Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
22 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
347 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
3 ay
Türkiye Hayat Emeklilik'den sakın BES almayın!

Ziraat Bankasında ev kredisi çekerken size sormadan evrakları imzalatıp ürün satmak için bes'e dahil ediyorlar. sonra çıkarım diyerek girerseniz benim gibi 7 ay süreyle ödediklerinizi gasp edip, çıktığınızda alacağınız ödeme yok derler. Verdiğiniz parayı giriş aydatı sayarlar. Kredi çekerken zaten zor aldığımız krediyi kıllanıp sorun çıkarmasınlar diye kabul ettiğimiz bes'de 1700 tl aidat var, 5 yıldan önce çıkarsanız ödediklerinizi ve hesabınızdan kalanı alıyorlar. Devlet bankası diye güvenip girmeyin bu işe.

Cimere ve şikayet var a yazdım. bu ödemeyi alabileceğim bir yer var mı?

2 yıl
2666 mhz ramleri overclock etme hakkında

Merhaba. ASRock X300 anakartlı mini PC'ye sahibim. RAM'ler laptop RAM'i ve 4+4 2666MHz Samsung C-die. Aslında 3200MHz'e kadar çıktım, PC de hiç hata oluşmadı ama ilk kez yaptığım için korkup 3000 MHz de bıraktım. En son CL 19 19 19 38 60 yaptım, 80 ns gecikme alıyorum. Bir ayarımda bu 70'lere düşmüştü ama tekrar yakalayamadım. Benim gecikme değerlerim nasıl olmalı?

2 yıl
Pc de 1+1

piyasada eskisi gibi 1+1 sistemler kalmadı, 1+1 almaya kalktın mı çok uçuk fiyatlar çıkıyor karşımıza. 2+1 gibi +1 bass sistemler hoşuma gitmiyor.


anker soundcore motion b yada xiaomi nin benzer bluetooth hoparlörlerinde tws kulaklık gibi 2 adet alıp 1+1 kullanma olayını keşfettim. bu demek oluyor ki 2 bas 4 hoparlör stereo kullanma imkanı. ayrıca bu cihazlar 12w + 12w küç veriyor ve sesleride azınmayacak güçte. birde laptop varsa çantaya at yanında taşı.


bu şekilde kullanan var mı? tek endişem ankerde aux dan tws olmadığı (xiaomide oluyor ama oda tane 450 tl iken anker 270 tl) sadece bluetoothdan bağlamak gerektiği, buda gecikme yaptırabiliyor.

2 yıl
Msi GF65'e sakın hava sıkmayın
eski laptopumda yaptığım gibi hava çıkışlarına kompresörle hava sıktım, ekran kartı fanın bütün yaprakları koptu. işlemci fanında sıkıntı yok. 7 aylık cihazdı, ilk defa başıma geldi.
3 yıl
Batarya süresi
Merhaba, 2060 lı 9750h lı gf65 var elimde. tanıtımında 7 saatlik batarya süresi diyor ama %80 lik batarya korumasında 20 dk lık 3 bölüm netflix dizisi izliyorum ve bataryam belki %15 falan kalıyor. msi ın proğramlarından düşük performans denememe %50 ekran parlaklığına rağmen durum bu. 7saat gitmiceğini biliyorum ama %100 ünde 4 saat alsa yine yeterlidir. var mı püf noktanız?
4 yıl
VB.NET: Bir yazının belirli bir bölümden öncesini silme
D:\XPLACE\MORGAN\PROTO\XXL

örneğin yukarıdaki yazının son "\" ından sonrasını silme yada öncesini silmek için yardıma ihtiyacım var. bu bir değişken yazı uzunda kısada olabilir
4 yıl
VB için yardım
Dim screenshot As System.Drawing.Bitmap
Dim graph As Graphics
bounds = Screen.PrimaryScreen.Bounds
screenshot = New System.Drawing.Bitmap(252, 136, System.Drawing.Imaging.PixelFormat.Format32bppArgb)
graph = Graphics.FromImage(screenshot)
graph.CopyFromScreen(101, 297, 0, 0, bounds.Size, CopyPixelOperation.SourceCopy)
screenshot.Save(Application.StartupPath + "\PM.jpg")
Dosya_Eki = New System.Net.Mail.Attachment(Application.StartupPath + "\PM.jpg")

Mail.Attachments.Add(Dosya_Eki)üstte ekranın belirli bir bölümünü ss alıp mail atıyorum. sorunsuz çalışıyor ama resmi çekip hdd ye kaydetip sonra gönderebiliyorum. acaba hdd ye kaydetmeden direk nasıl gönderirim?
4 yıl
Forumun Siyaset meydanına dönmesi hakkında öneri
Öne çıkanlar bölümü yüzünden forum teknolojiden çıkıp siyaset meydanına döndü.
ben Akp li değilim, hani imamoğluna yönelik mesajlardan rahatsız olduğumu düşünüp konuyu açtığımı düşünmeyin.

bence Siyasi bölümdeki konuların öne çıkarlara düşmemesi forumu olması gerektiği hale geri getirir.
4 yıl
İmamoğlu Atilla Taş'ın konuğu oldu.
4 yıl
Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD lensi sony A7 de kullanmak
biliyorsunuz sony a7 de gövdede titreşim önleyici yok. Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD dede titreşim önleyici yok. ben biraz titrek elliyimdir. kit lensteki titreşim önleyicisi ile 1/60 a kadar inebiliyorum.

acaba bu lensi bu gövde ile kullansam loş ışık ortamlarda sorun yaşarmıyım. gövdeyi yükselticem ama önce lens alıp sonra gövdeyi düşünmek istiyorum.

diğer alternatifim ise mc-11 alıp canon daki karşılığı olan lensi almak
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle