Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Onbaşı
29 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
6 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
2 ay
Windows Lisans Anahtarı Almak

Selam herkese

Freedos bir notebook almıştım. İçine windows 10 home kurduk. Arkadaşım bir siteden 50-100TL gibi fiyatla lisans anahtarı al sonra onu gir demişti fakat başka bir arkadaşım bir şekilde içine lisans attı. Atarken bakmadım. O ise süreliymiş. Şimdi durmadan uyarı veriyor lisans süreniz doluyor diye. Ben lisans anahtarı almak istiyorum. Arkadaşım herhangi bir yerden al dedi fakat daha önce almış birisi varsa aldığı yeri atabilir mi? Şimdi sallıyorum 150 tl'ye de var 50 tl'ye de var 15 tl'ye de var. Bunun için buraya takıldım. Yoksa şu ucuz olanlardan birini alıp girerim fakat bir sıkıntı olur mu olmaz mı bilemediğimden sormak istedim. Aldığınız yer varsa söyleyebilir misiniz?

M
2 ay
Monster Notebook

Herkese hayırlı günler dilerim. İKİ adet sorum olacaktı.

  1. Monster abra a5 v19.2.5 kullanıyorum. Alalı 1 ayı geçti. Daha yeni kullanıcısıyım. Özellik olarak bilmeyen varsa söyleyeyim: Ekran kartı RTX3050Ti, 16 GB RAM, 500 GB SSD, i5 12500H vs. Bu özellikteki bilgisayar csgo da kaç fps almalı? Direkt bu marka modeli kullanan varsa söyleyebilir yoksa da tahmini de cevap verirsiniz arkadaşlar. Veya benzer sisteminiz varsa onu da söyleyebilirsiniz. Teşekkürler.

2.Monster notebook hakkında bilmem gereken nelerdir? Şunu yap, şunu yapma. Şuna dikkat et, bunu bil vb. dediğiniz şeyler var mı?

