Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yüzbaşı
18 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
Telefon alacağım, çok kararsızım
Merhabalar. Yıllardır iphone kullanıcısıyım ve arkadaşıma bir telefon almam gerekiyor. Apple ürünleri pahalı olduğu için Android'e yöneldim ancak günlerdir araştırma yapmama rağmen her gün kafam daha çok karışıyor.

Bütçe olarak 2.700 seviyelerine kadar çıkabiliyorum.

Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Mi 9 T
Xiaomi Mi 9 Lite
Samsung A70

şimdiye kadar kararsız kaldıklarım. Ancak hiç birinde işte bu telefon diyemiyorum.

Batarya ve kamera kalitesi birinci önceliğimiz. Evladiyelik bir şey olmasına gerek yok ancak gerektiği takdirde iki yıl kadar kullanabilmemiz lazım.

Yardımlarınızı rica ediyorum
6 yıl
Plaka Değişikliği
Merhaba arkadaşlar,

Birden fazla aracımız bulunuyor ve bir tanesini satmak istiyoruz. Satmak istediğimiz aracın üzerinde FB plaka olduğu için bu plakayı diğer aracımıza taşımak istiyoruz. Bu işlemi yapmak mümkün müdür? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
7 yıl
Evde açıp başka ağda açılmayan siteler
Bilgisayarımı hem evde hem de iş yerinde kullanıyorum.Evde kendi ağımdayken hiç bir sorun olmadan bütün sitelere giriş yapabiliyorum ancak iş yerinde hotmail.com ve facebook.com açılmıyor.Mail işlerimi halletmek için mail.live.com'dan giriyorum ancak outlook'u kullanamıyorum.bütün bu sorunlar eve gidip ev ağımı kullanınca gözükmüyor.dns ayarlarından kaynaklanabileceğini düşündüm.örneğin 8.8.8.8-8.8.4.4 google dns bağlıyken internet erişimi hiç gelmiyor.dns i otomatik al deyince internet bağlantısı geliyor ama bu defa da dediğim siteler açılmıyor.başka dns ayarları da denedim ama sorunumu çözemedim.yardımcı olursanız çok sevinirim
7 yıl
Outlook'ta kişi grubu oluştururken eşleştirme sorunu
Merhaba arkadaşlar

Microsoft Office 2010 sürümünde Outlook'ta kişi grubu oluşturmak istiyorum.Bu kişiler daha önce mail alışverişinde bulunmadığım kişiler.Kişi grubu oluştur dedikten sonra ''Bu işi grubu henüz sunucuya gönderilmemiş kişiler içeriyor.Yeni kişilerinizi eşitlemek ve sonra da kişi grubunu kaydetmek için F9 tuşuna basın.'' diyor ancak F9 tuşuna basınca da bir şey olmuyor.

Yardımlarınızı bekliyorum
8 yıl
Media Markt ile yaşadığım sorun
Öncelikle konuyu tam olarak nereye açmam gerektiğini bilemediğimden buraya açtım.Eğer yanlış bir yere yazıyorsam kusura bakmayın.

Media Markt müşteri hizmetlerine attığım mesajı paylaşmak istiyorum öncelikle.Biraz uzun olduğu için mesajımın sonunda bir özet bulunduracağım.


''Merhaba

7 Ekim 2013 tarihinde internet siteniz üzerinden Philips marka traş makine siparişi verdim.Sipariş takip numaram: 10060828. 8 Ekim tarihinde Yurtiçi Kargo tarafından siparişimin alındığına dair mesaj geldi.Kargo takip numaram: 190864745762. 9 Ekim tarihinde kargo yetkilileri eve gelmiş ancak evde bulunmadığımdan dolayı kargo teslim edilemedi.Bunun için kapıma bir not da bırakmışlardı.Aynı gün Yurtiçi Kargo tarafından cep telefonuma saat 22.07'de kargomu üç iş günü içerisinde Sahray-ı Cedid şubesinden teslim alabileceğim mesaj atıldı.Buraya kadar her şey normal ve gerek siz, gerekse Yurtiçi Kargo büyük bir özveriyle çok kısa bir süre içerisinde siparişimi evime kadar getirmiş.Bu yüksek hızınızdan dolayı sizi ve Yurtiçi Kargo'yu tebrik ediyorum.

Ancak bütün maceram bundan sonra başlıyor.9 Ekim'de beni bulamayıp 11 Ekim mesai bitimine kadar şubeye gidip kargomu teslim alma hakkım vardı.Ve benim niyetim 11 Ekim Cuma günü şubeye giderek kargomu almaktı.Ancak 11 Ekim Cuma günü sabahı saat 08.10'da Yurtiçi Kargo tarafından cep telefonuma bir mesaj daha geldi.Mesaj içeriğinde ''Operasyonel değişiklikler nedeniyle varış şubeniz Akse şubesi olarak değiştirilmiştir.'' yazıyordu.O gün kargomu şubeye giderek alacaktım ama Yurtiçi Kargo'nun kendi başına buyruk hareketinden dolayı bu hakkımdan mahrum kalmıştım.Hemen önce Sahray-ı Cedid şubesini aradım.Bizden kaynaklanmayan bir sorun var dediler.Bunun üzerine Yurtiçi Kargo Marmara Bölge Müdürlüğü'nü aradım.O hafta bayram haftası olmasından dolayı kargolar Pazartesi günü saat 14.00'e kadar hizmet vermekteydi.Yurtiçi Kargo Marmara Bölge Müdürlüğü'nde operasyondan sorumlu hanımefendiyle yapmış olduğum görüşmede Pazartesi günü saat 14.00'e kadar bana kargomun teslim edileceği şeklinde söz aldım.

Ancak kargom bana ulaşmadı.Bunu bayram öncesi yoğunluğa bağlayarak çok üstelemedim.Bayramdan sonraki mesai günü başlangıcında tekrar Yurtiçi Kargo Marmara Bölge Müdürlüğü ile bağlantıya geçtim ve kargonun bana yeniden yönlendirileceğini söylediler.Ancak yine bir yönlendirme yoktu.Daha sonra 23 Ekim Çarşamba günü tekrar yine aradım ve hemen ilgilenileceği söylendi.Aynı gün içerisinde Yurtiçi Kargo'dan bir telefon geldi ve Media Markt'ın iade işlemini onayladığından dolayı, sizinle irtibata geçmem gerektiğini söylediler.Bunun üzerine aynı gün müşteri hizmetlerinizi aradım.


Önce iade işlemi gerçekleştirilecekti.Ancak yaşadığım sorunu anlattığımda çağrı merkezi çalışanınız gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra bana iadeye gerek olmadan kargoyu yeniden bana yönlendirilebileceğini söyledi ve ben de bunu kabul ettim.Bana kargom hakkında gerekli bilgilendirmenin yapılacağı söylendi.Ve ben bunun üzerine beklemeye koyuldum yeniden.

Günler geçmesine rağmen herhangi bir bilgilendirme yapılmayınca müşteri hizmetlerinizi yeniden 28 Ekim Pazartesi günü aradım.Bana gerekli bilgilendirmenin yirmi dört saat içerisinde yapılacağı söylendi.Ertesi gün yirmi dört saat dolduktan sonra gelen bir bilgilendirme olmayınca yine aradım.Bana söylenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız dolayısıyla resmi tatilde olunduğundan gerekli bilgilendirmenin yapılmadığı söylendi.Bunun üzerine yine bekledim.Ancak yine bir bilgilendirme yoktu.Daha sonra tarihini hatırlamadığım bir gün yine müşteri hizmetlerinizi aradım ve bana söylenen yine yirmi dört saat içerisinde gerekli bilgilendirmenin yapılacağı yönündeydi.Artık tahmin edersinizki yine bir bilgilendirme yoktu.

En son 1 Kasım günü saat 14.38'de müşteri hizmetlerinizi yeniden aradım.Gerekli bilgilendirmenin yapılacağı söylenip bir türlü yapılamadığını çağrı merkezi çalışanınıza ilettim.Çağrı merkezi çalışanınız durumu en üst merciye ilettiğini en geç yirmi dört saat içerisinde bilgilendirmenin yapılacağını söyledi.

2 Kasım günü saat 16.00'da sonunda yolunu gözlediğim bilgilendirme telefonu geldi.İpek Hanım'la yapmış olduğum görüşmede ürünün 25 Ekim günü iadesinin gerçekleştiği, ücretimin de hesabıma iade yapıldığı söylendi.

İpek Hanım'a sormuştum buradan bir de size sorayım:
1) Bana ürünü size geri göndereceğiz denmesine rağmen neden Media Markt sözünde durmadı?
2) Benim onayım olmadan neden ürün iadesi gerçekleştirildi?
3) 25 Ekim tarihinden sonra defalarca aramama rağmen ürün iade edildi demek bu kadar mı zordu da bunu öğrenebilmek için 2 Kasım'a kadar bekledim?
4) Artık internet üzerinden stokta kalmadığı için sipariş edilemeyen ürün çalışanlarınız tarafınızdan piyasanın fiyat olarak altında olduğu için alındı da müşterinize iadesi gerçekleştirildi?

Bu soruları İpek Hanım'a ilettiğimde hiç bir cevap veremedi.

Ben Media Markt gibi büyük bir firmadan öncelikle hiç bu sorunları yaşamamayı beklerdim.Ancak bir aksilik oldu ve yaşadık.Bu aksiliği gidermek için gerekli çabanın gösterilip tarafıma bir hediye çeki veya siparişi vermiş olduğum ürünün ücreti karşılığı tedarikini beklerdim.Ancak hiç biri malesef olmadı.

