Öncelikle herkese merhabalar. Denizlide yaşıyorum gelen varsa bilir burası yazları cehennemden farksız oluyor. Yazın stajim ve yaz okulum olacak bu sıcakta tavuk gibi kizarmak istemiyorum. Onun için bir motor almaya karar verdim. Fakat daha önce bir motor deneyimim yok. Araştıra araştıra r25 denen canavarı buldum. R25 dusunmemim sebepleri ise motoru bir kere alacağım ve o aldığım motorla da okulu bitirmeyi düşünüyorum. Yani 125ten başlayıp 250ye çıkayım diyecek şansım yok çünkü tekrar tekrar pederin kafasını sisirmek istemiyorum. Uzun yol ve sehiricindede beni idare etsin istiyorum. Diğer büyük bir sebebi ise tasarım. Valla tasarım harika yapan adamın gotunden opmek gerek.(250sınıfı icin)

Uzun yol da yapacagim onun icin 125 hava sogutmali motor beni sürekli olarak sıkacagini dusunuyorum. Yaşım 21 bu arada daha önce bisiklet kazası geçirdim 3gün komada kalmıştım yaklaşık 9 sene önce. Arabayla bile 120-130u gecmemeye dikkat ediyorum motorlada bunu yapmayacagimi dusunuyorum. Bu motoru almaya karar verdim ve 3 gündür 150lik bir motor kullanıyorum alışmak amacıyla. Herhangi bir sıkıntıda olmadı donuslerde falan cok dikkat ediyorum gazı kesebiliyorum. Araba kullanirkende hedefe ramak kala fren kokleyenlerden degilim. Isimi garantiye alip ona gore hizimi ayarliyorum.

Sehirici kullanimda 250lik motorlar kendini sogutamiyor gibi bisey duydum doğru mudur? Illa hız istiyormuş uçmak istiyormuş basmasak hararet mi yapıyor?

Öncelikle baslanmaz demeden önce kararlı ve emin bir insan olduğumu sadece işimi görsün hızının camına koyayim öyle deliliklerimin olmadigini belirtmek isterim. Kısacası deli göt birisi degilim (tabii madem isini gorecek bisey istiyorsun x model de isini görür demeyin olursa r25 olmazsa hiç almam:)