Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Teğmen
02 Haziran 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
B
2 yıl
Gelecek Konusunda Tavsiyenize İhtiyacım Var Lütfen
..
B
2 yıl
Üniversite Okuyan Bir Gencin Sorunu
Selamlar. Başlık biraz dram kokuyor ancak bu konuyu açmadan duramazdım.Forumu son dönemlerinde sık sık takip etmeye başladım.Konu dışı bölümü troll üzerine dönmeye başladı ancak biliyorum ki şu sorunumu ciddiye alıp, değerli tavsiyeler verebilecek insanlar var bu forumda. Bu yazım onlar için ve benim gibi durumu olan arkadaşlarıma yol gösterici niteliğinde bir konu olacağını tahmin ediyorum.Fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum. İstanbul Üniversitesi Arkeoloji bölümü 3.sınıf öğrencisiyim.Bu yaz kazıya gitmek yerine İngiltere'ye gittim. Geçen sene kazıya gitmiştim ve bu sene de ingiltereye gitmek istedim.3 ay İngiltere'de calıstım.Türkiye'ye döneli 3-4 gün oluyor bu arada. Fish&cips işi yaptım. Şef yardımcısıydım, 1.200 paund kazanıyordum. Türkiye'ye döner dönmez daha havaalanında 3. dünya ülkesine düşmüş gibi hissettim kendimi.Bu arada çifte vatandaşım. Türkiye'ye geldiğimden beri kendimi buraya ait değilmiş gibi hissetmeye başladım.Doğma büyüme istanbulluyum ancak kendimi artık yabancı gibi hissediyorum burada. Türkiye de okulumu bitirip müze de calısmak isteyen ben şuanda okumak istemiyor. İngiltere'ye dönsem orada da okullar parayla biliyorsunuz. Ortada kaldım. Türkiye de mezun olsam yine işsiz kalıcam burada. Okulum bitse ingiltereye dönsem denklik sorunuyla karsılasıcam ve yine türkiyenin eğitimi eksip diyilerek 2 sene daha ingilterede okul okutacaklar ve buda maddi anlamda zorluk cıkarıcak. Tam ortada kaldım. Bölümümü ve ülkeme soğumaya basladım iyice. Yorumlarınızı beklıyorum. Tartısıp konusalım içimi dökmeme ihtiyacım var.
B
3 yıl
Ulusoy mu Metro mu ?
Haftasonu İstanbul'dan İzmir'e yolculuk yapacağım.Ulusoy ve Metro seçenekleri var. Sizce hangi firma iyidir? hangisini seçmeliyim?

Not: Kalkış Esenler Otogarından.Gece yolculuğu. Fiyat 110-125 TL.
B
3 yıl
Tarih okuyan ya da tarihle ilgilenen kişilerin rehberliğine ihtiyacım var
Merhabalar.

Konuyu yanlış bir kategoriye açtıysam özür dilerim. Konu Dışı kategorisi oldukça sık kullanılan bir kategori olduğu için konuyu buraya açma gereksinimi duydum. Sevgili Yönetim Ekibinin kurallarda esneklik sağlayacağı umuduyla...

Geçmişte ülkelerin yapmış oldukları soykırımlarla ilgili kitap tavsiyesi istiyorum.Başlıca ülkeler;

- Belçika
- Almanya
- Portekiz
- İspanya
- Moğol İmp.
- Japonya
- Sovyetler Birliği
- İngiltere
- İsrail
- ABD

Bunlar ve diğer ülkelerin kanlı tarihini konu alan kitaplar ya da ülkelerin önemli buluşları, kuruluşlarıyla alakalı çarpıcı gerçekler... İnternet'te yaptığım araştırmalarda tam anlamıyla istediğim sonuca ulaşamıyorum. Sizin okuduğunuz veya çevrenizden duyduğunuz okunası kitapları buraya yazarsanız hem ben hem de benim gibi fanatik okuyucaları bilgilendirmiş olursunuz. Teşekkür ederim.Tarihçileri sahneye alalım :)
B
3 yıl
(Sizce)Geleceğin Popüler Meslekleri Nelerdir?
Merhaba.
Öncelikle herkesin bayramı mübarek olsun. Hayırlı bayramlar diliyorum.
Sorum başlıkta yazmakta. Gelin tartışalım, konuşalım. Üniversite tercihi yapacak olan kardeşlerimize gelecek ile ilgili bir ışık tutalım.
B
3 yıl
Yurtdışında Yaşayanlar Gelebilir Mi?
Merhaba.Türkiye doğumlu sonradan Bulgar vatandaşı olmayım. Uzun süreden beri Bulgaristan vatandaşıyım ancak Türk ismini kullanıyorum. Bu yazın tekrar Bulgaristan'a gideceğim. Bulgar ismi almak istiyorum. Bu mümkün müdür? Mümkünse bunun için nasıl bir yol izlemeliyim? Yani hem bulgar hem türk isminin bir arada olmasını istiyorum.
B
3 yıl
Tıp Kitapları Hakkında
Merhabalar. Tıp Fakültesinden mezun ya da son sınıf öğrenci arkadaşlardan bir ricam olacaktı.Tıp eğitim hayatınız boyunca hocalarınızın size önerdikleri kitapları bizlerle paylaşır mısınız? bir insan anatomisi meraklısı olarak okumak ve öğrenmek istiyorum. Genel anlamda tıp bilgisine sahip kişilerde kitap önerilerinde bulunurlarsa cok sevinirim. Tıp ile ilgili herhangi bir bilim dalı olabilir.

edit: yanlış bölüme açtıysam özür dilerim, saygılar.
B
3 yıl
Prehistorya Öğrencisiyim
İstanbul Üniversitesi Prehistorya(Tarih Öncesi Arkeolojisi) 1.sınıfı bitirip 2.seneye geçmiş bulunmaktayım. ilk seneyi 3.51 ortalama ile kapattım. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.Tercih dönemini yaklaştığında Arkeolojiyi tercih edicek arkadaşlara yardımcı olabilirim.

Edit : İmla.
B
3 yıl
2019 SINAVINA SAYISALDAN HAZIRLANIYORUM YARDIM LAZIM
Selamlar. İstanbul üniversitesi Prehistorya 1.sınıf öğrencisiyim. Bu sene 3.51 ortalama ile seneyi kapatıyorum. Bölümümden memnunum ancak 2 gün okul olması nedeni ile çok fazla boş vaktim var ve bu boş vakti tekrar sınava hazırlanarak geçirmek istiyorum(DİL + PARA SIKINTIM YOK). Seneye de okulumuzun 2 gün olacağını öğrenmiş bulunmaktayım. Olursa İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya bölümünü istiyorum. Şayet kazanamazsam marmara ya da ist. üniversitelerinide tercih edebilirim. Gelelim bu konuyu açma nedenime. Ben önceden sözelden hazırlandım. İlk defa sayısaldan hazırlanıcam ve bu konuda kaynak yardımı, internetten hoca tavsiyesi rica ediyorum. Dershaneye gitmek istemiyorum. Evde kendi imkanlarımla hazırlanmak istiyorum. 2 gün okulum olucak ve 5 gün boşum bu süre zarfında mf 2 den en fazla 70k yapmak hedefim. 200k da olabilir yani cokta şe etmemek lazım.Sayın sayısalcı arkadaşlardan yardım bekliyorum :)

Not: Gelecekte kimyager olmak için değil genel kültür kasmak için okumak istiyorum. Farklı amaçlar yani :)
B
4 yıl
Gelin Dertleşelim
Gençler, görüyorum ki herkesin bir sıkıntısı var. Gelin anlatın, biraz dertleşip sıkıntılarınızı çözelim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.