MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
15 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
128 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
1987-1996 Death Metal turnuvasi [sonlandirilmistir]
Konuya hosgeldin metalci, kafani bir salla ve soluklan soyle.

Sevgili *metalperverler,
1987-1996 tarihlerinden 64 Death metal albümü itinayla secilip turnuva mantığıyla birbiriyle kiran kirana yarışacak ve senin bunda parmagin olacak.
Turnuva duzeni oylama üzerine kurulu oldukca duz bir mantiga sahip: 64-32-16-8-4-2-1 seklinde her 1v1 macinda juri tercih ettigi albumden yana oyunu kullanarak diger albumu eleyecek.
Amacimiz uyelerin yeni gruplar kesfetmesini tesvik etmek, death metal janrasiyla tanismasi ve DH death metal severlerin dusunce ve zevklerini görup hos zaman gecirmek.

Kurallar
1. Jürinin oylarıyla ilk 3 puana ulaşan ya da 72 saat içerisinde(ilk tur) en yüksek oy sayısını elde etmiş albüm galip sayilir ve siradaki eslesmeye gecilir.
2. Ilk tur maclari 5 gunde bir, kalan tur maclari icin 3 gun sure taninacaktir.
3. Oyunuzu son 24 saat kala degistiremezsiniz.
4. 20 Agustos 00:00'a kadar kayit aciktir ve 21 Agustos aksami ilk eslesmeyle basliyoruz.
5. bobafett'in turnuvayi heran durdurma, askiya alma veya iptal etme hakki vardir.

Sizden iki istegim olacak
1. Asagidaki 2 soruma cevap bulabilecek birkac cumle birakmaniz oyunuzla birlikte. Bu bir zorundalik degil, ama oyunuzu kullanirken dikkate aldiginiz faktorleri okumak sanirim her juri icin keyifli bir surectir.
Keza sadece puanlarin okundugu eslesmelerin masturbasyondan pek bir farki kalmaz kanimca.

a) Neler seni etkledi? (enstruman, vokal, sozler)
b) Neden album X'i album Y'ye tercih ettin?

2. Albümleri oylamadan önce sevmediğiniz bir grup bile olsa önyargısız biçimde en az 1'er kez dinlemenizi öneririm. Daha saglikli kanaat getirmeniz icin 2'şer kez dinleyiniz. Emin olun ki daha gerçekçi, objektif sonuç verecektir.

Juri
1. bobafett
2. bitlikarınca
3. cehonte
4. The Mandalorian
5. White Cluster
6. Terrible Certainty

Juri olmak isteyen arkadaslar kalıcı olmak şartıyla isimlerini konuya mesaj atarak kaydolabilirler.

Onceki turnuvalar
1982-1993 Thrash Metal Turnuvası için tıklayınız.
pelerinli başkanın Geniş Katılımlı Heavy Metal Turnuvası için tıklayınız.
White Cluster başkanın DH Traditional Doom Metal Turnuvasi için tıklayınız. (Umarim birgun devam edecek)

Simdiden keyifli dinlemeler.


(*)metalperver:
credits to bitlikarınca
geçen yıl
Covid-19'dan korunma yontemleri + AMBOSS.de ogrenme karti yayinladi!
Dr. Mehmet Oz'un Covid-19 hakkindaki yazisini degerli buldugum icin sizlerle paylasmak istedim arkadaslar; onaylamadigim tek yani fazla fruktoz icerdigi icin meyve tuketimine agirlik verilmemesi gerektigi gorusundeyim. Nacizane dusuncem, sekeri hayatinizdan cikartin ve *iki ogun arasini mumkun mertebe kisa tutun. (gun icerisinde agiza atilan ilk ve son lokma dahil 10 saati gecmemesi yarariniza olur) Kanimca destek almaktan daha onemli olan, uygulanmasi gereken en onemli 2 faktor dogal olarak bagisiklik sisteminizi guclendirmenizdir ve sindirim sisteminizi dinlendirmenizdir, tipki bircok diyetisyenin aksam ogununuzu erken sonlandirin demesi gibi. Doktorun cinko ve beta glukan onerisinin yani sira, gunde idealen 2500IU D3 tuketmeyi ihmal etmeyiniz.

Onemli guncelleme
Alman firmasi AMBOSS COVID-19 ile ilgili ogrenme kartini toplumla paylasti:
https://www.amboss.com/us/knowledge/COVID-19_%28coronavirus_disease_2019%29
https://www.amboss.com/de/covid19


https://tr.euronews.com/2020/03/22/covid-19-hastaligin-seyri-ve-olum-oranindaki-farkliliklarin-sebebi-ne

quote:

👉🏻

Yıllardır doğru düzgün girmediğim facebooka bu virüs yüzünden girip bir şeyler yazayım istedim çünkü neredeyse 15 ocaktan bu yana, yani 2 aydır bu hastalık üzerine bilimsel makaleler de dahil çok fazla okuma yaptım.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bu virüsten kaçış yok arkadaşlar. İstisnasız hepimiz yakalanacağız. Ama ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi, bunu en sonda açacağım. Aynen grip virüsünde olduğu gibi önümüzdeki yıllar, on yıllar boyunca bu virüsle yaşamayı öğreneceğiz. Emin olun bu kesin. Şu an alınan karantina, tatil, izin vb önlemlerinin tamamı virüsün yayılma hızını yavaşlatıp, sağlık sektörünün çökmemesini sağlamak üzere alınıyor.

Çok hızlı yayılımda hastanelerin yoğun bakım üniteleri çıkmaza giriyor ve bilamecbur İtalya örneğinde olduğu gibi hangi hastanın yaşayacağına, hangisinin öleceğine karar verilmesi gereken berbat bir durum ortaya çıkıyor.

Virüs dediğimiz şeyler aslında öldürücü, şeytani birer düşman değiller. Onlar da aynen bizim gibi üzerinde konuşlandıkları alan sayesinde yaşayan canlılar. Zaten genelde hayvanlardan bize geçiyorlar ve evet, hayvanları genelde öldürmüyorlar. Çünkü kendileri de yaşamak için üzerinde yaşadıkları canlılara muhtaçlar. Yüzyıllardır hayvanlarla beraber yaşamaya alışmışlar.

E peki biz neden ölüyoruz? Çünkü birbirimizi tanımıyoruz. Virüs kendini hala hayvan vücudunda zannediyor. Yeni yerleştiği konağın şartlarını henüz bilmiyor. Belli bir süre geçtikten sonra hem bizler onlara bağışıklık kazanacağız hem de onlar kendi sonsuz yaşamları için mutasyona uğrayacaklar. Böylece beraber yaşamaya alışacağız.

Mesela aranızda herpes labialis adlı virüsü duyan oldu mu hiç? Duymadınız ama kendisi dünyanın en yaygın virüslerinden birisi ve bir kere vücudumuza girdikten sonra biz ölene kadar vücuttan atılamıyorlar. Peki ne yapıyor bu virüs? Dudağınızda uçuk çıkarıyor. O kadar işte. Bizi öldürmüyor çünkü biz ölürsek kendisi de yaşayamıyor.

Grip virüsü de hemen hemen öyle. Öldürücülük oranı %0.1 civarı ve genelde zaten vücudunda kronik sorun olanları öldürüyor. Her sene ve her sene dünyada yarım milyar insan grip virüsüne yakalanıyor. Bu şekilde birlikte yaşamaya alıştığımız tonla virüs var. Corona virüsler (sars, mers vb) ile de yaşamaya alışacağız (tabii mers ile belki 1000 yıl sonra).

Sadede gelirsem, dediğim gibi hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi. Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti. Bu konuda en güzel örnek Diamond Princess gemisi. Gemideki 3700 kişinin 700'ünde test pozitif çıkmış. Ama bu 700 kişinin 350'si hastalığı hissetmemiş bile. Ve hala da çok sağlıklılar. Yatak döşek yatmıyorlar. Ki yaş ortalamaları da baya yüksek.

Peki neden böyle? Çünkü o 350 kişinin bağışıklık sistemi çok güçlü. Yani bu hastalıkta en önemli şey bağışıklık sistemi. Aramızda bağışıklığı iyi olanlar, spor yapanlar, doğru besinleri alanlar, sigara içmeyenler vb. bu hastalığı belki hissetmeyecek bile. Belki hafif bir grip gibi atlatıp hayatlarına devam edecekler.

Ne yapmak gerekiyor? Öncelik vücut direnci. Spor ve hareket. Sonrası beslenme. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay vb. Sonrası ise besin takviyeleri. Özellikle c vitamini, çinko, beta glukanlar (1.3 ve 1.6) ve kara mürver ekstresi. Meyve sebzeler ve takviyeler eğer kendinize de dikkat ederseniz bu kışı atlatmanızı sağlayabilir. Çünkü bağışıklık sistemini çok dirençli hale getiriyorlar.

Dediğim gibi, bu virüsle yaşamaya alışın. Önümüzdeki yıllarda, hatta belki aylar ya da haftalarda mutasyona da uğrayacak, ya daha ölümcül olacak, ki kendi de kaybeder, bu yüzden bunu düşük olasılık görüyorum, ya da o da bizimle yaşamayı öğrenecek. Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir.

Fakat dediğim gibi virüsün canlılığını devam ettirebilmesi için bulunduğu konağı öldürmemesi ve başka konaklara geçebilmesi gerekiyor. Bunun için de mecburen mutasyona uğramak zorunda. Mutasyon dediğimiz şey ise nesille alakalı ve virüsler çok hızlı üreyip öldükleri için bizlerde yıllar alan nesil değişimi onlarda saatler alabiliyor. Bu sayede çok hızlı mutasyon geçiriyorlar. Ve büyük bir olasılık süre geçtikçe virüs bulaştığı kişiyi öldürmeyecek şekilde mutasyon geçirecek. Yani bu virüsü ne kadar geç kaparsanız tehlikesi o kadar az olacak.

Evet, hepimize uğrayacak bu virüs ama ne kadar geç uğrarsa o denli şanslı olacağız. Bu yüzden olabildiğince evden çıkmamak, hijyene dikkat etmek, gerekli şekilde beslenmek, hareket etmek ve gerekli takviyeleri almak gerekiyor. Bunları yapanlar emin olun hepimizden uzun yaşayacak.

Özet
1- Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak
2- Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin.
3- Meyve sebze yiyin.
4- Bağışıklığa iyi gelen sarımsak, kefir, yoğurt gibi besinler tüketin.
5- Bağışıklığa çok iyi gelen besin takviyeleri ve vitaminler alın. Örnek: beta glukanlar, c vitamini, çinko, kara mürver ekstresi vb.
6- Hareket edin ve evinizde spor yapın.
7- Sigarayı bırakın.
8- Bol su için.


Hepinize saglikli gunler dilerim, unutmamak gerek ki herseyin basi dogru beslenme ve her ne yiyorsaniz o'sunuz.

Not: Giris paragrafindaki dusuncelerin tamami bana aittir ve son 5 yildir beslenmeye olan duskunlugumden cikarimlarimdir. Onerdiklerim, her kosulda mutlak dogru olarak kabul edilmemelidir. Lutfen beslenme dokturunuza danisiniz.

* iki ogun arasi not dustugum onerim gunde iki ogun beslenenler icindir; 3 ogun beslenme sekli daha yaygindir ama giris paragrafindaki onerim gecerliligini korumaktadir.

Umarim faydasi olmustur, okudugunuz icin tesekkur ederim, esen kalin.

Edit: Yazinin Dr. Mehmet Oz'e ait oldugu belli oldu.
geçen yıl
IMEI kayıtsızlık uyarısı
Merhabalar,

Yurtdışında yaşıyorum ve Türkiye'ye tatil amaçlı ziyaretlerde bulunan biri olarak 5 Ekim günü TR'de bulunurken, IMEI kayıt nosu yabancı telefonuma 'YASAL UYARI' mesaj adı altında 'IMEI numarası kayıt altında olmadığından 120 gün içinde kapatılacaktır' uyarısı almış bulunuyorum.

Bazı sorularım olacak;
1. Telefon kapatıldığında sadece TR'de mi kullanılamaz hale gelecek?
2. Kalan günlerimi öğrenebileceğim bir yer var mı?
3. Giriş bölümünde bahsettiğim durumda biri için muhaf olma durumu söz konusu mudur?

Şimdiden teşekkürler ilginiz için arkadaşlar.
2 yıl
Metal parcasini puanla
Selam millet,

DH Metal camiamizi genisletmeyi amaclayan bu oyunda herkes yerini alabilir, yeter ki parca metal olsun.

Kurallar:
1. Parcalari youtube'den veriyoruz. [DHTUBE="link"]
2. Secilen parca metal olmak zorundadir.
3. Secilen parcalar bir daha secilemez, durumu farkeden arkadaslar kullaniciyi uyarabilir.
4. Puanlama 1-10 arasindadir.
5. Yukaridaki parcayi puanlayan kisi, karsiliginda ayni mesajinda oyunun devamliligini saglamak icin yeni bir parca secimiyle gelmek zorundadir. 1 mesaj = 1 parca
6. Dilerseniz puanlamaniza ilkiskin olumlu olumsuz bir yorum yapmak hos olabilir, ama bu bir zorundalik degildir.
7. Parcasi puanlanan kisi, parcasini puanlayan kisiyi donusumlu puanlayamaz. (or: ikinci mesajda Enthris benim parcami puanlamis ama ben onunkini puanlayamam)

Not: Durum ihlallerinde (or: parca metal degilse, secilen parcayi es gecip direkt kendi parcanizi koyma hakkina sahipsiniz.

Maddeleri dikkate aldiginiz icin tesekkurler ve iyi eglenceler.

Ilk ben basliyorum, gerisi gelir:

3 yıl
Enterprise LTSB 2016
Merhabalar,

Enterprise kullanan arkadaslardan dogru lisans anahtarini satin almam konusunda yardima ihtiyacim var. Windows 10'a ilk defa Enterprise ile gecmis bir kullaniciyim.
Enterprise kullanan arkadaslar LTSB'nin, tum Windows surumleri arasinda en yavas guncellenen isletim sistemi oldugunu bilirler.

Almayi dusundugum urun sudur: link

Lakin benim kafami kurcalayan asagidaki iki soruyu sordum:
1. Urun lisansi LTSB 2016 surumu icin kullanilabiliyor mu?
2. LTSC 2019 ciktiginda ayni lisansi kullanabilecek miyim?

Bana net bir donus yapmadi. (Bkn: ilgili linkin soru cevap kismi)

Urun aciklamasinda LTSB surumunu tabloya koymus ama ben gene de emin olamadim.

Lutfen sadece emin olan arkadaslar konuya yorum yaparsa sevinirim, ilginiz icin tesekkurler.
4 yıl
Xbox One S kolu alabileceğim yer bulamıyorum ?
İyi Akşamlar arkadaşlar, bugün Kahraman'a ve Yazıcıoğlu'nda birsürü yere Xbox One S konsolu kolu sordum ama hiçbiri satmıyordu. Kaç aylık alet hala ellerine gelmemişmiş ve gelecek tarih de vermiyor hiçbiri. Vatan bilgisayar'a telefon edip sorduğumda fiyatı 259 tl olan düz Xbox One kolu sattıklarını sadece söyledi.

Ben anlamıyorum millet nereden S kolunu satın alıyorlar, hepsi konsol ile birlikte alanlar mı anlamış değilim. Biri bilgilendirirse sevinirim.
5 yıl
meteormarket'ten alışveriş ?
Merhabalar,

www.meteormarket.com sitesinden alışveriş yapan arkadaşlardan kurum hakkında iyi-kötü yaşadıkları deneyimlerini öğrenmek isterim.

Geniş marka yelpazesi sunduğu için yurtdışından getirtmek yerine burayı tercih etmeyi düşünüyorum, teşekkürler.
5 yıl
e posta üyelikleri ve bildirimler
E posta üyeliklerimden kaldırdığım konular hala bildirimlerimde çıkmaya devam ediyor. Bunun olmaması için ne yapmam gerekir yardımcı olursan sevinirim.
6 yıl
CnC Tiberium Wars
CnC Tiberium Wars'da kendime rakip aramaktayım, ilgilenen varsa ö.m atsın ekleşelim.
6 yıl
Kağıt parayı pos makinasından çekmeye çalışan kasiyer çocuk


DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.