MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Çavuş
13 Mart 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
5 ay
A0 girisin multimetre ile gerilimini olcme

Merhabalar


bir proje uzerinde calismaktayim. Arduinomun analog girisi olan A0 girisine bir sensor araciligiyla analog sinyalimi gondermekteyim. Bu sensor belirli bir isiya karsi gerilim degerini degistirmektedir. A0 girisini direk multimetre ile gerilimini olcmem mumkun mu ? Serial ekraninda biliyorum analog girisindeki sinyalin gerilime cevirebilecegimi ama ben direk A0 girisini multimetre ile olcmek istiyorum.

Bu dedigim sey mumkunmudur ? Iyi gunler dilerim.

M
3 yıl
Hızım 35Mbps modemimdemi bir sorun var ?
Herkese merhaba,

Türknet'ten 35Mbps hız alıyorum ama download hızım 1.5-1.7Kb/sn arasında değişiyor normal olarak 4.375(35/8)Kb/sn almam gerekmiyor mu ?

Modemimde sorun olduğunu düşünmeye başladım speed testlerde hızım zaten 30-32Mbps olarak değişiyor.
Modemimin markası ve modeli budur;
Tp Link W9970 V3acaba modemim 35Mbps'yi desteklemiyormu alırken Vdsl modem olarak almıştım.
Yardımlarınızı bekliyorum
Teşekkürler.
M
3 yıl
Telefon Çalışıyor DSL yok
TurkNetDestek konusuna istinaden buraya yeni konu açmak isteği duydum. Çünkü hâla sorunum çözülmedi.

Herkese Hayırlı Akşamlar,Herşeyden önce 30 haziranda TT’dan TürkNete geçtim. Altyapım desteklediği için 35 mbps’ye kadar hız alabiliyordum. Bu benim için bile çok iyiydi TT’ye göre.

Cumartesi günü birden modemimin DSL ışığı yanmamaya başladı. Hemen bağlatı kablolarını kontrol ettim. Apartmandan gelen kanloyu direk modeme bağladım ama sonuç yine hüsran. Ev telefonu çalışıyor onda hiç bir sorun yok. Hemen

18998188 Ve 18999255 numaralı destek kayıtlarını açtım. 10-15 dakika sonra şöyle bir yazı vardı destek kaydında;“Merhaba, yaptığımız incelemelerde bağlantınızda yaşadığınız sorunun altyapıdan kaynaklanan fiziksel bir arıza olduğunu tespit ettik. Sorunun çözümü için altyapı sağlayıcı firma olan Türk Telekoma bildirimde bulunduk. Ekipler sahadaki soruna yerinde müdahale ettikten sonra yapılan işlemler konusunda sizi bilgilendireceğiz.“Ertesi sabah şöyle bir SMS geldi

“Merhaba, arizaniz altyapi saglayicimiz olan Turk Telekom tarafindan incelenmektedir .En kisa sure icinde tarafiniza gerekli bilgi saglanacaktir.iyi Gunler dileriz”Sonra hergün çeşitli sosyal medya hesaplarından twitter olsun instagram olsun sürekli yazmaya başladım sadece instagram’dan bir dönüş geldi “genel olarak 2 iş günü içinde sorun çözülüyormuş” herneyse bugünde tam olarak 2 iş günü doldu.

Ne TT’dan bana ulaşan oldu ne de TürkNetten arayıp soran oldu.

Birde üstelik pazar günü 2 aylık faturayı çıktığı gün aynı zamanda hemen ödedim.Çözüm yolu için bakalım daha ne yapacaklar. Gelişmeler olduğu zaman editlemeye çalışacam.

@TurkNetDestek


EDİT 1: 11.06.2018 SAAT 11:08 itibari ile ne arayan soran var ne de internetim.
EDİT 2: 11.06.2018 SAAT 11:55 itibari ile internet bağlantım olmadığı gün kadar ödediğim faturanın iadesini istedim.
EDİT 3: 11.06.2018 SAAT 14:15 itibari ile TurkNetDestek DH temsilcisi ile pm üzerinden konuşulmuş TurkNetDesteğin konunun takipçisi olacağı belirtirmiştir.
EDİT 4: 11.06.2018 SAAT 15:24 itibari ile TurkNetDestel DH temsilicisi sayesinde OIM üzerinden 12.07.2018 tarihinde TT ekipleri tarafından randevu alınmış. Teşekkürler..
EDİT 5: 12.06.2018 SAAT 13:03 itibari ile gelen giden yok ve aramadılardaEDİT 6: 13.06.2018 itibari ile destek kaydı hakkında böyle yorum gördüm;
“Arıza kaydınız iç tesisat olarak sonuçlanmıştır. Arızanızın giderilebilmesi için bazı noktaları kontrol ettirmelisiniz. Bu noktalar ; · Ankastre kutusu ve bağlantı kabloları · Bina içinden geçen telefon kablosu · Duvarda bulunan prizler · Daire içi bağlantı kabloları · Splitter cihazı, · Bilgisayar ve Modem bağlantıları İyi günler dileriz.”


Bağlantıları kontrol ettim tekrardan hepsi doğru. Telefon zaten çalışıyor kabloda sorun olsa telefon çalışmaz haksızmıyım ?. Splittersiz çalıştırmayı denedim fakat DSL ışığı alamadım. Sorunun benden kaynaklanmadığı kesin gibi. TürkNet burada internetimi kısıtlamış ya da Saha ekipleri gelmemiş olabilir mi ?


EDİT 7: 18.06.2018 itibari ile İlgili destek kayıtlarından 19.06.2018 tarihine tekrar Saha ekipleri tarafından randevu alınmış. Konunun takip edileceği belirtirmiş.EDİT 8: 19.06.2018 itibari ile TT ekibi gelip saha dolabını ankestreyi kontrol edip bir sorun bulmadı ve hatanın modemden kaynakladığına hem fikir olduk.
M
4 yıl
E - Devlet Öğrenci Belgesi
Arkadaşlar okula gidip kayıdımı yaptırdım. Öğrenci belgemi felan verdiler. E-Devletten herhangi bir işlem yapmadım.
E- Devletten bir işlem yapmam gerekiyor mu?
Aiste öğrenciliğim gözüküyor ama E - Devlette aktif öğrenciliği bulunamamaktadır yazıyor.
Bu normal birşey mi ? Sisteme düşmemiş olabilir mi ? ( Kayıtı Pzt Yaptırdım )
M
4 yıl
E-Devletten Kayıt Yapmak Şart mı ?
Okula gidip bizzat kayıt yaptırabilirmiyiz ?
E-devletten kayıt yapılması gerekiyor mu ?
M
4 yıl
Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi 2017 Girişliler
Kazanan varmı

Hangi bölümler :)
M
4 yıl
İphone arka kamera çalışmaması
Merhaba,

İphone 5s telefonumun(GARANTİSİ BİTTİ) birden arka kamerası çalışmamaya başladı(sadece siyah ekranı var). Flash işareti ünlem oluştu. Böyle bir hata almaya başladım; "flash etkin değil flaşın kullanılması için iphonun soğuması gerek" hatası alıyorum. Denetim merkezinden de flashı ne açabiliyorum ne de kapatabiliyorum.
Telefonumu sıfırladım bir çok kez tekrar başlattım ama sonuç hüsran.

Sizce donanımsal bir sorun olabilir mi ?

Ya da bu sorunu nasıl aşabilirim ?
M
4 yıl
Convex double teyp sorunu
Merhaba,

Aracımda bulunan convex double teyp'i başlatınca açılma ekranında donup kalıyor. Resetleme tuşunada bastım ancak değişen bir şey olmadı.
Sorun ne olabilir ?
M
4 yıl
İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi
İstanbulda Her durakta afişlerini görüyorum.
Mühendislik fakültesi için,
Kadrosu, eğitimi yönünden nasıl bir okuldur.
M
4 yıl
Kimya entalpi sorusu
Şıklarda sanırsam 85 kj 0,85kj gibi şıklar vardır cevabı ne yaptınız ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.