Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
B

Er
23 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 ay
Masseter Botoks

Masseter botoksu, masseter kasının yer aldığı yüzün alt kısmının inceltildiği estetik prosedürüdür.

Massetter botoksu, yüzün alt kısmındaki şekil bozukluklarının tedavisi hedef alınır. Yüzde erkeksi ve sert bir görünüme neden olan kare yüz şekli küçültülerek daha orantılı bir yüz şekli elde edilir. Masseter kasının fazla büyük olması sadece estetik açıdan değil, fiziksel olarak da kişiye rahatsızlık verebilir. Bu nedenle bu prosedür bazı durumlarda hem şekil hem de işlevsel olarak tedavi sunmak amacıyla da uygulanır.

Botoksla çene küçültme: Yüzü yeniden şekillendirmeye yönelik enjeksiyon tekniği


İdeal çene şekli kadınlar ile erkekler arasında büyük oranda farklılık gösterir. Erkeklerde kare yüz şekli güçlü bir ifade sağlarken, kadınlarda ince yüz şekli daha yumuşak ve estetik bir görünüm sağlamaktadır. Özellikle yuvarlak ya da kare tipi yüze sahip olan kadınlar, daha yumuşak ve çekici bir görünüme sahip olmak için masseter botoksuna başvuruyorlar.


Cerrahi teknikler ile çene küçültme ameliyatı yerine ameliyatsız botoks tedavisinin tercih edilmesinin çeşitli sebepleri vardır. Bunlar arasında ameliyat ve anestezi endişesi, iyileşme süreci için yeterli vaktin olmaması vs. sayılabilir. Botoks, yüzü incelterek yeniden şekillendirme de ameliyatsız teknik olarak yeni bir seçenek sağlıyor. Masseter botoksu neştersiz, ağrısız, sıfır şişlik ve dikiş izi ile çeneyi incelterek yüz şeklini değiştirme imkanı sunuyor.


Masseter reduction / V-line botoksu ile çene inceltilip küçültülebiliyor. Yuvarlak ve kare yüz şekilleri üçgen, oval ya da kalp şekline dönüştürmek için kullanılıyor. Çene şekli aşırı ince belirsiz olan hastalarda ise tersine bir etki yaratılarak masseter kası büyütülerek çenenin daha belirgin bir şekil alması sağlanabilir.


Masseter botoksunda ağrı, sızı ya da morluk riski oluşmaz. Birçok hasta bu işlemin yapılması için öğle molasında gelir ve sonra hemen işine devam edebilir. Hastalar genel olarak 1 hafta içinde masseter kasının yumuşadığını ve 6 hafta sonra yeni çene şeklini tam olarak görebilir. Araştırmalar 2-3 tedaviden sonra çene şeridinde “uzun süreli değişiklikler” olduğunu ortaya koymaktadır. Masseter botoksu ile zamanla çok daha uzun ömürlü, estetik ve simetrik sonuçlar elde edilir.


Masseter kası hakkında bilinmesi gerekenler

Bazı kişisel alışkanlıklar, çene kaslarınıza (masseter) genişlemesine doğrudan etki edebilir. Aşırı sakız çiğneme, buz gibi sert maddeleri çiğneme veya sert et çiğneme, hepsi masseter kasının büyümesine yol açabilir. Stres nedeniyle gece diş sıkma yani bruksizm de çene kaslarınızın genişlemesine yol açabilir.


Masseter reduction / V-line botoksuyla ilgili sık sorulanlar


Botoksla çene küçültme nedir?

Botoks çene küçültme, boyutunu azaltmak için botulinum toksini (diğer bir deyişle botoks) çene kaslarına (masseter kası adı verilir) enjekte edilir. Bazı etnik gruplarda hastalar aşırı kare yüz özelliklerini geliştirme eğilimi gösterirler. Botoks non-invaziv bir şekilde yüz oranlarında iyileşme sağlamak için masseter kasının genel boyutunu azaltabilir.


Botoks enjeksiyonu ile çene küçültme ameliyatı arasındaki farklılıklar nelerdir?

Botoks ile çene küçültme, klinik ortamda yapılabilen nispeten acısız ameliyatsız bir prosedürüdür. Çene küçültme ameliyatı, yeniden şekillendirme için çene kemiğinde kesi veya tıraşlama yapılmasını içeren invaziv yani cerrahi bir prosedürdür.


Birinin diğerine göre avantajları / dezavantajları nelerdir?

Masseter botoksu ile çene küçültme, herhangi bir kesinti veya potansiyel komplikasyon olmadan bölgede doğal, ince bir gelişme sağlayabilir. Çene küçültme ameliyatı, TME bölgesi boyunca sansasyon sorunlarına, diş hekimliği sorunlarına ve ağrı potansiyeline neden olabilir. Botoks ile çene küçültme aslında TMJ rahatsızlığının tedavilerinden biridir.


Tedaviden sonra başlangıçta ya da sonraki günlerde herhangi bir ağrı yaşanır mı?

Botoks ile tedavi edilen hastalarda enjeksiyondan sonra ağrı olmaz.


Kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Masseter Botoks » Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/masseter-botoks/
B
9 ay
Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı

Video-endoskopi yani; İki boyutlu yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisi yıllardır farklı operasyonlarda kullanılan bir yöntem. Burun estetiği ameliyatlarında da bu yöntem kullanılabilmekte.

İki boyutlu yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde milimetrik hesaplar yapılabiliyor. kamera teknolojisinin en büyük getirisi, dokular en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor olması. Bu yöntemin yardımı ile burun içinde zarar verilmemesi gereken yapılar daha iyi korunuyor ve diğer cerrahi işlemlere göre iyileşme sürecini hızlandırabiliyor.


Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı Yöntemi

Burun estetiği ameliyatlarında iki yöntem kullanılır; kapalı burun estetiği ameliyatı ve açık burun estetiği ameliyatı. Endoskopik burun estetiği, kapalı burun estetiği ile kullanılabilir bir yöntem. Bu teknik ile burun içi en ince ayrıntısına kadar görüntülenebiliyor. Kanama ve doku hasarının oluşmaması için etkili olan bu yöntem sayesinde, doku hasarı minimuma indiriliyor. Minimum doku hasarı ile morluk ve şişlik daha az oluyor. Bu sayede hastanın iyileşme süreci hızlanıyor.

Her burun yapısı için iki boyutlu kamera teknolojisi uygun olmayabiliyor. Burun estetiğinde hangi yöntemin sizin için uygun olacağına doktorunuz karar verecektir.


Kaynak:

Op. Dr. Güncel Öztürk
Video Endoskopik Burun Estetiği Ameliyatı
https://www.guncelozturk.com/endoskopik-burun-estetigi-ameliyati/
B
10 ay
Kepçe Kulak Estetiği

Kepçe kulak deformitesi, normal anatomik pozisyonun aksine, kulak kepçesinin öne doğru kıvrık olması durumudur. Kepçe kulak çocuklarda önemli psikososyal, duygusal veya davranışsal sorunların kaynağı olabilen sık karşılaşılan bir problemdir. Doğumsal kulak deformiteleri arasında en sık görülenidir. Kepçe kulak operasyonları güvenli işlemlerdir. Kepçe kulak estetiğinde kulağın sadece dış kısmına müdahale edildiğinden işitme ile ilgili bir sorun yaratmaz.


Operasyon Yaşı

Kulak kepçesi gelişimini yaklaşık 6 yaş civarında tamamlar. Önerilen kepçe kulak estetiği için en uygun dönem okul öncesi dönemdir. Okula başlama çağında çocukların iletişim kurduğu arkadaş çevreleri genişler ve bu dönem çocuklar için çok kırılgan ve hassasdır. Kulak görünümleri ile alay edilmesi ve lakap takılması gibi durumlardan etkilenirler. Bu durum özgüven eksikliğine neden olabilir ve ileri yaşlarda kulaklarını saçları ile saklama ihtiyacı hissedebilir. Estetik kulak operasyonu daha sonra ki her yaşta da düzeltilebilir.

Operasyon Öncesi Görüşme

  • Görüşmede öncelikle sizin şuan ki kulağınızda şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.
  • Kulağınızın 6 değişik açıdan fotorafı çekilip operasyon sonrası muhtemel görüntüsü hakkında size bilgi verilir
  • Ameliyat edilmiş kepçe kulakların, operasyon öncesi ve sonrası fotoğrafları gösterilir.
  • Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

  • Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (Sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz.)
  • Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.
  • Bayanların o tarihte mens olması durumunda, operasyon olmasında bir mahsuru yoktur.
  • Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.
  • Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.
  • Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Ameliyatsız İple Kepçe Kulak Estetiği; Bu kulak deformasyonu fazla olmayan, uygun hastalara yapılması gerekir. Basit ve kolay bir yöntemdir. Genellikle güven verici ve sağlam bir işlem değildir. Kesin, sağlam ve etkin bir sonuç almak için kıkırdak şekillendirme yaparak onarılması daha güvenilir bir seçenektir.

Kepçe Kulak Estetiği; Kulağın görünen yüzeylerinde dikiş izi oluşturulmaz. Kulak arkasından yapılan yaklaşık 3 cm kadar dikey kısa bir kesi ile bu operasyon geçekleştirilir. Kıkırdağa istenilen şekillendirme yapılıp kalıcı dikişler ile sabitlenir. Kulak derisi eriyen dikişlerle dikilerek kulak sargı ile sarılır. Eriyen dikiş kullanıldığından, dikiş alınmasına gerek kalmaz.

Anestezi Türü

Lokal veya Genel anestezi altında uygulanır.

Operasyon Süresi

Kulaktaki deformiteye bağlı olarak 30 dakika –2 saat arasında değişir

İyileşme Süreci

Operasyon olduğunuz gün evinize dönebilirsiniz.

Lokal anestezinin etkisinden dolayı operasyon sonrası yaklaşık 4 saat ağrı olmaz, sonrasında hafif bir ağrı hissedersiniz ve günlük yaşantınızı etkileyecek düzeyde değildir. Buda verdiğimiz ağrı kesiciler ile sizi rahatlatır.

Hastanın kulağına 3 gün arasında sargı uygulanır, daha sonra 2 hafta travmalardan korunmak amaçlı bir tenisçi bandı ya da saç bandı ile dolaşması önerilir.

3-5 gün sonra normale yakın bir halde sokağa çıkabilir günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Operasyon sonrası 4. günde ılık kısa süreli duş yapabilirsiniz.

Operasyonda eriyen dikiş kullanıldığından alınacak dikişiniz olmayacaktır.

Kepçe kulak operasyonu sonrasında kulak hafif şişebilir ve renk değişimi oluşabilir. Bunlar birkaç günde geçecektir.

Hafif tempolu sizi yormayan egzersizler operasyondan iki hafta sonra yapabilirsiniz.

3 ay kulağınızı travmalara karşı korumanız önerilir.

3. haftadan sonra kulağınızın yeni şeklinin farkına daha iyi varır, saçlarınız ile gizleme ihtiyacı hissetmez ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

Kepçe kulak estetiği, genel olarak iyi ve kalıcı sonuç veren, kişinin ruh sağlığını düzelten, özgüvenini arttıran ve yaşama daha bağlı hale getiren bir operasyondur.


Kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Kepçe Kulak Estetiği
https://www.guncelozturk.com/yuz-estetik-sanati/kepce-kulak-estetigi/
B
geçen yıl
Jinekomasti (Erkekte Göğüs)

Erkekde meme dokusunda kadın tipinde büyüme oluşmasıdır. Erkekte meme büyümesi her zaman bir hastalık bulgusu değildir. Jinekomastinin en sık sebebi, nedeni bilinmeyen bir durum ya da şişmanlıktır. Bazı ilaçların etkisiyle ya da hormonal değişiklikler sonucu da ortaya çıkabilir. 


Jinekomasti, hormonal değişikliklere bağlı olarak, en sık ergenlik döneminde veya daha büyük erkeklerde görülmektedir. Ayrıca, jinekomastiye yol açan diğer durumların da bu hastalarda incelenmesi gerekir. Erkeklerin neredeyse %40 ının sorunu olan jinekomastinin yarattığı özgüven eksikliği zaman zaman ciddi bir sorun haline gelmektedir. Jinekomasti operasyonu bu sorunun çözülmesinde en etkili yöntemdir. Üç ana tipi vardır: Glandüler tipte gerçek meme dokusu, lipomatöz tipte ise yağ dokusu artışı ve mikst (karışık) tipte ise hem meme dokusu artışı hemde yağ dokusunda artış bulunmaktadır. Bu tiplere göre tedavisi değişir. Operasyon öncesinde kitlenin ultrason ile incelenmesinde yapılır. Kitlenin sadece yağ dokusundan oluşup oluşmadığı ortaya konabilir.


Operasyon Yaşı

Ergenlik çağında ortaya çıkan jinekomasti şikayetleri bu dönemde hormonal değişikliklere bağlı olabileceğinden cerrahi girişim için en az 2 yıl beklenmelidir. Ergenlik sonrası dönemde 2 yıl içinde gerilemeyen jinekomastiler operasyona uygundurlar.

Ergenlik sonrası yaş gruplarında jinekomasti ortaya çıktıktan sonra 1 yıl beklemek yeterlidir.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki göğüslerinizden şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.

Operasyon sonrası oluşabilecek görüntü hakkında size bilgi verilir

Opere edilmiş hastaların operasyon öncesi ve sonrası fotorafları gösterilir.

Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyontan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)

Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.

Operasyon günü hastaneye gelirken saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.

Operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.

Operasyondan yaklaşık iki saat önce hastanede olunmalı.

Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Lazer liposuction veya Liposuction tekniği çok ileri jinekomasti olguları hariç, hastalarımızın çogunun sorunu çözülür. Bu sayade meme üzerinde herhangi belirgin bir iz bırakmadan, sadece küçük kanüllerin girebildiği deliklerden yağ ve meme dokusu aspire edilir. Meme başı ve meme çevresi çöküklükleri lazerliposuction veya liposuction tekniğinde neredeyse hiç gözükmemektedir.

Anestezi Türü

Jinekomastinin boyutuna bağlı olarak lokal, genel ya da sedasyon anestezisi ile yapılabilir.

Operasyon Süresi

Operasyon süresi ortalama 1 saattir.

İyileşme Süreci

Operasyon sonrası jinekomasti korsesi giydirilir.

Operasyondan sonrası yaklaşık 4 saatlik yatak istirahatinden takiben yeme içmeye başlıyabilir ve ayağa kalkıp yürüyebilirsiniz.

Genellikle hastanede kalmadan aynı gün akşam saatlerinde taburcu edilirsiniz

2. gün tekrar kontrol edilir ve pansumanınız değişilir

3. günden sonra banyo yapabilirsiniz. 4. gün içerisinde normal hayata geri döner ve işinize başlayabilirsiniz.

Sizi fazla yormayacak hafif egzersizler (yürüyüş şeklinde) en erken 10. günde, daha aktif egzersizlere ise (yüzme, koşma, diğer sporlar) 2. aydan itibaren başlanabilinir.

Jinekomasti operasyonu sonrası pempemsi renk değişiklikleri ve şişliklerin olması normaldir. Operasyon sonrası renk değişimi ve şişliklerin büyük bir kısmı 3. haftada geriler.

3. haftadan sonra operasyonun vücudunuza verdiği yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

Bu süreden sonra 6. aya kadar şekillenme süreci sürer.


Kaynak:

B
geçen yıl
Kilo Verme Sonrası Operasyon

Kilolu kişiler önemli miktarda kilo kaybı sonucu deri ve doku elastikiyeti genellikle kaybeder. Bunun sonucu olarak -Üst kolda sarkma ve gevşeme -Memeler dümdüz ve meme uçları aşağı bakar konumda -Karın bölgesinde katlanma ve alt sırt alanına kadar uzanabilir -Kalça, kasık ve uyluk deri ceplerinde sarkmaya neden olabilir Önemli kilo kaybından sonra vücut şekillendirme operasyonunda alttaki dokunun şekli ve tonusu desteklenir ve aşırı sarkan yağ ve deri alınır Sonuç olarak vücutta düzgün konturlu daha normal bir görünüş sağlanır.

Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Operasyonlar

Büyük bir kilo kaybı sonrası vücut şekillendirme operasyonuna geçmeye karar vermeden önce, kilo kaybı stabilize edilmelidir. -Eğer kilo vermeye devam ederseniz, deride sarkma cepleri oluşmaya devam edecektir. -Eğer hızlı kilo geri alımı ihtimali yeniden varsa, zaten zayıflamış ve incelmiş deri daha fazla strese maruz kalır,buna bağlı olarak cilt çatlakları ve geniş skarlar görünür olacaktır. Vücut şekillendirme için uygun adaylar şunlardır: – Her yaştan yetişkinlerde kilo kaybı stabilize ise -Iyileşmesini bozan veya cerrahi riski artırabilir tıbbi durumlar yoksa (Sağlıklı bireyler) -Vücut şekillendirme operasyonunda olumlu ve gerçekçi hedefleri olan bireyler

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir. Sonrasında genel sağlık durumunuz, vücudunuzdaki yağ miktarı ve dağılımı, cildinizin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini değerlendirilir. Bu muayene sırasında; geçirdiğiniz hastalıklar,halen mevcut sağlık problemleriniz ( şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında doğru ve ayrıntılı bilgi alınır. Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu değerlendirilir. Bu muayene sırasında anestezi tipi, kaç gün hastanede kalacağınız ve operasyon sonrası konuşulur. Ayrıntılı olarak vücut incelenir ve ölçümler alınır. Tıbbi kayıt için fotoğraf çekilir.Operasyona karar verdiğinizde asistanım size uygun operasyon gününü planlar.

Operasyon Zamanına Hazırlık

Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir. Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir. Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz) Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir. Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın. Operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli. Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı. Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.

Operasyon Tekniği

Kilo verme sonrası estetik operasyonda şu işlemler yapılır: -Alt vücut kaldırma: karın, kalça, kasık ve uyluk dış sarkmaları düzeltmek için -Meme dikleştirme: meme sarkmalarını düzeltmek için, -Kol kaldırma: Üst kol sarkması düzeltmek için -Uyluk kaldırma: iç, dış ve orta uyluk sarkma düzeltmek için Tüm vücut şekillendirme operasyonlarında aşırı cilt fazlalığını almak gerekir. Birçok durumda, bu kesikler geniş olabilir. İnsizyon uzunluğu ve lokasyonu alınacak fazla deri miktarı ve bulunduğu yere bağlıdır. Kesi izleri genellikle pek görünmeyen ve gizli kalan yerlerden yapılır. Alt Vücut Germe:Tam bir alt vücut germe işlemi kalça, karın, bel, ve uyluk dış derideki sarkmalar tek operasyonla veya aşamalı operasyonlarla tamamlanır. İnsizyon desenleri değişir ve fazla deri ve yağ almak için vücudun çevresinde çevresel bir kesi gerekebilir. Meme Dikleştirme:Sarkmış göğüsleri kaldırmak için yapılacak insizyon deseni sarkmanın derecesine göre belirlenir. Bunlar arasından meme başı çevresinde, lolipop şekeri benzeri ve ters ‘T’ şeklinde insizyonlar yapılabilir. Sarkmış bir göğüste dikleştirme operasyonu ile birlikte, silikon meme protezi meme şeklini ve boyutlarını geliştirmek için tavsiye edilebilir. Kol Germe:Üst kollarda sarkmada, üst kolun iç veya arka boyunca uzanan koltuk altı bölgesinden bir kesi ile tedavi edilir. Bu insizyon desenleri sarkmanın derecesine göre değişir. İç Uyluk Germe:Uyluk yeniden şekillendirilmesi uyluğun iç kısmı boyunca yapılan insizyonlarla düzeltilir. İnsizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir. Dış Uyluk Germe:Uyluk dış hatlarını düzeltmek için kalça çevresinden kasık bölgesine uzanan bir insizyon gerekebilir. Bu insizyon deseni sarkmanın derecesine bağlı olarak değişir.

Anestezi Türü

Genel anestezi yöntemi ile uygulanır.

Operasyon Süresi

Operasyonda yapılacak işleme bağlı olarak değişir

İyileşme Süreci

Birkaç gün hastanede kalmanız gereklidir. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç hafta alabilir. İşinize 2-4 hafta sonra dönebilirsiniz. Kabuledilebilir skar izleri biraz görünür olacaktır ancak genel olarak iyi sonuçları uzun ömürlüdür. Bir kilo verme sonrası estetik operasyondan sonra sonuçları hemen görünür.Yara izi ilk 3-6 ay kötüye gidermiş gibi görülebilir ama bu normaldir, izlerin düzleşmesi ve solması 9 ay ila 1 yıl alabilir. Tamamen yok olmamasına rağmen insizyon izleri kıvrım hatlarında ve bikini altında saklanabilecek şekilde bırakılır. Uyluk bölgesi sarkıklığı olan hastalar için iyi sonuç verir. Hastaların çoğunda,düzenli egzersiz ve diyetle iyi sonuç yıllarca korunabilir. Ödemi çözmek, dokuları desteklemek ve iyileşmeyi hızlandırmak için özel bir giysi birkaç hafta giydirilir. Vücut şekillendirme operasyonlarının nihai sonuçları 1 yıl sonra net olarak görülür.

Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Maliyeti

Maliyet her zaman elektif cerrahi bir husustur. Kilo verme sonrası estetik operasyon fiyatları çok çeşitlilik gösterir. Cerrahın eğitiminin, deneyiminin yanı sıra coğrafi konumu, çalıştığı hastane gibi durumlara da bağlıdır. Maliyeti şunlar içerebilir: Cerrahın ücreti, Hastane veya cerrahi tesis maliyetleri, Anestezi ücreti, Ilaçlar, Post-cerrahi giysiler, Tıbbi testler gibi.

Kaynak:

Op. Dr. Güncel Öztürk
Kilo Verme Sonrası Operasyon
https://www.guncelozturk.com/vucut-estetik-sanati/kilo-verme-sonrasi-operasyon/
B
geçen yıl
Yanak Dolgusu

Genel güzellik anlayışında dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar kişinin yüzünün olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur. Yapısal ya da yaşlanmaya bağlı olarak yanaklardaki hacim kayıpları yanak dolgusu ile tedavi edilebilir. Bu sayede yanaklar olması gereken formuna cerrahi olmayan teknikler ile getirilebilir.


Yanak dolgusu teknikleri nelerdir?

Yanak dolgusu cerrahi ya da cerrahi olmayan tekniklerle, bazı durumlarda ise iki teknik bir arada kombine bir şekilde kullanılarak uygulanabilir.

Dolgu enjeksiyonu tekniği ile yanak dolgusu, yüzdeki estetik sorunlara pratik ve hızlı bir çözüm sunmaktadır. Hastanın yanaklarındaki hacim eksiklikleri 15 dakika süren enjeksiyon operasyonu ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilir. Dolgu malzemesi olarak genellik ile cildin doğal yapısında da bulunan hyalüronik asit dolgu malzemesi ve türleri tercih edilir.

Yanak dolgusu ile ne gibi sonuçlar beklenebilir?

Yanak dolgu malzemesinin enjekte edilmesi ile yanağın yüzeyi geriye doğru dengelenirken yanak bölgesi hafifçe kaldırılır ve yuvarlak bir hale getirilir. Çevre doku yüzün açısının genişlemesi kontrol altına alınarak sıkılaştırılır. Yanak dolgusu tekniği yanak bölgesini dolgunlaştırmak ve yanakları konturlamak için estetik cerrahideki en etkili yöntemlerden biridir. Yanak dermal dolgu malzemeleri, yüzü yukarıya çekerek yüzün genç görünmesine yardımcı olur. Gözleri oyukluğu azalır, burnun şekli ortaya çıkar, alın ve çene çıkıklığı dengelenir.

Yanak dolgusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Yanak dolgusu enjeksiyonundan sonra yüzde hafif ödem ya da kızarıklık oluşabilir. Birkaç saat içinde kızarıklıklar, ödem ise bir iki gün içinde kendiliğinden geçecektir. Yanak dolgusunda olası komplikasyonları engellemek için öncellikle alanında uzman cerrah seçilmesi ve operasyonun mutlaka klinik ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Başarılı bir şekilde uygulanan yanak dolgusu ile yüz daha estetik bir görünüme kavuşturulabilir. Çünkü çekici elmacık kemikleri, yüz güzelliğinde önemli bir rol oynar. İyi tanımlanmış yanaklar yüzün dengesini sağlar, yüzün profilden görünümünü iyileştirir ve yüzü daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Cerrahi tekniklerle de yanak dolgusu yapılabilir.

Cerrahi teknikler ile uygulanan yanak dolgusu tekniğinde implant yerleştirme işlemi yapılır. Kişinin yüz yapısına uygun olacak şekilde çeşitli şekillerde implant türleri mevcuttur. Bu implantlardan kişinin yüzüne en uygun olanı seçilerek ameliyatla yanak bölgelerine yerleştirilir ve yumuşak doku ya da kemiğe sabitlenebilir. Bu implantlarda küçük de olsa insizyon yani kesi açılması gerekebilir. Operasyon anestezi altında uygulanır ve yaklaşık 1 saat kadar sürebilir. Operasyonun ardından iyileşme süreci için birkaç günlük dinlenmeye ihtiyaç olabilir. Ameliyat korkusu ya da anestezi korkusu olan ve daha hızlı çözüm arayanlar için dolgu enjeksiyonları teknikleri çok daha uygun bir seçenektir.

Son olarak yanak dolgusu enjeksiyonu yüzle ilgili kırışık tedavisi, göz kapağı sorunları, kaş düşüklükleri ve diğer hacim eksiklikleri operasyonları ile birlikte kombine bir şekilde yapılabilir.


Kaynak:

Op. Dr. Güncel Öztürk
Yanak Dolgusu Hakkında Herşey - Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/yanak-dolgusu/
B
2 yıl
Genç Tesettür Giyimin Yeni Adresi: Zülays

Yeni dönem tesettür giyimde salaş parçalar tercih ediliyor. Hem tesettüre uyumu açısından hem de rahat olması sebebiyle salaş tunikler genç yaşlı demeden tesettürlülerin önem verdiği önemli bir nokta. Salaş olması dışında kumaşın rahatlığı ve renkleri de tesettürlülerindikkat ettiği ikinci bir nokta. Doğal görünümlü sentetik içermeyen kumaşları ve soft göz yormayan renkleriyle zülays'ın salaş tesettür tunikleri ve diğer tüm tarzları sizi bekliyor. Zülays.com salaş tunik ihtiyacınızı ve salaş tesettür giyime dair her türlü ihtiyacınızı bunun dışında şıklık isteyenlerin tüm ihtiyacını indirimli fiyatlarıyla size sunmaya devam ediyor.


DOĞAL KUMAŞ VE EŞSİZ PASTEL RENKLER

Doğadan ilham alarak giriştiğimiz bu tonlarda ikinci bir ilham kaynağı olarak pantoneden etkilendik. pantone'nin her sene çıkardığı renklerle doğanın bize sunduğu renkleri harmanladık. Doğanın renkleri size her zaman ferah bir görünüm verir ve iyi hissetmenize olanak sağlar. Kendinizi yeşil ya da sarı giyerken oldukça enerjik hissediceksiniz, bu da size doğanın bir armağanıdır. Bu sezon sarı ve gri renk ön planda olacak, sarı yaratıcı bir renktir, özgün düşünce ve merak uyandırır. Sarı renk psikolojisi umut ve neşedir. Gri, gözün en rahat algıladığı renktir. Alçak gönüllülüğü ifade eder. Bu iki renk birbirini bir anlamda tamamlayıcı niteliktedir.

Alçak gönüllülüğü ve mütevaziliği simgeleyen bir diğer çağrışım olan tesettürünüze gri tonlarını katarak hem simgenizde tatmin edici olmayı hem de grinin durağan huzurunu hissedebilirsiniz. Bunun yanında ufak sarı tonlar da gününüze ve psikolojinize mutluluk ve tazelenmiş hissi katacaktır.


TAKIM VE ELBİSELERDE TONLAR VE DESENLER

Koleksiyonlarımızda bulunan pantolon ceket takımları soft tonları içinde barındırıyor. İşyeri giyim kuşam kültürüne çağrışım yapan ciddiyet ve sadelik sembolü ceket pantolon takımlar, tesettür modasında da kendini belli eden sadelik, şıklık ve ciddiyet üçlemesini simgeliyor. Koleksiyonumuzdaki pantolon ceket takımlar kol detayıyla sadelik ve şıklığı harmanlıyor. Aynı zamanda desenli elbiseler de hiç modası geçmeyen ve her genç kız ve yaşlı kadının gardrobunda bulunması gereken kıyafet koleksiyonlarımızda çiçekli deseniyle yerini almış durumda.

Çiçekli elbiselerde postal yahut spor ayakkabıyla grunge bir görünüm, zarif bir stiletto ve uygun çantayla ise özel bir şıklık elde edilebilir.

Pastel tonlarıyla dikkat çeken düz desen gömleklerimizde yaka ve kol detayları ön planda, bu detayları isterseniz spor şıklığı isterseniz özel günler için uğraşılmış şıklığa çevirebilirsiniz. Bu sene oldukça moda olan oversize giyim için alternatiflerimiz mevcut. Kış ayı tercihlerinizde uygun fiyatıyla alıcısı yoğun olan tay tüyü kabanlarımız acı kahve ve vizon rengiyle oversize tanımını ve tesettür sadeliğini tamamlıyor. Salaş tanımıyla kendini bağdaştırmayan kadınlara ise çeşitli kap ve kabanlar, elbiseler ve tunikler sunan Zülays.com'da her tarz sahibini çeşitli renk ve desenlere sahip kıyafetler; indirimli uygun fiyatlarıyla bekliyor.


Ürünleri incelemek ve sipariş oluşturmak için: https://www.zulays.com/

B
2 yıl
Piezo ve Mikromotor Burun Sanatı Estetiği
Piezo (Ultrasonik) Rinoplasti
Burun estetiğinde ultrasonik dalga kullanımı, ilk olarak ağız ve diş sağlığı ile ilgili cerrahi müdahalelerle başlamıştır. Ses dalgalarının yarattığı titreşim ile buruna müdahale etmeyi sağlayan bu teknikte burun kemiği kırılmadan şekillendirilebiliyor. Yumuşak dokulara hasar vermeden operasyonu gerçekleştirme imkanı sunduğu için yara ve kanama riski oluşmaz. Yumuşak doku hasarı oluşmadığı için de burun estetiği sonrası morluk ve ödem oluşma riski de düşük olur. Bu sayede hastanın iyileşme süresi çok daha zahmetsiz ve hızlı olur.

Piezzo (ultrasonik) rinoplasti, operasyon sırasında, burnun doğal yapısında bulunan yumuşak dokulara, sinirlere, damarlara ve mukozaya zarar verme riskini en aza düşürüyor. Bu cihazla lineer ve minimal kesim yapılabilirken mukozal hasar kontrol altına alınabiliyor. Cihazın en temel özelliği cerraha, daha hassas çalışma ve daha hızlı işlem yapabilme imkanı sunmasıdır. Cerrahi prosedür boyunca tam kontrolün sağlanması için dokunmatik ekranı ve çok fonksiyonlu ayak pedalı ile kolay ayarlama ayarlarına sahiptir. Ultrasonik güç jeneratörleri, elektronik modül, el aleti ve uçları ile cerraha esneklik sağlarken hastaya da daha az hasarla daha hızlı ve kolay iyileşme süreci sağlar.

Mikromotor Rinoplasti
Mikromotor rinoplasti, kırmadan burun estetiği tekniklerinden birisidir. Bu teknik, mikromotor cihazına bağlı ortalama 2’mm’lik ince uçlar aracılığı ile burun kemiğindeki şekil bozukluklarına hassas bir şekilde müdahale etme imkanı verir.

Geleneksel teknikler ile burun kemiğindeki kemer, genişlik, büyüklük gibi sorunlara keski ve çekiç kullanılarak müdahale ediliyordu. Törpü kullanımı da cerraha olması gerektiği kadar hassas çalışma imkanı sunmuyordu. Mikromotor tekniğinde kullanılan ince uçlar aracılığı ile burun kemiğine hiç kuvvet uygulanmadan müdahale edilebiliyor. Burun kemiği üzerinde milimetrik düzeltmeler yapılabiliyor.

Hassas uçlu aletler sayesinde milimetrik çalışılabildiği için yumuşak doku hasarı oluşmuyor. Bu sayede kanama ve ödem oluşma riski de düşük oluyor. Bu sayede iyileşme süreci de daha rahat ve hızlı oluyor.

Mikromotor rinoplasti ile Piezzo (ultrasonik) rinoplasti, kemikteki şekil bozukluklarına buruna herhangi bir kırma işlemi uygulanmadan müdahale etme fırsatı veriyor. Bunun yanı sıra milimetrik düzeltmeler yapacak kadar hassas çalışma imkanı sunması burun estetiği operasyonlarının daha hatasız olarak tamamlanmasını sağlıyor. Cerrahlar için operasyon süresini hızlandırırken hastalar için ise morluk ve ödem oluşmadan hızlı bir iyileşme süreci sunuyor.

Detaylı bilgi için:https://www.guncelozturk.com/piezo-ve-mikromotor-burun-estetigi/
B
3 yıl
Kompozit Göğüs Büyütme
Göğüs büyütme, göğüslerini çok küçük bulan kadınlar için yapılır. Kişinin durumuna göre meme implantı ya da sadece dolgu enjeksiyonu ile istenilen hedefe ulaşılabilir.

Liposuction sonrası meme büyütme en sık gerçekleştirilen plastik cerrahi operasyonlarından biridir. Eğer göğüs küçüklüğünün yanı sıra sarkıklıkta varsa büyütme ile eş zamanlı olarak göğüs kaldırma operasyonu da gerekli olabilir. Ardından form ve hacim işlemi uygulanabilir.

Meme hipoplazisi yani küçüklüğü sorunları için çözüm aranırken, uygulanacak olan operasyonun tekniğini ve başarısını önemli ölçüde meme dokusunu örten derinin kalitesi etkiler. Uygulanan meme implantı, var olan meme dokusunu ve yağ tabakasını kaplayan derinin kaliteli olması estetik operasyonun daha doğal bir görünümle sonuçlanmasını sağlar.

Kompozit göğüs büyütmenin hedefi nedir?
Bu operasyonun hedefi memenin hacmini artırmak ve meme dokusunu örten deri tabakasını daha sıkı hale getirmektir. Meme boyutunu artırmak amacıyla çok farklı teknikler uygulanabilir. Bunların arasında meme implantı, yağ transferi ya da “lipofilling”, implant ve lipofilling (kompozit göğüs büyütme) kombinasyonu, ve dolgu enjeksiyonları ile dış genişletme sayılabilir.

Meme implantı ile göğüs büyütme nasıl yapılır?
Meme implantları küçük bir balona benzer. Dış tabaka esnek, yumuşak ve dayanıklıdır. Meme implantlarının farklı stilleri, kalınlıkları, doku ve esneklik açısından farklı dış katmanları vardır. Protez salin (tuzlu su) ya da silikon jel ile doludur. Günümüzde meme dokusuna daha yakın olduğu içinde silikon jel implantlar daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca implantların şekil ve hacimleri de büyük ölçüde değişiklik gösterir. Damla ya da yuvarlak olmak üzere farklı çeşitleri bulunur. Hastanın isteği ve cerrahın tavsiyesine göre implantın şekline karar verilir. Seçilen implant kişinin var olan meme dokusuna göre kas altı ya da kas üstüne yerleştirilebilir.

Lipofilling ile göğüs büyütme nasıl uygulanır?
Bu teknik sayesinde, vücudun başka bir bölgesinden alınan yağ hücreleri derinin altına enjekte edilerek hacim büyütme ve kontur işlemi yapılır. En önemli faydası hiçbir yabancı madde içermediği için alerjik reaksiyona yol açmazlar. Ancak enjekte edilen yağ hücrelerinin yaklaşık %40 ile 60’ı hayatta kalır. Ortalama 6 ay sonra tekrar yağ hücresi enjekte edilmesi gerekir. Bu işlem için ideal donör bölgesi karın ve kalça çevresindeki fazla yağlardır.

Kompozit meme büyütme işlemi nasıl yapılır?
Meme implantı ile göğüs büyütme en sık uygulanan göğüs büyütme tekniğidir. Yumuşak doku yetmezliği, kapsül kontraktürü gibi sorunlar meme implantını örten dokunun yetersiz olması bu operasyonda karşılan problemler arasındadır. Kısaca implantın hacmi ile üstteki yumuşak doku dengesinin sağlanamadığı durumlarda meme implantlarının önemli dezavantajlarından birisi doğal olmayan bir görünüme neden olmasıdır. Kompozit meme büyütme cerrahisi kavramı son 5 yıl içinde ön plana çıkmıştır. Bu teknikte meme implantı ile yumuşak meme dokusunu artıran lipofilling yönteminin eş zamanlı olarak uygulanır. Tekniği oldukça basittir. İmplant, bir kas üstü düzlemde yerleştirilerek kolun hareketi ile implantın hareket etmesi engellenir. Ayrıca bu konumlandırma şekli çok daha az ağrılıdır. İmplantın yumuşak doku kapsamını artırmak için lipofilling yöntemi ile alınan yağ hücreleri implantın üst sınırına eklenir. Yağ aynı zamanda, yumuşak doku oranına karşı implantı geliştirmek için memenin diğer çeyrek alanına da ilave edilebilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme sonuçlarını optimize etmek ve rötuşlamak için bir arada kullanmak doğal görünüme ulaşmayı sağlayan çok faydalı bir yöntemdir.

Kaynak:https://www.guncelozturk.com/kompozit-gogus-buyutme/
B
3 yıl
Köpek Oyuncakları
Bir köpek sahiplendiğiniz zaman onun tüm sorumluluğunu da üzerinize almışsınız demektir. Beslenmesinden bakımına kadar her ihtiyacını titizlikle karşılamalısınız. Bu ihtiyaçlardan biri de köpek oyuncaklarıdır. Köpek oyuncakları, köpek sahiplerinin evinde bulundurması gereken ürün gruplarından biridir. Çünkü köpekler oyuncu canlılardır ve oyun oynamaktan büyük zevk alırlar.

Köpek oyuncakları, dostunuzun sadece oyun oynamasını sağlamaz. Ek olarak çok iyi bir egzersiz aracıdır. Günün belirli zamanlarında oyun oynayan dostunuz, enerjisini harcama fırsatı bulur. Böylelikle olası obezite sorunlarının da önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca köpeğiniz ile yeteri kadar zaman geçiremiyorsanız köpek oyuncakları sayesinde dostunuzun can sıkıntısını en aza indirebilirsiniz.

Köpek Oyuncakları Çeşitleri
Köpekler için hem eğitici hem sağlıklı hem de eğitici amaçlı birçok oyuncak çeşidi bulunmaktadır. Köpek oyuncağı alırken dostunuzun yaşını, ihtiyaçlarını ve zaman geçirmekten hoşlandığı aktiviteleri göz önünde bulundurursanız oyuncağına alışma süresini kısaltmış olursunuz. Köpeğinizi özellikle yavru yaşlardan itibaren oyuncaklara alıştırmanızı öneririz.

Köpek oyuncaklarından en popüler olanı köpek zeka oyuncaklarıdır. Köpek zeka oyuncakları, dostunuzun keyifli dakikalar geçirmesini sağlarken aynı zamanda da zeka gelişimleri açısından yararlıdır.

Köpek top oyuncakları da köpeklerin en sevdiği oyuncak çeşitleri arasında yer alır. Dostunuzu doğru bir şekilde eğitebilirseniz topu uzağa attığınız takdirde size geri getirecektir. Top fırlatma oyununu köpeğiniz hiç bıkmadan uzun bir süre oynayabileceğinden onun için de keyifli bir egzersiz olacaktır.

Fırlatılan nesneleri yakalayıp sahibine geri getirmekten büyük keyif alan köpeklerin sevdiği oyuncaklardan biri de frizbilerdir. Köpek frizbi oyuncakları kategorimizde dostunuzla keyifle zaman geçirebileceğiniz frizbi çeşitlerini bulabilirsiniz.

Köpeklerin diş sağlığını koruyan köpek diş ipleri ile de sadık dostunuza keyifli oyun saatleri yaşatabilirsiniz. Kaliteli pamuktan imal edilen köpek diş ipleri sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Kauçuk ve sert oyuncaklar, latex ve vinil oyuncaklar, pelüş ve kumaş oyuncaklar ve aqua oyuncaklar da bu kategorimizde bulabileceğiniz diğer köpek oyuncakları çeşitleri arasında yer alıyor.

Köpek Oyuncaklarının Önemi
Köpek oyuncağı, dostunuzla ilgilenemediğiniz zamanlarda köpeğinizin en iyi arkadaşıdır. Severek oynadığı oyuncaklar sayesinde hem keyifli zaman geçirirler hem de hareket etme imkanı bulurlar. Obezite ve bazı eklem rahatsızlıkları riskini de en aza indirmenizi sağlar. En önemlisi ise sıkılmalarını önlerler. Temin edeceğiniz bazı köpek oyuncakları ile köpeğinizi oynatmanız sizi de iyi hissettirecektir.

Köpek oyuncağı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Örneğin köpeğiniz oyuncağı ile oynarken bazı parçaları yutabilir. Bu nedenle parçaları yuttuğu zaman sindirim sisteminde tıkanıklıklara sebep olmayacak şekilde sindirilebilir ve atılımı kolay kalitede oyuncaklar seçmenizi öneririz. Ayrıca yavru köpeklerin dişleri tam olarak sertleşmediği için onların diş yapısına uygun oyuncaklar seçmeniz gerekir. 3-4 aylık köpekler dişlerini kaşıma ihtiyacı hissettiği için kauçuk köpek oyuncakları seçebilirsiniz.

Oyuncak seçerken köpeğinizin ırkını ve huylarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Çünkü bazı köpekler oyuncaklarını ve evde bulunan eşyaları parçalamayı sever. Dolayısıyla ona vereceğiniz yumuşak oyuncakları da parçalayabilirler. Bu tarzda bir köpeğiniz varsa daha sert malzemelerden üretilen oyuncakları tercih etmelisiniz.

Sadık dostunuzun ihtiyacı olan tüm köpek oyuncaklarına en uygun fiyat ve kolay ödeme seçenekleriyle Petihtiyac.com’dan sahip olabilirsiniz.

Kaynak:https://www.petihtiyac.com/kopek-oyuncaklari
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle