Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt
B

Yüzbaşı
07 Temmuz 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
68 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
10 ay
Asus RT-AX86U vs Xiaomi AX3600 hk.

Merhaba,


Şuan Xiaomi Mi Router 4A Gigabit Edition cihazı OpenWRT aracılığı ile evde kullanıyorum. Ancak akıllı ev ürünleri ve elektronik cihaz fazlalığı nedeni ile artık trafikle şişme gecikmeler bir cihaz internete giderken diğerinde donma meydana geliyor. En boş halde bile minimum 20 cihaz wifi bağlantısı sağlıyor, bu bahsettiğim 2 cihaz arasında kaldım. Evet Asus'un yazılımı özellikleri daha iyi ekstraları daha fazla ama tam 2 katı fiyat farkı var aralarında teknik olarak sizlerde değerlendirip yorumlarınızı paylaşır mısınız ? İleriye dönük olarak kullanmak istediğim için düzgün ve stabil bir cihaz benim önceliğimdir. Bu arada direk fiber hattı takacağım Xiaomi'de vlan id biraz sıkıntılı olabiliyormuş sanırım. Şimdiden teşekkürler.

B
12 ay
Router seçimi hakkında yardım

Selamlar,


Şuanda Xiaomi Router 4A Giga versiyonunu OpenWRT ile kullanıyorum, ancak evdeki IOT cihazlar nedeniyle cihaz response vermeyi bırakıyor reset atmadan internete çıkışı sağlayamıyor. Bende düzgün ve yüksek kapasiteli bir router arayışına girdim bazı sorularımla yardımlarınıza ihtiyacım var. Wifi 6 olsun istiyorum en azından yeni nesil birazda olsa geleceğe uyumlu olsun bütçem 1000 TL civarı.


1-Xiaomi AX3600 850 liraya Türkiyeden edinebiliyorum bu cihazı, VLAN ID özelliği olmadığı için direk kullanım mümkün değil bu kafamı karıştırıyor.


2- Huawei AX3 Pro buda yurtdışı gelirse 750 lira burada 999 a satılıyor. Özellikler iyi iş yapar mı çok inceleme bulamadım.


3- Keenetic Ultra baktım evet wifi 6 yok ama özellik olarak baya iyi duruyor 899 lira şuan fiyatı, özellikle cgnat mağdurları için kendi dns servislerinin çalışması çok güzel özellik.Başka fikir görüş ve önerilerinize açığım.

B
geçen yıl
5+1 dubleks kombi önerisi
Selamlar,

Yeni aldığımız ev brüt 227 m2 5+1 dubleks kollektörlü sistem var buraya 30kw kombi yeter diye düşünüyorum ama sizin görüş öneriniz ne olur ? Marka model ?
B
geçen yıl
ZTE H298A Modem Root kullanıcısı hk.
Selamlar,

Türk telekom üzerinden gelen ZTE H298A marka modemin bildiğiniz üzere normal kullanıcısında neredeyse tüm özellikler kısıtlı. Config dosyası üzerinden aşağıdaki bilgileri yakaladım ancak user disable edildiği için haliyle giriş yapamıyoruz. Bu konu için bilgisi olan yada bu config dosyalarında bu kısmı düzenleyip yükleme konusunda fikir verebilecek var mıdır ?

<DM name="ViewName" val="IGD.AU1"/>
<DM name="Enable" val="0"/>
<DM name="AppID" val="1"/>
<DM name="User" val="root"/>
<DM name="Pass" val="$F1r1@dl"/>
B
2 yıl
Telekom tarife yardımı
Selamlar,

Yeni taşınacağım evde FTTB şeklinde Türk Telekom alt yapısı var haliyle TT ve Milenicom harici kimse fiber hizmeti vermiyor. TT için 100 MB tarifesi gereksiz pahalı Milenicom idare eder ama herkes çok şikayetçi sizce nasıl aksiyon alınmalı fikriklere açığım. Ayrıca FTTB ile FTTH arasında çok kayıp yaşanır mı ?
B
2 yıl
Bosch Condense 2300i için O.T tavsiyesi
Daha önce kombi tavsiyesi için açtığım ve okuduğum konulara istinaden Bosch Condense 2300i modelini satın aldım. Elimde Cosa on off cihaz mevcut ama modülasyonlu KABLOSUZ bir termostat arıyorum tam uyumlu kullandığınız tavsiyeleriniz var ise yardımcı olur musunuz ?
B
2 yıl
Bosch Condense 2300i mü Daikin VZ Premix mi ?
Selamlar herkese,

Sıfır tesisata bakmak için bu iki kombi arasında kaldım montaj dahil Daikin'i firma önerdi montaj vs. her şey dahil Bosch'a 4880 TL Daikin'e 5000 TL fiyat verdiler Bosch 3 yıl Daikin 6 yıl garantiliymiş. Başka önerilerde olursa dinlemek isterim tabi ki.

Airfel Digifel Premix Daikin VZ nin aynısıymış sanırım bunun fiyatıda montaj dahil 4200 fiyat aldım.
B
3 yıl
LM723 güç kaynağı problemi
Merhaba,

LM723 ile çalışan Best marka bir güç kaynağım var ve arızalandı cihaz üzerinde çıkış öncesinde 150 ohm luk bir direnç var ve ısınıyor çok kısa devreye düşüyor. 28 volt çıkış geliyor direk sınırlama çalışmıyor yani. Onarımı için önerileriniz nedir ? Nereyi kontrol edip değiştirmeliyim. Direnci söktüm kısa devre yok ama sürekli 28 volt çıkış var. Direnci ölçtüm bu arada sağlam çıkıyor.


B
4 yıl
Dijitsu DB50 Mini buzdolabı BİM 145 TL (Bölgesel olabilir)
İstanbul Kartal Çavuşoğlu bimde 3 adet mevcut bölgesel olabilir. İnternette en ucuz 279 lira işine yarayan olabilir.

B
6 yıl
Son yüz yılın mağduriyetini yaşıyorum..
Merhaba öncelikle;

09/03/2016 tarihinde aldığım Yamaha Xmax 250 motosikletimle 31/03/2016 tarihinde anadolu yakası E-5 üzerinde yine katil bayan sürücü belasına denk geldim ve bana yandan çarptı panik fren yapıp kendini benim olduğum şeride atarken. Asıl konu bundan sonra başlıyor, neyse ben düşüp bir kaç yuvarlanmanın ardından ayağı kalkarak bedensel fonksiyonlarıma bakıp sorun olup olmadığını kontrol ettim ki Allah'a şükür yoktu (ekipmana verdiğimiz parayı hak ettiğini tekrar gördük) kadın şok halindeydi aşağıya zorla indirdik tutanağımızı tutup kadın yoluna gitti bende motoru kaldırıp baktım ön tarafı yoktu komple far kırık cam kırık direksiyon eğilmiş mesnet vs. çok yakın olduğu için dikkatlice motoru yetkili servise götürdüm. Karşı tarafın sigortası MAPFRE (siz siz olun bedava birşey yapsalar uzak durun) serüven başlıyor buradan sonra 10 gün eksper ataması bekledik 2 farklı firmaya atadılar onlarda motora bakmıyormuş sigorta firmasının haberi yok ! Her neyse kavga dövüş yeni bir ekspere atadık Türeks ekspertiz diye bir firma Türker Erdoğan diye birisi anadolu yakasında çoğu motora bu adam bile denilemeyecek kişi bakıyormuş. ( Allah uzak etsin başınıza birşey gelirse bu adam eksper olursa motorunuza yaklaştırmadan eksper değişikliği isteyin) gitti servise ekspertizini yaptı bu arada servis motora 7000 TL hasar çıkardı, sonra bu kişi motoru pert edelim şase dahi sıkıntılı dedi bende tamam dedim oturduk pazarlığa 20 günlük 2000 km deki motoruma 12500 lira teklif etti dalga geçer gibi günlerce sürdü bu durum artık lanet olsun diyip kabul ettim, ettim ki paramı kurtarıp yoluma bakayım ödeme içinde beni bekleticekler. Ardından 1 hafta geçmesinin üstüne beni arayarak motora 11500 lira ödeyebileceğini belirtti bende bu sefer şalter attı tabi ardından başladık kavgaya git nereye şikayet ediyorsan et seninle uğraşamam dosyanı kapatıp yolluyorum falan diyip suratıma telefon kapattı. Günler bu sürede geçti haliyle bu güne geldik. Sigortaya şikayet üzerine şikayet ne dönen var ne bir şey söyleyen bugün sabah tekrar aradım ağır hasar biriminden haber bekleniyormuş onlardan gelecek sonuca göre pert yada onarım yapılacakmış resmen artık kafayı yedirdiler insana. Motorun normal sağlam hali böyle tehlikeliyken şase düzeltip motor toplayıp bana vermeyi düşünüyorlar. Sonuçlardan buradan haberdar ederim.

Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama hepimiz iki teker üzerindeyiz başımıza her an gelebilir böyle şeyler bilginiz olsun diye açıkladım denk gelirse uzak durun.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.