İpek Hanım'a ilettiğim gibi gerekli şikayetleri her türlü platformda gerçekleştireceğim.Siparişini vermiş olduğum ürün piyasanın otuz lira altında diye değil.İnsanlar bu yapılan yanlışlıklar silsilesinden haberdar olsun ve Media Markt'dan bir ürün alırken bir kaç defa düşünsün diye.Benim gibi diğer insanlar da mağdur olmasın diye.

Saygılarımla''

Bu mesajıma on sekiz gün geçmesine rağmen hiç bir cevap gelmedi.Bugün bir mesaj daha attım ve bir şikayet sitesine durumu anlattım.

Şimdi özet kısmına geçelim:

7 Ekim tarihinde mediamarkt.com.tr üzerinden bir sipariş verdim.Ürün çok hızlı bir biçimde iki gün sonra gelmiş ancak evde kimse olmadığından teslim edilemedi.Üç iş günü içerisinde kargo şubesine gidip ürünü teslim alma hakkım var.Ama Yurtiçi Kargo kendi başına buyruk bir biçimde 11 Ekim tarihinde ürünü geri göndermiş.
Yurtiçi Kargo'yla yaptığım görüşmelerden sonra ürünü geri göndereceklerini söylediler ama daha sonra bizden kaynaklanmıyor Media Markt'in iade etmesi lazım diyerek topu attılar.Media Markt'ı 23 Ekim tarihinde aradım(Bu kadar gecikmenin sebebi bayram arası vs).Ürünü hemen geri göndereceklerini ve gerekli bilgilendirmenin yapılacağını söylediler.Tahim edersinizki öyle bir bilgilendirme gerçekleşmedi.Defalarca aradım müşteri hizmetlerini ama hep aynı cevap: gerekli bilgilendirmeyi yapacağız.
En sonunda 2 Kasım tarihinde beni nihayet aradılar ve 25 Ekim tarihinde, yani ürünü bana geri göndereceklerini söyledikleri tarihten iki gün sonra para iadesi yapmışlar.Üstelik bana hiç bir şekilde danışmadan.

Benim yaptığım çıkarım şu; ürünü artık istesek de alamıyoruz.Çünkü Media Markt stoklarında gözükmüyor.Piyasanın da bir hayli altında satılmıştı fiyat olarak.Örneğin Vatan Bilgisayar'da %30 indirimle 140 tl ama Media Markt'tan benim siparişim kargo dahil 111 tl.Böyle olunca bir Media Markt çalışanının ya kendisine yada bir yakınına bu ürünü aldığı ve bana gönderilmeyerek para iadesi yapıldığı şeklinde.Bu kadar büyük bir firmaya böyle bir suçlama mı yapıyorsunuz derseniz evet yapıyorum.Çünkü Media Markt bu olaydaki tutumu sebebiyle bende bu güvensizliği oluşturdu.


Çok uzun oldu özür dilerim.Ama sipariş verirken bir olumsuzluk olması sonrasında neler yaşayacağınızı bilin ve ona göre bir şeyler alın istedim.Okumuş olanlara çok teşekkür ederim.
8 yıl
D-smart alma, aldırma
Merhaba arkadaşlar.D-smart'ın yapmış olduğu işgüzarlıktan bahsedeceğim.Daha doğrusu müşterisini nasıl kazıklamaya çalıştığından.

İki yılı aşkın süredir dsmart net üyesiyim.Önce 12 ay taahhüt vererek ve modem de alarak dsmartnet'e geçtim.O zamanki adıyla smile adsl.Memnun kaldım ve taahhütüm bitince bir 12 ay daha taahhüt verdim ve bu aboneliğim de Eylül ayında son buldu.Bu zamana kadar normal tarife üzerinden ücretlendiriliyorum.

Yaklaşık iki-üç hafta önce dsmarnet + televizyon hakkında iki farklı dsmart çağrı merkezi çalışanından bilgi aldım.Hd+ kutuyu alabileceğimi söylediler.3 Ocak günü ise başvurmak için aradım ve bana hd+ kutusunu veremeyeceklerini söylediler.Hd+ kutusunu alabilmem için şimdiki aboneliğimi sonlandırıp sıfırdan dsmartnet + televizyona başvurmam gerekiyormuş.Ancak böyle olunca da daha önce dsmart'dan almış olduğum ve halen sorunsuz bir biçimde kullandığım modemi bana yeniden satmak istediler.Yani dsmart daha önce satmış olduğu modemi bana yeniden satmak istiyor.


