Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
18 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
27 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
10 yıl
haf 922 kasaya 2,5" ssd montajı?
Arkaşlar CORSAIR 60GB Force 3 Serisi Sata 3.0 SSD aldım. haf 922 kasaya montajını nasıl yapabilirim? Montaj yuvaları çok büyük. SSD çok küçük kalıyor.
10 yıl
Lütfen Yardım TOSHIBA P755-10F CORE İ7-2630QM
TOSHIBA P755-10F CORE İ7-2630QM almayı düşündğüm bir Laptop. Kullanan veya bu laptop hakkında bilgisi olan varsa ne düşünüyor. Vatanda şuan 3122 TL bu laptopa değer mi? Yardımcı olursanız sevinirim...
14 yıl
Kural dışı konu.
Konuya, Logitech X540 ile ilgili onlarca yorumun yapıldığı Logitech X540 - Özellikler, Sorular ve daha fazlası. konusundan devam ediniz.

Not :
*Size sorunuzun yanıtını linkini verdiğim konudaki tüm mesajları tek tek okuyup arayın demiyorum.Sorunuzu o konuda sorup yanıtını o konuda bekleyin diyorum.
*Ve siz, bu konuya yanıt veren arkadaşlar.Konuya yardım amacıyla, yani tamamen iyi niyetle cevap yazdığınızı biliyorum.Lütfen ama lütfen bu tip, yani ana konusu bulunan konularda konuya yanıt yazmak yerine konuyu açan arkadaşı uygun bir üslupla ana konuya yönlendirin.

Anlayışınız için teşekkürler.

KillForYou!
14 yıl
Bilgisarımdan adsl modemin ana sayfasına giremiyorum?
Bilgisarımdan adsl modemin ana sayfasına giremiyorum. İnternete bağlıyım fakat DNS bulunamadı uyarısı veriyor. Bilgisayarda kaspersky yüklü bu engelliyor olabilirmi dedim. Bu programı kapattım fakat yine giremedim. Sanırım internet bağlantı seçenekleri ile ilgili bir ayar var herhalde ama ben bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
15 yıl
12 V Gerilimle Çalışan Receiver
Arkadaşlar 12 V Gerilimle Çalışan Receiver var mı?
15 yıl
DC motorun devir yönünün değiştirilmesi.
Arkadaşlar Pic16F628 ve transistörlerle bir DC motorun devir yönünü değiştirmeye çalıştım, fakat tam olarak başaramadım. DC motor, bir teyp motoru büyüklüğünde, boşta 0,5 Amper akım çekiyor. Motorun gerilimi 4 veya 5 V civarı. (Üzerindeki gerilim değeri silinmiş.) Motora direk bu gerilimleri uyguladığımda, iki yöne de iyi bir torkla normal devir de dönüyor, fakat şekilde ki gibi devrede ise motor ya zorla kalkınıyor, (elle yol verilirse) cok ağır dönüyor veya kalkınamıyor. Kullandığım elemanların değerleri şekilde verdiğim ile aynı. Devreyi proteus da denedim çalışıyor. Tahminin ya BD139 transistörler bu iş için uygun değil veya transistörlerin uygun şekilde sürülmemesinden kaynaklanıyor. Ama elimde bulunan güç transistörleri BD139.
Arkadaşlar, devrenin çalışması için ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz ? veya elinde buna benzer devre olan varsa rica etsem gönderebilir mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
15 yıl
Turmetre yapımında sensör belirleme?
Arkadaşlar, pic tabanlı bir turmetre yapmayı düşünüyorum. Motor miline 0,5 m veya 1 m yaklaşıp motorun devrini ölçmek istiyorum. Fakat motor milindeki mekanik hareketi uzaktan algılayacak bir sensör gerekli. Amacım motor milindeki hareketi, mekanik olarak almaktan kaçınmak. Çünkü mekanik aksamlar (özellikle dönen parçalar) çok problem çıkarıyor.
Bu sensör nasıl bir sensör olmalı ki bu hareketi algılasın?
Bu şekilde uzaktan devir ölçen turmetrelerin çalışmasını bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
15 yıl
Bilgisayarımın güç kaynağı bozuk
bilgisayarımın güç kaynağını bilgisayara bağlamadan dışarda deneyemiyorum yolunu bilen söyleyebilirmi lütfen...
15 yıl
Proteusdaki Dot Matrixe ait bir soru?
Arkadaslar proteusdaki 5x7 Dot Matrix katodu şase. Ben bunu nasıl anadu şase yapabilirim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
15 yıl
IR sinyallerin RF ile taşınması
Arkadaşlar şöyle bir proje düşündüm. Başka topiklerde benzerini gördüm ama bu daha basiti. A gibi bir odada receiver var. Aynı receiverden B odasında da TV izlemek istiyorum. Ama receivere kumanda edemiyorum, doğal olarak. Benim projemde yayın A odasından B ye kablolu olarak aktarılacak. Fakat receiverın kumandası ile A odasındaki receivere, B odasından kumanda edebileceğim. Yani B odasında receiverin kumandasından herhangi bir komut verdiğimde, B odasındaki IR komut, yapılacak devre ile RF ye dönüşecek; RF ye dönüşen bu komut receiverin bulunduğu A odasında alınıp tekrar receiverin anlayacağı IR komuta düştürülecek. Yani projede IR sinyallerin ulaşamadığı yere RF ile taşıması yapılacak.
Konu ile ilgili arakadaşlardan yardım. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.