Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
C

Er
01 Ağustos 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
10 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
6 yıl
Bu Nasıl İş? Anlamadım...
Bir sitem olarak bu konuyu açıyorum. Aynı zamanda görüşlerinizi merak ediyorum. Doğru yer mi emin değilim.

19 yaşında öğrenciyim. Maddi durumumuz kötü olduğu için en son ilkokula giderken evimizde internet vardı. Sonra bi ara 1 sene kadar komşuyla ortak illegal olarak kullandık. Şu sıralar ekstra işlerde çalıştığım için belimizi biraz doğrulttuk. Evde sadece ben internet kullanıyorum. Babam gün boyu işe gidiyor. Annem pek anlamaz. E zaten telefon faturama ayda 35 lira veriyorum. Bi internet bağlatsam en ucuz 24 ay 60 lira nasıl vereceğim tek kişi için. Yıllardır tv haricinde ne bir film izledim ne de dizi. Online oyun falan hak getire zaten. Mahrum kalmadığım muhabbet kalmadı. Bugün bi internet fiyatlarına bakayım dedim. Kaşığın ucuyla verdikleri hizmet en az 55-60 lira istiyorlar. Hangi operatörün yorumlarına baksam sakın bağlatmayın mesajlarıyla kaynıyor.

Bu nasıl iş? Anlamadım..
C
7 yıl
18 yaşındayım Umudumu Kaybettim
Hayatımdan vazgeçip girdiğim yolda 4. Senem

Aynanın önünde saçma sapan hareketler yaparak ve amerikan film repliklerini taklit ederek başladı hikayem.
Birde ses tonum insanlar tarafından övülünce başladım tiyatro eğitimleri almaya 14 yaşında.
Sonra liseler arası tiyatro festivaline katıldım. Yaklaşık 500 öğrenci arasından en iyi erkek oyuncu seçildim. Bir kaç tiyatro ekibine girdim ve para kazanmaya başladım.
Derslerim berbat gidiyordu meslek lisesindeydim ve ikisini bir arada yürütemiyordum. Açık liseye geçtim.
Bu arada kadıköy halk eğitim merkezinden aldığım eğitimden sonra yapılan festivalde bir tane daha en iyi erkek oyuncu ödülü aldım juriler ünlüydü.. Ödül derken bir tane kağıt.

Ardından yeni tiyatro ekiplerine girdim bir sürü turneye çıktım 3 senede. Ama açık konuşucam. Bu turnlerede çekmediğim çile kalmadı. Bir sürü ağır dekor taşıdım. Rejiler yaptım. Ağız kokusu çektim. Çok az paralara çalışıyorum parayıda 5-6 ay sonra alıyordum. Zaten maddi durumumuz çok kötü yıllardır.

Bu arada tabi ajanslar falanlar filanlar. Koşuşturmaya çalışıyorum. Kertenkele dizisinde oynadım ufak bir diyaloğum vardı.
Bu beni biraz ümitlendirmişti. Eğitime ara vermemeye çalıştım.

Oyunculuk eğitimlerinde önde gelen ticarethanelerden olan Başket iletişim de oyuncunluk eğtimi aldım. Usta oyuncular eğitim veriyordu. Onlardan da övgü alıyordum. Orası da bitti. Lisede bitti.

Az çok tandığım oldu ve bir menejerim var. Ayda bir beni seçmelere yolluyor. Dizi reklam vs. Bir senedir gidiyorum seçmelere hiç bir şey çıkmadı. Gittiğim yerlerde seçmelere katılan çocuklar genelde yeteneksiz ama dış görünüşleri harika çocuklar oluyor.

4 senedir bu işe 0 lira ile başladım şuan eksilerdeyim. Konservatuara hazırlanmaya çalışıyorum. Napıcaksın parayı kardeşim diyeceksiniz. Konservatuar seçmelerinde en önemli şey ne kadar tiyatro oyunu izlediğinizdir. Bırakın benim tiyatroya verecek parayı pantolon alıcak param yok. Zaten konservatur seçmelerine bin küsür kişi katılıyor sadece 20 kişi alıyorlar.
Bu süreçte neler yaşadım neler. Tamam yaşım 18 ama zaten 14 yaşında başladı herşey.

Bu yaz darbeden vs. Hiç iş olmadı. Bende bir ay çağrı merkezinde 2 ayda cam fabrikasında çalıştım.

Çok yoruldum. Çok yoruldum. O kadar emek verdim. Boyum 174 den 172 ye kilom 65 ten 58e düştü. Artık umudumu kaybettim. Aldığım en iyi oyuncu ünvanları ve tanıştığım bazı güzel insanlar dışında. Hayatımda güzel hiçbir şey olmadı. Şuan liseyi bitirdim ne yapıcağımı bilmiyorum. Vaz geçme kardeşim diyen yokmu. Var. Bir kaç kişi. Ama psikolojik olarak dayanacak gücüm kalmadı. Maddi durum beni çok zorluyor. Bu yola girerken bir çok kötü ihtimal düşünmüştüm ama bu kadar tükeneceğimi düşünemedim. Çok yorgunum. 14 yaşında bir çocuğun verdiği kararın yükünü kaldıramıyorum. Tahmin edersiniz buraya yazamadığım o kadar çok şey varki. Yinede çok şükür Allahım dünyada aç ve kurşunla öldürülen küçük çocuklar var diye güç vermeye çalışıyorum kendi kendime. Artık ne olacağını düşünmeden gülümsemeyi özledim.


Okuyanlar varsa kusura bakmayın içinizi şişirdim yazarak rahatlatmak istedim kendimi.


Edit.
Bunu yazalı 7 ay olmuş. Gezinirken rastladım. Bu 7ayda güzel şeylerde oldu. Lakin aynı çizgide devam ediyor herşey. Birde bunlara zaten maddi durumumuz kötüyken birde babamın işsizliği eklendi. 50 kuruşa muhtacız. Umarım birdahaki bu konuyu okuduğumda daha iyi yerlerde olurum. Allaha emanet...

Edit.
Biraz zaman geçti. Şu sıralar konservatuar sınavları var. Onlara giriyorum. Bi kaç reklamda oynadım oralardan para geldi çok şükür. Konservatuar sınavlarına çok çalışan çok yetenekli adaylar giriyor. Yeteneklerim tartışılabilir ama, çalışmadığım kesin. Babamın işlerinde sıkıntı olduğu için garsonluk yapıyorum. Birde bazı etkinliklerde sunuculuk yapmaya başladım. Yoruluyorum yine ama güçlüyüm. Hedeflerimde değişiklikler oldu tabi. İnsanlardan korkuyorum artık. Herkes ekmeğimizin peşindeyiz ayağına hak yiyor. Herkes. Evet herkes... Bu düşüncem yanlış olabilir. Doğruluğunu kanıtlayamam. Ama toplumun bende uyandırdığı İzlenim kesinlikle bu.
C
7 yıl
Polis vs. Yardımcı olurmu?
Uzun bir konu ama ben kısaca sorumu soracağım bilgisi olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

Sevgilim ve ben 17 yaşındayım. Sevgilimin eski sevgilisi ve abileri dıdısının dıdısı beni ve kız arkadaşımı arayarak be mesaj atarak rahatsız ediyorlar tehdit ediyorlar. Bende cılız bi insanım güvenebileceğim kimsemde yok. Şu zamana kadar (2 yıldır sürüyor ilişkimiz) hep boyun eğdim ama sabrım kalmadı. Polise gitmek istiyorum lakin bu yaşananları sevgilim ve benim ailem bilmemesi gerekiyor bazı nedenlerden dolayı. Polis bu konuda bize yardımcı olurmu?
C
7 yıl
Kötü İnsan Olmadan Çok Para Kazanılır mı?
Hangi sektör yada ne iş olduğu önemli değil. 18 yaşındayım çoğunuzdan daha az hayat tecrübem var şimdiden söyleyin abilerim ona göre hareket edicem.
C
7 yıl
Çağrı Merkezin'de işe başlıyorum
18 yaşındayım bu alanda deneyimsizim yarın başlıyorum. Bir tatil sitesinin çağrı merkezi insanlar arayıp rezervasyon yaptırıyor yani ıkına ıkına ikna etme durumu yok ama biraz var tabi 4 senedir tiyatro yapıyorum alanımda sertifikalarım ve ödüllerim var yani iletişimim iyidir tecrübelilerden öneri yada öğüt bekliyorum.


Bu arada aranıza yeni katıldım ara sıra üye olmadan konulara göz atıyodum bu forumda güzel insanların olduğunu gözlemledim en azından öyle umuyorum herkese selamlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle