Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Teğmen
14 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
5 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
[Çözüldü] Sorun Nerede
Dün D3 oynarken PC bir anda dondu. Ekranda görüntü vardı ama ne CTRL + ALT + DELETE ne de bir başka şey fayda etti. Sonucunda reset attım. Bundan sonra bilgisayarım çalıştı ama ekrana ne BIOS görüntüsü ne de başka bir görüntü geldi.

Bundan sonra;

Başka bir kasaya benim ekran kartımı ve Power Supply'ı takarak sistemi açtığımda Bios ekranına kadar geldim. Sonrasına devam edemedim çünkü HDD'lere güç takmamıştım.

Yapmış olduğum bu testle sanırım sorunun ekran kartından veya Power Supply'dan olmadığını kanıtlamış oldum. Geriye bir tek işlemci kalıyor sorun olabilecek sanırım.

Bu soruna yol açabilecek donanımlar bence tabii;

1 - İşlemci

2 - Ekran Kartı

3- Power Supply


Benim aklıma gelenler bunlar. Bu konu da bana yardım edecek beyin fırtınası yapacağımız birisi var mı acaba ? Ekleyecekleriniz veya yorumlarınız olursa çok sevinirim.

Not: Yakın zaman önce bilgisayarıma AMD 6950 Ekran kartı taktım.

Sistem bilgilerim imza da var. 700 W sağlam bir Power Supply var sistemde. Cooler Master'ın.

Yardımlarınızı, yorumlarınızı ve her türlü katkınızı bekliyorum.
10 yıl
Audley L3 Hakkında
Arkadaşlar daha önceden bir yoyo sahibiydim. Bugün L3 yoyom geldi ama geri çekemiyorum bir türlü. Eski yoyomla sorunsuzdum o da benzer özelliklere sahip bir yoyoydu ama bunu bir türlü beceremedim. Paketi incelerken gördüm ki yanında gelen 2 tane lastik var. Onlardan ince olanı takınca güzel sonuç aldım ama bu seferde Sleep süresi çok kısaldı. Bu lastikleri kullanmak zorunda mıyım? Lastikleri takmadığımda neden geri çekemiyorum sizce ? Fikir verebilecek olanlar varsa sevinirim.
10 yıl
Battlefield 3 Online Hakkında
Bir sorun olmazsa eğer bu akşam oyunu almış olacağım ama önce sizlerden bir kaç şey öğrenmek istiyorum;

- Sanırım Limited Ed. alanlar otomatik olarak Back to Karkand'a da sahip oluyorlarmış. Doğruluk payı nedir ?

- Oyunu layığı ile oynamak için Back to Karkand illa lazım mı ?

- Oyunda hile var mı? Varsa oynanmayacak kadar kötü durumda mı serverlar ?

- Genel olarak oyunu oynamamızla ilgili sıkıntılar nelerdir ?

- Birkaç yerde Türk'lere filtreleme yaptıklarını okudum. Bu oynanış açısından bize sorun oluyor mu ?

Yardımlarınız olursa sevinirim. Sizlerin yorumlarına göre alım yapacağım.
12 yıl
Transcend Storejet 320GB Hakkında Bilgisi Olan
Başlıkta adı geçen ürünü bir çok site üzerinden inceledim. Teknosa'ya almaya gittiğimde oradaki eleman ara ara bunlardan iade geldiğini, bir anda çalışmaz olabildiğini söyledi ve Samsung almam için ikna etmeye çalıştı. Sizlerin arasında bu ürünü kullanan var mı acaba ? Forumda arattırdım ama çok net bir yargıya varmamı sağlayacak birşey bulamadım. Aranızda kullananlar varsa sizlerden bilgi bekliyorum.

Transcend StoreJet 320 GB
13 yıl
Oyun Tavsiyesi
İmzamda gördüğünüz sistemi dün toparlamış bulunmaktayım
Bir süredir oyun oynayamıyordum eski sistemim kaldırmadığı için. Bu yüzden tavsiye edebileceğiniz ekran kartının ve işlemcinin sınırlarını zorlayacak :) oyunlar varsa sevinirim.
Forumu dolaşarak bir kaç oyun buldum ama tabii ki arada atladıklarım veya baya arka sayfalara kayan oyunlar oluyor bu yüzden de sizden yardım istiyorum.

Fear 2
Dead Space
Silent Hill
Mirror's Edge

listemde oyunlar.

Önerilerinizi bekliyorum
13 yıl
Ekran Kartı Kararsızlığı [Güncellendi][Karar Verildi]
Yeni bir sistem toparlıyorum. Sistem özellikle oyun için hazırlanan bir sistem ama ekran kartı kısmında oldukça kararsız kaldım. İnternette bulunan profesyonel önerilere dikkat ettiğimde ya SAPPHIRE HD4870 Toxic GDDR5 512Mb 256BIT ekran kartını yada SAPPHIRE HD4870 GDDR5 512Mb 256Bit x 2 öneriyorlar. Burada okuduğum birçok yorumda da Sapphire Toxic'in sorunlu olduğundan bahsediliyor. Bu düşünceden dolayı Nvidia tarafında bir ekran kartı aramaya koyuldum ve o zamanda karşıma ZOTAC GTX260 AMP!2 GDDR3 896MB 448BIT ekran kartı çıkmaya başladı. Bununla beraber GTX260 x2 GDDR3 896MB 448Bit olan ekran kartınında fiyatıda baya iyi. Performans olarak hemen hemen birbirlerine yakın olan bu kartlar arasında bir seçim yapamamaktayım. Yardımı olacak ve önerilerde bulunacak arkadaşların önerileri bekiyorum. Bu kartlar dışında da önebileceğiniz varsa seve seve dinlerim. Bayadır forumu dolaşıyorum neredeyse her yorumu okudum ama bir sonuca varamadım. Lütfen Yardım :) Sözü geçen kartların linklerine aşağıya yazıyorum ;

Sapphire HD4870

Sapphire Toxic

Zotac GTX260 AMP!2

Zotac Zotac GTX260 AMP!2 x2

Not: Son olarak eklenecek bir kart daha buldum HIS HD4870 IceQ 4+ Turbo 1 GB 256Bit GDDR5 16X onunda linki aşağıda

HIS HD4870 IceQ 4+Turbo
14 yıl
İşlemci Uyumu [Çözüldü]
Soket tipi LGA 775 olan bir anakartta belirtilmese bile LGA 775 olan bir çift çekirdekli işlemci çalışır mı?

İşlemci Bu

Anakart Bu

Bunların ikisinin bir arada çalışma şansı var mı ?
15 yıl
Ekran Kartı Nereden Alınır ?
Yakın zamanda ekran kartı alacağım için uzun zamandır bu bölümü incelemekteyim. Bir çok harika konu açılmış ekran kartları ile ilgili ama şu eksikliği hissediyorum; nereden alınır?
Birçok kart var adaylarım arasında ama nereden alınacığı konusunda maalesef bir bilgim yok. Mesela Zotac markalı ürün (8800 GT) oldukça hoş ama bunun satışı (AMP versiyonu) bildiğim kadarı ile yapılmıyor. Yapılıyorsa da ben bilmiyorum.

Yani demek istediğim şu anda inceleme yapan arkadaşlar veya ekran kartını değiştirmiş olanlarda nereden, ne kadara aldıklarını yazarsa hem bizim gibi yer arayan insanları unutmamış olurlar, hem de karşılaştırma imkanımız olur.
15 yıl
LCD Monitör Karmaşası
Uzun zamandır kullandığın 17" monitörümü değiştirip artık LCD 19" e geçme kararı aldım ama bir türlü hangi monitörü alacağıma karar veremedim. Kullanım alanı daha çok oyun ve internet olacağı içinde tepki süresi uzun olan bir monitör seçemezdim. Seçenekleri baya aza indirgedim. Sizden ricam vereceğim linkteki ürünleri kıyaslamasını yapmanız, tavsiyelerinizi ve tecrübelerinizi aktarmanız. Bunların sonucunda bende karar vericem.

Aklımda LG'nin LG L1960TR-BF 'si vardı ama ucuza bulduğum biryerde stoğu kalmamış. Bu yüzden de diğer seçenekleri değerlendirmeye başladım. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

19" 2ms Tepkimeli Ekranların Listesi
15 yıl
Ancient Elf Nerede?
Ben bu yaratıkları haritalarda falan aradım ama bulamadım. Forumda da arama yapmam rağmen çıkmadı. Yardım edebilecek varsa sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle