Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
19 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
246 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Yeni Ford Focus Auto Bild Testi


Auto Bild'den özet tercüme;

1.0EB 125 PS motor bu kasada sessiz, genelde trafiğe karışmak için yeterli ama biraz devirli kullanınca daha keyifli oluyor, 180-190 km/h civarında biraz zorlanabiliyor.

100 km yolda 6,5L/100km tüketimiş ki bu iyi bir değer.

Şanzıman kısa yollu, kolay geçiyor, kullanımı keyif veriyor.

En keyfili yanı ise süspansiyonu ve direksiyonu. Süspansiyon tatlı sert ayarlı (Benim eklemem: ST Line olduğunu unutmayalım), bu da sürüş dinamiklerini çok keyifli hale geitiryor. Aracın boyu 4,38 m ve bu haliyle Golf'ten 12 cm uzun olmasına rağmen adeta bir Fiesta kıvraklığı ile sürülebiliyor. Bu büyük bir başarı ve bu benim için "Sport Ford". Özellikle bağımsız arka süspansiyon ve standart sunulan sürüş ayarı tercihleri ile sürüş daha da keyifli hale geliyor (benim eklemem: Çok reklam koktu).

Panoramik tavan içerisini ışıklı ve ferah gösteriyor.

Boyum 1,80 ve bu halimle hem önde hem de arkada çok rahat ederek oturabiliyorum. Mesai arkadaşım 1,95 boyunda o bile sığmada sorun yaşamayacaktır.

Beş noktayı pek beğendim:
1) Küçük motora rağmen çift egzoz çıkışı,
2) Kapı koruyucu mekanizma,
3) Büyük ön panjur ile gösterişli ön tasarım,
4) Biniş biraz alçalan tavan nedeniyle zor olsa da arka koltuklardaki bacak mesafesi,
5) Derli toplu, düzenli, ergonomik ve kaliteli işçilik ile oluşturulmuş kokpit.

**(alıntıdır)
5 yıl
Al sana genelev! & Yılmaz Özdil
Hatırlarsınız… Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ilahiyat fakültesi öğretim üyesi Abdullah Akın diye bir herif, üniversitenin televizyon kanalına çıkarak, hiç utanmadan “1924 yılında camiler kapatıldı, Çanakkale ve Bursa'da genelev olarak kullanılan camiler var” demişti.

*

Bunun üzerine ben de köşemden sormuştum… “Çanakkale veya Bursa'da bu genelevlerin adresini bilen var mı? Herhangi bir devlet büyüğümüz kerhane yapılan camiyi gösterebilir mi?”

*

CHP Bursa milletvekili Ceyhun İrgil bu soruları resmiyete döktü, bilgi edinme kanunu çerçevesinde Bursa Valiliği'ne yazılı olarak başvurdu, “Bursa'da geneleve çevrilen cami var mıdır? Varsa hangi cami, nerede, ne zaman geneleve çevrilmiştir” diye sordu.

*

CHP Çanakkale İl Başkanlığı da “Çanakkale'de hangi cami, nerede, ne zaman genelev yapılmış?” diye sorarak, suç duyurusunda bulundu.

*

Ve dün… Bu sorulara Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden “resmi imzalı” yanıt geldi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Vakıflar Müdürlüğü “camilerin genelev olarak kullanıldığına dair herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmamıştır” dedi.

*

Böylece… İlahiyatçı Abdullah Akın denilen herifin resmen yalan söylediği, resmen iftira attığı “devletin resmi yazısı”yla belgelendi.

*

E dolayısıyla şimdi “genelev” konusunda “gerçek”leri yazmanın tam vaktidir…

*

İkinci dünya savaşı sona ermişti. Amerikan yönetimi kuklalarını hazırlamıştı, Türkiye'yi uydu haline getirmek için fırsat kolluyordu.
Tam o sırada Washington büyükelçimiz Münir Ertegün kalp krizi geçirdi, vefat etti.
Propaganda s¸aheseri Beyaz Saray, bu diplomatik fırsatı kaçırmadı.
Münir Ertegün'ün cenazesini Missouri zırhlısına yükledi, ABD'nin dostluk mesajı olarak Türkiye'ye gönderdi.
Missouri zırhlısı ABD'nin en büyük savas¸ gemisiydi. 270 metre boyundaydı. 1600 mürettebatı vardı. Pasifik'te savas¸mıs¸tı. Japon imparatorlugˆunun ABD'ye kayıtsız s¸artsız teslimiyet belgesi Missouri'nin güvertesinde yapılan törende imzalanmıs¸tı.
Bu kadar önemli bir savas¸ gemisinin adeta cenaze arabası gibi gönderilmesi, ABD'nin Türkiye'ye verdigˆi degˆeri gösteriyordu.
Hatta, Missouri tek bas¸ına yeterli görülmemis¸, yanına refakatçi olarak Providence kruvazörüyle, Power destroyeri ilave edilmis¸ti.
Tabutu tas¸ımak için “filo” göndermis¸lerdi yani!
Kelimenin tam manasıyla gövde gösterisiydi.
Missouri'nin gelis¸i yalaka basınımız tarafından anbean takip ediliyor, vatandas¸a sevinçle duyuruluyordu. “Missouri Cebelitarık'tan geçti, Missouri I·talya açıklarında, Missouri Ege sularında” filan diye manşetler atılıyordu. Fotogˆralar yayınlanıyordu, gemilerden röportajlar yayınlanıyordu.
Peki, yalaka basınımızın o dönemin ilkel s¸artlarında Akdeniz'in ortasından fotogˆraf çekebilme, röportaj yapabilme imkanı var mıydı?
Elbette yoktu.
Amerikalılar çekiyor, bunlara veriyor, bunlar da yayınlıyordu.
Yalaka basınımız bugün oldugˆu gibi o gün de “sahibinin sesi”ydi.
Neticede Bogˆaz'a demirlediler.
“Mübarek Cuma” gününe denk getirmis¸lerdi. Hayırlara vesileydi!

*

Bir zamanlar elalemin zırhlıları Bogˆaz'a demirledi diye kurtulus¸ savas¸ı bas¸latan millet… Elalemin zırhlılarını “kurtarıcı” gibi kars¸ıladı.

*

Sayın ahalimiz Beylerbeyi'nden Üsküdar'a, Bes¸iktas¸'tan Sarayburnu'na kadar bütün sahillere yıgˆıldı, davul zurna çalındı, el sallandı.
Missouri toplumsal histeriye dönüs¸müştü.
Yalaka basınımız tarihimizde ilk kez I·ngilizce mans¸et attı, sekiz sütuna “Welcome Missouri” dedi.
Kız Kulesi'ne “Welcome Missouri” afişi asıldı.
Hereke'de özel halı dokundu, üzerinde I·stanbul haritası vardı, Missouri'nin komutanı oramiral Henry Hewitt'e hediye edildi.
Dolarlarını Türk parasına çevirsinler diye, Dolmabahçe'de döviz bürosu açıldı. Taksim meydanına dev boyutlu Missouri fotogˆrafı yerles¸tirildi. Tekel, Missouri markasıyla sigara üretti. PTT, Missouri anısına pul çıkardı. Vitali Hakko'nun S¸en S¸apka'sı “Hos¸geldin Missouri” yazılı es¸arplar bastı. Amerikan bayraklı uçurtmalar uçuruldu.
I·stanbul belediyesi, Bes¸iktas¸'tan Karaköy'e kadar tüm binaları pırıl pırıl boyadı, asfaltı yeniledi. Sadece Amerikalılara hizmet vermesi için, Dolmabahçe'yle Taksim arasında çalıs¸an 12 adet belediye otobüsü tahsis edildi. Otobüsler ücretsizdi.
Sinemalarda, tiyatrolarda 80'er adet koltuk Amerikalılara ayrıldı, bilet parası alınmayacaktı.
Ankara'da Missouri adıyla lokanta açıldı.
Bas¸kentin en iyi lokantalarından biri, adını Washington olarak degˆis¸tirdi.
“Rus salatası” aniden “Amerikan salatası” oluverdi!
Niko ve Aleko, iki kardes¸ Rum vatandas¸larımızdı. I·stiklal caddesinde, Atlantik ve Pasifik adıyla iki büfe is¸letiyorlardı, tost, sahanda yumurta, sosis falan, bugünkü tabirle fastfood satıyorlardı. Uyanık Niko efendi, cafcaflı bir tabela hazırladı, üstüne “Amerikan salatası 35 kurus¸” yazdı, büfesinin camına yerles¸tirdi… I·stanbul kuyrugˆa girdi!
Memlekette ne kadar büfe, birahane, lokanta varsa, hepsi üstüne atladı, kırk yıllık Rus salatası şak diye Amerikan salatasına çevrildi.

*

Karaköy kerhanesi bembeyaz badana yapıldı. Duvarlarına “hos¸geldiniz denizciler” yazıldı. Amerikalı bahriyelilere hastalık bulas¸masın diye doktorlar gönderildi, kerhane komple muayeneden geçirildi.

*

Türk-İslam geleneğinde bir ilk yaşandı…
Dolmabahçe Sarayı'nın hemen yanındaki Bezmialem Valide Sultan Camisi'nin minareleri arasına “Welcome” mahyası asıldı.

*

Camiye asılan “welcome” mahyası, Türkiye'nin Demokrat Parti'yle birlikte hangi şekle bürüneceğini gösteriyordu, Amerikalıların takunyalıları nasıl kullanacağını gösteriyordu, işaret fişeğiydi.

*

Aradan 23 sene geçti.
NATO üyeliği, Kore savaşı, memleket topraklarına monte edilen Amerikan üsleri, Demokrat Parti iktidarında yaşanan rezaletler… Türkiye'nin kısmen de olsa uyanmasını sağlamıştı.

*

1968…
Amerikan 6. Filosu Türkiye'ye geldi.
Missouri gibi karşılanacaklarını sanıyorlardı ama, yanılmışlardı.
Atatürkçü, antiemperyalist gençler tarafından karşılandılar!

*

İstanbul'u gezmek üzere karaya ayak basan Amerikan bahriyelileri, tam bağımsız Türkiye sloganları atan üniversite öğrencileri tarafından Dolmabahçe'den denize döküldü.

*

Bitmedi… Üniversiteli kız öğrenciler tarafından “kızlar yürüyüşü” düzenlendi. “Türkiye 6. Filonun genelevi değildir, Türk kadını onurunu koruyacaktır, yankee go home” sloganları atıldı.

*

Böylesine büyük protestolara rağmen 6. Filo hâlâ Kabataş açıklarında duruyordu.

*

Üniversite öğrencileri “Emperyalizme karşı Mustafa Kemal yürüyüşü” yapmak üzere valilikten izin aldı. Beyazıt'tan başlayıp, Dolmabahçe üzerinden Taksim'e gireceklerdi.

*

Aniden…
Sihirli el değdi.
Dinci basın devreye sokuldu.

*

“Müslüman Türkiye, komünistlere ölüm” manşetleri atılmaya başlandı. Köşe yazarı kisvesi altındaki tetikçiler “memlekete ihanet eden bu hainleri toprağa gömme vakti gelmiştir” diye makaleler döşeniyordu. “Eyy müslümanlar, kızıl kafirlerle topyekün savaş kaçınılmaz olmuştur, sağ kalan gazi olur, canını veren şehitlik şerefini kazanır” diyen bile vardı. Camilerin önünde megafonlarla anonslar yapıldı, cuma namazı çıkışında ahali kışkırtıldı, “cihada hazır olun, din elden gidiyor” deniyordu.

*

Gayet netti. Amerikan çıkarlarına karşı çıkınca “din elden gidiyor”du!

*

Güya “bayrağa saygı” mitingi organize ettiler.
Dolmabahçe'deki Bezmialem Valide Sultan Camisi'nde toplandılar.
Amerikalıları bile şoke ederek, 6. Filoyu “kıble” yaparcasına namaz kıldılar!

