Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
M

Çavuş
19 Ocak 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
535 (Bu ay: 13)
Gönderiler Hakkında
M
2 gün
3d ayt matematik denemeleri

Toprak ayt matlarda genel olarak 2-3 yanlış geliyordu 3d 7. Denemeden başladım 2 yanlış 2 boş adeta yamuldum topraktan çok daha zor olmasına rağmen aynı netleri devam ettirmem iyi ama özellikle 2021 de sınava giren arkadaşlar 3d ayt mat denemelerinin zorluğunu yorumlayabilir mi

M
8 ay
Dil bilgisi öneri

Ya şu dil bilgisini sınav senemde de bir türlü oturtamamıştım bugün deneme çözdüm mat geliyor 35.75 dil bilgisinden 8 yanlış çıkıyor zaten 11 soru var :D hangi kaynaklardan bu konuyu fulleyecek şekilde halledebilirim. 1 sene bakmayınca dil bilgisine dair her şeyi unutmuşum.

M
8 ay
İlk 20 k dan mezuna bırakan arkadaşlar hangi düzende ders çalıştı?

Böyle birisi varsa forumda özel mesaj atabilir mi? yks 2020 de ham 4900 tyt ham 9200 ayt yapmıştım tyt konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum ama ayt ye falan nasıl çalışacağım temelden başlasam sıkılır mıyım aklımda çok fazla soru işareti var. Böyle birisi var ise neler yaptığını anlatabilir mi?

Ayt matematik için apotemilerden gitmeyi düşünüyorum direkt.

Ayt fiziği annemle çalışacağım

Ayt kimya ve biyoloji Tıp okuyor olmamdan dolayı sorun değil.

Tyt ye ise denemeler ile başlayıp eksiklerimi mi görsem yoksa paragraf kitabı alıp mı başlasam çok kafam karışık

M
8 ay
Tıp dönem 2 de tekrar yks'ye hazırlanıyorum.

Arkadaşlar gece gece canım sıkıldı bu başlığı açmak istedim. bu hafta tuttuğum eve yerleştikten sonra tekrar tyt ayt çalışmaya başlayacağım ve bu sene okulumu değiştirmesem dahi sınıfta kalacağım.

Şehri ve üniversiteyi beğenmedim ama en büyük etken bu değil. Gerçekten sayısal tarafı daha kuvvetli olup ekonomi işletme alanlarına yönelmek isteyen ve endüstri mühendisliği tarzı bölüm okumak isteyen bana cidden eziyet gibi geliyor. Bir ihtimal usmle ile amerika yapmaya uğraşır orada mutluluğu ararım dedim ama yurt dışı için uğraşan, uzman olan doktorlarla konuştuktan sonra da bu iş için inanılmaz bir emek ve para gerektiğini gördüm.

En kötü ihtimalle ne olur? Bir sene okulumu uzatırım.

En iyi ihtimalle ne olur? İstediğim bölüme giderim.

Hayat gerçekten sevmediğiniz şeyleri yapmanız için çok kısa arkadaşlar hele sevdiğiniz birinin başına bir şey geldiği zaman bunu anlıyorsunuz. Umarım seneye bu dönemler istediğim bölümde olurum. He olmadı mutsuz olmam hâla elimde ytü bilgisayar ve boün matematik yatay geçiş hakkı duruyor. En kötü ihtimalle gene tıpı bitirir yurt dışına uğraşırım. Sene içinde bu yoldan pes etmemek için elimden geleni yapacağım.

Özellikle tercihlerinde kararsız kalan veya yeni sınava hazırlanan arkadaşlar için belki bir miktar çıkarım olur diye buraya yazıyorum. tyt ham 4900 yerleştirme 5400 civarı ayt ise 9200 ham 10900 yerleştirmeydi sıralamam. Bakalım bu sene sonu ne hale gelecek.

M
9 ay
Uludağ tıpta okuyup ev arkadaşı arayan arkadaşlar mesaj atabilir

Uludağ tıpı bu sene kazanmış veya 2-3. sınıf olan arkadaşlar yazabilir. Görüklede ev kalmamış resmen bir iki tane bulabildim. 2+1 olmayan evlerde hesaplı olmuyor. Apartlar zaten canımızı almaya çalışıyor.

Ev piyasasını bugün inceledim bilgi almak isteyenlerde yazabilir.

M
10 ay
Tıp mı Mühendislik mi kavgasından vazgeçin

Geçen seneden beri sürekli aynı olay arkadaşlar hangisini okumak istiyorsanız onu okuyun hele tıpta yurt dışına çıkma amacınız yoksa okumanızı önermem.

https://twitter.com/manyy_people/status/1421571279493140497 şu tür görüntülere maruz kalıp aylık 8-10 k para ile çalışmak istiyorsanız buyurun yazın.

Türkiye'de kalacaksanız dahi uzmanlığınızı güzel bir alanda yapıp en azından başarılı olun ki ortalama üstü geliriniz olsun yoksa bu meslek bu ülkede çekilmez.

Tusa hazırlanacağınıza usmle plab tarzı sınavlara hazırlanmanızı öneririm tek ihtiyacınız olan ingilizce arkadaşlar. Bu forumda bazı arkadaşların bahsettiği gibi zor veya kolay değil bu sınavlar.

Evet forumdaki bir arkadaşın ağzına sakız ettiği match olayı sıkıntı lakin takip ettiğim insanların hiçbirinin match alması 1-2 yılı geçmedi. amerikada residency yaparken alacağınız ücret 3.5-4k dolar olarak elinize geçer. Evet görece olarak az lakin emin olun türkiyede asistanlık yaparken de 10 k para alacaksınız hangisini seçersiniz siz düşünün.

Benim söyleyeceklerim bu kadar kimsenin saçma ideallerine göre meslek seçimi yapmayın. Biliyorum ananız babanız bazı meslekler için baskı yapıyor ama onlara göre seçmeyin çok üzülürsünüz.

M
10 ay
SBÜ Bursa/Uludağ tıp soru cevap

Aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz arkadaşlar.

Aktif olarak Uludağ tıp fakültesinin öğrencisi olduğumuz için o tarafın sorularını daha iyi yanıtlayabilirim lakin sbü konusunda da yardımcı olurum.

M
geçen yıl
Mertgms2 Tyt/Ayt önerileri postu

Arkadaşlar merhaba bende geçen sene sizler gibi sene boyu forumda takılmış bir arkadaşınızım.

Diğer derece yapanlar gibi ilk bin yapmadım :D. tyt 5k ayt 10.9k sıralamam var ama sene boyu hedefim daha yüksekte olduğu ve aynı zamanda netlerim daha iyi olduğu için nerelerde yanlış yaptım, siz neleri yapmalısınız önerilerini verebileceğimi düşünüyorum.


Öncelikle tyt'den başlamak istiyorum.

Arkadaşlar tyt tamamen bir pratik sınavıdır. Matematiğe türkçeye kendinizi ne kadar gömüp ne kadar konu okursanız okuyun bir işe yaramaz. Çözdüğünüz deneme kadar varsınız tyt de.

Tyt matematik için önerim bir tane güzel bir kitabı şimdiye kadar bitirmiş olduğunuzu varsayarak:

Başlangıç:Acil,Bilgi sarmal,Toprak

Orta:345,endemik,3d

master tier:(gerek yok ama çok isterseniz) nesibe aydın

Başlangıç ve orta yayınları bitirir iseniz emin olun 35 altında net yapmayacaksınız. Tabi nasıl çözdüğünüz de bu noktada çok önemli oluyor

Geometri için bilgi sarmal ve acil denemelerini alın yeterli zaten aynı sorular tyt de gelecektir.


Türkçe için önerilerim bol bol paragraf denemesi çözmeniz. Arı yayınları,paragrafın ritmi gibi kitaplardan paragraf okuma,çözme yeteneğinizi pekiştirip üstüne paraf,3d,altın karma hatta elinize ne geçerse çözmeniz sizin için çok iyi olacaktır


Tyt fen:


Fizik: Optiği son konu olarak bırakın çünkü unutacaksınız sene boyu nesibe aydın,okyanus,kafa dengi kesinlikle çözülmeli. Biliyorum test kitabı tyt de şart değil diyordum ama tyt fen için bu geçerli değil. bu kitapları çözün ve emin olun 7/7 yapmamanız için bir sebep kalmıyor.

tyt kimya: limiti baştan sona çözün ve tek yapmanız gereken oturup deneme çözmek olacak

tyt biyoloji: Arkadaşlar tıp okuyan bir arkadaşınız olarak size önerim biyoloji çalışırken belli mekanizmaları gözünüzde resmetmeniz. Bitkilerin hücre duvarını gözünüzde canlandırın ve selülozu andıran bir şey düşünün. Bu teknik zamanla sizde oturacak ve bu durum görsel hafızanızı çok geliştirecek.:

TYT FEN DENEMELERİ: Bilgi sarmal tyt fen denemelerini bitirin emin olun 25 denemenin sonunda her denemeniz 18 üstü gelecek.


Tyt sosyal:Tarih tamamen genel kültür soruları geliyor rahat olabilirsiniz.


Coğrafyada kampüsün videolarını x2 de 2 defa izleyin fulleyeceksiniz

felsefe:önerim yok

din: internetteki notları son ay okuyun yeterli


ders ders netlerim:

tyt türkçe 33-7

tyt sos:19-1

tyt mat:37-2

tyt fen:19-1Bir kaç gün içinde youtube a da içerik olarak çekmeyi düşünüyorum böyle bir şeyi reklam olarak algılanmasın diye sadece isteyen arkadaşlara özelden youtube kanal linkimi atabilirim. Kanalımda covid aşısına gönüllü olduğum için aşı sürecini anlattığım bir videomda var.


Sorularınızı sorabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım tıp/yks/aşı hiç fark etmezAyrıca sene boyu tıp istemeyip sıralaması yüzünden tıp yazmak zorunda kalanlar da olacaktır. Ben bu durumu yaşadım bunla ilgili soruları da alabilirim.AYT


Ayt matematikten başlamak istiyorum öncelikle 38-2 yaptım kendime yakıştırmadığım bir net o sınav için ama dikkatsizlik yaşanıyor maalesef sınav anında.

345 AYT MATEMATİK arkadaşlar bu kitabı çözün imi cimi yok soruları ayt mantığına en yatkın kitap benim gözümde

acil matematik biraz daha kendinizi geliştirmek için çözülebilir ama kesin önerim değildir.

limit türev integral apotemi fasiküllerini çözmediyseniz bana göre sınava girmenize gerek yok arkadaşlar çünkü daha iyi bir anlatım bulamazsınız bu kitaplardan.

karekök ayt matematik biraz daha lys mantıklı zor sorular görmek konuları pekiştirmek için bire bir.

3d de benim gözümde acilin bir tık kolay hali.


Ayt matematikte bol bol soru çözmek zorundayız arkadaşlar ne kadar test kitabı bitirirseniz kendinizi o kadar rahat hissedeceksiniz bana göre tyt matematik ile ters mantığa sahip bir alan ayt matematik.

Ayt mat denemeleri:

apotemi master tier

345-toprak-3d god tier

karekök acil normal

bu denemeleri çözün arkadaşlar apotemi netlerinize de 5-6 net ekleyin gerçek sınavda onu yapacaksınız çünkü.


Ayt fizik

Kendime anlatım konusunda en çok güvendiğim alan çünkü annemden destek alıyorum fizik öğretmenidir kendisi.

Fizikte ne kadar soru görürseniz o kadar mutlu olacaksınız ki genel olarak ayt nin genel mantığı bu benim gözümde

mf kazanım,kafa dengi,muba,nesibe aydın, nihat bilgin bunların hepsini çözdüm gene 12-2 yapma salaklığına eriştim ama emin olun hakkını vererek çözen birisi soru kaçırmaz

Bilgi sarmal fizik denemeleri ayt ayarını birebir tutturuyor onun yanında palme,toprak,nihat bilgin öneririm asla nesibe aydına bulaşmayın kafayı yersiniz.


Ayt kimya

En sevdiğim dersti tıpta kimyayı ne kadar sevemesemde lise kimyası bana çok eğlenceli geliyordu.

345 ayt kimya karekök kimya ve nesibe aydın kimyayı çözmeniz size yetecektir birini sene başı birini ortasında birini sonunda çözün ki unutmayın.

deneme olarak bilgi sarmal palme nesibe aydını öneriyorum.

Kimya hocam youtube kanalına bakmadan geçmeyin görebileceğiniz en iyi kimyacılardan biridir benim gözümde.


ayt biyoloji

Bir tıpçı olarak önerim okuduğunuz şeyleri hayal edin arkadaşlar. Çalışma mantıklarını beyninizde kurmaya çalışın. Görsel olarak canlandırın ve palme biyolojiyi okuyun.

youtubeda bulabileceğiniz bir sürü biyoloji anlatımı yapan kanal var. ak lecturesdan biraz ağır tıp biyolojisi dinleyip sevip sevmediğinize bakabilirsiniz nucleustan organelleri izleyebilirsiniz.

nesibe aydın birey elinize geçen tüm kaynakları çözün çünkü hepsinde aynı sorular var.

denemeler bilgi sarmal ve palme yeterli ama elinize geçeni çözün çünkü gene aynısını yazıyorum hepsi birbirinin aynısı

M
geçen yıl
Covid aşısını oldum süreci anlattım

Youtube videosu olarak aşı sürecini anlattım lakin reklam olarak algılanmasın diye linki buraya koymuyorum eğer merak edenler var ise konuya süreci yazabilirim.

Gün 1: herhangi bir yan etki hissetmedim küçük bir baş ağrısı olur gibi oldu direk kayboldu hala içimde bir korku var olayı sindiremediğim için

M
geçen yıl
Clio 1.0 100 bg joy 8.7 litre yakması

bu modelin bu kadar yakması normal mi? internette 6.6 litre ortalama yakıyor yazıyor lakin benim ki 8.5 litre aşağısında yaktığını görmedim.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle