Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Bölüm Yetkilisi
02 Kasım 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
3306 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
geçen yıl
Telefondaki küpe benzer işaret!

Arkadaşlar bu arama işaretinin yanındaki küpe benzer işaret nedir bilen var mı ?

3 yıl
Millenicom’dan ZAMCIK
30 lira birden gelen zam sonrası Millenicomada güle güle diyoruz.
3 yıl
VPN'siz Online Oyuna Giremiyorum!!!
Merhaba arkadaşlar.
Yıllardır internet kullanır online oyun oynarım ilk defa böyle birşey başıma geliyor. Diablo 3 oynuyorum. DÜn hiçbir şey yoktu, bugün oyuna girmeye çalıştığımda bir türlü online olamadım.
VPN'siz battlenet'e bağlanamıyorum oyuna giremiyorum hatta eu.battlenet bile doğru düzgün çalışmıyor.
Fakat VPN kurunca herhangi bir sorun battlenete giriyorum oyun açıyor-tabiki hayvan gibi ping- eu.battlenette dolanabiliyorum.
Vpnsiz dediğim gibi battlenete bağlanamıyorum sağ üst köşede gördüğünüz gibi.

Blizzardın avrupa serverlarına tracert yapıyorum.15.adımda milanodan çıkış yaptıktan sonra tracert iptal.

Buda vpn açıncaki durumu. Bağlanıyorum arkadaş listem falan hepsi geliyor.

Cidden artık millenicomda sıkmaya başladı. Önce OİM'e girişe zora ki KVK izni şimdi de bu.
3 yıl
Millenicom- Kişisel Verilerin Korunması Onayı Zorunluluğu!!!
Geçen ay ya da ondan önceki ay getirilen bu sistemde bizden zorla onay isteniyor. Vermediğimiz takdirde de maalesef online işlemler kısmına giriş yapılmıyor. Neye onay vereceğimizde altta yazıyor.

Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş. (“Millenicom”) olarak elde etmiş olduğumuz kişisel verilerinizin; Kişisel Verilerin Korunması Kanun’u (“Kanun”) tarafından açıkça öngörülen haller, sizin tarafınızdan alenileştirilen haller ya da sözleşmenin ifası amacıyla gerektiği ölçüde işlenmesi ve aktarılması halleri haricinde; aşağıda belirtilen hususlara ilişkin olarak işlenmesi ve aktarılması için açık rızanızı talep ediyoruz: “Abonelik ilişkisi çerçevesinde daha iyi hizmet sunulması maksadıyla talep, kullanım ve ödeme davranışlarımın analiz edilmesine, bu doğrultuda hizmetlerin iyileştirilmesi, pazarlanması ile ilgili tarafımla iletişime geçilmesine, verilerimin Millenicom veya bağlı bulunduğu şirketler topluluğu bünyesindeki şirketlerin yetkilendireceği üçüncü kişiler ile yurtiçinde ve yurtdışında paylaşılmasına ve hizmetlerinden faydalanılan yurtiçi ve yurtdışı değerlendirme, analiz, dijital optimizasyon, teknik destek firmalarına ve WhatsApp gibi dijital iletişim firmalarına aktarılması ve verilerimin belirli bir süre saklanması gibi yöntemlerle kişisel verilerimin işlenmesine açık olarak onay veriyorum.

Yani diyor ki sen bize verilerini paylaşmaya onay ver biz istediğimiz yerlerle paylaşalım. Onay versen bir dert neresiyle kimle paylaşacakları belli değil, vermesen online işlemlere giremiyorsun. Böyle bir saçmalık olabilir mi ? İsteyen verir istemeyen vermez. Bu zoraki dayatmanın amacı nedir böyle? Bu durumla ilgilenip zorla değil tercihen onay getirilsin bir an önce.

Ekleme: Ayrıca bu durum kişisel verilerin korunması değil kişisel verilerin paylaşılması durumudur.
4 yıl
Kasaya Takılan Fan Hakkında(Yön Olayı Değil)
Arkadaşlar merhaba şimdi benim şöyle bir sorum var.

Diyelim ki elimizde 1 adet çok iyi 1 adette orta seviyede hava akımı sağlayan bir fan var. Bu fanların hangisi kasanın önüne hava akımı için, hangisi arkaya egzoz fan olarak takılırsa daha mantıklı olur. Mantıktan ziyade hangi kombinasyon kasanın içinde bileşenleri serin tutmakta faydalı olur.

Mesela benim kasanın önünde 14 cmlik aerocool lightning taze hava akımı için arkada akasa vegas 12 cm egzoz üstte de iki adet xigmatek sc 12 cm egzoz fan var. Aerocool'un içeri verdiği hava akımını pek beğenmedim. O yüzden duruma göre onu kasanın üstüne geçirip ön tarafa akasa ya da xigmateklerden birini takabilirim. Onların hava akımı daha iyi.

Ya da onlarda yetersiz gelir dahada iyisi gerekiyor derseniz yeni bir fan alabilirim ön tarafa.

Bu konu hakkında bilgi verirseniz teşekkür ederim şimdiden.
4 yıl
İşlemci Fan tavsiyesi Acil:(
Arkadaşlar elimde 2600x işlemci ve kendi fanı var. Oyunlarda 60 70 arası bir sıcaklık oluşuyor bunda sıkıntı yok ama fan sesi hiç hoşuma gitmiyor.
O yüzden kendi fanından hem daha iyi soğutan hemde daha sessiz - sessiz derken cidden sessiz- uygun fiyatlı bir fan tavsiyesi alabilir miyim?
Bütçem maksimum 300 lira olabilir. Ledli lüdlü olmasına gerek yok-olursada hayır demem- dediğim gibi sessiz ve performanslı olması herşeyden önemli benim için.
Öneri ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim
4 yıl
R9 380'den RX 580'e geçilir mi ?
Merhaba arkadaşlar.
Geçen hafta ryzen 2600x li 16 gb 3200 mhz ramli bir sistem topladım.
Ekran kartım MSI R9 380 Gaming modeli. İlk çıktığı dönemlerde almıştım.
Şimdi ise sıfır MSI Rx 580 8 gb Armor modeli almayı düşünüyorum.
Sizce bu paraya bu upgrade değer mi? Yoksa 380'le takılmaya devam mı edeyim?
5 yıl
Razer Deathadder Elite Kafa Karışıklığı
Arkadaşlar bu mouse' u almayı düşünüyorum fakat kafamı karıştıran birşey var.

Burdaki linkte mouse'un isminin sonunda 22.022 gibi bir rakam var. Ve 279 lirahttps://www.hepsiburada.com/razer-deathadder-elite-mouse-22-0222-p-HBV000002NQ7K?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.bilgisayar-diger.pla&gclid=CjwKCAjw8_nXBRAiEiwAXWe2yRLeS2RcdrM76SGM4NyxNti_wrGUX80NfqS6kGIs-hnWFmk87e7ShRoCls0QAvD_BwE

Burdaki üründe ise hiçbirşey yok ve 339 lira. https://urun.n11.com/mouse/razer-deathadder-elite-mouse-P192947830?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&utm_content=102_210_3071&utm_term=

Aralarında fiyat olarak baya baya fark var. Özellik olarak ne gibi bir fark var ya da fark var mı bilemedim. Aynı ürün ise fiyat farkı vermeye gerek yok. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
5 yıl
TÜRKNET YALANLARI VOL. BİLMEM KAÇ
Öncelikle konuya girmeden önce olayların buradaki Türknetdestek nickli arkadaşla hiçbir ilgisi olmadığını altını çizerek belirtmek istiyorum.

Bütün sıkıntı 15 şubatta internetin öğlene doğru gitmesiyle başladı. Bir iki saat bekleyip modemi resetleyip yeni kurulum yapmama rağmen internetin gelmemesi üzerine Türknet'e "17311088" nolu destek kaydı oluşturdum.

Aynı gün sorunumun çözüldüğüne dair bir mesaj aldım. İnterneti modem üzerinden kontrol ettiğimde 2017 Mart ayında başlayan aboneliğim boyunca kullandığım 15 mbit hızım 8 mb'e düşmüş daha önce "Fastpath" moduna alınan hattım "interleaved"a alımış ve hatta 1-2 saatte bir CRC hatalarından dolayı kopmalar meydana gelmeye başlamıştı. Büyük ihtimal sağlam portum değiştirilip bana arızalı bir port itelendi başka bir açıklama gelmiyor aklıma.

Hemen aynı gün yani 15.02.2018 tarihinde "17318543" nolu arıza kaydından bu üç sorunumdan bahsedip destek kaydı oluşturdum. Günlerce sorunumun çözülmesi için beklerken bu süreçte sık sık CRC hataları ve hat kopmaları ile yaşadığım sorunlarda cabası. Ayın 23ünde beni Türknet'den ismini hatırlamadığım bir beyefendi aradı. Sorunumun çözüldüğünü internetimi sorunsuz kullanabileceğimi söyledi. Kendisine teşekkür edip hattıma gelen hız ne kadar diye sorduğumda "13 mbit" dedi. Yine teşekkür edip telefonu kapattım. Eve geldiğimde yine modemden hızımı kontrol ettiğimde hızımın "5 mbit" olduğunu gördüm. Türknet yalanları vol.1

Bu durumu belirten mesajı aynı destek kaydı adı altında belirtip beklemeye başladım. Ben hız sorunum da çözülür diye beklerken akşam üstü internet yine patladı zırt pırt kopma sürekli CRC hatası vs vs. Kendilerine bu durumu belirten mesajı yine aynı destek kaydı altında yazıp yine el mecbur beklemeye başladık. Ertesi akşam bir sinirle modemi resetleyip hızlı kurulum aşamasında ayar yapmaya üşenip türk telekom vdsl ayarlarıyla ilerleyince ne hikmetse benim hattaki hız kopma sorunu çözüldü crc hatası çözüldü. Yıllarca adsl kullanan hattım bir anda vdsl destekler oldu. Ve tabi klasik 2 gün sonra Türknetten hattınızda bir sorun görünmüyor iyi günler mesajı. Ben sorun var diye aynı destek kaydını yeniden açtıkça bunlara göre 1 yıl boyunca 15 mbit kullandığım hızın 4lere 5lere düşmesi AKN düşmanı bu şirket için sorun değil niyeyse.

Baktım olacağı yok doğal olarak 27.02.2018 tarihinde "17487118" nolu yeni bir destek kaydı açıp 1 yıl boyunca 15 mbit kullandığım hızımın 4 mbite düştüğünü siz ise hattımda sorun olmadığını söylüyorsunuz deyip beklemye başladık. Martın 6sına kadar ses soluk çıkmayınca facebook üzerinden mesaj yazıp şikayetimi aynen yine belirtip. 1 saat geçmeden bir bayan ve yine aynı şekilde şikayetimden bahsettikten sonra bayan konuyu kendisinin takip ettiğini gerekli işlemlerin yapılması için saha ekipleriyle! iletişime geçeceğini belirtince kendisine sordum ne zaman çözülür acaba diye. Kendisi aynen şunu şöyledi tam bir süre verememekle birlikte en geç 1-2 gün içinde çözülür dedi. Türknet yalanları vol.2

Aradan kaç 1-2 gün geçti ne çözülen var ne bişey baktım olacağı yok 14.03.2018 tarhinde konunun birinde türknetin bir mesajını görünce onun mesajını alıntılayıp birşeyler yazınca kendisi sorunumun ne olduğunu pm üzerinden yazın ben size destek olacağım deyince kendisine yine sil baştan sorunumu anladım. Kendisi konuyu inceleyeceğini ve dönüş yapacağını söyledi. Nitekim ertesi gün dönüş yaptı. Ve sonuç olarak bazı işlemler yaptıktan sonra hattımın santrale uzaklığından dolayı maksimum 7 mbit hız alabileceğimi söyledi ve günlerce 4 mbit olan hızımı 7 mbit olarak kullanmaya başladım. Kendisi bu 1,5 aylık süreçte bana yardımcı olan ve tek doğru söyleyen kişi oldu.


Tabi bu arada ""17487118" nolu destek kaydım hala açık ve her gün ilgileniyoruz, çalışıyoruz, bilgilendireceğiz mesajları geliyor. Ta ki ayın 18ine kadar. Ayın 18inde türknet bana aynen şu mesajı gönderip destek kaydını kapatmış. "Merhaba Emrah Bey, İletmiş olduğunuz hız sorununuz ile ilgili incelemeyi tamamladık. Modeme ulaşan hızınız 16 mbps olarak görünüyor. Hız testi yaptığınızda bu değerin %80 inden aşağıda bir değer alıyor iseniz donanımsal destek almanızı rica ediyoruz. Sırasıyla; önce daire içi kablo-modem bağlantılarınızı kontrol etmenizi, sorun devam ederse bina içi bağlantılarınızı, bina girişinde bulunan ankastre kutusuna kadar kontrol ettirmenizi rica ederiz. İyi günler dileriz." Türknet yalanları vol.3

Yani türknetdestek nickli arkadaş diyor ki kardeş kusura bakma santrale uzaklığından dolayı sen anca 7 mbit alırsın ama türknet oim destek kaydına göre ise bana 16mbit geliyormuş kabloları falan kontrol etmek gerekiyormuş. Bu arada forumdan kütahyalı ramazan nickli arkadaşımız biliyor. Kendisine cat6 kablosu için danıştım ve internetten 25metre cat6 kablosu alıp ankastreden modeme kadar herhangi bir ek kırık vs olmamaksızın hattı elektrikçiye yenilettik. Tabi türknetin haberi yok ama adamlarında işine geliyor suçu başka yere atıp işin içinden sıyrılmak.

Ayın 18inde destek kaydım kapandıktan saatler sonra yine bir bayan arıyor hattımda bir sorun var mı diye soruyor. Kendisine siz modeme ulaşan hız 16mbit diyorsunuz ama hattım şuanda maksimum 7mbit hız alıyor deyince kendisi ben daha birşey demeden yeni bir destek kaydı açıp görüşmeyi sonlandırdı.

18.03.2017 tarihinde kendilerinin açtığı "17712535" nolu destek kaydından sonra ne hikmetse benim 7mbitlik hız yine bir anda 5 mbite düşünce ben yine facebooktan beni aramalarını istediğim bir mesaj gönderdim ve 1 saat sonra Ercan isimli bir arkadaş beni arayıp sorunumun ne olduğunu sorunca kendisine aynen şöyle söyledim "17487118" nolu destek kaydımı modeme ulaşan hız 16 mbit görünüyor. Kablo ankastre iç tesisat vs vs doğrumudur beyefendi dedim evet Emrah bey doğrudur deyince peki o zaman donanımhaberden türknetdestek nickli arkadaş bana pm üzerinden görüştüğümüzde hızımın santrale uzaklığından dolayı maksimum 7 mbit geleceğini söylerken siz nasıl modeme ulaşan hız 16mbit deyip destek kaydını kapatabiliyorsunuz deyince adam dondu kaldı tek kelime edemedi ve verebildiği tek cevap şu oldu."Haklısınız Emrah bey niye öyle yazmış arkadaşlarımız anlayamadım".Bu sözün üzerine zaten bu arkadaşında hiçbirşeyden haberi olmadığını ne anlatırsam anlatayım bir çare ya da cevap veremeyeceğini düşündüğümden dolayı konuyu uzatmayıp kapattım telefonu. Tabi kapatmadan önce Ercan bey bana sorunum ile ilgili gerekli birimlerle görüşeceğinide belirtmeden geçemedi.

Ve final olarak arıza kaydım dün "Merhaba Emrah Bey, Alt yapınızın yetersizliğinden dolayı size verebileceğimiz maksimum hızı almaktasınız . İyi günler dileriz." diyerek yine kapatılmış. Türknet yalanları vol.4 Bu arada alt yapımda gram sorun yok. Sorun bunların YAPA adını verdikleri kendisi alt yapısında. Ama tabi suç bizde diyemedikleri için en son olarak alt yapınız sorunlu deyip geçtiler. Biraz daha üstüne gidersem bu işin bana verecekleri cevap şu olacak eminim. " Kardeşim ne sorunu, sen bizden hizmet bile almıyorsun ki!"

Yani türknetdestek nickli arkadaşın sorunuma çekinmeden söylediği hattınız santral durumundan dolayı 7 mbit destekliyor gerçeği önce modeme ulaşan hız 16 mbit olarak görünüyor, ardındanda alt yapınızın yetersizliği yüzünden diyerek yalanlarla sorun çözmekten, sorumluluk almaktan ve kullanıcıya ne halin varsa gör dercesine geçiştiriliyor.

Gördüğünüz gibi 1.5 aydır yaşanan devam eden sorun türknetin yalanları oyalama politikaları sırf sorunu çözdük demiş olmak için işlemler yapılarak insanları kandırıyorlar. Bu süreçte yaşadığım sinir stres harbinin yanında şubat ve martta kullandığım ayıplı hizmetlerin faturaları yanı sıra kabloya verdiğim jakdır sıkma pensesidir verdiğim para elektrikçiye verdiğim para derken sözüm ona AKN'siz 5mbite kadar destekli internete yaptığım masraf 300-350 lira arasında oldu. Sonuç sıfıra sıfır elde var sıfır. Yediğim yalanlarda cabası.
5 yıl
Fear The Wolves ANA KONU


Fear The Wolves adındaki oyunda, 100 kişi, Çernobil'in radyasyonlu topraklarında birbirlerini avlamaya çalışacak. Oyunda dinamik olarak değişen hava, gece-gündüz döngüsü ve mutant yaratıklar da bulunacak.

Fear The Wolves bu yıl şimdilik belli olmayan bir tarihte PC, PS4 ve XB1 için raflardaki yerini alacak. Oyun ayrıca çıkışından önce Steam Erken Erişim sistemine de dahil olacak.

Oyun eski S.T.A.L.K.E.R. yapımcıları tarafından geliştirilip Battle Royal türünde piyasaya sürülecek.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle