MİNİ SÜRÜM

Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Yarbay
28 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
10 üye
Görüntülenme (?)
78 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
11 ay
SpongeBob SquarePants: Battle For Bikini Bottom Türkçe Yama Çalışması(%94 Devam Ediyor)


Proje Sorumlusu-Çevirmen

Akbaba89


SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated
Hazır mısınız çocuklar? Orijinaline sadık kalarak, süngerimsi bir ihtişamla yeniden tasarlanan kült klasik geri döndü! SpongeBob, Patrick ve Sandy olarak oyna ve kötülük peşindeki Plankton'a, Mr. Krabs için çalışmanın bile suç işlemekten daha kazançlı olduğunu göster. Bikini Bottom'ı dev baloncuklarınla öfkeli robotlardan kurtarmak ister misin? Tabii ki istersin! Donunla bungee jumping yapmaya ne dersin? Neden olmasın! Peki yepyeni çok oyunculu modda güçlerini birleştirmek ister misin? Mücadele başlıyor!Çeviriyi amatörce yapıyorum açıkçası, paketleme ve çevirmen desteğine ihtiyacım var.PM atabilirsiniz.Bundan ötürü proje ne zaman biter belli değil,lütfen sormayınız.

ÇEVİRİ YÜZDESİ: %94
11 ay
Spongebob Squarepants Battle For Bikini Bottom Türkçe Yama İstek
Kendim çevireyim dedim, unreal engine ile yapılmış, pak dosyalarını açamadım. Çevirmek isteyen var mı?
2 yıl
alkan adlandırması yaparken
adlandırma yaparken ilk olarak zincirimi belirlemem gerekiyor,bu örnekte mesela iki yoldan da gittiğinde zincirim 5 karbonlu oluyor
ama 3izopropil3klorobütan dediğimde en yakın dallanmadan başlamamış oluyorum,
3etil3kloro2metilpentan şeklinde söylediğimde en yakın dallanmayı seçmiş oluyorum.
zincir belirlemesinde karbon sayısı aynıysa en yakın dallanmaya gitmek zorunda mıyım,yoksa iki şekilde de IUPAC adlandırması yapabilir miyim?

3 yıl
İncehesap.com Led Tv Rezaleti--- Biz Gönderdik Mi Gönderdik Ne Yaparsanız Yapın
-18 Ekim tarihinde sıcak fırsatlarda fiyatı uygun güzel bir televizyon kampanyası gördüm.

Linki:https://forum.donanimhaber.com/foto-geldi-edenwood-vestel-65-led-tv-fiyat-yukseldi--135225486#135502211

-Ürün ertesi gün Yurtiçi kargo ile geldi.Geldiğinde kutuyu inceledim belirgin bir kırılma,yırtılma göremedim. Kurulum için servis çağırdım.

-Servis geldiğinde kutuyu açtı ekranın solda alt kısmında çatlama var dedi kutuyu detaylı incelediğinde çok zor belli olan kırılmalar var dedi. Raporu düştü, satıcı ile görüşün dedi gitti.

Servis Raporu:(Gizlilik açısından bazı yerleri sildim)
Ürünün hali bu şekilde:

-Durumu İncehesap müşteri hizmetlerini arayıp ilettim.Değerli Müşterimiz

Rapor ve ürün görselleri firmaya iletilecek ,firmadan gelen bilgiye istinaden tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

Saygılarımızla

İncehesap.com


Cevabı geldi.Geri aramadılar ben aramak zorunda kaldım ürünü Gittigidiyor üzerinden aldığım için yarın onay sürem doluyordu.


Değerli Müşterimiz

Kutuda hasar olduğu belirtildiği için rapor geçerli değildir. Kargo firmasıyla iletişime geçerek tutanak tutturmanız gerekmektedir.

Saygılarımızla

İncehesap.comCumartesi günü Vestel Müşteri hizmetlerini aradım. Kesinlikle yasal olarak iade ve değişim hakkınız var dediler. Firmanın bu seri numarası için bizden herhangi bir bilgi edinme başvurusu olmadığını söylediler. Gelen servis ambalajlama iyi yapılmamış ekran önünde ve arkasında köpük yok dediler. İncehesap müşteri hizmetleri ambalajlamayı biz yapmıyoruz firmadan geliyor dediler. Kargo şubesine gittim dağıtıma çıkarmadan önce kontrol ettik bir sorun göremedik dedi.

Misal Bir cam vazoyu muhafaza etmeden karton kutuya koyup sabitleyip firma gönderse, müşteri kutuyu normal görüp ürünü açıp kırık görse parası geri ödenmese kargo mu suçludur,firma mı müşteri mi? Bence satıcı firma.

Hasar görmüş ürün ile İncehesap.com beni başbaşa bıraktı. Malına sahip çıkmayıp,suçu kargoya attı.Herkese örnek olsun diye konuyu açıyorum. Bu rezil firmayı kullanmayın. İnternette şikayetlere baktığımda arızalı ürünleri iade diye alıp tamir ettirip geri gönderdikleri gibi şikayetlere sonradan rast geldim.

Konuyu sözlüklerde dile getirebilirseniz çok memnun olurum. Bir de utanmadan telefonla arayıp memnuniyet anketi yapıyorlar.
4 yıl
Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelli Memur Atamaları İptalleri[Siz de destek olun]
Merhaba

Biz 82 kişi olarak ÖSYM'nin hazırlamış olduğu Engelli kpss(EKPSS 2016/1) ile Ankara Büyükşehir Belediyesine Ağustos ayında atandık.

3 Mart 2017 gününden sonra güvenlik soruşturmamız başladı,biz göreve başlamak için beklerken Nisan ayında atamalarımızın iptali için dava açılmış.

"Belediye Tarafından 2016 yılı EKPSS sonucunda Ankara Büyükşehir Belediyesine yapılan yerleştirme işleminin aranan şartlar ve ususi gerekliliklere uygun olmadan tesis edildiği yerleştirmelerde engellilerin eğitim durumları,engel durumları,engel grupları ile çalışma yerleri ve eklentilerinin erişebilirliği dikkate alınmadan gerçekleştiği ileri sürülerek iptali ve yürütmenin durdurulması istenilmektedir."

Donanımhaber'de uzun yıllardır üyeliğim var,ilk kez sizden ciddi anlamda yardım istiyorum.Melih Gökçek bizi almamak için ciddi bir gayret içinde,bundan önce de gereksiz gerekçelerle devlet personel başkanlığına atama iptalleri için dilekçe gönderdi.Bütçe yetmiyor sebebi bile ortaya atıldı.

Kampanyaya bir imza da siz atabilir misiniz? Sesimizi duyurmak istiyoruz.
https://www.change.org/p/i%C3%A7-i%C5%9Fleri-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ankara-b%C3%BCy%C3%BCk%C5%9Fehir-belediyesi-engelli-memurlar-g%C3%B6reve-ba%C5%9Flat%C4%B1ls%C4%B1n
4 yıl
3k ile Ankara'da yaşamak
Şu aralar çok kararsızım,forum arkadaşlarım.

Kamu çalışanı olarak Ankara'ya gideceğim.Aylık yaklaşık 3bin lira kazancım olacak.Kirada ev tutulacak ve tek kalmayı düşünüyorum.(Üniversitede ev arkadaşlarımla yaşadığım tecrübelerden dolayı)

Sizce Ankara'da rahat geçinebilir miyim?

İşe başladıktan sonra memleketim Kocaeli'ye dönme şansım da var.Burada ailemin 2.evi var dönersem kira vermeyeceğim lakin arkadaş ortamım kalmadı.

İli terk edenler,evlenip selam sabahı kesenler,samimiyeti azaltıp selamı bile vermeyenler vesaire,çevre sıfırlandı.

Siz benim yerimde olsanız ne yapardınız,ne önerirsiniz?
4 yıl
3k maaş ile Ankara'da hayat
Sizce 3k maaş ile Ankara'da geçirebilir miyim? Kirada oturucam ve tek ev tutucam.

Kamuda çalışacağım,memleketime tayin isteme hakkım da olacak ileride,buraya gelirsem kira parası vermeyeceğim 2.boş evimiz var aileme yakın.Buraya dönersem tek canımı sıkacak durum sosyal çevrem kalmadı,başka İllere gidenler oldu,evlenenler oldu arkadaşsız kaldım kısacası.

Çok kararsızım.Memleketim kocaeli.Maddi,manevi olarak ne önerirsiniz.Henüz işe başlamadım.
4 yıl
Teknik Servis Telefonu Servise Kabul etmedi
Merhaba,

Bugün İzmit Troy mağazasına iphone 6'mı ahize sesi az geliyor diye servise vermek istedim.Haziran ayında garantisi bitiyor.

Cihaza baktılar kasanın üst yan kısmında ezik vardı,bu şekilde servise alamayız,sadece cihaz değişimi olur 1600 lira dediler.

Servisin böyle deme hakkı var mıdır?
4 yıl
Sokağımdaki Problemli Esnaflar
Apartmanımızın karşısında Minibüs kooperatifleri şoförlerinin kıraathanesi var.(Yazıhane denebilir)

Gelen şoförler minibüslerini yol kenarlarına en az 6-7 minibüsü yol boyunca park ediyorlar sokağın bütün düzenini bozuyorlar,trafiğin sıkışması neden oluyorlar,yol kavşaklarına da park etmelerinden dolayı zamanında ölümlü ve yaralanmalı kazalar oldu.

Babam bir kaç kere kıraathaneye gittiğinde arka tarafında kumar oynatıldığı görmüş.

Serseri tabir ettiğimiz insanlarla doluyor sokak,kadınlara kızlara sarkıntılık yapan yok şimdilik.

Karşısında da tekel var.İsmen beni ve ailemi tanıyor sahibi.Akşam 10'dan sonra içki satışı yapmaya devam ediyor,çok müşteri var.Dükkan önünde içen insanlar da oluyor.

Bir kaç haftadır geceleri 3'e içen insanlar sapıtıp bağırıp,çağırmaya,araçlarına binip motorlarla egzost patlatıp yolda hız denemesi yapıyorlar.Ciddi olarak ses yapıyor insanı uykusundan uyandıracak duruma getirdiler.


İlçemize göre nezih denilen bir beldesinde yaşıyorum,gitgide buranın daha da varoşa döndüğünü görüyorum.Özellikle tekelin bu hale gelmesi ile sabrım taştı.Böyle devam ederse canıma,malıma zarar gelmeyecek anonim şekilde nereye şikayet edebilirim?
4 yıl
OHAL'de iken Kamu Kuruluşuna Dava
Merhaba,

Kpss ile Ankara Büyükşehir Belediyesine atandım.Melih bey merkezi atama ile olduğu için olaya pek sıcak bakmıyormuş,bundan dolayı 5 aydır evrak teslimi bile istenmedi,atama işlemleri ve güvenlik soruşturması başlatılmadı . atamalar komisyondan ve daire imzalarından geçti,makamında imzada bekliyor.

Ocak ayı geçtikten sonra bir gelişme olmazsa toplu olarak dava açmayı düşünüyoruz.

OHAL'den dolayı hakim davanın reddine karar verebilir mi? Görünen OHAL bir daha uzatılacak.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.