Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
04 Aralık 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
8 ay
İ T O P Y A

Herkese selamlar, hepinize sağlıklı günler diliyorum,


Konu başlığında bahsetmiş olduğum firma için internet üzerinden kabaca bir arama yaptığımızda, firmanın kendisine ait site linki ile birlikte çıkan sonuçlar şu şekilde; Başlıktaki firma Rezaleti, Başlıktaki firma sorumsuzluğu vs. Forumumuzda ve pek çok diğer forumda sayısızca açılan konulara dahil olan, mağlum sözlüklerde kendisine çokca negatif anlamda entry bulan bir firma kendisi ama nedense; kendisine bir geliştirme, pozitif anlamda müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmet taraflı bir büyüme sağlayamamaktalar. Ne yazık! Belirtmiş olduğum firma üzerinden defalarca ama defalarca alışveriş yaptım. Online ve sıcak alışveriş olmak üzere şu ana kadar pozitif bir intiba bıraktığını açıkca söylemem gerekmektedir. İlk açılan mağazasının önünde kuyruklar oluşan, müşteri hizmeti operatörüne ulaşmamız saatleri bulan bir marka kendileri. En acı tarafı ise müşteri hizmetlerinin aşırı laubali ve yardımcı olmamaları. Bence yeni bir mağaza açmadan önce bu sorunların giderilmesi gereklidir ve gerekmektedir.


Burada şu örneği vererek konuya gelebilirim. Dünyaca ünlü hemen hemen her ülkeye namını salan Bezos Bey'in Amazon'u bana ürünümü Amerika'dan 1 hafta gibi gayet kabul edeilebilir bir süre içerisinde kapıma kadar getirebiliyorken. Amazon'a kıyasla daha ufak ve local bir firma bana neden yoğunluğu bahane gösteriyor veya da yeni açılan mağazalarının barkod sistemini bana hikaye olarak anlatıyor. Ben ürünlerimi yeni açılan mağazalarından almadım ki, ben ürünlerimi ilk açılan mağazalarından aldım (Anadolu yakasında oturduğum için daha kısa sürede elime ulaşır diye tahmin etmiştim yanılmışım) ve stok durumu alırken kontrol ettiğimde Anadolu'da bulunan mağazalarında mevcuttu. Demek istediğim şu ki ben sizin Anadolu yakasında bulunan mağazınla ilgileniyorum benim ürünlerimin stokları orada banane sizin Avrupa'ya açtığınız mağazanızdan!!

Tamam buraya kadar sanırım herkes ürünlerin gereksiz bahanelerle gereksiz sürede geciktiğini anlamıştır. İkinci problem ise henüz kargolanmamış ürünlerimin adresini değiştirememek yahu bunu en ufak firmaya bile söylesen rica etsen yapar, bu nedir: "Ürünleriniz kargo firmasını teslim edildikten sonra kargo firmasını arayarak ürünlerin adresini değiştirebilirsiniz"?????

Neden ben değiştiriyorum, olması gereken bu işi senin yapman değil mi, sen burada bunun için yok musun? Kargoya ben mi veriyorum da ben değiştiriyorum adresi. Gerçekten akıl almaz olaylar yaşanmakta.

Yeni açılan mağaza ve YILIN EN BÜYÜK İNDİRİMİ'nin çakışması ne kadar da büyük bir ŞANSSIZLIK, keşke bunu göz ardı etmseydiler. Hazırlıklarını ve lojistik forecatsinglerini ona göre yapsalardı.


Bana kalırsa firmanın özellikle "twitch" ve YouTube gibi reklam platformlarını bırakıp, daha çok kendi sorunlarıyla ve GERÇEK müşterileri ile ilgilenmeleri gerekmektedir. Yoksa yukarıda saydığım başlıklar ve entryler daha çooook açılır çooook.

4 yıl
Önce-Sonra ben (Ss'li)
Evet Sayın Donanım Haber Sakinleri canım çok sıkıldığından ötürü kendimi burada buldum, konu dışında benim de tuzum bulunsun dedim. Ve karşınızdayım evet sayın sakinler işte buyurun Lise 4 ben vs Günümüz ben.
4 yıl
nVidia DSR sorunu
Öncelikle iyi akşamlar dün akşam dsr ile bir oyuna girdiğimde görüntüyü 1920x1080 den 2K çözünürlüğe aldığımda her zaman olduğu gibi görüntü ekrana tam sığdırılamadı oyunun sadece bir kısmı ekrana verildi aynı şekilde 4K çözünürlükte de aynı hadise meydana geldi ve sonrasında oyunların hemen hemen hepsinde çözünürlük sekmesi altında sadece 1920x1080 çözünürlüğü gözüktü (eskiden 2K ve 4K gözükürdü). Daha sonra ekran kartı driver update'i olup olmadığını kontrol ettim olmadığını görünce GeForce Expereience yeniden kurdum aynı şekilde nVdia driverınıda indirip kurdum etki etmedi en son bu akşam temiz kurulum ile driverı tamamen bilgisayradan kaldırıp yeniden yükledim fakat sonuç aynı. Umarım sonuç yazılımsal bir problemdir diyip geçiyorum ve şimdiden ilginize teşekkür ediyorum.
NOT:DSR ile seçili olmayan 2715x1527 bu çözünürlükte GeForce Experience'ta gözüküyor ancak 2K seçili olmasına rağmen gözükmüyor.
4 yıl
Item'ları en iyi hangi yol ile satabilirim?
Başlıkta da gördüğünüz gibi elimde biraz skin var ve elimden artık çıkarmayı düşünüyorum (artık eskisi kadar oyuna girmiyor olmam ve yakın zamanda oyunun Çin'e açılıp skin fiyatlarının düşmesinden dolayı) en iyi ve en karlı nasıl satabilirim.

Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

http://steamcommunity.com/id/tahasenel/
5 yıl
[ÇÖZÜLDÜ]Yeni Topladığım Sistem 1-2 saniye Kadar Açılıp Kapanıyor
Herkese iyi günler, daha dün toplamaya çalıştığım sistemimle ilgili bir sorunum var başlıkta da belirttiğim gibi sistemi topladıktan sonra kasanın çalışıp çalışmadığını teyit etmek için kasamı arka güç kaynağı şalterinden çalıştırdım ve tatsız bir sonuçla karşılaştım ekran kartı, kasa fanları ve sıvı soğutucu fanları dönüyor ayrıca sistemin led ışıkları da yanıyor ancak sistem kendini kapatıyor ve bunu fişten çekmedikçe veya şalterden kapatmadıkça kendini açıp kapamaya çalışıyor sistemi çalıştırdığımda içinde bulunan parçalar şöyle;@

KASA ve PSU: Dark Hexagon + Aerocool vx750

İŞLEMCİ: Intel I5 6600K

EKRAN KARTI: Msi gtx 1070 gamingx 8g

ANAKART: Msi z170a krait gaming r6 siege

İŞLEMCİ SOĞUTUCU: Dark aquaforce w120

SSD: Hi-Level Ultra 240GB

RAM: Kingston Hyperx Savage 2800mhz 8X2 CL14

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.


NOT: Başlıkta da bahsettiğim gibi sorunu psu dan anakarta gelen switch pinlerini uygun olarak değiştirince sorun düzeldi. Sağolsun Dark firması kasa içine herhangi bir açıklayıcı bir kullanma kılavuzu koymadığı ve yine aynı şekilde kolay kurulum rehberide bulunmadığından bu basit hatayı yaptım.

Sorunum ile ilgilenen ve cevap atan herkese teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.