Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
19 Mart 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
367 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Allah bu sene sınava girecek arkadaşlara kolaylık versin ( Hem maddi hem manevi)
Seneler geçtikçe öğrencinin cebindeki parayı vakumlama etkinlikleri artıyor gibi. 50 tlye soru bankası bulmak mucize gibi bir şey. Paralı ders servisleri de zamlanıyor. (Ülke ekonomisinin de burada katkısı buyuk) Üniversite sınavına hazırlık beraberinde ciddi bir maddi yük getirir hale geldi cidden. Keşke devlet 12.sınıflara kimsenin bakmadığı ders kitapları yerine hem ders içeriğinin bol olduğu bir kitap, hem de her ders için farklı farklı, her zorluğu içerisinde barındıran birer tane soru bankası tahsis etse. Milli Eğitim Bakanlığı sırf formaliteden yaptığı kimsenin ciddiye almadığı uygulamalarla övüneceğine keşke kendi öğrencilerini gözeterek takdir toplayan işler yapsa.
İşin manevi tarafında da insanları çok fazla etkileyecek, süreç boyunca kafasını ütüleyecek çok fazla şey var. Tavsiyem rehberlik temelli youtube kanallarından tamamen uzak durmanız. Özellikle derece öğrencilerinin açtıkları tam bir facia. Herkes bilirkişi olmuş sanki her insan aynı gibi ve başarılı olmanın tek yolu o youtube kanalının sahibinin yaptığını yapmakmış gibi davranıyor bir çoğu. Koçluk servisi muhabbeti vs çıkmış birçoğunda. Bu olayın detaylarını sınav bittikten sonra öğrendim ve bayağı şaşırdım doğrusu. Ne diyebilirim ki? Dışarıdan bakıldığında çok trajikomik bir manzara var gerçekten. Ortada kocaman bir pasta var, herkes bu pastadan kendi payına düşeni almaya çalışıyor gibi. Bu tarz durumlarda kendini tamamen soyutlayıp, kendi durumunu iyi analiz edip ona göre hareket eden, o bunu yapmış, şu bunu çözmüş muhabbetlerine girmeden kendi yolunu çizebilen insanlar kazanır bence.
İnsan kendini dinlerse ve araştırmalarını sadece "fikir almak" için yaparsa en iyisini yapar. Bu işten en masrafsız ve en sağlam kafayla çıkmanın yolu bu gibi duruyor. Allah kolaylık versin hepinize.
2 yıl
Nöbet için haxballdayız isteyen gelebilir
2 yıl
mass effect 2 türkçe yama(yardım)(ÇÖZÜLDÜ)
origine update geldiğinde oyun ingilizce oldu. Şu an da Türkçe yama bulamıyorum oyun için. İnternetteki masseffect1.02 exe dosyası oyunu bozuyor. Ne yapmalıyım?
2 yıl
felsefeye giriş için hangi eserler okunmalı?
Arkadaşlar iki senedir üniversite sınavından dolayı pek okuma yapamıyorum. Felsefe okumaya başlamayı çok daha önceleri düşünüyordum ama bir şekilde fırsatım olmadı. Başlangıç için hangi eserleri önerirsiniz? Lise seviyesinde felsefe bilgim var.
2 yıl
2020 edebiyat sosyal1> 2019 edebiyat sosyal 1
Sevgili arkadaşlar bu sınavı değerlendirirken bazı şeyleri atlıyorsunuz. Bu sebeple bu konuyu açma ihtiyacı hissettim. Edebiyat sosyaldeki bilgilerin kolay olduğu, bu yüzden sınavın kolay olduğu yönünde düşünceler var. Buna şiddetle karşı çıkıyorum ve sebeplerimi sıralıyorum.
1) Edebiyatta yazar eser doğru düzgün çıkmasa bile tyt türkçe ayarında 6 paragraf, ne idüğü belirsiz bir söz sanatları sorusu, yeni nesil iki adet bilgi sorusu ( Orhan Veli ve Abdülhak Hamit Tarhanlı sorular)ve belki de ösym tarihinde eşi benzeri görülmeyecek muğlaklıkta bir akım sorusu vardı. O forumda çok kutsanan 2019 senesinin edebiyatına girmiş biri olarak soruyorum. Geçen sene bu ayarda kaç soru vardı? İnsanlar geçen sene döşeme, karagöz gibi sorulara ağlarken bu sene bu sorulara bir şey demiyor, sadece şaşırıyorum.
2) Tarih belki de 3 senelik yks döneminin en bilgi ağırlıklı sınavıydı. Hem tyt hem ayt de gayet güzel tarih soruları vardı. Atatürkün ilk görev yeri, Kazım Karabekir sorusu, hepsinden önemlisi zor bir yorum sorusu olan Osmanlı bankası sorusu... daha ne olsun. Atladığım kalan tarih soruları da iyi kalitedeydi. 2019 gibi Tapo Kağan sorusu haricinde beynini kapatarak bile çözebileceğin sorular barındırmıyordu.
3) Coğrafyaya gelelim. 1992 de İstanbulda kurulan örgütü soran ve iki farklı şıkta da İstanbulda kurulan örgüt barındıran bir soru vardı. Kaç insan örgütlere tarihlerine bakacak kadar detaylı çalıştı sizce? Bunun haricinde harita ve DOKAP sorusunda da gidenler olmuş. Geçen senelerde 6 coğrafyada kek çıkarken bu sene 6 coğrafya sorusunun ancak 3 tanesi eski seviyedeydi.
Bu durumda edebiyat sosyal testi için orta zorlukta diyebiliriz eyvallah. Lakin önceki senelerdeki testlerin daha kolay seviyede olduğunu belirmekte fayda var. Bu bakımdan bana göre edebiyat sosyal testi 2020 TM leri için eleyici niteliktedir. Nedenlerini de tek tek açıkladım. Baki ve Nabi sorusunu çözüp çok 'koeelaydı moruq hebsini yaptım' diyenlere kulak asmamanızı tavsiye ederim.
2 yıl
Tahminine güvenenlere soruyorum (Ea)
Arkadaşlar
Turkce 31.25
Matematik 24
Sosyal 19
Fen 10.25
Ayt Edbsos 30.5
Ayt matematik 27.5
Totalde 85 tyt 58 ayt var gibi duruyor. Bu sene ne olacagini kestiremiyorum pek. İnsanlar matematige falan kolay diyorlar bana orta seviye gelmisti. O yuzden gecen seneye gore düşük gelir muhtemelen. Ne dersiniz sizce ederi nedir bu netlerin?
2 yıl
.
.
2 yıl
Ealarla durum değerlendirmesi
Bayadır girmiyorum foruma. Malum çok değişik tipler dolaşıyor artık fazla giresim gelmiyor. Neyse girmişken durumlarınızı sorayım dedim. Nasıl gidiyor? Rahat ilerleyebiliyor musunuz bu süreçte? Benim tytm ve aytm eskisine göre yükselişe geçti diyebilirim. Son zamanlarda sadece bugün hg konsantrasyon denemesinde 75 yaptım onun haricinde genelde tytm 85-90 arasında geliyor. Ayt de de pkob ve trigonometrik denkleme tekrardan bir abanacağım o konulardan çok soru kacıyor. Bunları yaptıktan sonra 30+ya sabitlemek istiyorum artık matı. Neyse dostlar halinizi hatrınızı sormak istedim. Kalın sağlıcakla.
2 yıl
Ea derece telegram grubu (Hedefi yüksek olanlar) (Detaylı Edit geldi)
Dostlar hedefi yüksek olan arkadaşları telegram grubumuza bekleriz. İyi muhabbet oluyor herkes seviyeli ve başarı olarakta belirli bir seviyenin üstünde.Ayrıca ortak deneme belirleyip çözüyoruz herkes kendi netlerini giriyor. Sonra analiz yapıyoruz. Sınava kadar devam edeceğiz bu işe.
Bence katılmak size çok şey katar eğer kaliteli ortam çerçevesinde çalışmak isterseniz gelin. Bana pm atarsanız size linki yollarım.

(Edit)
Arkadaşlar grubu biraz detaylıca açıklama ihtiyacı hissettim kendimde. Çünkü bazıları yanlış anlıyor ve sonra dışarıya karşı grup yanlış lanse ediliyor. Ben bunun olmasını istemem. Bu yüzden burada detaylıca bir anlatım yapacağım ki gelmek isteyen arkadaşlar ona göre gelsinler. Daha sonra kimsenin kalbi kırılmasın.

Şimdi dostlar gelmek istediğinizde size attığım link grubun sohbet linki. Yaklaşık 30 kişi falan var bu grupta. Adı üstünde burada insanlar sohbet ediyor. Sınava dair, güncel hayata dair... Her konuda muhabbet dönüyor. Bazen geceleri bazen gündüzleri muhabbet oluyor. Siz derste olduğunuz zaman kapatırsınız uygulamayı, muhabbete dahil olmak istediğiniz zaman konuşursunuz. Bu isteğe bağlı yani. Gruptaki insanların hepsi ders çalışan insanlar ama hiçbirimiz makine değiliz arkadaşlar. Yeri geldiği zaman dinleniyor,konuşuyoruz. Bu yüzden ortalıkta akıl verip oradaki 30-35 tane insana maddeler halinde ne yapacağını söyleyen insanları banlamamızı gayet normal karşılamanızı istiyorum.

Sohbet grubu haricinde soru çözüm grubu+ pdf grubu ve bir de deneme grubu olmak üzere üç grubumuz daha var. Kısaca bahsetmek gerekirse soru çözüm grubunda soru çözülüyor. Pdf grubuna ise aktifliğini kanıtlamış insanlar gelerek hem pdf paylaşıyor, hem de paylaşılan pdflerden yararlanıyor. Pdf grubu başta herkese açıktı. Daha sonra gruba laf atan insanlarda da görüldüğü gibi, pdflerden otlanıp gitmeye çalışanlar oldu. O yüzden şimdi grup gizlide. Aktif olan arkadaşları alıyoruz şimdilik. Zaten çoğu kişi pdf kanalına girebiliyor genelde aktif bir grup olduğu için.

Deneme grubuna gelelim. 10 kişi falanız bu grupta. Her hafta bir deneme belirleyip pazar günleri çözüp akşamına discordda beraber analizini yapıp tüm yapamadıklarımızı birbirimize anlatıyoruz. Herkes verilerini forma giriyor ve bir arkadaşımız excelden tablo çıkartıyor.İsteyen ve düzenli çözeceğini söyleyen herkes gelebilir buraya.

Son olarak soru bankası grubu. Bu grupta belirlediğimiz kaynaklardan düzenli bir tablo çıkardık. Sınava kadar ayt matematiği birkaç farklı kaynaktan çözmeyi planlıyoruz. Her hafta belirli konuları bitirip, pazar akşamları yapamadığımız konuları konuşuyoruz.

Aynen anlattığım gibi sistematik ilerliyoruz şu ana kadar. Eğer sizde karantina günlerinde sizin gibi insanlarla beraber olup, hem hazırlığınıza devam edip hem de biraz kafam dağılsın diyorsanız ben size gelin derim. Sağda solda boş boş konuşan trollere itibar etmek istiyorsanız, o sizin bileceğiniz iş. Esen kalın
2 yıl
345 Tyt 12li mat netleri(çözdükçe yazacağım)
1. Deneme 23D 7=21.25 (60 dakika)
Matematik kısmı çok iyi geçmişti ancak geometri kısmında çok fazla yanlisim çıktı bu yüzden netim bayağı düştü.

2.deneme 24D 0Y (60 dakika)
27D 2Y (70 dakika)
3.deneme 27D 3Y (60 dakika)
30D 4y (70 dakika)
4.deneme 22D 2Y (60 dakika)
beni zorlayan bir deneme oldu. 30-40 arasini yetistiremedim. İki tane basit dikkat hatasi yaptim yani normal okulda falan olsak buyuk ihtimal 19-20 falan yapardim bu denemeden simdide 21.5 yaptim
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle