Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Teğmen
01 Mart 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
2 ay
Bu Ülkeye Dair Umutlarım Günden Güne Azalıyor..

Geçen yıllarda aldığımız bir şey o zamanlar 1 lira bugün ise 5 lira.

Haksızlığa uğruyoruz mahkemeye gideceğiz haksız duruma düşecez diye korkuyoruz.

Eğitim almak istiyoruz, eğitim yok. Buna yüzlerce örnek verebilirim.

Yurtdışına gitmek istiyoruz vize çıkma ihtimali %10 gibi bir şey kimseye kolay kolay vize vermiyorlar. Hadi onu da geçtim bizim 10 liramız orda 1 lira ediyor.

Fatura ödüyoruz fatura tutarı %30, vergi tutarı ortalama %70

Araba almak istiyoruz ama onu almadan bir tane bankaya bir tane de devlete almak zorunda kalıyoruz.


Bu ülke gerçekten zıvanadan çıktı artık. Her şey ama artık her şey iyice kontrolden çıktı. İktidar kendi cebini ve etrafındakilere bakmaktan ceplerini doldurmaktan başka bir şey bilmiyor.


İstanbul'da yaşıyorum bekar evindeyim kira ve faturaları 2'ye bölmemize rağmen geçinmek gerçekten çok zor, 4k civarı maaş alıyorum. İstanbul'da yaşayıp asgari ücretle geçinen insanlara gerçekten müthiş derecede saygı duyuyorum. İnsanlar karın tokluğuna yaşamak zorunda değil bu ülkede. İnsan yaşamı gündüz çalışıp akşam karnını doyurup ertesi gün yine işe gitmek değildir. Böyle hayat yürümez. Artık bu düzene son vermeliyiz gerçekten bir şey almak isteyince 20-30 defa hesap yapıyoruz nasıl alırız nasıl sıkışmayız diye. Ben devlete bakmak istemiyorum artık arkadaş devlet bana bakacak.


Başımızdaki hükumet gerçekten artık her şeyin içinden geçti. Bakıyorsunuz gelir dağılımı adaletli değil, milyonerlere vergi affı, beşli çeteye ihale üstüne ihale, kaybolan paralar.. İnsanımıza acıyorum artık hiçbir şeyi sorgulayamaz hale getirdiler. Yoldan geçen orta yaşlı birine seçimlerde kime oy vereceksin diye sorsan Rte der. Yok efendim yol yaptı hastane yaptı köprüler yaptı ama kalkıp kendi cebinden de yapmadı senin vergilerinle yaptı hayrına olmadı bu yapılanlar. Bana sorarsanız evet bence de yaptı bende yapılanları inkar etmiyorum ama sadece bunları görmek yerine her şeyi göremiyoruz maalesef tabii bunda medyanın da müthiş etkisi var. Neyse ki twitter/youtube gibi platformlar var bunları ele geçiremiyorlar. Akp iktidara öyle bir zamanda geldi ki teknoloji ve bilim bu süre boyunca çağ atladı resmen ve bu 20 sene boyunca zaten yapılması gerekeni yaptı. Başka bir iktidar olsa yine bunları yapardı yapmak zorundaydı çağımız ve hayat koşulları onu gerektiriyor.


Çevrenizde kim varsa onlarla oturup konuşun. Ben elimden geldiğince gücüm yettiğince yanlışıyla doğrusuyla yakınımdakilerle konuşuyorum. Geleceğimiz, hayatımız elimizden kayıp gidiyor çok zoruma gidiyor. Bunlara dur demek için çok geç kaldık.

3 ay
Türk Telekom Taahhüt Hakkında

Silinsin

5 ay
Sarı Site Dolandırıcılarından Gına Geldi Artık

Bende bastım küfürü :D herif Türkçe biliyor, 100 dolar ben çarpıcaktım olmadı :D

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/a8/9a/59/a89a5945bb679a576192a8a7958c73a8.jpeg&t=0&width=480&text=1


https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/32/f8/0b/32f80b97f75d2b981f933e1020c38d73.jpeg&t=0&width=480&text=1
5 ay
ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İLE TAAHHÜT İPTAL ETME

Arkadaşlar merhaba TT 50 mbps kullanıyorum. Yaklaşık 15 aylık bir taahhütüm mevcut. Şuan halihazırda altyapı olmayan bir adres var ve nakil yapmak için o adresi gösterip aboneliğimi cayma bedeli ödemeden iptal etmem mümkün müdür ? Yardımcı olursanız sevinirim.

8 ay
TP-LINK VC220-G3u MODEM ANA KONU / HIZ SORUNLARI & YAZILIM GÜNCELLEMESİ GELDİ

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 3 hafta Türk Telekom'dan 50 mbps internet tarifesine geçiş yaptık. Daha öncesinde de Turk Telekom kullanıyorduk herşey taahhütü yenileyene kadar bir sorun sıkıntı vs yaşamadık. Herneyse yeni modem gönderdiler (eski modemimizde arızalıydı) Lakin bu kullandığım modemde hız testi ve arayüzden baktığımda net 50 mbps hız almaktayım. Cihazda sorun olduğunu düşündüğümüz için 1 hafta geçmeden yenisini talep ettik ancak bunda da aynı sorun mevcut. Farklı bir modem ile denedik sorun yoktu. Wifiden bağlıyken sosyal medya ve diğer bütün sitelere bağlantıda sorunlar yaşamaktayım yani gelen hız 50 mbps ancak gezinmelerdeki hızımız resmen 5-6 mbps civarında. Kanal değişikliği dahil modemde her türlü değişiklik yaptık ancak sorunumuz hallolmadı. Bu konuyla alakalı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.


EDİT


Yaklaşık 1.5 aylık süreç sonunda servis cihazı Archer VR400 ile değişimini sağladı.

Cihazlar sorunlu ve kesinlikle almayın. Aldıysanız bile 14 gün dolmadan iade edin.


EDİT 2


11.01.2021--Cihazın yazılımı şuan son aşamasına gelinmiş bu hafta en geç önümüzdeki hafta çıkacak kesin olarak. Ek olarak ilgili kişi de aşağıdaki ayarların işe yarayacağını söyledi en azından yazılım gelene kadar bu şekilde çözülebileceğini belirtti vereceğim ayarı yapıp işe yarayıp yaramadığını belirtirseniz sevinirim.


EDİT 3 (İLETİŞİM BİLGİLERİ)


Teknik Destek Hattı: +90 850 724 44 88

Destek E-Mail: support.tr@tp-link.com

Ürün Kurulum: www.kolaykurulum.net

Satış E-Mail: sales.tr@tp-link.com

Web Site: www.tp-link.com.tr
**Sağ tarafta maks. hız ne iste toplam bant genişliğine o değeri yazın.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/fd/59/5b/fd595b71a7bbb55a3b2a020a5651e634.jpeg&t=0&width=480&text=1
8 ay
silinsin

silinsin

2 yıl
Superonline Altyapı Sorunu Hakkında
Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba

Yaklaşık 3 yıldır superonline müşterisiyim. Temmuz ayında yeni tarife alarak 24 mbps akksiz ( o zamanlar akk derdi olmaması adına aldım ) aylık 85 lira gibi bir ücret ödüyorum. 2019 itibariye oturduğum semt civarına altyapı iyileştirme olacağı söylenmişti ancak olmadı. Her neyse şuan altyapım adsl olarak 7 mbps vdsl olarak 12 mbps destekliyor. Superonline 24 mbps altına vdsl veremediğini söyledi ve şuan 7 mbps net kullanıyorum. Oturduğum ev müstakil olduğundan fiber altyapısı yok. Ancak 15 metre ya var ya da yok yan binada 100 mbps desteklemekte. Bu konuyla alakalı şikayet dilekçemi superonline online işlemlerden yaptım ancak 1 hafta oldu henüz dönüş olmadı.

Bu konuyla alakalı nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.
5 yıl
iPhone 6 iOS 10 yüklemeli miyim ?
Arkadaşlar bu konuda oldukça kararsızım. Final sürümü çıktığı zaman iOS 10 yüklemeli miyim ? Şuan 9.3.2 sürümü yüklü ve oldukça memnunum. Cihazım iPhone 6 ve yaklaşık 7 saate kadar kullanım süresi alıyorum.
5 yıl
iPhoneCihaz 3.Kez Aynı Sorunu Verdi / Tüketici Hakları Hakkında
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba

Kasım ayında iphone 6 cihazı satın aldım. Aldıktan sonra cihazım şubat ayında ana ekran tuşunda oluşan sorun nedeniyle değişim yapıldı. Bundan sonra 3 hafta geçmeden yeniden servise gitti aynı sorun yüzünden. Ve ben yine ana ekran tuşunda sorun yaşıyorum. Size sormak istediğim acaba cihazı iade etme gibi bir hakkım mevcut mu? Tüketici yasasına göre elektronik cihazlarda aynı sorun 3.kez tekrarlandığında iade etmek gibi bir hakkımız var diye biliyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim
5 yıl
iPhone 6 Değişim Cihazı Hakkında
Arkadaşlar herkese öncelikle merhaba, başımdan geçen olayı en başından anlatmak istiyorum.

Kasım ayında faturamın üstüne iPhone 6 cihazı satın aldım.. Cihazı daha sonra Şubat ayının başında Pupa aracılığıyla teknik servise yolladım.. O zaman yolladığımda ana ekran tuşunda sorun vardı ve hoparlörü cızırtı yapıyordu.. Değişim cihazı olarak elime ulaştı ve bu cihaz 1 ay süre geçmeden ön kamerasında kayma ve ana ekran tuşunda yeniden bir sorun oluştu.. Cihazı tekrardan WIT aracılığı ile servise yolladım.. Cihazın ön paneli (ön kamera, ekran, ana ekran tuşu) değişerek tamir edilip yollandı.. Yine bu cihazı aldıktan sonra bu sefer ekran yanıt vermemeye başladı ara ara kendiliğinden kapanıp açılıyor, ekran yanıt vermiyor.. Apple müşteri hizmetlerinde kıdem departmanı ile görüştüm ordaki yetkili kişi bir video çekmemi istedi bu sorunla alakalı, o olmadan cihazın değişimini yapamayacağını belirtti.. Bende bunun üzerine bugün bu sorunu yaşadığım an bir video çektim ve kendisine ilettim.. Sormak istediğim şu acaba bu cihaz diyelim yeniden değişti, yine sorun yarattı diyelim bu sefer cihazı iade etmem mümkün mü ? Tüketici hakları konusunda pek bir bilgim yok malesef.. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim..
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.