Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Onbaşı
21 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
50 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 ay
Philips Hue Flourish Masa Lambası 499.99 TL (amazon.com.tr)
3 yıl
MacFit - Üyelik sonlanmasına rağmen karttan çekilen aylık ücretler!
Merhaba,
Mart ayında MacFit Novada-Ataşehir şubesini kullanmak üzere internet sitelerinden 6 aylık üyelik satın aldım. Bu durumda üyelik sonlanma tarihi 31.08.2018 idi. Herhangi bir sözleşmeye imza atmadım. Geçtiğimiz gün kayıt olurken ödemeyi yaptığım kredi kartımdan bilgim ve rızam dahilinde olmadan bir aylık ücret daha çekildi. Durumla ilgili macfit ile görüşmek istediğimde internet üzerinde onlara ulaşabileceğimiz herhangi bir telefon numarası olmadığını gördüm. Tek seçenek internet sitelerine yazmak, ona da dönerlerse. Şikayet var’daki entryleri de görünce anladım ki herkesten aynı şekilde bir ay, kimisinden farkında olmadan bir kaç ay ödeme almışlar. Ekşi sözlük’te bir arkadaş Tüketici hakem heyetine başvurarak parasını iade aldığını belirtmiş. Ben de bu yol ile paramı geri almak istiyorum. Sizden ricam bana yardım edebilecek bilgi ya da tecrübe sahibi iseniz beni bilgilendirmeniz, yoksa konuyu öne çıkararak bilgi sahibi insanların bana ulaşmasına yardımcı olmanız. Herkese teşekkür ederim.

Şikayet var başlıkları:https://www.sikayetvar.com/mars-athletic-club-macfit/

Edit: Online üyelik sözleşmesinde şu maddeyi buldum;

MACFit Online Üyelik Portalı’nda yer alan Aylık Üyelik Bedeli, ÜYE tarafından işbu Sözleşme’de belirtilen şekilde üyelik iptali talep edilmediği sürece her ay düzenli olarak ÜYE’nin kayıt esnasında sisteme kaydettiği kredi kartından tahsil edilir. Aylık Üyelik Bedeli’nde değişiklik meydana gelmesi halinde bu husus MACFit’in belirleyeceği ve ÜYE’nin bilgi almasını mümkün kılan mecralar üzerinden ÜYE’ye bildirilecek olup; ÜYE’nin Aylık Üyelik Bedeli’nde yaşanan değişiklik nedeni ile kanun ve sair mevzuattan doğan hakları saklıdır.

Bu durumda yapılabilecek bir şey yok sanırım değil mi?
5 yıl
Realtek HD Audio Jack Atama Sorunu [ÇÖZÜLDÜ]
Arkadaşlar herkese merhaba,

Logitech Z506 5.1 ses sistemine sahibim. Evde öylece duruyordu, masaüstü bilgisayarıma bağlamak istedim fakat günlerdir uğraşmama rağmen bir türlü tam kurulum sağlayamadım yani sanal da olsa 5.1 ses alamadım. Ya arka hoparlörler çalışmıyor ya merkez. Ya da hepsi çalışsa arkadan ve merkezden az ve cızırtılı ses geliyor. Anakartımda mavi yeşil ve pembe olmak üzere 3 giriş var; ses sisteminde de yeşil, sarı ve siyah bağlantı kabloları var. Bunları anakarta bağlıyorum fakat RealTek HD Audio yöneticisini açtığımda sadece yeşil jak girişi için hangi aygıtı taktığımı belirleyebiliyorum. Örneğin yeşil giriş için; ön hoparlör çıkışını atıyorum. Diğerleri için de orta subwoofer hoparlör çıkışı ve yan hoparlör çıkışını atamam gerekiyor fakat pembe ve mavi jak girişlerine çift tıkladığımda hiçbir menü açılmıyor.
Dahili ses kartım RealTek ALC 662.
Anakartım Pegatron IPMSB-GS.


Arkadaşlar kimseden cevap gelmemesi üzerine, yabancı forumlardan daha kapsamlı araştırma yaparak sorunu çözdüm. Sizinle de paylaşacağım. Bozulan jacklarınızın yerini değiştirmek için de bu yöntemi kullanabilirsiniz, eğer benim gibi realtek sürücünüz manual olarak yapmanıza izin vermiyorsa. Öncelikle çalıştır kısmına regedit yazıp tamam diyelim. Kayıt defteri açılacak. Şu yolu takip edin.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\00XX\Settings\DrvYYYY_DevType_YYYY_SSYYYYYYYY. X'ler 00-04 arası bir sayı olacaktır, settings klasörü içeren dosyayı bulun. Y'ler random rakamlar olabilir. Sonrasında özelliğini değiştirmek istediğiniz jakı bulacaksınız, ve kodları değiştireceksiniz. Pin numaraları farklı olabilir, biraz kafa yormanız gerekecektir.

Yeni anakartlarda jack atamaları;
"Pin10" = Line-in (ARKA MAVİ)
"Pin11" = Mikrofon (ARKA PEMBE)
"Pin14" = Ön hoparlörler (ARKA YEŞİL)
"Pin15" = Arka hoparlörler (ARKA SİYAH)
"Pin16" = Merkez / Sub-woofer (ARKA TURUNCU)
"Pin17" = Yan hoparlörler (ARKA GRİ)
"Pin19" = Ön Mikrofon (ÖN PEMBE)
"Pin1b" = Ön Kulaklık (ÖN YEŞİL)

Daha eski anakartlarda jack atamaları;
"Pin00" = Ön hoparlörler (ARKA YEŞİL)
"Pin01" = Arka hoparlörler (ARKA SİYAH)
"Pin02" = Merkez / Sub-woofer (ARKA TURUNCU)
"Pin03" = Yan hoparlörler (ARKA GRİ)
"Pin04" = Mikrofon (ARKA PEMBE)
"Pin05" = Ön mikrofon (ÖN PEMBE)
"Pin06" = Line-in (ARKA MAVİ)
"Pin07" = Ön kulaklık (ÖN YEŞİL)

Jack'in hangi çıkışa sahip olmasını istiyorsanız, karşısındaki değeri aşağıdaki değerlerden biriyle değiştirin.

"00 00 00 00" = Line-in
"01 00 00 00" = Mikrofon
"02 00 00 00" = Kulaklık
“03 00 00 00″ = Ön hoparlörler ve 2. çıkış
"04 00 00 00" = Ön hoparlörler
"05 00 00 00" = Arka hoparlörler
"06 00 00 00" = Merkez / sub-woofer
"07 00 00 00" = Yan hoparlörler

Bu işlemler sonrası kayıt defterini kapatıp bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sonucu Realtek HD Audio yöneticisinde fare imlecini jackların üzerine getirerek görebilirsiniz. Kayıt defterinde düzenleme yaparken değişlik yaptığınız kısımlarda bulunan eski değerleri bir kenara not almanızı öneririm.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.