MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
08 Eylül 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
122 (Bu ay: 17)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Hafta Sonu Yüksek Ping Sorunu

Merhabalar


Pazartesi'den Cuma'ya kadar pingim düşük, sonrasında Pazar akşamına kadar yüksek seyrediyor. Sizlerde de böyle mi?

3 hafta
REGISTRY_FILTER_DRIVER_EXCEPTION Mavi Ekran Hatası İçin Olası Çözüm

Merhabalar


Yaklaşık 1 ay öncesine kadar ara ara bu hata ile karşılaşıyordum. En son denediğim yöntem sanırım işe yaradı, 1 aydır bu sorunla karşılaşmıyorum. Not defterine çözümü kaydetmiştim. Eğer bu hatayı alan varsa uyguladığım yöntemi deneyerek kendisinde işe yarayıp yaramadığını yazsın.


Başlat menüsüne cmd yazarak komut istemi logosunu görüntüleyin ve sağ tıklayarak yönetici olarak açın. Sonrasında aşağıdaki 3 satırı sırasıyla yazarak çalıştırın.

Alıntı

metni:

sfc /scannowDism /Online /Cleanup-Image /ScanHealthDism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
4 hafta
Gametech 700W 80+ Gold Güç Kaynağı - 484₺

Marka hakkında bilgi sahibi değilim ama 700w ve gold sertifika için uygun görünüyor.


https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-gametech-gtp-700m-700-w-fiyati,1079140925.html

geçen ay
Tatil İçin Paris'e Gitmenin Püf Noktası (Troll konudur, gerçeklik bekleyen girmesin)


Kafalar yine pırıl pırıl.

geçen ay
Zaman Akıyor, Gündem Değişmiyor

Yıl 2011, bundan 10 yıl öncesi, 32. Gün programında gündem yine aynı. Mehmet Ali BİRAND ve Yalım ERALP (başka konuklar da var tabi, ama gündemi en yakın takip ettikleri nokta 31:39 diye düşünüyorum, takdir sizin), Kanal İstanbul Projesi'ni ve Montrö Antlaşması'nı ele alıyorlar. İnsan, bir süre dinledikten sonra kendi kendine "Yahu hiç mi yol katedemedik?" diye sormadan edemiyor. Yalım ERALP'ten sonra Murat KALSIN şu vurucu cümle ile sizi bu sorgudan uyandırıyor: "Ülkelerle olan bir masa toplantısında ekonomik gücünüz yoksa o toplantıdan hep mağlup ayrılırsınız.". Bu cümle söylendiği yıl dolar en yüksek 1,90605₺'yi görmüş. Peki şu anki ekonomiyle olası bir masa toplantısından nasıl kalkarız arkadaşlar?2 ay
Döviz hesabı için alışveriş kartı çıkartabilir miyim?

Merhabalar


Arkadaşlar ₺ hesaplarımız için alışverişlerde kullanmak için kartlarımız var. Peki $ hesabı için de kart çıkartabiliyor muyuz? Bunu sorma sebebimi de açıklayayım. Yurtdışından bilgisayar almayı düşünüyordum fakat ürünün parası hemen çekilmiyormuş. Önce kargoya veriliyor, daha sonrasında çekiliyor. Kargoya verilene kadar dövizde bir artış olursa bu sefer zararda oluyorum. Bunu engellemek için parayı dövizde tutup zarar etmemeyi planlıyorum.

2 ay
ASUS TUF Gaming A15 FA506QM - AMD Ryzen 7 5800H/16GB, 512GB/RTX 3060

https://www.amazon.co.jp/-/en/Gaming-FA506QM-Eclipse-Japanese-Authorized/dp/B08XH7SWZ3/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=rtx+3060&qid=1616440095&rnid=2321267051&s=computers&sr=1-1


Ürünün fiyatı uygun gibi geldi. Bu ürün nezdinde size bir soru sormak istiyorum. Diğer konularda ödeme işleminin kargoya verildiğinde karttan çekildiği bilgisine ulaştım. Kur arttığında zarara uğrayabiliyoruz. Bunu önlemek için döviz hesabından alışveriş yapmanın bir yolu var mı?

2 ay
BAZI CİHAZLARIN MODEMDEN BAĞLANTI ALAMAMASI

Merhabalar


Modem olarak ZyXEL VMG1312-T20B kullanıyoruz. Ara sıra modeme bağlanan cihazlardan sadece bir tanesinde internete bağlanamama problemi oluyor. Modem arayüzünde bağlantı var olarak görünüyor, e zaten diğer cihazlar bağlanabiliyor. Ama bir tanesi bir türlü bağlanamıyor. O cihazı da yeniden başlatınca düzeliyor.


Bu problemin kaynağı nedir, neden kaynaklanmaktadır? Bilgisi olan biri aydınlatabilir mi?

2 ay
Ne zaman öleceğimi bilmiyorum ama sanırım nasıl öleceğimi buldum

Sinirden öleceğim.


Az evvel ss'in en altındaki mesaj geldi. Gelmeden önce telefonla 5 dakikadır oyalanıyordum ve bu süre zarfında biri çaldırmadı. Geçen bölüm sekreterliği aramıştı acaba o mu ulaşamadı diye düşünüp mesajı dinleyeyim dedim. Damacana reklamıymış. Kafayı sıyırmak üzereyim artık. Bu onun bunun evlatlarına sövsem günah sövmesem içimde kalıyor. Allah belalarını versin, şikayet edemiyor muyuz bunları? Ulaşılamıyor sesi gelmeden nasıl sesli mesaj bırakıyorlar?


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/eb/6d/7c/eb6d7c39d663af870defbdf2d4182893.jpeg&t=0&width=480&text=1
2 ay
Yatay geçiş sebebiyle KYK borcu ertelenebilir mi?

Merhabalar. Geçen bir arkadaş konu açınca borcuma bakayım dedim, en son baktığımda belli değildi. Ödeme başlangıç tarihi 01.11.2021 olarak görünüyor. Fakat ben daha mezun olmadım, mevcut durumumu açıklayıp böyle bir durumla karşılaşan varsa beni bir aydınlatsın.


2016'da X üniversitesine başladım (hazırlıkla beraber) ve kredi almaya başladım.

2019 itibariyle Y üniversitesinde yatay geçiş ile devam ettim.

Mayıs 2020 itibariyle son kredi taksitim yattı ve bitti. Benim beklentim 2022 Mayıs itibariyle borcumu ödemeye başlamak olacaktı ki 11.2021 olduğunu gördüm. Bunu ertelettirmem mümkün mü? E devlet üzerinde askerlik, işsizlik ve yüksek lisans için erteleme başvurusu yapılabiliyor ama ben bu sınıflandırmaya dahil değilim.


Dipnot: En sağlıklı yöntem arayıp sormak tabi ama hafta sonu olduğu için buradan size de sormak istedim.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.