Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yüzbaşı
16 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
44 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
4 yıl
Astra J Bagaj Kapağı Kendiliğinden Açılıyor - Tasarım Hatası
Burada Astra J sahiplerinin yaşadığı genel bir sorunu yazmak istiyorum. Aracın kilit kumandasının uzun mesafeli RF olması nedeniyle, araçtan uzaklaşsanız bile, cebinizde sıkışan anahtarlık bagaj kapağınızın istemsiz açılmasına ve sizin saatler sonra haberdar olmanıza neden oluyor. Bundan önce kullandığım Renault kart anahtarda hiç bir zaman böyle bir olay yaşamadığım halde, çok dikkat etmeme rağmen Opel'de 2-3 ayda bir bu olayla karşılaşıyorum. Çözüm : 1. Anahtarlıktan bagaj kısmının açılması iptal edilebilir. Sadece içeriden açılabilir. 2. Anahtarlığa müdahale edilerek, tuş kısmı sertleştirilebilir. 3. Opel yazılım değişikliğine giderek, çalışma şeklini değiştirebilir. Örneğin tuşa üç kısa peş peşe basma. Opel'in bu maliyete katlanabileceğini ise sanmıyorum.
5 yıl
Superonline whatsapp sesli görüşme sorunu
Evde ve işte iki ayrı Superonline aboneliğim var. Evdeki abonelikte Whatsapp'tan sesli görüşme yapabilirken, işte bağlantı kuruluyor, karşı tarafın sesi bana geliyor ancak benim sesim karşı tarafa gitmiyor. 2-3 haftadır bu sorunu yaşıyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu bir kısıtlama mı? Yoksa Şebeke ile ilgili geçici bir sorun mu?
5 yıl
Windows 10 Pro İndirilebilir Lisansın fiyat cazibesi 30TL vs 1000TL
Sayın forum üyeleri,

Birkaç e-ticaret sitesinde normal satış fiyatı 900-1000TL olan orijinal MS Windows 10 Pro lisansı 30-200TL aralığında satışı yapılmakta. Microsoft tarafından lisanslama modelleri Open, OEM ve Retail olarak belirtiliyor. Bu sitelerde ise Bireysel ve Kurumsal olarak ayırmışlar. Buradaki ucuz lisans satan firmalar birşeyler saklıyorlar gibi görünüyor. Home bireysel kullanıcılar için geliştirilmiş bir ürün. Pro ise kurumsal kullanıcılar için tasarlanmış. Win 10 Pro'yu Bireysel ve Kurumsal olarak ayırmışlar. Mantıklarını çözmek zor. Bu konuda bilgisi olan arkadaş var mıdır? Bizi aydınlatabilir mi? Bu sitelerde aşağıdaki gibi açıklamalar mümkün.

• Ürünleri aktive etmek için kullanılacak kod size iletilecektir. Bunun için 3. firmalara ait sistemlere giriş yapmanız ve size aktarılan kodları kullanmanız gerekecektir.
• Ürünlerde KDV uygulanmaz.
• Ürünler, tekrar satılamaz.
5 yıl
Honeywell SDC merkezi ısıtma kontrol paneli hakkında herşey
5000 m2'lik merkezi ısıtmalı bir binanın doğalgaz kazanını, Honeywell SDC 7-21N ile kontrol ediyoruz ve oldukça memnunuz. Kazan yanma saatlerimiz 05:00-24:00. Bina izolasyonu nedeniyle yanmadığı saatlerde, sabaha kadar yaklaşık 1 derecelik bir düşme yaşıyoruz. Sistem dış hava sıcaklığındaki değişimlere anında tepki veriyor. Her durumda daire içindeki sıcaklığımız ise 22-23 derece arasında değişiyor. İyi bir ayar ile bu konforu sağlamak mümkün. Merkezi ısıtmada sıkıntı yaşayanlara tavsiye ederim.
Honeywell SDC merkezi ısıtma kontrol paneli hakkında herşey

Bu sistemle ilgili teknik bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Honeywell SDC kontrol paneli
5 yıl
Performans mı? SAR değeri mi? Neden belirtilmiyor?
E-ticaret sitelerinde telefonlara ait tüm teknik özellikler verilirken, neden SAR değerleri belirtilmez? Oysa uzun vadede sağlığımızı etkileyecek en önemli unsur bu değerdir. Önemsenmediği için de konular açıldıktan bir kaç yazışmadan sonra kapanıyor. Oysa uzun soluklu yazışma konusu olabilmeliydi. Örneğin Apple'ın bazı modelleri yüksek SAR değerlerine sahip. Xiaomi cihazlarının ülkemizdeki popüler modellerinde de bu değerler yüksek. Sağlığımız mı? Cihaz performansı mı?
https://nbeyin.com.tr/akilli-telefonlarin-sar-degeri/
https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/e663446d
6 yıl
Google Maps görüntüsü nasıl daha net alınır?
Merhaba,

Güvenlik nedeniyle netliği bozulan google harita görüntülerini tekrar net bir halde nasıl izleyebiliriz? PC'de çözümü var. Mobilde de var mı?

Teşekkürler
7 yıl
Opel Astra J kasa LED aydınlatma camındaki lekeler
Zamanla ön LED aydınlatma camında iç kısımda lekeler oluşmaya başladı. Bu camın sökülüp temizlenme imkanı var mıdır?

 Opel Astra J kasa LED aydınlatma camındaki lekeler
8 yıl
AB uyumlu yeni ruhsatlar
Almanyada araç ruhsatlarının çipli tek kart olduğunu duydum. Bizde ne zaman yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı?

 AB uyumlu yeni ruhsatlar

 AB uyumlu yeni ruhsatlar
8 yıl
TTNet - Huawei HG630a VDSL modem wireless kopma sorunu
TTNet tarafından VDSL bağlantı teklifi ile beraber HG630a modem verildi. İşyerinde çeşitli katlarda 4 ayrı Airties AP bulunmakta. Yedi adet PC kablo ile bağlı. Yaklaşık 20 kişi cep telefonlarından ve bu 4 AP üzerinden hizmet alıyorlar. Günde yaklaşık 15-20 kez 2-3 dakikalık kesintiler olmakta. İnternet bağlantı hızımız 50Mbps

Firmware yazılımını güncellemek istedik ancak nette bulamadık.

Bu modem bu bağlantı şekli ile bu kadar akıllı telefona hizmet verebilir mi? Modemin birçok yerde sorunlu olduğu belirtilmiş. Yorumlarınızı rica edeceğim.

Teşekkürler
8 yıl
Astra J muadil disk fren balata öneriyor musunuz?
Sayın üyeler,

Ön ve arka fren balatalarımın bir aya kadar değişmesi gerekecek. Orijinaller 450-500 TL tutuyormuş. Muadiller ise 110 TL civarında. Hiç muadil kullanan oldu mu? Yeterince yumuşak mı? Bu önemli. Çünkü araç ağır. Frenler iyi tutmalı. Paylaşırsanız memnun olurum. Bu arada balatalar 3 yılı tamamlamak üzere.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle