Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
F

Binbaşı
04 Ağustos 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
432 (Bu ay: 45)
Gönderiler Hakkında
F
geçen hafta
-silinebilir.

...

F
2 ay
Following (1998) - Christopher Nolan'ın ilk filmi - Memento'nun ilham kaynağı

Film sadece 6.000 dolar bütçe ile ve çok kısıtlı imkanlarla çekilmiş. Nolan, akrabalarının evini kullanmış ve işten arta kalan zamanlarında çekebilmişler. Biraz Memento'nun atası denilebilir bir film. Yani Memento, bu filmin alınıp üzerine bir şeyler eklenip daha iyi hale getirilmiş hali gibi geldi bana izledikten sonra. Memento'yu sevdiyseniz bunu da sevebilirsiniz diye düşünüyorum. Tabi yine de sevmeyenler olabilir, film siyah beyaz onu da belirteyim. Bana göre puanı biraz daha yüksek olabilir. Ben 7,7/10 diyorum.


F
2 ay
Snatch (2000) - Brad Pitt, Jason Statham, Benicio Del Toro, Alan Ford, Vinnie Jones
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/6b/d3/84/6bd384a50769a07d0b33198d1b0d6e81.png&t=0&width=480&text=1


Yönetmen: Guy Ritchie

Ülke: ABD, İngiltere

Tür: SUÇ, KOMEDİ

Vizyon Tarihi: 10.11.2000

Süre: 104 dakikaFilmi yeni izledim ve IMDB'de bana göre puanını hak ettiğine inandığım bir film. (IMDB: 8,3) Konusu olmadığı için ve bilmeyenlerin belki ilgisini çeker diye konusunu açmak istedim.


Filmin Türkçe ismi: Kapışma


Kadrosu zaten çok iyi.


Film, içerisinde biraz kara mizah barındıran suç ve komedi filmi.


Aynı anda farklı karakterlerin aslında tamamen kendi dertlerini çözmeye çalışırken ortak noktada buluşmaları ve sonucunda yaşananlar anlatılıyor.


Filmi ben çok akıcı ve eğlenceli buldum.

F
3 ay
🟡🔵 Fenerbahçe 2021 / 2022 Sezonu [ANA KONU]
F
9 ay
C# Youtube'dan 'istediğim kalitede' video çekme

Arkadaşlar merhaba. Benim Unity'de yapacağım bir uygulama için Youtube üzerinden video çekmem, indirmem lazım. Şu an manuel olarak olarak tek tek tüm videoları MP4 çevirici sitesine atıp uygulamaya o linki veriyorum fakat bu iş sıkıntı 1 gün sonra, 2 gün sonra bu linkler patlıyor. Daha dün çevirdiğim linklerin bugün bozulduğunu fark ettim.


Bunun için otomatik olarak uygulama çalıştığı anda indirme tuşuna basıldığında bu convert işlemini yapıp çektirebileceğim bir script yazmam gerek.


Google ve Youtube'dan 1-2 C# Youtube downloader oluşturma videosuna baktım, oralarda kullanılan kütüphanelerde video kalitesini seçemiyoruz. 1080p videoyu 360p, 720p falan çeken çözümler var. Bana videoyu en yüksek kalitesinde çekebileceğim bir çözüm gerekiyor.


Bununla alakalı bir kütüphane, script örneği var mı?

F
9 ay
Unity - Mirror Network kullanan var mı? (Forge ve Darkrift'i de merak ediyorum.)

Youtube'da birkaç kişinin tutorialleri dışında düzgün bir dökümentasyon bulamadım. Sitelerinde çok az şey var. Birkaç şey sormak istiyorum.


  • P2P bağlantılar nasıl, ping durumu vs? Zaten sanırım direkt p2p üzerine tasarlanmış bir plugin doğru mu anladım?
  • Kendi sunucumuza oyunu hostlarsak yine bağlantı durumu nasıl, sağlıklı bağlantı kurulur mu sunucudan bağımsız olarak?
  • Mirror ile proje geliştiren var mı? Detaylıca tecrübelerini merak ediyorum.
  • Bu List Server'ın mantığını anlamadım, neden sadece sunucumuzu listelemek için para verelim ki?


Yine bir süredir Photon'a alternatif bir network çözümü arıyorum hazır olarak ama bir türlü karar veremiyorum. Bunların dışında Forge ve Darkrift isimli platformları da yeni öğrendim. Bunlar hakkında da bilgisi olan varsa yazabilirler.


İsteğim şu, duruma göre kendi sunucumu alırsam veya p2p yaparsam beni kısıtlamayacak bir şey arıyorum CCU, ping, paket kaybı vb şeylerden dolayı. Ben sadece oyunumu kodlamak ve plugin vasıtası ile network kısmını halletmek istiyorum. Photon'un mesela kullanımı güzel ama CCU limitleri çok pahalı, bunun yerine serbest bir platforma geçip CCU olayı kendi sunucuma bağlı olsun istiyorum veya p2p yapabileyim rahatça. Bunun dışında zaten Photon'da sanırım bir miktar oyuncudan sonra ping olduğunu söyleyen de vardı sanırım.

F
10 ay
Intel HD 4600 anlık drop, görüntü yenilenmesi
Merhabalar. Tam olarak yaşadığım şeyi nasıl anlatacağımı bilmiyorum, uzun bir süredir bilgisayarımı dahili GPU olan Intel HD 4600 ile kullanıyorum. Sadece anakartın sitesinden indirdiğim sürücü var, harici bir şey yok GPU ile alakalı yazılım olarak.

Sorun nasıl desem, mesela örneğin bir şey izlerken birden sadece görüntü olarak ekran anlık donup hemen yenileniyor. Bu esnada videoda hata falan olmuyor sadece görüntünün renderlaması sanırım yenileniyor ve bundan dolayı sadece izlediğim şeydeki oynatılan görüntü gidip-geliyor. (Sadece videonun görüntüsü, ekranın değil) Bu bahsettiğim anlık yenileme olayı tarayıcıda ya da o an kullandığım uygulamada/oyunda falan 'komple' bir çökmeye sebep olmuyor sadece "görüntü renderlaması" anlık durup görüntü tekrar yenileniyor. Ama mesela Haxball gibi bir tarayıcı oyununda objelerin görüntüsü bozuluyor bu olayda ve komple sayfayı yenilemem gerekebiliyor.

Sadece tarayıcı oyunlarında da değil normal pc oyunlarında da oluyor ama onlarda şu ana kadar görüntü bozulması görmedim sadece anlık donma olup devam ediyordu.

Bu olay zamansız oluyor bu arada, ansızın.

Biliyorum biraz anlatması tuhaf ama başka nasıl anlatılır bilmiyorum.

Şu ana kadar pek sorun etmesem de bu sorun yüzünden şu an FM 20'yi de oynayamıyorum bazen hemen, bazen dakikalar sonra, bazen saatler sonra yani ne zaman olacağı fark etmeksizin GPU yetersizliğiyle alaklı hata alıyorum.

Sorun da hatanın farklı anlarda gelmesi.Bu yaşadığım sorun ilk günden beri var ve sadece görüntü işlenen (video, film, oyun vb...) anlarda oluyor. Sıkıntı sürücü sorunu gibi duruyor ama sürücü sorunu olsa komple ekranım kapanıp açılması falan gerekmez mi?
F
11 ay
-silinebilir.
...
F
geçen yıl
APK DeCompile işlemi hakkında.(C#-Unity)
Ben mi yanlış yapıyorum yoksa seçtiğim oyun/uygulamalar mı çok iyi korunuyor, aslında dandik, bir işe yaramayan rastgele 1-2 oyun seçmiştim.

Sıkıntı şu APK'yi açtığım zamanda bende Assembly-CSharp.dll ve diğer DLL dosyaları çıkmıyor. Unzip yapınca resimdeki şeyler çıkıyor, kaynak kodlar için benim bildiğim .dll dosyaları şart. Sizce nasıl ulaşabilirim bu .dll'lere?

Bu arada C#-Unity oyunları için soruyorum. Java ile yazılan oyun/uygulamalar değil.

F
geçen yıl
Armut.com benzeri bir yer var mı?
Dün ilk defa denemek için Armut'a üye oldum da çok saçma bir şey var, 2 tane ilgilenen kişi var ben bunlara fiyatımı sunamıyorum benden 3,39 TL alacağını söylüyor teklif verirken.

Bu ne saçmalık? Ben oraya iş bakmak için üye oluyorum bir de üstüne işi seçerken para mı vereceğim?!


Türkiye içinde alternatif başka bir site var mı bildiğiniz iyi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.