Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
T

Teğmen
02 Mayıs 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
36 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
6 yıl
Osman Gazi Köprüsü çıkışında ilk kaza
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle dün açılışı yapılan Yalova Hersek ile Kocaeli Dilovası’nı birbirine bağlayan Osman Gazi Köprüsü’nün çıkışında ilk kaza bugün meydana geldi. Sürücünün ufak sıyrıklarla kurtulduğu kazada bariyerlere çarpan araç hasar gördü.zinhar bu adamın sallandırılması gerek.http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/osman-gazi-koprusu-cikisinda-ilk-kaza-1299798/
T
6 yıl
Erdoğan'ın korumaları ile Gizli Servis ajanları arasında arbede
Muhammed Ali'nin cenaze törenine giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın korumaları ile Amerikan Gizli Servis Birimi (SSA) üyeleri arasında ufak çaplı bir arbede yaşandı.


10 Haziran 2016 09:37

PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Amerikan Gizli Servis Birimi (SSA) üyeleri ile Muhammed Ali'nin cenaze törenine katılmak üzere ABD'ye giden Henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan tartışmada Gizli Servis ajanları, Tayyip Erdoğan'ın koruma şefine kızıyor ve kısa süreli itişme meydana geldi.

PROGRAMINI KESTİ, DÖNÜYOR

Muhammed Ali'nin cenaze töreninde, Tayyip Erdoğan'ın Kabe örtüsünün bir parçasını tabutun üzerine koymak istediği, 'Biz sonra koyarız' diye cevap almasını hoş karşılamadığı iddia edildi. Gelişmenin ardından Muhammed Ali'nin cenaze törenine katılmak için ABD'de bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD programını yarıda keserek Türkiye'ye geri dönme kararı aldı.

http://www.mynet.com/haber/guncel/-muhammed-alinin-cenazesine-giden-erdoganin-korumalari-ile-gizli-servis-ajanlari-arasinda-arbede--2491061-1
T
6 yıl
Silahların gölgesinde: Beş başlıkta Felluce'de yaşam
T
6 yıl
Gencimizin Olması Gereken Şekli
T
6 yıl
Melisa Aslı Pamuk'a tehdit: 'Porno görüntülerin var, rezil olacaksın'
T
6 yıl
İnternetle yayılan tehdit: ‘siberkondria’


Daha önceleri sağlığı ile ilgili yoğun kaygı yaşayanlar “hastalık hastası” veya “hipokondriyak” diye anılıyordu. Zaman içinde şartlar değişti, teknoloji ilerledi. Günümüz koşullarında hastalık kaygısı, internetin önemli bir aktör olduğu ruhsal bir rahatsızlığa dönüştü. İnternet kullanımı ile hastalık kaygısının pekişmesi olarak açıklanan “siberkondria”, ismini bu dönemlerden alıyor. Acıbadem Fulya Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Meral Akbıyık, insanların internetteki bilgilerle kendi kendine tanı koyarak kaygı bozukluğu yaşamasına sebep olan bu siber tehdit hakkında bilinmeyenleri anlattı.

http://www.mynet.com/haber/saglik/internetle-yayilan-tehdit-siberkondria-2469545-1
T
6 yıl
Türbanlı Bacımın Üsütne İşeyen Braznsez Grubu Üyeleri
 Türbanlı Bacımın Üsütne İşeyen Braznsez Grubu Üyeleri

 Türbanlı Bacımın Üsütne İşeyen Braznsez Grubu Üyeleri


http://www.mynet.com/haber/guncel/gezi-parki-direnisinin-3-yildonumu-gezide-ve-sonrasinda-ne-oldu-2476336-1


Türkiye'nin gündeminde uzun süre kalan Gezi Parkı olaylarının 3. yıldönümünde, Gezi odaklı meydana gelen gelişmeleri derledik.

31 Mayıs 2016 10:25

PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Gezi Parkı olaylarının ardından 3 yıl geçti. Bu dönemde Türkiye uzun süre boyunca eylemler, açıklamalar, bireysel protestolar ve maalesef ki ölüm haberleriyle meşgul oldu. Aynı dönemde; gezici, faiz lobisi, dış güçler ve çapulcular gibi ifadeler de hayatımıza girdi. Gezi Parkı'nda olan direnişi ve sonrasında olanları hatırlamanıza yardımcı olalım.

Olaylar Nasıl Gelişti?

Gezi Parkı'na Topçu Kışlası inşa esilmesine karşı protestılar Taksim Dayanışması ve birkaç STK'nın küçük bir oturma eylemi olarak başlamıştı. HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in ağaçları şökmeye gelen bir kepçenin önünde durduğu bir videonun sosyal medyada yayılması olayların büyümesine neden oldu. Önder kendisini çeken kameramanlara “polis burada özel bir şirketin personeli gibi davranamaz; gaz atılacak bir şey varsa işte bu kepçedir; bu halk değil...” diyordu. Bu olaydan sonra iki gün üst üste sabaha karşı parkta çadırlarıyla toplanan yüzlerce kişiye uygulanan polis şiddeti ise olayların yatışmasından çok büyümesine neden oldu. Polis şiddetini gösteren fotoğraflar arasında en meşhuru ise Gezi Parkı protestolarının simgesi haline gelen kırmızılı kadın fotoğrafıydı. Osman Örsal’ın çektiği Çektiği fotoğraf Türkiye Foto Muhabirleri Derneği'nin düzenlediği Vakıfbank – TMDF Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması 2014'te “Yılın Basın Fotoğrafı” ödülünü aldı.
T
6 yıl
Cengiz Holding’in Cerattepe’deki özel güvenliği silah ve mermi taşıyacak!


Cerattepe'de günlerce süren eylemlerden sonra madencilik faaliyetleri durdurulmuştu
Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetleri için şantiye kuran Cengiz Holding’e ait Eti Bakır A.Ş, Artvin Valiliği’ne başvurarak, 60 kişilik özel güvenlik izni ile silah ve mermi talebinde bulundu. Artvin Valiliği, özel güvenliğin tabanca ve uzun namlulu tüfekle donatılmasına izin verdi.

Birgün gazetesinden Doğu Eroğlu'nun haberine göre, bugün toplanan Artvin Valiliği Özel Güvenlik Komisyonu, Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının itirazına karşın, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Eti Bakır A.Ş. Murgul İşletmeleri (Cengiz Holding iştiraki) yetkililerinin lehte oylarıyla silahlı özel güvenlik talebi kabul edildi.

Toplantıda alınan karara göre, Cerattepe maden proje sahasında Cengiz Holdinge bağlı görev yapan “50 kişilik silahsız özel güvenlik” lağvedilecek, bunun yerine “60 kişilik silahlı özel güvenlik” birimi oluşturulacak.

Bu birimin “5 adet 9 mm çapında tabanca, 10 adet yivsiz uzun namlulu av tüfeği ve tabancalara ait 250 adet 9 mm çapında tabanca mermisi” edinmesine de onay verildi.

Cengiz Holding'in, Artvin Cerattepe’de 60 kişilik silahlı özel güvenlik birimi oluşturulmasına ilişkin talebi, Özel Güvenlik Komisyonu toplantısında kabul edildi ancak karar henüz resmileşmedi. İlerleyen günlerde karar Valilik tarafından kaleme alınacak ve resmi imzalar ile şerhlerin eklenmesi için toplantıya katılan kurumlara gönderilecek. Kararın resmileşmesiyle birlikte Cengiz Holding silahlı özel güvenlik birimlerini oluşturabilecek.

http://t24.com.tr/haber/cengiz-holdingin-cerattepedeki-ozel-guvenligi-silah-ve-mermi-tasiyacak,341783
T
6 yıl
Hafıza Kartı Kilit Sorunu
daha önceden video kamerada kullandığım kafıza kartımı çin malı kart okyucu ile kullandıktan sonra kamera ve laptopdaki kart okuyucularda kilitli uyarısı alıyorum.ancak çin malı kart okuyucu ile halen çalışıyor.bu durumu nasıl düzeltebilirim
T
6 yıl
Şırnakta 35 Ton Patlayıcı İmha Edildi
ophaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Şırnak'ta 14 Mart'ta ilah edilen sokağa çıkma yasağıyla birlikte, kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imha edilmesi ve PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçlerinin başlattığı Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu bugün 64'üncü gününde devam ettirildi.

http://www.yeniakit.com.tr/haber/sirnakta-35-ton-patlayici-imha-edildi-174783.html
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle