Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
28 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
360795 Gün Cezalı
357584 gün 1 s. 58 dk.
Gönderiler Hakkında
14 yıl
Xbox 360 Türkiye Lansmanı Nerede olacak?
Arkadaşlar Xbox 360 Türkiye lansmanı nerede ve ne zaman olacak bilen var mı? Bugün Habertürk'ü açmıştım tam, o sırada tam şöyle devam ediyordu sözü "...ta (şubat'ta veya Ocak'ta da olabilir, tarihi söylüyordu muhtemelen) Xbox konsolunun lansmanı..." diye devam etti ve sonrasını hatırlamıyorum. Tek gördüğüm şey de bir adamın sırtını dönmüş, elinde gamepad'le birşeyler yaptığıydı, oynadığı ekranda da bir fade-out oldu ve TV karardı, ardından programın konusu değişti.

Bilen var mı nerede ve ne zaman olacak diye? Muhtemelen söyledi HaberTürk ama kaçırdım. Eğer Ankara'da olacaksa giderim valla. (Dışarıdan alıyorlarsa eğer)
14 yıl
Ekranı 3 boyutlu görmeye başladım.
Resimler 3 boyutlu gelmeye başladı. Nedendir acep? Kahvenin etkisi mi?
14 yıl
MOVED: Mutlu Yıllar DH Konsol Bölümü!
14 yıl
Wireless Headset hakkında.
Arkadaşlar geçen gün Headset'imin üzerine yanlışlıkla basmam (!) sonucunda headset'in kafaya geçirilen kısmı koptu. (Kablolu olduğu için nasıl oluyorsa hep eninde sonunda yere düşüyor, insanlık haliyle yanlışlıkla basıyoruz fark etmeden). Şimdilik Japon yapıştırıcısı ile tutturuyorum (). Bu nedenle de Xbox 360'ın bu aksesuarını almayı düşünüyorum, ve aklımda birkaç soru var, kullananlar ve bilenler cevaplayabilirse sevinirim.

1-) Wireless Headset değişik kullanıcılara tanıtılabiliyor mu? Mesela 4 tane gamepad bulunuyor, ancak siz bunu 2. gamepad'de kullanmak istiyorsunuz, bu mümkün mü? Demek istediğim Fifa 08 online'da bildiğiniz gibi 2. kolla sizin konsolunuzdan bir oyuncu daha online'a katılabiliyor. Ve bu oyuncunun gamepad'inde kullanmak istiyoruz headseti, özel bir programlama seçeneği var mı yoksa gamepad fark etmiyor mu? Yani bir ayrım yok mu? Direk algılıyor mu?

2-) Pil mi kullanılıyor? Yoksa şarj kit'i vb. ekipmanları da bulunuyor mu?

3-) Normal kablolu Headset'in özelliklerinin dışında ekstra özellikleri de bulunuyor mu?

4-) Türkiye'de bu alet için en uygun fiyatlar nerededir?


Sorularım bunlardı, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
14 yıl
- Youtube Hızlı Çizim Videoları -
Evet arkadaşlar, Youtube'da bilgisayar üzerinde yapılmış hızlı çizimler bulunuyor, ben de forumda bunları toplamak istedim. Sizlerin de yardımıyla güzel bir koleksiyon oluşturabiliriz forumda.

Transformers - Optimus PrimeSpider-Man (En inanılmazı bana göre)Transformers - BumblebeeHalo - Master Chief24 - Jack BauerLord of the Rings (Bilgisayar'da değil, ancak kesinlikle harika)Scarlett Johansson (Bu da gerçekten çok iyi)Şimdilik bu kadar, sizler de güzel olanları bulduysanız, paylaşabilirseniz sevinirim. Böylece güzel bir topic olur.
14 yıl
Dashboard problemi.
Arkadaşlar, son 20 dakikadır bu sorunu yaşıyorum;

Xbox 360'ım ile Live'a girdiğimde, Dashboard da bulunan Marketplace, Xbox Live ve Games sekmeleri aşırı uzun süre yükleme yapıyor (Ekranın ortasından bir Xbox 360 konsolunun dikey şeklinin etrafındaki nokta nokta daire dönüyor). Uzun sürmekle kalmıyor, açılmıyorlar da. Ancak Live'a girebiliyorum. Xbox Guide tuşundan girdiğim de belli oluyor. Mesaj, davetiye türevi şeyler o sırada geliyor ancak bu sekmelerdeki yüklemeler halen sürüyor. Neden bu böyle oldu bilen var mı? Dahası, çözümü bilen var mı?
14 yıl
Team Fortress 2 Online!

Yapımcı:
Valve Corporation
Dağıtımcı:Valve Corporation
Distributor: Electronic Arts (Perakende)
Steam (Online)
Designer: Robin Walker, John Cook
Oyun Motoru: Source
Tür: FPS

Evet arkadaşlar bu online'ı şahane olan oyunu online oynamak için burada toplanalım.
14 yıl
"Disk Boot Failure" Nasıl çözülür?
İyi akşamlar;

Bugün PC'mi formatladım, Windows XP'mi de kurdum. Windows XP çok güzel çalışıyordu, ancak yeni DVD-RW'ımı monte edince PC açılırken POST ekranından sonra şu uyarıyı alıyorum;

quote:

Verifying DMI Pool Data .............
Boot from ATAPI CD-ROM :
Boot form ATAPI CD-ROM :
DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

|_


Boot sıralamam ise şöyle;

quote:

First Boot Device: HDD-0
Second Boot Device: CD-ROM
Third Boot Device: Floppy


DVD RW'ımı takıp, kabloları taktıktan sonra PC'yi açınca bu uyarıyı vermeye başladı. Sorun nedir acaba? Ve çözümü nedir?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
14 yıl
Azureus'un XP ile aynı anda açılmasını nasıl sağlarım?
Evet arkadaşlar, Azureus'un Windows XP açıldığı anda açılmasını nasıl sağlayabilirim bilen var mı? Azureus'un arayüzüne baktım, ancak bulamadım. Yardım edebilirseniz sevinirim. MSconfig'e de baktım, ancak başlangıçta nasıl açılacağına dair bir ipucu bulamadım.
14 yıl
Ben de 360'landım :)


Evet arkadaşlar eğer planlandığı gibi giderse 2-3 gün içerisinde Xbox 360 konsolum bana geliyor. Konsol Atik Elektronik'ten alınacak, Ankara'ya kargo ile gönderecekler yanılmıyorsam. Muhtemelen yarın da hesaba parayı yatıracağım.

Konsolu 1 yıl garantili ve soğutmalı alacağım. Böylece en azından içim rahat olacak. Yanında da 3 oyun geliyor, bu da beni mest etti tabi doğal olarak. Konsol NTSC-U. Böylelikle oyunları da kolaylıkla bulabileceğim.

Şimdi sizlere birkaç sorum olacak;

--

1-) Bu Xbox 360'lardaki geri uyumluluk olayı hakkında bir iki sorum var;

    a) Bildiğm kadarıyla bunlara bir update yapılması gerekiyor, mesela ben yurt dışından Halo 1 ile 2 alsam, (Konsol NTSC*U) bunu konsola takınca direk update mi yapıyor yoksa Xbox sitesinden indirmek mi gerekiyor konsola?

    b) Bu Xbox oyunlarıyla, Xbox 360'da Live üzerinden Online oyun oynanabiliyor mu? Oynanabiliniyorsa nasıl oynanıyor.

2-) VGA kablo ile ilgili bir sorum var;

    a) Orjinal Microsoft VGA kablosu ile yan firmaların ürettiği VGA kablolarının arasında kalite farkı bulunuyor mu?

3-) DVD seçimi hakkında;

    a) Hangi markaları önerirsiniz? Ekonomik ve kaliteli olanlar tercihimdir.

4-) Xbox 360'ı çevirici ile kullanacağım, bu çeviriciyi UPS'e bağlamayı düşünüyorum. UPS 600W, Xbox 360'ın ise kaç **W olduğunu bilmiyorum bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

--

Sırf Mass Effect için bu konsolu alıyorum. Belki Halo 3 de oynarım arada. Ve tabiiki diğer bilimum multiplatform oyunu da oynarım. MGS4 için PS3 alıyorum, onu da Mart'ta alıyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.