Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Çavuş
26 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
93 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Araç Değer Kaybı dolandırıcılığı (sigortambudur içerir)
Merhaba

Aracımla yaptığım kaza sonucu değer kaybı konusunda bilgi almak için sigorta acentesini aradım ve sigortambudur Ankara yetkilisi (Özgür Bey) beni bir personeline yönlendirdi. Kendisi karşı taraf sigortasına bir dilekçe yazılması gerektiğini söyledi. Ben kendim halledebileceğimi söylediysem de biz hallederiz dedi. "Siz başvurursanız şirket size az para verir biz başvuralım sizin yerinize" dedi. Sonra hasar tespiti için eksper raporu almamız gerektiğini söyledi. Parasını ödedim ve bu raporu çıkarttık. Bir süre daha geçti ve başvurular için vekalet vermem gerektiğini söyledi. Vekaleti de verdim. Ben sanıyorum ki sigorta acentesi benim için 2 dilekçe vermek adına vekaletimi istiyor. Sonra ödeme geldi. 3500 TL + eksper masrafı. Ben kıllandım tabi elimde belge vs. hiçbir şey yok ama hesabıma bu miktar yattı. Ben de sigorta acentesinden belge istedim. Gelen belgede avukatın benim adıma 5500 TL aldığını ama sadece 3500 + eksper masrafı (250 tl civarı) verip, gerisini sigorta acentesi ve avukatın aldığını gördüm. Dolandırıcılık olayı şurada: Birincisi bana ne avukatlık ücretinden ne de komisyondan bahsettiler. 2. Bu işlem için kesinlikle ama kesinlikle avukata ya da aracıya ihtiyacım olmadığı halde güya toplamda 2 matbu(standart) dilekçe yazarak 1700 TL hakettiler!. Sigorta şirketine başvuru sadece dilekçe ile hatta telefonla bile yapılabiliyormuş. Sigorta tahkim komisyonuna başvuru ise basit ve matbu bir dilekçe ile şahsen yapılabiliyormuş. Normalde bunları çok araştırıp kendim hallederim ancak sigortacım diye gereksiz yere güvendim malesef. Yıllardır sigortacım olan kişinin bana en uygun yolu gösterip başvuru yöntemlerini anlatması yerine benim alacağım üzerinden sadece 2 matbu dilekçe için kendisi 800 tl avukat da 950 tl kazanması dolandırıcılıktır. Siz siz olun gidin kendiniz yapın işlemleri.

Not: detaylı bilgi için linkteki yazıyı okuyabilirsiniz. link
4 yıl
silinebilir
silinsin lütfen
6 yıl
Ankara kedi kısırlaştırma
Merhaba,
Kedimiz bir süredir gözümüzün içine baka baka sağa sola işiyordu. Sebebi cinsel isteklermiş.
Kısırlaştırmak için Ankara'da araştırdık. Büyükşehir belediyesi ve çankaya belediyesi sadece sahipsiz hayvanlarla ilgileniyor.
Ankara üniv. vet. fak. önce gidiyorsunuz bakıyorlar ve randevu için tekrar gitmeniz gerekiyor.
Gölbaşında oturduğumuz için oradan soruşturduk ve bir petshop tavsiyesi ile bir veteriner bulduk.
Önce bizi kısırlaştırmadan vazgeçirmeye çalıştı. Bu tavrı çok hoşumuza gitti. Tabi biz de istemiyoruz ama erkek olduğu için sürekli eş bulmak çok zor.
Kısırlaştırma işlemi hazırlığı ve esnasında çok ilgiliydi.
11 aylık kedimizin aşısı, tırnak bakımı, tüy bakımı vs gibi işlemler için hiç para almadı; sadece kısırlaştırma için 150 tl aldı.
Başka yerlerde "350-800 arasında değişir, ameliyat sırasında belli olur ancak" gibi absürd söylemlere ilaveten "günlüğü 50 tl den 5 gün kalması gerekir" diyenlere ve tabii ki tırnak-tüy bakımı ve aşı için ilginç rakamlar telaffuz edenlere kadar bu camiada ne kadar düdükçü olduğunu hayretle keşfettik.
Biz çok memnun kaldık, operasyon sonrası kedimizi eve getirdik. Orada kalmasına hiç lüzum olmadığını da gördük.
Ayrıca hangi şampuan alsak falan gibi sorulara evde kedimizi nasıl temizleyeceğimizi güzelce anlatan ve ürün satma, düdükleme derdi olmayan bu veteriner ve günümüzde az sayıda kalan bu tür insanlara bir teşekkür kabilinden hiç değilse burada durumu paylaşmak istedim.
6 yıl
İstanbul Bilişim aymazlığı
Merhabalar.
Arkadaşım Eyüp Serdar İstanbul Bilişim den aldığı telefonu garanti kapsamında göndermiş, defalarca arayıp takibini yapmış ancak 24 gün geçmesine rağmen yanıt alamamıştır. Bu sebeple kendisi kanuni hakkı olan ücret iadesi talep etmiştir. Buna karşılık firma 08503330912 nolu müşteri hizmetleri aracılığıyla devamlı "hakem heyetine gidin bir sonuç alamazsınız" vb konuşmalar yapmış, hergün "ilgileniyoruz" diyerek geri dönüş yapmamış, talebiniz alınmıştır demekle yetinmişlerdir. Bu bakımdan da arkadaş grubumuz sürekli müşteri hizmetlerini arayarak "Eyüp Serdar Bey in işlemlerini neden yapmıyorsunuz" diye bu mafya kliklerine had bildiriyoruz ve kanuni gerekleri yerine getireen kadar bunu yapmaya devam edeceğiz.
6 yıl
Markafoni üyeliğimi iptal etmiş ve müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor
Markafoni üyeliğim iptal edilmiş, e-posta adresimi kabul etmiyor site.
Müşteri hizmetlerini ise defalarca aradım ama ulaşamadım.
Ekşide de benzer yorumlar var görünce kıllandım açıkçası.
Sistem değişikliği falan deniyor ama bize ulaşın kısmı da çalışmıyor.
Yani insanların ulaşmasını tamamen engellemişler.
Alışveriş yapacakların bilgisi olsun.
7 yıl
iran kedisi sahiplenmek istiyorum
Arkadaşlar merhaba
Mümkünse annesinden yeni ayrılmış 2 aylık civarı iran kedisi sahiplenmek istiyorum.
7 yıl
Sadece internete girmek ve film izlemek için notebook veya tablet
Arkadaşlar

Aradığım laptopun özellikleri:
- sadece internete girilecek ve film izlenecek
- 15" ten küçük (13" - 14" olabilir) ve hafif
- İnternete takılmadan hızlı girebilecek, ekran hızlı açılıp kapanacak
- 1000 tl civarı (1500 e çıkabilirim gerek var derseniz)
- Kasası şık olan

Bir de sizce böyle bir laptop yerine tablet mi almalıyım? Varsa tablet önerilerinizi de alabilirim.
7 yıl
SGK SÖZLEŞMELİ PERSONEL SEÇME SINAVI İLANI
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle