Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
S

Çavuş
26 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
30 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
unavowed türkçe yama istek

metacritic 87 gibi yüksek puanlı bir macera oyunu. Bu tarz oyunların fazla oyuncusu kalmadı gibi ama oldukça ilgi çekici görünüyor.

S
geçen yıl
Psychonauts 2 yama istek

İlk oynunun kesin vardır diye baktım ama sanıyorum ilk oyunu da hiç çevrilemiş, hep çok övülmüş bir oyun oysaki. 2. oyunda incelemelerden tam not almış. Çevilmeye değer bir oyun gibi duruyor. Monkey island 2deki gibi oyunun mizahını anlayabilecek ve özünden kopmadan ama yerelleştirme mizahıyla yorumlayabilecek derinlikte bir ekip ve çevirmen el atsa tadından yenmez gibi.

S
2 yıl
The game awards 2020 çevrilmeyen oyunlar

2020 en iyi oyun adaylarına baktım da oyunların çoğu öyle yada böyle yamalı veya resmi türkçeli fakat arada kalan detay bazı oyunlar var. Çoğu bağımsız oyunlar. Özellikle hikaye ve sunum olarak gerçekten çok kaliteli gözüküyorlar. Çevrilmesinin de çok zor olduğunu sanmıyorum. Dikkatimi çekenler;


İf found...

Kentucky Route Zero: TV Edition

Spiritfarer

Through the Darkest of Times

carrion


Sanıyorum ki çevirecek oyun arayan veya çevirmenliğe başlamak isteyenler için faydalı bi liste olacaktır.


Çeviri tabi ki önemli bi şey ama gördüğüm kadarıyla profesyonel çevirmenlerin ana kriterleri genelde populerlik oluyor. Yeni başlayan çevirmenler de gerçekten çok düşük inceleme ve kullanıcı oylar almış oyunlarla zaman kaybediyorlar boşu boşuna. Oysa çeviri de kriter oyunun hikâye sunumunun çeviri ihtiyacı, inceleme puanları, kalitesi vs. olsa daha doğru olacak gibi sanki.

Ben de pandemi sebepli hafifleyen işlerimden ötürü ilk çevirim için bu oyunlardan birine el atabilirim kendimi ayarlayabilirsem. İlk olduğu için basit bişey seçicem muhtemelen. Yetersiz ingilizcemle, sözlük elimde gideceğimden cok yavaş olucak benimki. Daha tecrübeli arkadaşlar umarım el atarlarlar bu oyunlara.

S
5 yıl
4d cinema Mac&pc?
Merhabalar.
Bir reklam şirketinde kurgu/montaj işi yapıyorum. Fazla miktarda adobe premiere,after,phosotosop,4d cinema kullanıyorum. özellikle 4k monrajlara geçtikten sonra bilgisayarım artık yetersiz gelmeye başladı. 14 -15 bin liraya kadar bi param var.
Pc mi mac mi?
Pc olacaksa Ryzen mı intel mi?
Seçenekleri arasındayim daha. Diğer donanıma geçemedim bile.
Öneri sistemleri olanlar yazabilir mi?
Teşekkürler şimdiden.
S
5 yıl
The evil within 2 istek
ilk oyunu çevrilmişti ve gayet iyi bi oyundu bildiğiniz gibi. Ikıncı oyunuda çeviri puanları iyi geliyor şu an. Mkda gördüm şimdi övülmüştü Güzel bi oyun muhtemelen. Çeviren olursa bi çok oyuncunun alacağına eminim. Kolay gelsin iyi forumlar.

Not; Yama istek için yeni konu açılmıyorsa başlık silinebilir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle