor. Kalıcı kaş uygulamaları daha gerçekçi duruşu sağlıyor ve daha organik bir görüntü sağlıyor. 3 yıl kadar kalıcılık gösteren kaş kontür uygulamaları, tazelenmesi kolay olan bir işlemdir.

Dudak Kontürü ve Dudak Renklendirme

Son yıllarda çok gündemde olan kalıcı makyaj yöntemlerinden en çok tercih edileni kalıcı dudak makyajı yani dudak kontürüdür. Dudak kontür ve dudak renklendirme işlemleri farklı şekillerde yapılmaktadır.

Dudak kontürü, dudağın dış bölgesine yapılan kalıcı bir işlemdir. Dudak ile aynı renkte kalıcı bir çizgi çiziliyor ve bu işlemler ile dudaklar hem daha kalın hem de belirgin olmasını sağlıyor. Bu işlem sonucunda dudaklar daha doğal bir görüntüye sahip oluyor. Dudak renklendirme ise dudağın tamamına uygulanmaktadır. Dudak rengi ve ten rengi ile birebir renkte pigmentler kullanılır ve kalıcı bir ruj etkisi yaratır. Özel iğneler ile dudak alt tabakasına uygulanır ve istenilen her renkte bu işlemler yapılabilir. 2 sene kadar kalıcılığı vardır.

Kalıcı Makyaj Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj denildiği zaman dövme işlemlerinde olduğu gibi bir kalıcılık beklenmemelidir. Bu kalıcılık 1-3 sene kadar süren bir kalıcılık işlemleridir. Seçilen bölgeye göre değişiklik göstermektedir bu süre. Dövmede 6-7 kat deri altına işlemler yapılır ama kalıcı makyaj işlemlerinde ise bir kat alta yapılmaktadır. İşlemler sonrasında ise kızarma ve hafif kaşıntılar meydana gelir. Bu boya pigmentlerinin etkilerinden dolayıdır ama ilk 24 saat bu belirtiler normaldir. Ayrıca kalıcı makyaj işlemleri öncesinde uzmanlar ile yüz yüze görüşmekte fayda vardır. Hem yüz hatlarınız belirlenmiş olur hem de çizgiler için bir öngörü oluşur.

Fiyatlara buradan bakabilirsiniz:
https://www.aylincetinkaya.com/fiyatlar
A
geçen yıl
Kadıköy'de yabancı dil kursu arayanlara;
A
geçen yıl
Yurtdışında Eğitim Almak Avantajlı mı?
Yurtdışında eğitim şüphesiz günümüz öğrencilerin en büyük hayalidir. Çünkü alınacak eğitimlerden sonra sahip olunacak diploma ve sertifikalar, Türkiye’deki iş yaşamına doğrudan etki edecektir. Bu konuda Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak hangi alanda kendinizi geliştireceğinize karar verebilirsiniz. Elbette yurt dışında okumanın onlarca avantajı bulunuyor. Bu konuda İngiltere yaz okulları ile İngiltere’de üniversite eğitimi en çok merak edilen konular arasında.

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında eğitim almanın onlarca avantajı bulunmaktadır. Elbette akademik eğitimin yanı sıra yurt dışında dil eğitimi almak da öğrencilerin vizyon gelişimini sağlar. Mesleki anlamda kariyer ve donanıma katkısı olan bu eğitimlerin bilgi ve tecrübe anlamında da ciddi katkılar sunduğu unutulmamalıdır. Farklı bir ülkeye giderek yeni kültürlerle tanışmak ve sosyal çevrenizi genişletmek de yaşam boyunca size yararlı olacaktır.

Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı web sitesinden alacağınız randevular ile beraber görüşmeler sağlayabilirsiniz. Bu görüşmelerde yabancı okul tercihleri, dil sınavları, yurtdışı vize işlemler ve tüm süreçler uzman eğitmenlerle birlikte yönetilmektedir.

Uzun yıllar sürdürebileceğiniz yeni arkadaşlıkların yanı sıra bütçe planınızı yaparak yabancı okullardaki eğitim sürecini sürdürürken gittiğiniz ülkenin mutfağını tanıyacak, ülkenin dilini konuşmaya başlayacak ve kültürü hakkında da fikir sahibi olacaksınız. Yurtdışında eğitim alarak ayrıca büyük bir tecrübe kazanacak ve elde edeceğiniz sertifika ve diploma ile dilediğiniz ülkede kolayca iş imkanına sahip olacaksınız. Bu durum, eğitimden sonra Türkiye’ye dönüş yapacak öğrenciler için de geçerlidir. Academix, öğrencilerin hizmet alacakları danışmanlık sürecinde eğitim planlaması, bütçe ayarlaması, vize ve konaklama işlemleri ve daha pek çok alanda bilgi sahibi olmanızı sağlamaya devam ediyor.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak
Yurtdışında eğitim kapsamında dil eğitimi almak için bir çok neden bulunmaktadır. Öncelikle yabancı dil eğitimi almanın en kolay ve hızlı yolu, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görmektir. Bireylere deneyimler kazandıran yurtdışı eğitimleri aslında öğrencilerin kendin yapacağı en önemli yatırım olarak adlandırılabilir.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler her şeyden önce yabancı bir ülkeye seyahat edecek olmanın heyecanını yaşar. Bu sayede turistik yerleri gezip görebilme, tarihi bölgeleri keşfetme, yeni bir kültür ile tanışma ve daha pek çok avantajla karşılaşılabilir. Özellikle de tatil dönemlerinde eğitim aldığınız ülkeye komşu olan diğer ülkeleri gezme şansı da bulunmaktadır.

Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı sunduğu avantajlar sayesinde öğrencilerin iş yaşamına bir adım önde başlamasını sağlıyor. Özellikle de yabancı dil seviyesinde yüksek bilgiye sahip olmak, iş başvurularını her zaman olumlu yönde etkiler. Öğrenciler yurtdışında eğitim alarak görüş açısını da artırır. Yani karşılarına çıkabilecek tüm sorunlarla mücadele ederken kendi yöntemlerinizi kullanabilir ve daha olgun bir birey olarak yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Görüldüğü üzere yurtdışı eğitimlerinin önemli her zaman büyüktür. Academix, tam da bu noktada aksiyon almak isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır. Ayrıca yurtdışında üniversite ile ilgili bilgi almak isteyenler bu sayfadan bilgi alabilirler: https://www.academix.com.tr/yurtdisinda-universite
A
geçen yıl
Dil Okulu
A
geçen yıl
Kadıköy İngilizce Dil Okulu
Kadıköy'de ingilizce dil okulu arayanlara yeni dil okulumuz hizmetinizde:https://dilbank.com/
Adres: Adres: Osmanağa Mah. Halitağa Cad, Vahap Bey Sk. No:18/2, 34714 Kadıköy/İstanbul
Telefon: Telefon: (0216) 346 42 42
A
geçen yıl
Sigara Bırakmak İstiyorum
Her gün Türkiye’de 300’ye yakın insan sigaraya bağlı hastalıklar sebebiyle yaşamına veda ederken sigara firmaları, kendilerine yeni müşteri bulmakta hiçte zorlanmıyorlar. Sigara kullanımının ilkokul seviyelerine kadar düştüğü günümüz Türkiye’sinde binlerce kişi, sigara bırakma konusunda yeni yeni farkındalık sahibi olmaya başladı. Allen Carr sigara bırakma merkezi ve programları sayesinde de artık “sigaradan kurtulmak” daha da kolay. İşte detaylar…

Sigaranın zararlarını, içende içmeyen de mutlaka biliyor. Zararların bilinmesine rağmen hala paket paket tüketilen sigaralar, sadece içene değil çevredeki bireylere de zarar veriyor. Pasif içiciliğe maruz kalmanın birçok dezavantajı ile karşı karşıya kalanlar için artık “arabada sigara içme yasağı” gibi çeşitli yasaklar getirilse de ne yazık ki pasif içiciliğe maruz kalmak, Türkiye’de içten bile değil.

Sigarayı bırakması için sürekli öğütler, nasihatler ve hazin öyküler dinleyen içiciler; sigara bırakma konusunda istekli görünse de ne yazık ki büyük bir bölümü, bu iradeyi devam ettiremiyorlar. Sigarayı bırakmanın getireceği psikolojik problemleri, kilo alma sorunsalını ve diğer karşılaşabilecekleri durumları düşünen insanlar; çoğu zaman sigara içmeyi içmemekten daha az zararlı olarak görüyor ve yeniden sigaraya başlıyorlar. Bu döngü bazen başa sarsa da ne yazık ki hazin sonla yeniden karşılaşılıyor.
Türkiye’nin en başarılı sigara bırakma merkezi olarak nitelendirilen Allen Carr, sigara bırakma konusunda denenebilecek en iyi yöntemlerden birisi olarak nitelendiriliyor. Yukarıda bahsettiğimiz durumla karşılaşan bireylerin gerçekten sigarayı bırakmadığını sadece bir süre ara verdiğini dile getiren Allen Carr, “içmeyen içici” sorununa kesin çözüm üreterek, sigarayı bıraktırıyor. Bu tür insanların irade güçlerinin yettiği kadar direndiğini vurgulayan Allen Carr, sigaradan kurtulmak için iradeye değil sigaradan kalıcı olarak kurtulabilmek için sigara içme isteğini sona erdirmek gerektiğini ifade ediyor.
Kişinin sigara hakkındaki görüşlerini, inançlarını düzeltmesi ile mümkün olabilen sigara bırakma kararı, kişinin kendisinin verebileceği bir karardır. Sigaradan kurtulmak isteyenler, bu süreçte mutlaka uzmanlardan destek alırsa mutlu sona ulaşırlar. Her bireyle özel olarak ilgilenen Allen Carr, gerek sigara bırakma merkezi ile gerekse de kitapları ile sizlere sigara bırakma yolunda destek sağlıyorlar. Çeşitli bakış açılarıyla sizlere yaklaşan Allen Carr’da kötü senaryo tabloları, sigaranın zararları fetvaları gibi bir kurgu da yok. Tamamen sizlerin psikolojisine yönelik hazırlık yapan Allen Carr’da sigara içmenizin gerçek sebeplerini bulmanız için yol göstericileriniz var. Sizler gerçekten neden sigara içtiğinizi keşfediyor ve bu doğrultuda sigarayı içmemek için ne yapmanız gerektiği bilgisine de kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz. Sigara içmeyi “bir süreliğine değil”, “tamamen” bıraktırmayı hedefleyen Allen Carr sigara bırakma programı süresince kısa sürede siz de değişimi fark edecek ve sigaraya karşı duyduğunuz ihtiyacınızın köreldiğini hissedeceksiniz. Siz de hem sağlığınızı hem de bütçenizi sarsan sigaradan biran önce kurtulmak ve kısa sürede tamamen sigarayı bırakmak için Allen Carr’a ulaşın!
A
geçen yıl
Eyeliner Nasıl Çekilir?
Makyaj, her kadının gerçekleştirdiği bir işlemdir. Dışarıdan oldukça kolay görünse de özü pek de böyle değildir. Birden fazla işlem ve püf nokta gerektiren makyaja maalesef ki her kadının eli de yatkın olmamaktadır. Bu yüzden özel bir günde, düğünde ya da normal bir günde kendini ekstra güzel ve iyi hissetmek isteyen kadınlar, bu isteklerini gerçekleştirirken oldukça zorlanmaktadır. Ancak her şeyi kolay bir yolunun bulunduğu günümüzde, bu makyaj işine de kolaylık üretmek ve pratiklik kazandırmak amacı ile çeşitli yollar bulunmuştur. Bu yolların başında ise, yaptıkları makyajları videoya çekip adım adım anlatmak gelmektedir. Makyajın altın noktası olan eyeliner ise bu kolaylık ve pratiklik kazandırma çalışmalarındaki en zor noktadır. Çünkü kadınlar en çok eyeliner sürerken zorlanmaktadır.

Eyeliner ( aylaynır) Nedir?

Eyeliner, göz pınarından başlayıp kenarlara kadar çizgiler çekerek gözü belirginleştirmeye yarayan bir göz kalemidir.

Eyeliner nasıl sürülür?
Eyeliner, birden fazla çeşidi olan bir makyaj malzemesidir, İlk defa kullanacaklar ile pek tecrübeli olmayanların kalem formunda olan eyelinerleri tercih etmeleri ise daha doğrudur. Çünkü bu eyelinerde kontrol daha kolaydır. Eyeliner sürerken ilk adım gözün bitiş çizgisine bir nokta koyup belirginleştirmektir. Daha sonra ise belirlenen o noktadan istenilen yüksekliğe kadar bir çizgi çekmek gereklidir. Daha sonra bu çizginin ucundan başlanarak göz pınarına kadar yeni bir çizgi çekip bu çizgilerin içerisinde kalan alanın doldurulması, yeterli olacaktır.
• Eyeliner kullanır iken tek bir renge bağlı kalıp sürekli onu kullanmak doğru değildir. Belki de sürekli kullanılan renkten tamamen farklı bir renk, bireyi daha fazla açacaktır.
• Eyeliner sürerken ellerin titrememesi de oldukça önemlidir. Bu nedenle elin sabitlenmesi, eyelinerin de öyle çekilmesi gereklidir.
• Yakın gösteren, büyüteçli bir ayna kullanmak eyeliner sürmeyi kolaylaştıracaktır.
• Baz kullanılması hem eyelineri kalıcı kılacak, hem de olası pot ve taşmaları önleyecektir. Baz veya far kullanmak, eyeliner öncesi gereklidir.
• Likit ya da kalem eyeliner kullanmayanlar, eyeliner fırçası ile sürme işlemini gerçekleştirebilirler.
• Eyeliner sürmeyi kolaylaştırmanın en yaygın yolu, eyeliner çerçevesini belirleyen noktalar kullanmaktır. Eğer istediğiniz gibi eyeliner süremiyorsanız, noktalar ile çerçeve belirleyin.
• Eyeliner sürürken, cildin el yardımı ile gerginleştirilmesi kesinlikle yanlıştır. Bu cildin esnekliğini ortadan kaldırmaktadır. Bu türde bir yanlışta bulunmayın.
• Eyeliner bir süre sonra silinmekte ya da dağılmaktadır. Bu tür durumlarda kapatıcı ya da nemlendirici ile müdahale edilerek kötü görüntü giderilebilir.
Kalem eyeliner nasıl sürülür?
Daha önce eyeliner tecrübesi olmayan ya da tecrübesi olup yatkınlığı olmayan bireyler çin en uygun eyeliner, kalem eyelinerdir. En düzgün, pürüzsüz kolay çizgiler bu eyeliner ile çekilebilmektedir. Düz ve ince bir çizgi şeklinde eyeliner çekmenin yolu ise, tek çizgi yerine kirpik dibine yapılacak ufak dokunuşlar ve bu dokunuşların birleştirilmesi ile mümkün hale gelebilmektedir.
İnce eyeliner nasıl çekilir?
Kalem eyeliner, çok ince uçlu modellerinin de bulunmasına karşılık, genel olarak kalın uçludur ve bu da kalın eyeliner çekmeyi daha mümkün kılmaktadır. Bu sebeple ince çizgiler, likit eyeliner ile daha kolay çekilebilmektedir. Zaten iyi bir eyeliner çekmenin en doğru yolu, önce inceden başlamaktır. Çünkü önce ince çizilen bir eyeliner, isteğe göre kalınlaştırılabilir ancak kalın olan bir eyeliner inceltilemez.
Krem ve jel eyeliner
Krem ve jel eyelinerlar, kendiliğinden sürülemeyen ve ek bir fırçaya ihtiyaç duyulan eyeliner türleridir. Bu eyelinerlar, likit eyelinera göre daha kolay sürülebilmekte ve daha kolay kontrol edilebilmektedir. Dumanlı göz makyajı yapmak isteyen bireyler de, sürüldüğü ilk an kolay dağılabilen bu eyelinerları daha yoğun olarak kullanmaktadır.
Eyeliner Çekmek İçin Her Gün Uğraşmayın!
Aylin Çetinkaya yönetiminde yapılan kalıcı makyaj uygulaması eyeliner işlemi ile her gün eyeliner çekmeye son! Kalıcı makyaj uzmanı Aylin Çetinkaya, sizin istediğiniz formda eyeliner çekecek ve uzun bir süre boyunca her gün eyeliner çekmek zorunda kalmayacaksınız!

Buradan uzmanımız Aylin hanımdan randevu talep edebilirsiniz:https://www.aylincetinkaya.com/
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.