*

Sonra da tekbirler getirerek Taksim'e yürüdüler, tarihe “kanlı pazar” olarak geçen katliamı gerçekleştirdiler. Polis-asker seyirci kaldı, taşlarla sopalarla bıçaklarla saldırdılar, iki üniversiteli öldürüldü, 200'den fazla üniversiteli yaralandı.

*

(6. Filonun bayrak gemisi Shangri-La uçak gemisiydi. Seneler seneler sonra, Amerikalı bahriyelilerin Dolmabahçe'den denize döküldüğü noktaya, aynı isimle, Shangri-La oteli açıldı! Ne tatlı tesadüf değil mi… Akp iktidarında yapıldı, asrın liderimiz tarafından açıldı!)

*

Diyeceksiniz ki, hepsini anladık ama “genelev” konusundaki “gerçek”ler nedir?

*

Dolmabahçe'den denize dökülen 6. Filonun İstanbul'a gelmeden önce Türkiye'de uğradığı ilk liman, İzmir'di.
Amerikan bahriyelileri karaya ayak basar basmaz, genelevin bulunduğu Tepecik'e yönelmişlerdi.
Fakat, eşekten düşmüş karpuza dönmüşlerdi.
Çünkü… Tepecik genelevinin kadınları ellerinde terlikle, süpürgeyle sokağa dökülmüştü, “defolun” diye haykırıyorlardı, “bunlar içeri girerse, evleri yakarız” diye bağırıyorlardı, Amerikalıları taşlayarak kovaladılar!

*

Dünyada ilk'ti.

*

Türkiye'deki 6. Filo protestolarının fitilini, işte bu genelev kadınları ateşlemişti.
1968-69 yıllarındaki antiemperyalist eylemlerin öncüsü, genelev kadınlarıydı.

*

Velhasılıkelam…

*

Atatürk döneminde veya bir başka dönemde, herhangi bir camimizin genelev yapıldığı iddiası, resmi belgeli yalandır, resmi belgeli iftiradır.

*

Bu memleketin genelev kadınlarının, bu memleketteki kindar nankör yobazlardan çok daha yurtsever, çok daha cesur yürekli, çok daha namuslu oldukları ise, tarihi gerçektir!

https://www.sozcu.com.tr/2018/yazarlar/yilmaz-ozdil/al-sana-genelev-2321349/?utm_source=yazarlar&utm_campaign=diger_yazilar&utm_medium=diger
5 yıl
Erdoğan'dan Bozkurt Selamı
Bugünkü Mersin mitinginde halka bozkurt selamı çakmış.

Erdoğan, konuşmasında terörle mücadele konusunda kararlı olduklarını belirtip, "Tek millet, tek bayrak , tek devlet, tek vatan" dediği sırada önce 'bozkurt' işareti yaptı. Ardından da 'rabia' işareti yaptı. Erdoğan, Afrin harekatıyla ilgili olarak, "İlerleyişimiz devam ediyor, sınırımızda terör koridoruna müsaade etmeyeceğiz, güvenlik güçlerimiz gereğini yapıyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Bozkurt Selamı

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/erdogandan-bozkurt-isareti-40767573
5 yıl
İKİNCİ EL OTOMOBİL SATIŞLARINDA YENİ DÖNEM
İkinci el otomobil satışları ile ilgili önemli bir düzenleme yürürlüğe girdi. Buna göre ikinci el el araç satan işletmelerin mutlaka yetki belgesi alması gerekiyor. Ayrıca 8 yaş ve 160 bin km'nin altındaki araçlar garanti kapsamına alınacak, ekspertiz raporu alınması da zorunlu hale gelecek.
İKİNCİ EL OTOMOBİL SATIŞLARINDA YENİ DÖNEM
Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan düzenlemeye göre, ikinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapmak isteyenlere yetki belgesi alma zorunluluğu getirildi. Yetki belgesinin süresi ise 5 yıl olacak.

Yetki belgesi için en az lise mezunu olma şartı getirilirken, işletme sahibinin iflas etmemiş veya iflas etmiş olsa bile itibarını yeniden kazanmış olması gerekiyor.

Ayrıca kasten işlenen bir suçtan dolayı affa uğramış olsalar dahi devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya ve devlet sırlarına karşı suçlar ile casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, terörizmin finansmanı, kaçakçılık, vergi kaçakçılığı veya haksız mal edinme suçlarından hüküm giymemiş ya da ticaret ve sanat icrasından hükmen yasaklanmamış olmaları hükme bağlandı.

TANITIM KARTI ZORUNLU

Satışa sunulan ikinci el motorlu kara taşıtının üzerinde kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde taşıta ilişkin tanıtıcı bilgilerinin güncel olarak yer alması gerekiyor.

Tanıtım kartında ikinci el motorlu kara taşıtına ilişkin asgari olarak, marka ve modeli ile model yılı, rakam veya harflerinin bir kısmı karartılmak suretiyle motor ve şasi numarası, plaka numarası, yakıt türü, kilometresi, satış fiyatı, boyalı ve değişen parçaları, niteliği belirtilmek suretiyle hasar kaydı, üzerinde rehin veya haciz gibi şerhlerin bulunup bulunmadığı, değişen parça, hasar kaydı, rehin ve haciz gibi bilgilerin ilgili sistemlerden temin edildiği tarih ve saat gibi bilgiler bulunacak.

EKSPERTİZ RAPORU ALINMASI GEREKİYOR

Yetki belgesine sahip işletme tarafından ikinci el motorlu kara taşıtı satışından hemen önce ekspertiz raporu alınacak ve raporun bir nüshası satış esnasında alıcıya teslim edilecek. Ancak 8 yaş veya yüz altmış bin kilometrenin üzerindeki ikinci el motorlu kara taşıtları için ekspertiz raporu alınması zorunlu olmayacak.

GARANTİ ZORUNLULUĞU GELDİ

İkinci el otomobil ve motosikletin motor, şanzıman, tork konvertörü, diferansiyel ve elektrik sistemi, satış tarihinden itibaren üç ay veya beş bin kilometre aracı satan işletmenin garantisi altında olacak.

Bu parçalarda garanti süresi veya kilometresi içinde meydana gelen arızalar azami otuz iş günü içinde giderilmek zorunda. Motosikletler için ise bu süre azami yirmi iş günü olarak belirlendi. Arızanın giderilmesine ilişkin masraflar işletmeye ait olacak.

Ancak 8 yaş veya yüz altmış bin kilometrenin üzerindeki otomobil ve motosikletler için garanti uygulaması olmayacakç.

Yine benzer şekilde satış sırasında alıcı tarafından bilindiği işletme tarafından belgelendirilen arıza ve hasarlar, ekspertiz raporunda belirtilen arıza ve hasarlar ile aracın olağan kullanımı nedeniyle kayışlar, egzoz, amortisör, debriyaj, ön dişli takımı, fren balataları ve pabuçları, diskler, contalar gibi parçalarda meydana gelen aşınma ve yıpranmalar garanti kapsamına dahil edilmeyecek.

3 METRE YÜKSELİK ŞARTI

İkinci el motorlu kara taşıtı ticareti yapılan işletmelerin açık ve kapalı alan toplamının en az dört taşıtın kapladığı alan büyüklüğünde olacak. Bir taşıtın kapladığı alan büyüklüğü olarak otomobil için en az yirmi beş metrekare, motosiklet için en az beş metrekare ve diğer taşıtlar için en az elli metrekare esas alınacak.

Teşhir alanının net yüksekliği de en az üç metre olacak.
http://www.haberturk.com/ikinci-el-otomobil-alacaklar-dikkat-yeni-kurallar-geldi-1835832-ekonomi
6 yıl
Ygs-Lys Sınavları Öncesi Uyuyamamak
Anlayamaduğım konu. Yani bir insan ne olurda geleceğini bu kadar işgilendiren bir sınava uykusuz girebilir? Her sene sınav döneminde forumda dikkatimi çeken bir konu ama nedeni hiç konuşulmadı. Konuşalım muhakkak yararlanan çok insan olacaktır arkadaşlar.
7 yıl
Mağlubiyetin Sorumlusu Şenol Güneşin
Öne geçmişken yapılacak tek bir hareket vardı. Geriye yaslanıp kontralarla 2.yi aramak. Zaten sporting üstüne gelmek zorunda mecburen zaaf ve açık verecekti. Şu maçın 2-3 sıfır bitmemesi için hiç bir neden yoktu. Tamamen taktik hata. bu mağlubiyetin en büyük sorumlusu şenol güneştir.
7 yıl
Fenerin Ofsayt Golü
18 cm ofsaytmış. Birde Ersun hala konuşmuyormu? Adamı ifrit ediyor.

8 yıl
N11 iade sorunu
Merhaba arkadaşlar. N11den 22 Mayısta 184 liralık bir siparişim oldu. Ama 10 dakika sonra siparişten vazgeçerek iptalini yaptım. O gün bugündür paranın hesabıma yatmasını bekliyorum. Önceden bir iki iptalim olmuştu ama sıkıntı yaşamamıştım. Müşteri hizmetlerini defalarca aradım ama banka kartlarına sürecin 7 iş günü olduğunu belirttiler. Oda doldu kaç gün geçti hala yatacak. Şikayetvarda gördüğüm, son zamanlarda n11 iadelerinden benim gibi sorun yaşayan çok kişi var.

Buda 6 gün önce açtığım şikayetvar linki.
https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3273945/n11com-8-gundur-iade-yapmiyor

Arkadaşlar sonuç olarak ne yapabilirim? Bunları nereye şikayet edersek sonuç alabilirim. Resmen paranın üzerine yattı ş...
8 yıl
mobilde çıkan saçma sapan reklamlar
bu reklamlar nedir böyle. Olup olmadık şekilde çıkıp ekranı kaplıyor. Bari kenara kıyıya koyaydınız. Bu mobil versiyon zaten ekranlar ... kadar birde bu reklamlar. Mükemmel kombo dh yönetimi.
9 yıl
Ehliyet Yaşı 16 Olmalı mı?
Arkadaşlar, derdim aslında, 16 yaşındaki adamın ehliyet alıp almaması değil ki bencede 16 yaş Türkiyenin bu şartlarında erken. Benim hatam olaya biraz daha farklı bir açıdan bakmam ve size tam anlamıyla anlatamamam oldu.

Konuyu biraz daha açıp detaylandırmak gerekirse; arkadaşlar dikkat edin. Artık her evde bir araç var. 7-10 bini bulan yada krediyi çeken araç alıyor. Bu araçlar ya kaçırılıyor yada ailelerin göz yummasıyla kullanılıyor. Hergün sokakta ve medyada olan kazaları görüyoruz. Bir çok genç, bir çok insan suçlu yada suçsuz hatalı yada değil hayatlarının daha baharında sakat kalıyor, ölüyor. Sadece kendine değil çevresinede zarar veriyor. Maddi ve manevi yine biz kaybediyoruz.

Ben bütün bunları önlemek yada biraz olsun önüne geçmek için ehliyet yaşinın 16'ya çekilebileceğini düşünüyorum? Bu şekilde gençlerin daha eğitimli ve bilinçli bir şekilde araç kullanmasını sağlayabiliriz. Amerika bir çok eyaletinde bunu uyguluyor. Yine bazı ülkelerde ehliyet yasi 16. Bu adamlar bu yasta ehliyete izin veriyorsa bunu sadece sıkı disiplin yada yolların geniş olmasıyla açıklanabileceğini düşünmüyorum. Bir açıdan bakıncada otomobil özellikle büyük şehirlerde ciddi bir ihtiyaç. Özellikle 18i bekletmek ne kadar doğru.

Bu konuyu açmama asıl vesile olan forumda gördüğüm başka bir konuydu. 17 yasinda gencin biriyle kaza yapılıyor, araba pert. Resmi işlemlerde, sıkıntı. Adamla belkide mahkemelik olacaklar.

Siz ne diyorsunuz. Türkiyede böyle bir şey olabilirmi, toplum ve ülke olarak buna hazırmıyız, standartlarımız bunu karşılayabilirmi? Yapılırsa nasıl ve ne şartlarda olmalı? Konuşalım arkadaşlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle