MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
I

Teğmen
07 Mayıs 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
33 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
3 yıl
Android html app geliştirme
Arkadaşlar bir proje üzerinde çalışıyorum. Bu projede android'in custom view'ini kullanarak canvas'da çeşitli çizimler yapmam gerekiyor. Ancak android'in canvas draw sistemi baya sıkıntılı. Ben de html5'in canvas'ını kullanarak yapmayı düşündüm. Ancak program veritabanına kayıt yapmalı. Ayrıca offline çalışmalı. Html5, css, jquery kullanarak, web view kullanmadan bir offline android uygulama yapabilir miyim. Hem de aynı proje için veritabanı olarak sqlite kullanabilir miyim?
I
3 yıl
Php ile paragrafı kelimelerine bölme
Arkadaşlar üzerinde çalıştığım bir projede, tüm paragrafların içerisindeki kelimeleri tek tek elde edip bir diziye aktarmam lazım. Her kelimenin başına ve sonuna belli tag ekleyip veritabanına atmam lazım. Php explode ile kelimeler arası boşluktan faydalanarak kelimelerine ayırabilirim fakat ya kelimenin sonunda virgül gibi bir noktalama işareti varsa ve sonrasında boşluk yoksa, kelimeyi nasıl ayırabilirim? Ayrıca noktalama işaretlerini de korumam lazım. Bildiğiniz bir script var mı?
I
3 yıl
İngilizce-Türkçe Osmanlıca-Türkçe sözlük veritabanı
Arkadaşlar yapacağım bir proje için İngilizce-Türkçe, Osmanlıca-Türkçe sözlük veritabanına ihtiyacım var. Acaba bulabileceğim bir adres biliyor musunuz? Ya da bir web sitesinden çekebilir miyim?
I
3 yıl
Online editor&compiler siteme nasıl gömerim?
Arkadaşlar ben bir web sitesi yapsam, üyelerimin sitem üzerindeki bir editöre kod yazıp çıktısını alabileceği editör ve compiler'ı siteme nasıl gömebilirim? Programlama dili c, c#, Python, java... olabilir. Yani üyelerim bilgisayarlarına visual Studio kurmadan c++ veya c#, Eclipse kurmadan java kodları yazıp çıktılarını görebilecekleri bir online kodlama sistemi nasıl kurarım?
I
3 yıl
İnternetten yemeyen youtube ve mobil erişim noktası
Arkadaşlar ben yazlığa gideceğim için ev internetimi yazlığa nakil yaptırmayı düşünmüştüm. Ancak gördüm ki vodafone'da aylık 25 tl'ye kotadan yemeyen sosyal medya ve youtube ek paketi mevcut. Benim youtube'da ders videoları izlemem lazım, fakat laptop un büyük ekranı olmadan dersleri anlıyamam. Telefonun küçük ekranından dersleri takip edemem. Mobil erişim noktası ile laptop tan telefona bağlansam, youtube videoları izlesem, yine sınırsız olur mu? Yoksa sadece telefondan mı izleyebilirim?
I
3 yıl
Android programlama
Arkadaşlar öncelikle bu forumda neden android programlama başlığı yok, onu sorarak başlıyım. Galiba android programlama ülkemizde pek yaygın değil?

Ben Android Studio ile biraz başladım. Ancak gördüm ki aynı Visual Studio gibi kaba bir sistem var. Editbox, textbox ekleme falan... Ancak ben daha görsel güzellikte şeyler yapmak istiyorum. Hani photoshopta tasarlayıp güzel web sitesi temaları yapıyoruz ya. Android için de böyle tasarımlar yapabilir miyiz?
I
3 yıl
Belli bir değeri veritabanı içindeki tüm tablolarda bulma
Arkadaşlar, sql server 2008 içerisindeki bir veritabanındaki belli bir değeri bulmak için ne yapmalıyım? Mesela 2550 gibi bir değer var. String mi, integer mı bilmiyorum. Büyük ihtimal integer olabilir. Ancak veritabanı içerisinde hangi tabloda ve tablonun hangi sütununda olduğunu bilmiyorum. Nasıl bulabilirim?
I
4 yıl
Quiz nasıl yapılır...
Arkadaşlar, bir projem var. Mesela üye olan kişi siteye girip bir makale okuyacak, sonrasında ben bir quiz yapıcam. O makale ile ilgili soru sorma veya boşluk doldurma şeklinde olacak. Quizi geçemiyen sonraki makaleye geçemeyecek. Boşluk doldurma, sürükle bırak veya şıklı soru nasıl hazırlayabilirim? Jquery veya javascript ile yapılabilir mi? Yoksa internette karşılaştığımız bu tür quizler başka şekilde mi hazırlanıyor? Jquery veya javascript ötesinde bişeyler kullanıyorlar mı?

Not : Tabii ki wordpress eklentisi ile değil, kendim yapmak istiyorum.
I
4 yıl
Şu programlar hangi dilde yazılıyor?
Mesela perkotakip isimli personel takip programı, akınsoft isimli internet kafe programı, hangi programlama diliyle yazılıyor? Ya da piyasadaki stok takip programları? Perkotakip mysql kullanıyor, akınsoft başka bir database kullanıyor. Ama programın kendisi C# ile mi yazılıyor? Böyle bir program yapsak, satarken Microsoft firmasına ücret ödememiz gerekecek mi?
I
4 yıl
İnternet kafem için program yapıyorum. Yardım
Arkadaşlar, internet kafemde jetonlu sisteme geçtim. Jeton kanalları ve bilgisayarın seri portuna sinyal göndermek için devre satın aldım. Kafe programını kendim C# ile yaptım. 1 tl atınca süre işlemeye başlıyor ve süre bitince bilgisayarı kapatıyor. İsteyen para atıp devam ediyor. Önceleri soket programlamayla ana bilgisayar programı da yapmıştım. Fakat yaşadığım bazı sorunlardan dolayı ana bilgisayar programını iptal ettim.

Şimdi ana bilgisayara sql server 2008 kurdum. C# ile ağ bilgisayarından veritabanına ulaşabiliyorum. Veri ekleyip değiştirebiliyorum.

Şimdilik, kafe programım, elektrik kesildiğinde ya da bilgisayar resetlendiğinde, kaldığı süreden devam edemiyor. Kafe programının, her para atıldığında, veritabanına veri göndermesini ve böylece resetlendiğinde kaldığı yerden devam edebilmesi. Ayrıca günlük kaç tane para atıldığı, günlük hasılat, aylık hasılat gibi raporları tutmasını istiyorum.

Bu iş için nasıl bir veritabanı oluşturmalıyım? Fikirlerinize ihtiyacım var.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.