Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
20 Temmuz 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
240 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
3 hafta
Miss Turkey 2021 Finalistleri belli oldu. Sizce kim kazanır?
ensonhaber.com
Miss Turkey 2021 finalistleri belli oldu
https://www.ensonhaber.com/galeri/miss-turkey-2021-finalistleri-belli-oldu

bu konu hem görsel olarak güzellik sunmak hem tartışmak için açılmıştır. Ben hala karar veremedim. Harikasınız bayanlar harika

3 hafta
1915 Çanakkale Köprüsü ve diğer köprü yollar
www.kgm.gov.tr
Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri
https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/SiteTr/Otoyollar/UcretlerYeni.aspx

İşte bu paralı yollar ne zaman ki bedava olur. Ve halkı her fırsatta soymazsanız o zaman ekonomi canlanır ekonomi yükselir halk da refaha erer. Bu düzen kendini soya soya bitirmez devir daim eder bu düzende insanların hayatını zehir edersiniz ne soyulan kuşak yaşar ne de sonraki kuşak. Muhalefet hiç bunları konuşmuyor. Halkın üzerine her alanda çöken vergileri ve usulsüz para toplamaları konuşmuyor. Yol yaptı yol yaptı bir anadoluyu gezin şehirden çıkın iki şeritli yol bazıları o kadar kötü ki tek şeride iniyor. Akp reklamı iyi yapıyor. Ama şöyle bir anadoluyu gezince öyle olmadığı anlaşılıyor.

4 hafta
Değişik Rüya

Arkadaşlar rüyamda 150 tlye rtx 3090 ve bir bileşen alıyorum. Nedir bunun sırrı? Bir de seks içeren bir devam vardı az daha gay oluyordum.

geçen ay
Afganistan’dan kaçış. Kabil Havalimanı Yeni Görüntü
Rooz Mediayoutube
وضعیت آخرزمانی در فرودگاه کابل، #Shorts Kabul Kabul airport Kabul Afghanistan
https://www.youtube.com/watch?v=QYcYMeRq-W8&feature=youtu.be

Kaçabilen kaçmaya çalışıyor gibi gözüküyor. Tahliye bitmeden kim gidebilirse artık.

geçen ay
Mat ve Geometri sıfırdan başlayıp öğretecek kitap önerisi verir misiniz

Arkadaşlar benim ikisi de 0 ne matematik ne geometri. Ama artık yalayıp yutmak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı pek bilmiyorum. Bu yoldan geçmiş arkadaşlar az ve öz önerilerine ihtiyacım var.

Matematik

Geometri

Hangi kitaplar önerirsiniz nasıl ilerleyeyim nasıl çalışayım. Umarım yardımcı olursunuz

2 ay
Amerikada bir evin bahçesinde yanan ağaç size ne yapar

Sonsuz güç ve kudret sahibi Allah bizi var olan sonsuzluğun içinde sonsuz uzaklıkta ve yakınlıkta bulunuyor. Aynı anda her yerde. Ve biz bir akvaryuma bakıyoruz balıklar yüzüyor orası onların dünyası ve hapis yeri görebildikleri en geniş alan belki de 10 metre. Onlar gibi dünyada bir sürü akvaryum var. Karıncalara göre dünya 10000 kat daha büyük. Evren 10000 kat daha büyük. Yerdeki toz uçuyor gidiyor. Uzaydan bakınca da bizler tozuz. Her yerde olan çokça tozun içindeki tozuz. Allah bizleri niye önemsesin. Bizi belki değer verdiği için önemser. Bu yüce yaratan için belki inanmak da önemli değildir, belki en önemlisi iyi insan olmaktır. Dünya ne zamandan beri var? Allah ölecek mi? Allah ne zamandan beri var? Ya da Allah yoksa?

2 ay
Cami yapımlarını hızlandıracak plan

Şimdi her Cuma bir yere para topluyorlar. Diyanetin yıllık bütçesi 13 milyar %96sı da çalışanlara gidiyor. Bir cami de ortalama 25 milyon tl. Bu çalışanlar 1 aylık maaşlarını bu cami ve kursların yapımı için bağışlasalar sanırım 60 tane caminin yapımı için gerekli para toplanır ve inşaat bir an önce biter. Biraz da bu güzel insanlar bu işe el atmalı hep söylemle olmaz

2 ay
Forum canlılığına katkı için yapılabilir hareket

facebook, twitter gibi siteler geçen güne kadar üye olmadan yorumları ve profilleri gezebiliyordunuz şimdi hepsi engellenmiş. Bunun için üye oldum arada baksam da üyelik aldım tabi bazı forumlarda üyelik istiyor olmadım ama dh gibi büyük bir forum üyelik şart koşarsa ve üyeliği kolaylaştırırsa forum canlanır bence üye artışı çok olur

2 ay
Turan Böceği
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/5b/ad/b9/5badb99fa43e91a987cd0c3377b13b71.png&t=0&width=480&text=1
2 ay
Bakanlıklar arasındaki adaletsiz denge

Şimdi iki bakanlık arasındaki farka bakın. Kültür ve Turizm bakanlığı özellikle çalışan ve kadro eksikliği ile ön plana çıkıyor. Halbuki ülke turist sayısında 52 milyonu görüyor ve her geçen gün tarihi kültürel yerler bulunuyor. Kadro işi özellikle halledilmesi gereken en önemli işlerin başında geliyor.


1 Diyanet İşleri Başlanlığı


Çalışan Sayısı(2020): Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı personel sayısında büyük artış... 2019’da toplam 104 bin 814 personeli olan Diyanet, 2020’de bu sayıyı, sözleşmeliler hariç, yaklaşık 25 bin kişi arttırarak, 128 bin 469’a yükseldi.


Bütçe(2021): 13 milyar bütçesi olan diyanet ek para istiyor.

2021 için 13 milyar lira bütçe ayrılan Diyanet, “Kurum bütçesinin her yıl yaklaşık yüzde 96-97’si personel giderlerinden oluşmakta, yüzde 3-4’ü ile hizmetler icra edilmektedir. Yurt içi ve yurt dışında geniş bir coğrafyada yasal görevlerimizi tam anlamıyla ifa edebilmemiz için, personel gideri dışındaki cari giderler ve yatırım ödeneğinin artırılması gerekmektedir” diyerek ek para da istedi.


Kaynak:

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/diyanetin-personel-sayisi-patlama-yapti-6272779/amp/

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/13-milyar-butcesi-olan-diyanet-ek-para-istiyor-6553569/amp/

(Farklı kaynaklara da bakabilirsiniz)2 Kültür ve Turizm Bakanlığı


Çalışan Sayısı(2020): Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki personelin beşte birinden fazlasının sözleşmeli olduğu ortaya çıktı. Bakanlıkta 2010 yılında 9 bin 75 personel varken, bu sayı 2020 yılında sadece 10 bin 424’e çıktı. Sözleşmesiz personel sayısı ise 10 yılda 6.5 kat arttı.


Bütçe(2021): TBMM Genel Kurulu'nda, Meclis, Anayasa Mahkemesi, Sayıştay, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların 2021 yılı bütçeleri kabul edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile bağlı ve ilgili kurumların toplam 6 milyar 826 milyon 518 bin liralık 2021 yılı bütçesi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi.


Kaynak:

https://www.kulturservisi.com/p/kadro-yuzu-goremeden-emekli-oluyorlar-kultur-ve-turizm-bakanligindaki-sozlesmeli-personel-sayisi-6-5-kat-artti//

https://www.turizmgunlugu.com/2020/12/09/kultur-ve-turizm-bakanliginin-2021-yili-butcesi/amp/

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.