Ben bu durumu kabul etmedim tabiki.Yetkili biriyle görüşmek istedim.Beni çağrı merkezi takım lideri ile görüştürdüler (İsmi bende kayıtlı, buradan yazmıyorum).Çağrı merkezi takım lideri daha önce görüştüğüm iki dsmart müşteri temsilcisinin bana yanlış bilgilendirme yapmış olduğunu, hd+ kutusunu veremeyeceklerini yineledi.Bende bunun üzerine bir ayrıcalık tanınıp(Sonuçta iki yıldan fazladır abonesiyim) modem vermeyin ve dolayısıyla ücretini de almayın dedim.Kabul etmediler.

Çağrı merkezi takım liderine ondan da yetkili biriyle görüşmek istediğimi ilettim.Kendisinden daha yetkili birinin bulunmadığı söyledi.Yoğun ısrarlarım sonucu yetkili birinin olduğunu ancak görüştüremeyeceğini söyledi.Bu yalanını yüzüne vurduğumda ise adeta kıvırdı ve inkar etti.
Ben gerekli şikayetleri hem dsmart'a e-posta yoluyla yazılı olarak hem de şikayet sitesine yazdım.Dsmart'dan gelen cevap bir şey yapamayacakları yönünde.Ancak çalışanlarının yalan beyanını görmezden gelmişler.O konuda hiç bir şey yazmamışlar.Beni arayıp durumu izah etme inceliğini bile göstermediler.Üstelik bu cevabı şikayeti yaptığım zamandan 5 gün sonra ilettiler.

Bu durum karşısında yeniden dsmart'a şikayetimde bulundum.Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu'na da durumu ilettim.Şimdilik beklemedeyim.İlerleyen aşamaları buradan paylaşacağım.
İki yılı aşkın süredir internet sağlayıcılarından memnun olsam da(Ki hızım 8 mbit'e kadar olmasına rağmen torrent de en fazla 500 kb görebiliyorum) bu yaşadığım süreçte ne kadar rezil bir kurum olduğunu anladım.Şikayet edebileceğiniz herhangi bir birimleri yok.Görüşebildiğiniz en yetkili kişi çağrı merkezi takım lideri.Onun da bir iş elinden gelmiyor, üstelik yalan söylüyor.Adeta kral biziz diyorlar.
9 yıl
ACİL Latitude 1.5 Teknoloji Paketli Değişensiz Boyasız
Merhaba arkadaşlar

2011 Model Renault Latitude 1.5 dci Expression Teknoloji Paketli FB plakalı aracımızı paraya ihtiyacımız olduğu için satıyoruz.

*Araç 30.000 km'de.
*FB Plakayı ekstra ücret ödeyerek aldık.
*Araba apartmanımızın otoparkında üstü kapalı garajında muhafaza edilmiştir.
*Değişen ve boyalı hiçbir parçası yoktur.
*Takas düşünmüyorum.
*Araçtan çok memnunuz ancak ihtiyacımız olduğu için mecburiyetten satıyoruz.


sahibinden.com ilanı için:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil-latitude-teknoloji-paketli-fb-plakali-degisensiz-boyasiz-104621510/detay


edit: Arabanın fiyatini 51.500 e düşürdük.pazarlık payı vardır
9 yıl
Samsung NP300E5A-SONTR alınır mı?
9 yıl
2011 Renault Latitude Expression Teknoloji Paketli
Merhaba arkadaşlar.2011 Mart ayında almış olduğumuz aracı iş kuracağımız için satılığa çıkardık.araçta kesinlikle bir boya ve değişen yoktur.18 bin km de aracımız.Üzerinde fb plakası mevcut.sonax tarafından nano boya koruması var.üzeri kapalı garajda park halinde kaldı, evimizin otoparkında.ilgilenenler mesaj gönderebilir, veya aşağıda linki paylaştım.telefonumdan ulaşabilirler.istediğimiz fiyat 57.000 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-renault-latitude-teknoloji-paketli-1-5-dci-expression-84248840/detay/
10 yıl
Krampon alıcam kararsız kaldım
merhaba arkadaşlar.krampon alıcam ama kararsız kaldım.her hafta halı saha maça yaparız.şu anda giydiğim ayakkabı açıkcası çakma.orjinal bi şey değil.2 yıldır giyiyorum ama artık kaliteli bi şey almak lazım diye düşündüm.forvet oynuyorum ve hızlı değilim.ayağım da taraklı sayılır.aşağıdaki ayakkabılardan hangisi almalıyım sizce?bir aksilik çıkmazsa pazar günü alıcam ayakkabıyı
http://www.prodirectsoccer.com/V3_1/V3_1_Gallery.aspx?p=34282
http://www.prodirectsoccer.com/V3_1/V3_1_Gallery.aspx?p=37010
http://www.prodirectsoccer.com/V3_1/V3_1_Gallery.aspx?p=34136
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.