Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
31 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
207 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 ay
Xbox Stüdyoları Oyun Hatıraları
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/76/ad/9f/76ad9fb809128a3fc83704e38431745c.jpeg&t=0&width=480&text=1


Stüdyolar ve başlıca oyunlar:

343 Industries HALO serisi

Compulsion Games We Happy Few

Double Fine Productions  Grim Fandango, Day of the Tentacle, and Full Throttl ve onlarcası

inXile Entertainment Wasteland

Mojang Studios Minecraft

Ninja Theory DmC: Devil May Cry, and Hellblade: Senua's Sacrifice vs.

Obsidian Entertainment  Fallout: New Vegas, Outer Worlds, and South Park: The Stick of Truth vs.

Playground Games Forza serisi

Rare Sea of Thieves ve birçok oyun

The Coalition Gears of War

Undead Labs State of Decays

Arkane Studios Wolfenstein, Prey, Dishonored

Bethesda Softworks Fallout, TES (Morrowind, Oblivion, Skyrim)

id Software Doom, Quake

Tango Gameworks Evil Within

ZeniMax Online Studios TES Online, Fallout 76

Eski günleri hatırlamak ve yaşadığımız ilginç, komik anıları paylaşmak güzel olur diye düşündüm. Burada benden kıdemli ve bilgili arkadaşlarımın olduğunu biliyorum. Bir adım atmak istedim. Umarım iyi vakit geçireceğimiz bir konu olur.


Series x bölümünde TES 6 konusu açıldığında aklıma bu seriye ilişkin nice anı geldi. Bunlardan en öne çıkanı ise TES 4 Oblivion'daki:


Dünyanın en nefret edilen oyun karakterlerinden 'Adoring Fan'


Bilmeyenler için özet geçeyim. Oblivion'da çok keyifli görevler içeren bir arena var. Bu arenada şampiyon olduğumuz takdirde bizi neredeyse tanrı gibi gören, peşimizden ayrılmayan, eşyalarımızı taşımak, ayakkabımızı parlatmak isteyen ve bizi her şeyden çok seven bir fanımız oluyor. Bu sevimli arkadaş şu:

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/55/3d/5d/553d5d2ce06f02a8fa9b3bd9d775f2c9.jpeg&t=0&width=480&text=1


Şimdi geleyim olaya. Bir mağaradasınız, haydutlara sinsi bir saldırı planlıyorsunuz. Night eye potion içip oka zehir sürüyorsunuz. Uzaktan bir iki düşman indireyim derken o da ne? Fanımız meşalesiyle yanı başımızda. Tüm düşmanların bizi fark etmesini sağladığı için gurur duyuyor olsa gerek o sırıtışıyla tam karşımızda.

Şehirde bir hırsızlık planlıyorsunuz o da ne meşalesiyle dibinizde. Muhafızlardan mı kaçıyorsunuz, meşalesi ile sizi daha rahat fark etmelerini sağlayan fanınız yanınızda. Ve bu takipçinin diğer takipçilerden bir farkı daha var. SAVAŞMIYOR. Evet kendisi mağara mağara düşman avlayan bir arena şampiyonunu takip ediyor ama hiçbir işe yaramaması ile meşhur. Oyun dünyasının en sinir bozucu karakterlerinden biri.


İnternette onunlar ilgili yüzlerce öldürme metodu görebilirsiniz. Oyun dünyasını nasıl delirttiği şu video ile daha rahat anlaşılabilir.Fallout 4:

Fallout 4 oynayanlar biliyordur. New Vegas'ta da olan Survival modu burada da var. Ve en sevdiğim halidir, en iyi deneyimi sunar. Gerçekçidir. Sadece uyuduğunuzda kayıt alır, gerçek hayattaki gibi yemek yemeli, sıvı tüketmelisiniz. Normal modda ağırlıksız olan mermilerin bile bir ağırlığı vardır. Bu sebeple gideceğiniz yere göre planlama yapmalı yanınızda ne taşıyacağınıza iyi karar vermelisiniz. bulduğunuz eşyalardan birçok değerli eşyayı yanınıza alıp kampa geri getiremeyeceğiniz psikolojisi her bir çöpün kıymetini anlamanızı sağlar. Yüklü modlar ise backpack, Vertibird Taxi service mod(Uçan aletleri taksi gibi kullanmayı sağlıyor. O kadar yolu yürüme derdinden kurtarıyor) ve birkaç önemsiz mod.


Tüm bu sebeplerle birden fazla settlement yerine bir ana settlement yaptım Haritanın tam ortasındaki Hangman's Alley. Her şeyim, tüm yatırımım orada. Umursamadığım sırf uyuyup kayıt almak için ufak tefek settlementlerim de var. Şu an hatırlamadığım bir göreve gidiyorum. Haritanın güneylerindeyim. Bir mesaj aldım. Hangman's Alley saldırı altında! Hemen vertibird çağırıp gideyim diye düşündüm. Yanımda bombası yok(bir bomba atarak çağırılıyor.) Üretmek için ise kampta olmak gerekiyor. Haritayı açıp kontrol ediyorum en yakın neresi?


En yakın Hangsman Alley! Güneydeki yerleri temizleyip kamp yapmamışım. Tamam yetişirim koş diyorum, yolda kaçabildiğim her şeyden kaçınıyorum. Oyun, sabır mı deniyorsun. Saatlerdir bir tane bile Yao Guai ile karşılaşmamışım, karşımda Legendary. Sıkıysa kaç! Ne cephane ne item kalıyor üstümde doğru dürüst. O halde varıyorum ana üssüme. Turretler işini yapıyor. Savunma yerinde. Hemen yatıyorum sipere düşmanı temizliyoruz. Çok da zorlu değiller. Keyfime diyecek yok. Bu kısacık anlatığım yer benim yarım saatim. Acayip bir başarı hissi.

Sonra görev aklıma geliyor. Diyorum bir vertibird çağırayım. Atıyorum ayağımın dibine. Evet doğru:


Bende bombası yoktu, bombasını üretmedim. Sıradan bir bombayı atıp bu kadar olay hiç yaşanmamış gibi uyanıyorum. 

9 ay
Pişman olmak isteyen TURKNET'li olsun.
Bir aydır internet kesilmesi problemini cözemediler.
Çat diye bir iki dakikalık kesintiler de oldu. Yarım saat gittiği de.
Sözde 35 Mbps ama saat sekizden sonra o hızı görmedim.
Şikayetlere, destek hattından dalga geçer gibi cevap yazdılar. İki saattir bağlısınız diye.
Yetmedi 99 lira ver eve gelip bakalım mesajları geldi.
Aynı paraya 100 Mbps alan varken aynı paraya 35'ten 16'ya düşürelim teklifi verdiler.
Şimdi de hattı iptal için kim bilir ne kadar bekletecekler.
Parasıyla rezil olmak isteyen TURKNET'li olsun.

2 yıl
Enerji dağıtım şirketinin kestiği haksız fatura!
Sorun çözüldü.
2 yıl
Elektrik dağıtım şirketinin kestiği haksız fatura!
Sorun çözüldü.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.