M
4 ay
Yeni notebook batarya ömrü hakkında acil
Arkadaşlar herkese selamlar
Bugün monster bilgisayarım elime ulaştı. Bir kez açıp hemen kapadım. Bir sorum olacaktı ama bana eskide kalmışsın cahil demeyin çünkü ilk defa böyle bir şeye sahip oluyorum. Önceden yeni telefon vs alındığında açmadan/kullanmadan önce şarjda bekletin belirli bir süre derlerdi. Şimdi de bu muhabbet devam ediyor mu? Şimdiye batarya özellikleri değişmiştir gerek yoktur fakat hani böyle bir şey yapsam daha iyi olur mu? Bu konuda yardımcı olur musunuz? Herkese iyi akşamlar dilerim
M
4 ay
Klavye ve mouse önerisi
Arkadaşlar herkese selam
Oyun laptopu aldım. Oyun da oynayacağım fakat benim için tek önemli olan şey sessizlik ve kompakt olması. Küçük çok sessiz klavye ve kablosuz mouse önerilerinizi alabilir miyim? Fiyat performans olarak. Teşekkürler
M
4 ay
Amazon’dan satış bilgi
Herkese hayırlı günler dilerim. “Amazon’dan satış yapmak” konusu hakkında bilgisi olan var mı? Bu iş nedir, girilir mi? Detaylı bir açıklama beklemiyorum çünkü bu hizmeti danışmanlık adı altında yapan insanlar var. Ben sadece buna değer mi, yapılır mı vb. önerinizi almak istiyorum.
M
4 ay
Dizüstü Bilgisayar Alacağım
Arkadaşlar herkese hayırlı günler
Öğrenciyim yeni bir dizüstü bilgisayar alacağım. Bütçem 20 bin TL. Favorimde 3 adet bilgisayar var. Fiyatları ve özellikleri olarak hoşuma gitti. Üçününde linkini aşağı yorum attım. Siz bir inceler misiniz? Veya başka tavsiyeniz varsa bunu sunar mısınız?
M
7 ay
Trafik Kazası Karşı Sigortasız
Motosiklet kazası yaptım 4 ay geçti. Karşı tarafta motosikletli. 50cc ve altı olduğu için zorunlu trafik sigortası yok kendiside yaptırmamış. Ehliyeti de yok fakat bunun bir önemi yok sadece ceza yedi neyse. Süreç çok yavaş ilerdi. Şu anda da adli tatil. Karşı taraf asla üstüne düşmedi aramadı bile. 4-5 kez ben aradım ve masrafı karşılamayacağını belirtti. Ben şikayetçiyim ve davacıyım diye ifade verdim. Adliyede soruşturma numaram gözüküyor fakat eylülde tatil bitince savcı bakacakmış. Asıl sorum şu. Ben şimdi ufaktan motosikletimi yaptırmak istiyorum. Sorduğumda yaptığın şeyleri faturalandır diyorlar tamam bunu yapacağım. Fakat bunu bir yere beyan etmem lazım mı? Yani şu şu hasarlar bu kazada oluştu diye. Yarın bir gün bana yaptırdığım yerlere burayı talep edemezsin demesinler. Zaten tüm masrafı yaptıramam 20bine yakın masraf var. Granajlar pahalı ön takım yamuk. Kozmetiği sadece kırık olanları halledip, yürürde ön takımı düzelttirdikten sonra artık binmek istiyorum. 2 sorum var yani. İlki önce de dediğim gibi beyan etmem lazım mı yarın bir gün yaptırdığım yerlere hayır demesinler. Ya da sadece bu yaptırdığım yerleri alırlar mı? Mesela ben 6 bin tl masraf yaptım ama 10 bin daha var. 6 bin faturalı 10bin kalan kısmı yaptırmadığım için yazmama durumları olur mu? Ben motosikletime aracıma nasıl artık müdahale edebilirim istediğim gibi? Nasıl beyan edeceğim şu şu masrafı var diye? Umarım anlatabilmişimdir. Lütfen konuda bilgisi olan veya çevresi olan, trafik kazalarına bakan, daha önce yaşamış kişiler cevap verirse sevinirim. Artık canıma tak etti. Soruları ve olayı tam anlatamadıysam tekrar açıklarım.
M
11 ay
TRAFİK KAZASI
Merhaba, herkese hayırlı ramazanlar
Bundan 5 saat önce yaralanmalı bir trafik kazası geçirdim. Her şeyi detaylı anlatıp, bilen ve yaşamış tecrübeli kişilerden acilen yardım almam lazım.
Motosiklet kazası geçirdim. İki motosiklet çarpıştık. O solumdan çıktı ben ise dik gidiyordum. Büyük ihtimalle benimkisi ana cadde olduğu için haklıyım bunu sormayacağım daha ilginç durumlar var. Fakat %80 kaza yerinde ben haklıyım. Hız durumum falanda uygun. Şimdi karşı taraf sigortasız, muayenesiz ve ehliyetsiz çıktı. Benim haklarım nelerdir? Benim her şeyim tam. Karşı tarafın sigortası yok. Olay gece olduğu için polisler hastaneye gelmedi ama görevli çalışanlar yarın arayacaklardır dedi. Benim maddi hasarım var. Kol dirseğimde, ayak bileğimde ve kalçamda sıyrıklar ve darbeler var. Kaskım takılı. Karşı tarafta da galiba sadece kolunda sıyrık var. Benim ne yapmam lazım? Nasıl bir yol izlemem lazım? Maddi hasarım giderilmesi ve değer kaybı için nereye başvurmalıyım? Motosikletime hasar kaydı işler mi? Manevi tazminat alabiliyor muyum ve nereye başvurmalıyım? Motosikletimde hasar ortanın 3-4 tık üstünde. Ben öğrenciyim lütfen bu sorularımı taze taze sormamı çirkeflik olarak algılamayın. Ben haziranda gireceğim sınavdan geri kalıyorum ağrılarım var ve üstüne motosikletim hasarları ve bunun neticesinde değer kaybı var. Bunları alabiliyor muyum? Ne yapmalıyım? Karşı tarafın sigortası yok diğerleri cabası. Olayı tüm özetiyle ve sorularımı sormaya çalıştım cevaplarınızı ve önerilerinizi, eklemelerinizi bekliyorum. Teşekkür ederim
M
2 yıl
Apple - iPhone - iPad
Merhabalar iPhone SE 2020 aldım geçen hafta. Kılıf alacağım diyip ertelediğim için bugün düşürdüm ve arka sağ üst köşeden arka cam kırıldı sadece köşe bölgesi. 1 yıl kasko yaptırmıştım. Şimdi ilk sorum kasko bunu yapar mı? (Büyük ihtimalle yapar çünkü kullanıcı hatalarını kapsıyor). İkinci sorum; eğer işlem görürse ıp67 sertifikası yani suya ve toza karşı dayanıklılık zarar görürmü yani dikiş tutar mı çünkü işlem gören telefonlar bazen su alabiliyormuş. Üçüncü sorum değer kaybı yaşar mıyım ikinci el satarken? Dördüncü sorum kaskoya verirsem bunu(vatandan aldım) apple servisinde mi tamir ediliyor? Arkadaşlar kusura bakmayın en son telefonumu 15 yaşında almıştım. 6 yıl sonra telefon aldım ve son 6 aydan beridirde telefonum yoktu. Zar zor oldu ama güzel oldu şükür Allah hepimize daha güzellerini nasip etsin. Bu olaylardan ötürü bu kadar merak ediyorum endişeleniyorum kusura bakmayın. Bilgisi olan cevap verirse sevinirim teşekkür ederim.

M
2 yıl
İnternetim Binance Gibi Sitelere Girmiyor

Selamlar,

TTNET kullanıyorum ve internetim Binance gibi sitelere girmiyor. Bu yüzden sadece telefondan girebiliyorum ve mobil veri açmak zorunda kalıyorum. Bu işi nasıl çözerim vpn haricinde.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle