Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
05 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
72 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
PowerBank'i 12 Volt ile Şarj Etmek
Herkese merhaba.

Elektrik tesisatının olmadığı bir arsaya ip kamera yerleştirmek istiyorum. Yapmayı planladığım tesisat; güneş paneli, powerbank ve ip kameradan oluşuyor.

Acaba güneş panelinden gelen enerjiyi modül yardımıyla 12 volta sabitlersem hızlı şarj özellikli Xiaomi Redmi 20.000 powerbankini şarj edebilir miyim?
Ürün giriş değerlerinde "5V 2.1A / 9V 2.1A / 12V 1.5A" olarak belirtilmiş. Evet giriş, çıkış değil.

ÜRÜN BAĞLANTISI
2 yıl
Operatörlerin Yeni Kazıklama Yöntemi
Merhabalar, sözleşmem bitmek üzere olduğu için yeni paketler araştırırken şunu fark ettim, tüm operatörlerde özellikle yeni tanıtılan paketler 4 hafta (28gün) geçerli. Yani bu 2020'de paketin 12 kez yenilenmesi yerine 13 kez yenilenmesi demek oluyor. Ayıp yani, zaten hiçbiri doğru düzgün hizmet vermiyor hem de gizli zam yapmışlar, yazık, çok yazık. Bu konu hakkında bir çözüm bulmalıyız, bunu yapmalarına izin veremeyiz.

Verdiğim Twitter bağlantısında Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, konuyla ilgili olmasa da birkaç bilgilendirme yapıyor.

Twitter Bağlantısı
Düzenleme: Konumuz, "Son 72 Saatte Açılan Konulardan Öne Çıkanlar" kategorisinde 1. sıraya yükseldi! Öne çıkaran ve insanların bilinçlenmesinde katkı sağlayan herkese teşekkürler. Bir arkadaşımız, daha fazla kişiyi bilinçlendirmek adına konuyu Ekşi Sözlük'e de aktarmış. Eğer hesabı olanlar varsa lütfen orada da başlığı öne çıkarsın. Amacımız insanları bilinçlendirmek ve operatörleri bu adımlarından vazgeçirmek, lütfen bu olayı tüm çevrenize aktarın, bilinçlendirin. Teşekkürler.
.
Ekşi Sözlük'teki Başlık için Tıkla


Sayın moderatör, mümkünse tüm operatörlerde bu konu gözüksün. Herkes bilinçlensin, hakkını korusun. Teşekkürler.
2 yıl
Arduino Deprem Algılayıcı (MPU 6050) Kodları
Herkese merhaba, Arduino Nano, MPU 6050 ve Buzzer kullanarak deprem algılayıcı yapmaya çalışıyorum ancak internette bulduğum kodlar hata vermekte. Kendim yapmayı denediğimde ise işin içinden çıkamıyorum. Bana yardımcı olacak veya elinde hazır kodları olan birileri var mıdır acaba? Teşekkürler.
2 yıl
SIM Değişikliği Olmamasına Rağmen Banka Tarafından SIM blokesi
Merhaba, SIM kartım değişmemesine rağmen iki farklı bankadan SIM blokesi yiyorum. Aynı sorunu yaşayan biriyle görüştüğümde ortak noktamızın operatör olduğunu fark ettik. Kafayı yemek üzereyim, blokeyi kaldırtıyorum 5 dakika geçmeden yine bloke geliyor, internetten ne alışveriş yapabiliyorum ne de mobil bankacılığa giriş yapabiliyorum. Bu sorunu başka yaşayan var mı? Sebebi nedir?
2 yıl
SIM Kart Değişmediği Halde Banka Tarafından SIM blokesi
Selamlar; telefonum 6s, IOS 12 jailbreakli ancak aktif değil. Operatörüm 1 seneden beri aynı, sim değişikliği hiç olmadı. 3D secure için sms almak istediğimde sim değişikliği nedeniyle güvenlik kodu gönderilemediğine dair hata mesajı alıyorum. Blokeyi kaldırsam bile bir kaç dakika içinde sim yeniden değişmiş gibi gözüküyor. Jailbreakten şüpheleniyorum ancak aktif değil böyle bir şeyin imkanı var mı? Sorunun kaynağı nedir sizce?
2 yıl
Toshiba Klima Fan Modu Sorunu
Merhaba, Toshiba Klimamı fan moduna (ne sıcak ne soğuk üfleyen mod) geçiremiyorum. Kumandaya açılı bir şekilde baktığımda fan işaretini görebiliyorum lakin seçemiyorum. Sebebi nedir? Nasıl çözebiliriz?
4 yıl
NIVEA 100. Yıl İmaj kampanyası - Rihannalı Nivea Krem
Merhaba! NIVEA 100. Yıl İmaj kampanyası'yla üzerinde Rihanna'nın fotoğrafı olduğu özel kremler üretmişti.Bu kremi nereden bulabilirim ya da bu kremden elinde olan var mı? Bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
5 yıl
IPad 3 Gereksiz Yeniden Başlatma Yapıyor
Cihaz : IPad3, İOS9, 16 GB
Her şeyi en başından anlatıyorum, cihaz şarjdayken bi baktım baya ısınmış (şarj aleti de orijinal ha) ısınınca tabi çıkardım şarjdan. Sonradan fark ettim ki cihaz kendini habire kapatıp açıyor sonsuz döngüde, ısındığından dolayıdır diye düşünüp cihazı kapattım. Ertesi gün yine açtığımda kendini kapatıp açıyor, internette araştırdım fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin yazıyor, denedim olmadı. Cihazın garantisi olmadığı içinde mecburen mahalledeki telefoncuya verdim, telefoncuda yapamadı ancak cihazdan IMEİ numarası silindiğini bulmuş. Sonradan başka telefonculara da verdim onlarda yapamadı bende çıkan her sürümü cihaza yüklüyorum belki düzelir diye ama nafile.

LÜTFEN BANA YARDIM EDİN, LÜTFEN
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.