Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Er
12 Şubat 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
15 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
MTB Lastik tavsiyesi
Merhaba 26 inch bisiklet lastiği arıyorum. Artık dağ taş gibi yerlerde kullanmak istiyorum. Patlamayan sağlam bir dış lastik almak istiyorum ne önerirsiniz ?Üzerindeki stok lastikleri çok güzel hafif ve akıcı ama sürekli lastik patlıyor. Bunlarla bir araziye gitsem yolda kalacağım net.

Ayrıca süratle viraja girince bisikleti yatirarak dönünce kolay kayıyor. Lastik yanakları incecik
2 yıl
Bisiklet tavsiyesi
Merhabalar 2015 yılında Salcano Astro HD aldım. İlk bisikletimdi, imkan oldukça toplamda 2000 km civarı yol yaptım. Çoğunlukla kırsal alanlarda kullandım. 2 sene ara verdim.

Şimdi kondisyon amaçlı tekrar bisiklete başladım. Başka bisikletlere binmedim diyebilirim, mevcut olanı satıp model yükseltmek istiyorum.

Kullandığım bisiklet beni yormuyor ama mutlaka daha iyisi vardır.

Bu anlamda 4000-5000 TL bandında kadrosu hafif ve yormayan bir tasarımda , 27 ve üzeri vites , MTB türü bisiklet almak istiyorum. Sıfır veya temiz kullanılmış bulursam ikinci el de alabilirim.


Bu konuda tecrübeli arkadaşlar tavsiyeleriniz ne olur?
5 yıl
Arçelik Kombi Oda Termostat Montajı (Resimli)
Merhabalar öncelikle her termostat her kombi ile uyumlu çalışır bunu baştan söylemek istiyorum. Netten ucuz bir oda termostatı alıp montajını kendiniz yapabilirsiniz. Benim kombim Arçelik Dgk 20 Ek Lcd , sizinki her ne matka ise hiç farketmez.
İş Adımları :
* İlk adım termostatı duvara yerden 1-1,5 M. yükseğe montaj yapıyoruz. Pencere dibi veya petek yakını olmamasına dikkat edin.
* Termostat Com ve No portlarına kabloyu bağlayıp bu 2 ucu kombi kartındaki termostat girişlerine bağlayacağız. Hangi kablonun nereye bağlandığının hiçbir önemi yoktur.

Termostat Tarafı kablo bağlantısı :
* Kombimizde 2 pin termostat röle uçları için ayrılmış durumdadır. Termostat takılı değilken bu 2 pin birbirine iletken köprü ile irtibatlıdır. Devre bu şekilde tamamlanır. Biz bu devreyi termostat üzerinden geçireceğiz. Yani kombimizi istediğimiz oda sıcaklığına ulaşmak üzere termostat üzerinden kontrol edeceğiz.

Kombinin kartında termostat pinlerine kabloların girilmesi : (2 li beyaz klemens)


Termostattan gelen pinleri yukarıdaki gibi klemense girip, köprü iletkenini çıkardıktan sonra işimiz bitiyor. Köprü iletkeni çıkarmazsanız termostatın bir etkisi olmaz kombi kendi programına göre yanmaya devam eder..


Kombi kapaklarını güzelce vidalayarak kapayıp tasarrufa başlayabilirsiniz .Çalışmaya hazırdır :


Bana toplam maliyeti kablo dahil 65 TL'dir. Servis montaj dahil 180 liraya kablolu termostat takıyor. Bilgilerinize...
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle