Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
S

Er
30 Mart 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
13 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
3 ay
Blogger Kullanmaktan Memnun Olmayanlar Okusun

Merhaba Arkadaşlar. Benim Gibi Blogger ile başlayıp bir ara Word pres kullanıp tekrar blogger'e dönenlere bir kaç tavsiye vermek isterim Vereceğim Tavsiyelerde yapacağım örneklemeler Kendi Sitem üzerinden olacak. Blogger sevenlerde konu altına kendi bilgilerini paylaşır ise memnun oluruz blogger kullananlar olarak. Çok profesyonel olmayan site sahipleri (yani ben) açısından blogger kullanmak kendi fikrimce ilk zamanlarda yeni başlayanlar için artı özellikleri olan bir platformdur diye düşünüyorum.

Ben Kullandığım Şeyi Kötülemek İstemediğim İçin Sadece Olumlu Olan Kısımlarını Yazacağım.Yanlış anlaşılmasın Wordpres veya bir başka sistem ile sidik yarıştırma derdinde değilim ama çoğu platformda kötülenen blogger a birde kendi penceremden bakılmasını istemek benimkisi.


Şimdi Sizlere Kendi Blogger Tabanlı Sitemin Bazı Özelliklerinden Bahsederek Örnekler Vereceğim. Baclink Çalışması için bu makaleyi kaleme almıyorum için Bu durumun forum görevlileri tarafından anlayış ile karşılanacağını umuyorum.


Sitemin Hız Sonuçları Site içindeki sıradan Normal Bir Makale sorgulanmıştır.


Siteyi İncelemek İçin Tıklayınız....

Google Haberleri İnceleme İçin Tıklayınız...


Sunucu Parası

Yok

Çökme, Hack, vb

Yok

Blogger Alt Yapısı Güçlü mü?

Online 50k gördüm donma kitlenme yok ( Bu sitede değil tabi. Sitemin şu sıralar günlük hiti 1k civarı) Dizi sektöründe siteniz varsa ya sunucu kullanacaksınız ya biteceksiniz başka çaresi yoktur. Prdon Blogger Var :)

Yedekleme ve geri yükleme

sadece 10 saniye

Blogger Hızlı Mı?


PageSpeed Insights

Mobil72

Masa Üstü 99

GtMetrix Sonuçları

Performance

90%

Structure

98%

Daha Ne Olsun Google Hızı Seviyor.

Google Aramalarda Durum Ne

Zaman Zaman Öne Çıkan Snep midir be karın ağrısı orda bile yer alıyorum. Bu yarıştığınız haber siteleri ile alakalı .

Blogger da Word preste Olan Makale içindeki İçindekiler Tablosu ve Makale Arasında Benzer Yazılar eklentisi Var mı

Valla Benim Sitemde Var. Şu anda içindekiler tablosunu kullanmıyorum. Keyfime göre açıp kapatıyorum. Makale Arası Benzer Yayınlarda Var.  adresinde içindekiler tablosunun örneği var. Lakin pasif olduğu için liste halinde göreceksiniz.

Reklam Yerleşimi Çok Zor Oluyor Diyenler Okusun

Yukarıda verdiğim makalemdeki sayfayı mobilden veya masa üstünden inceleyebilirsiniz. Bunun kararını sizlere bırakıyorum. Benim için ideal reklam yerleşimi budur. Daha Fazlası kullanıcıyı yorar. yayın arasına iki makale daha ekleyebilirdim. EEE zaten WordPress ve benzeri sistemlerde de bundan fazla eklemezler herhalde..

Gece Modu Özelliği

Son zamanlarda temalarda olan gece modu özelliği de var mış :)

Google Sayfa İndexleme Hızı

1-2 Dakika benim sitemde su an böyle ( İndexleme hızımda feed bunner ve google haberlerin oldukça faydası var)

Google Haberler

Evet Ekli Bir İki Defa da Hit Gelmiş bunun için çalışma yapmadım ayrıca sadece ekli

Yazılar Otomatik Sosyal Medya da Paylaşılıyor mu

Evet makaleyi yazdıktan ve yayınladıktan sonra otomatik olarak benim belirlediğim iki sosyal medya da paylaşılıyor. Bunun için başka sitelerden yararlandım. Üye oldum kodları ekledim bitti gitti.


Yani daha ne olsun. Bu Özelliklerin bazıları tema ile alakalı. Kullandığım temalardan farkı özellikler vardı genelde. Bir tane temada seo eklentisi vardı mesala . Yazınıza otomatik seo puanı veriyordu. Bu gibi bir çok şeyi de blogger ile yapmak mümkün olabiliyor.


Herkesin sitesine ve platformuna saygımız var. Hiç Bir platformu kötülemek değil amacım sadece blogger hakkında bilgi vermek. Yorumlarınızı buna göre yazarsanız sevinirim.


Konu altından sizde olumlu yanlarını ve eklentileri hakkında yazarsanız sevinirim.

S
geçen yıl
VipDizi.net Dizi Haber Sitesi
Site Adı: Vip Dizi (Yerli Yabancı Dizi Haberleri)


VipDizi.net güncel yerli ve yabancı dizi haberleri ile dizi oyuncularının tanıtımının yapıldığı bir sitedir. Vipdizi olarak yeni diziler başta olmak üzere ekranlarda yer alan dizilere yeni katılan diz oyuncuları ve diziler ile ilgili son dakika gelişmeleri hakkında bilgiler içermektedir. Güncel diziler arasında yer alan Kuruluş Osman dizisinden tutunda bir çok dizi ve magazin programının yanı sıra sevilen yarışma programları ve gündüz kuşağında yer alan kadın, moda ve yemek programları vipdizi adresinde yer almaktadır. Yabancı Dizilerin sezonları ile ilgili bilgiler yerli dizi oyuncu tanıtımları ve dizi kıyafetleri de sitede yer alan bilgiler arasında bulunmaktadır. Vipdizi olarak vizyonumuz doğru ve tarafsız dizi haberlerini en hızlı bir şekilde kullanıcılara ulaştırmaktır. Bu amaç ile google alt yapısı kullanılarak oluşturulan sitemizde aksama yaşanmaması amaçlanmaktadır. İlerleyen günlerde sitenin bilinen siteler arasında yer alması hedeflenmektedir.

Site Adresi :Vip Dizi

https://www.vipdizi.net
S
6 yıl
Makale Oku (adsense alabilirmi Sizce Bu Site )
Merhaba değerli forum üyeleri.Uzun süredir adsense almak için uğraşıyorum.En sonunda yeni bir site (Makale Oku) açmaya karar verdim.Tamamen özgün içerik giriyorum.Sizce adsense alırmı ilerleyen günlerde Teşekkürler

makale oku
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.