MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
19 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
133 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
6 ay
BitTorrnet yükleyemiyorum. yardım!

Merhaba. bilgisayarım biraz eski. xp var. bittorrent yükleyeceğim ama bu uyarıyı veriyor. şifremi filan da hiç hatırlamıyorum. yarımcı olursanız sevinirim

6 ay
Snamsung tablette Google playsorunu

Yaklaşık 8 yıl önce aldığım tab 10.1 i reset attım

Fakat playstorea giremiyorum daha doğrusu oyun filan hiçbir şey indiremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkurler

6 ay
Google play sorunu

Merhaba yaklaşık 8 yıl oncr aldığım Samsung Galaxy tab 10.1 e geçenlerde reset attım. Tekrar açtığımda Google Play'e giremiyorum. Ufakliklar oyun filan oynuyordu artık onu da yapamıyorlar. Yardımcı olabilecek var mı?

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c1/24/4b/c1244b7904d0e86f2ed7ff02c8390667.jpeg&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d7/4d/c9/d74dc9e275d942534de77737bb72f6ad.jpeg&t=0&width=480&text=1
7 ay
Ayıplı otomobile misliyle değişim!

Trabzon'da 3 yıl önce satın aldığı sıfır kilometre lüks otomobilin gövdesinde zamanla oluşan göçükler nedeniyle, aracı satan bayiye dava açan Selva Akbaş, hukuk mücadelesini kazandı. Tüketici Mahkemesi, talep edilen bilirkişi raporunda, 'ayıplı' olduğu tespit edilen aracın, `ayıpsız misliyle´ değiştirilmesine hükmetti.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/b9/ac/2e/b9ac2ec3db4f4c8dd3c86a1657ff3154.jpeg&t=0&width=480&text=1


Kentte ev kadını Selva Akbaş, bir galeriden, 2017 yılında 109 bin 350 lira karşılığında sıfır kilometre otomobil satın aldı. Otomobilin arka kapısının üst noktasındaki kaportasında zamanla göçükler olduğunu fark eden Selva Akbaş’ın eşi Selim Akbaş, durumu satıcı bayiye iletti.

Bayi yetkilileriyle yaptığı görüşmelerden olumsuz yanıt alan Akbaş çifti, avukat Bünyamin Bayram aracılığıyla otomobili satan bayi aleyhine ‘ayıplı malin misliyle iadesi’ davası açtı. Trabzon Tüketici Mahkemesi’nde görülen davada; talep edilen bilirkişi heyeti, hazırladığı raporda araç sahibi çifti, haklı bulup, otomobilde gözle görülür ayıpların olduğunu ve bu ayıpların kullanım hatasından kaynaklanmadığı yönünde tespitlerde bulundu.

MİSLİYLE İADESİ KARARI ÇIKTI

Tüketici Mahkemesi, aracın satışını yapan yetkili bayiinin, talep edilen bilirkişi raporunda, ‘ayıplı’ olduğu tespit edilen aracın, ‘ayıpsız misliyle’ değiştirilmesi hükmetti. Mahkeme kararı Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 5’inci Hukuk Dairesi de dosyayı detaylı inceleyerek kararını açıkladı. Davalı bayinin, istinaf başvurusunu reddeden Hukuk Dairesi, kararı bayi aleyhinde onadı. Karara göre; otomobili satan bayi, aynı modelde sıfır kilometrede araç ya da belirlenecek güncel tutarı, tüketiciye geri ödeyecek.

‘HUKUK MÜCADELESİNDEN ZAFERLE AYRILDIK´

Onanan karara ilişkin konuşan avukat Bünyamin Bayram, daha önce buna benzer bir davayı kazandıklarını hatırlatarak, aracın ‘c sütunundaki’ göçükler nedeniyle müvekkilinin kendisine başvurduğu söyledi. Bayram, “Daha önceden de servise gitmişti ancak servis kabul etmemişti. Bunların dış etkenlerden dolayı olduğunu ortaya koymuşlardı. Biz de hukuk mücadelemize başladık. Yaklaşık 2 yıllık hukuk mücadelemizin sonucunda davayı kazandık. Aracın misliyle değişimi kararıyla birlikte bayiye teslim edeceğiz. Hukuk mücadelemizden zaferle ayrıldığımız için mutluyuz” dedi.

‘ARACI TESLİM EDİP, PARAMIZI ALACAĞIZ’

Araç sahibi Selva Akbaş’ın eşi Selim Akbaş da “2017 yılında eşimle araba almaya karar verdik. Bayiden sıfır olarak yaklaşık 110 bin TL’ye bu aracı satın aldım. Daha sonra aracımın c çıtasında göçükler meydana geldi. Mağduriyet yaşadık. Servise gittik ancak kendilerinden kaynaklı olmadığını söylediler. Biz de daha sonra avukat aracılığıyla mahkemeye başvurduk ve hukuk mücadelemizi kazandık. Aracın şu anki sıfır fiyatı üzerinden yapılacak değerlendirme ile paramızı geri alacağız ve aracı teslim edeceğiz” diye konuştu


https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/ayipli-otomobile-misliyle-degisim-6083793/

7 ay
İmamoğlu bu sefer yirtamadi! İşte kurbağalı derenin içler acisi hali!

:D şakkkaaaa  


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yıllardır yoğun koku ve kirlilik nedeniyle tartışma konusu olan Kadıköy Kurbağalıdere’deki ıslah çalışmalarıyla ilgili son durumu sosyal medya hesabından paylaştı.


Yıllardır etrafa saçtığı kötü koku nedeniyle şikayet konusu olan Kurbağalıdere’deki çalışmalar sonunda bitti.

Islah çalışmalarının ardından temizlenen dereden görüntüler paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bu su altı görüntüleri Kurbağalıdere’den. Derenin ıslahını bitirdik. İstanbul’un en kirli deresi şimdi tertemiz” ifadelerini kullandı.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/d5/a7/a4/d5a7a430e20c32fb80fc3ab2e6d3f4f8.jpeg&t=0&width=480&text=1

4 METRE DERİNLEŞTİRİLDİ

İBB tarafından gerçekleştirilen ıslah çalışmaları kapsamınd a Kurbağalıdere’nin dere tabanında birikmiş balçık malzeme yaklaşık 2 ayda temizlendi. Çalışmada, 1 tarama aracı, 2 gemi yer aldı. Taşkınlara karşı dere taban kotu 4 metre derinleştirildi.

Çevre binaların zarar görmemesi için 5 bin 162 adet fore kazık ve 47 kiriş monte edildi. İSKİ tarafından sürdürülen çalışmalarda Göztepe Köprülü Kavşak mevkiinde 732 metre dere ıslahı ve atık su kolektörü yapıldı.

7 ay
Mansur Yavaş'ı tehdit eden MHP milletvekili Baki Ersoy, 12 bin liralık Prada eşofmanı ve 7 bin liral

Mansur Yavaş'ı tehdit eden MHP milletvekili Baki Ersoy, 12 bin liralık Prada eşofmanı ve 7 bin liralık gözlüğüyle gündem oldu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a "Saygısızlık yapıldığı anda ezer geçeriz bunu da böyle bil..!" tehdidinde bulunan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Twitter paylaşımında üstündeki 12 bin liralık Prada eşofman ve 7 bin liralık gözlükle sosyal medyada gündem oldu.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/14/07/a0/1407a0c33e0b966c1d9c79ba28a08d44.png&t=0&width=480&text=1


Eski bakanlardan Zeki Ergezen'in Ankara’daki cenazesinde, MHP’li vekil Erkan Haberal’ın şoförü, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin güvenlik görevlisine çarptı. Güvenlik görevlisinin durumunun iyi olduğu belirtilirken, Haberal ANFA görevlisini suçladı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı sorumlu tutarak, Kıymetli İdare Amirimiz Erkan Haberal’a yapılan hadsizliğe karşı özür dilemesi gereken makam Mansur Yavaş sensin..! Saygısızlık yapıldığı anda ezer geçeriz bunu da böyle bil..!" tehdidinde bulundu.


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/65/f7/dc/65f7dcbb45e2b450b6b392c29bdfd55a.png&t=0&width=480&text=1
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/c8/6e/b8/c86eb8ddebb2e1ea8a0c9560af8253f0.png&t=0&width=480&text=1
geçen yıl
arçelik 570505 ei buzdolabı kullananlar memnun musunuz?
Bu buzdolabını almayı düşünüyorum. İnternette çok fazla yorum bulamadım. Kullanıcıları memnun mu? Çok ses yapıyor mu? Bilgi verirseniz çok sevinirim.
geçen yıl
500 liraya kadar sim kart takılabilen akıllı saat önerisi
Merhaba. yeğenim için 500-600 liraya kadar akıllı saat arıyorum. bu fiyat civarında önerebileceğiniz akıllı saat var mı?
sim kart takılabilen, 5-6 kişiyi arayabilen ve mümkünse yer bildirimi olan bir şey arıyorum
2 yıl
Yaklaşık 80 yılda Türkiye ve Kore Karşılaştırması (nerden nereye)
Tahmin edin burası nedir, kimindir, ne iş yapar desem kimin aklına gelir, elimizdeki telefonun ilk fabrikası olduğu... Burası Samsung'un ilk binası. Sene 1938. Yaptıkları iş balık ticareti. Balığın yanında meyve, sebze de satıyorlar.

Aynı sene Türkiye'nin keyfi yerindeydi (Kasıma kadar). Dünyada tarım fiyatlarını biz belirler olmuştuk. Bir yandan hanedanın borç ile yaptırdığı saraylardan tutun da tüm savaş masraflarına kadar bıraktığı borçları öderken, bir yandan yurt dışından çok zor da olsa borç bulunuyor, alınan her borç ile bir başka fabrika kuruluyordu.
Bedava yerli(!) tohumlar, öküzler, dönüm dönüm topraklar dağıtılmıştı çiftçiye. İster inanın ister inanmayın Atatürk Türkiye'sinde 1930'da tahıl ve un ithalatı yasaklanmıştı. 3 yılda sadece Almanya ile (bile) ihracaat oranı % 15'ten % 44'e çıktı. İster inanın ister inanmayın, dokuma, maden, kağıt, kimya, cam, çimento gibi sektörlerde sadece yerli üretim ile tüm talebin %80'i karşılanıyordu. İlk 5 yıllık kalkınma planımız başarıyla gerçekleşmişti.
Altını çiziyorum, Koreliler balık satarken, Türkiye kendi ürettiği uçağı İran'a hediye etti. Uçak hediye eden bir ülke!!! 1938'de ikinci 5 yıllık kalkınma planı yapıldı ve artık ağır sanayi üzerine atılım gerçekleşecekti. 112 milyon ayrıldı. Kendi üretimini gerçekleştiren makineyi, teçhizatı, her türlü ağır araç ve gereçlerini de üretmeye başlayacak olan Türkiye. Bunu yapabilmek için, önce alt yapısına sahip olmak lazım. Olunmuştu. Dikkat Kore hala balık satıyor! 10 sene sonra Kore dara düştü. Asker yolladık. Yok olmaktan kurtardık adamları.


Bugün Kore, kendi ceosunun açıklamasına göre sonraki 50 yılın teknolojisine sahipmiş. Sonraki 50 yılın kalkınma planını yapmışlar. Meyve sebze satan Kore, sonraki 50 yılın teknolojisine şu an sahip! Uçak yapıp hediye eden biz, son 10 yılda sahip olduğumuz 50 fabrikayı kapattık, meyve sebze kuyruğuna girdik. Şimdi şöyle bir düşün, sen inanıyor musun mutlu bir yaşlılık ve emeklilik dönemi geçireceğine? Çocuklarının mutlu mesut sağlıklı olacağına inanıyor musun?
2 yıl
İstanbul İzmir otoyolu MALİYETİNE 300 ADET HONDA veya 500 YERLİ OTO fabrikası kurulabilirdi
Bugun açılacak olan İstanbul-İzmir otoyolu toplam maliyeti 15 Milyar dolarhttps://www.dunya.com/ekonomi/iste-istanbul-izmir-otoyolu039nun-maliyeti-haberi-301981
Son paragraftan Alıntı:
“Projenin toplam maliyeti 6.5 milyar dolar. Finansman maliyetini de koyduğumuz zaman 15 milyar doları buluyor”

-----------------------------------------------------------
Teslanın Çinde açtığı yıllık 500.000 uretım kapasıteli elektrikli araç fabrıkası malıyetı 2 milyar dolarhttps://tr.euronews.com/2019/01/07/elon-musk-cin-de-dev-tesla-fabrikasinin-acilisina-katildi-hedef-yillik-500-bin-arac

--------------------------------------------------------------------
Honda Turkıye fabrikasının açılış malıyetı 50 milyon dolarhttp://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/honda-artik-turk-mali-39273827


Yani bugun açılacak olan otoyola harcanan parayla 300 ADET HONDA fabrikası veya yıllık 3.750.000 Adet elektrikli tesla model 3 üretecek fabrika kurulabilirdi

NOT: idneridod isimli üyenin isteğiyle açıldı
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.