Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
B

Er
06 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
45 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
10 ay
Hera Dudağı Dolgusu

Gülümseme, sosyal alanda sözsüz iletişimin en önemli aracı olduğundan kişinin benlik algısında ve sosyal hayatında büyük öneme sahiptir. Güzel bir gülümseme toplumda kabul edilirliği artırır. Bu nedenle dudak dolgusu, güzel bir gülümseme ve daha enerjik bir görünüm için en çok talep edilen estetik işlemler arasında gelir. Hera dudak dolgusu ismini mitolojinin güzellik sembollerinden birisi olan Tanrıça Hera’dan alır ve tasarım açısından altın oran hesaplamaları da benzer estetik açılar esas alınır.


Dolgun dudaklar, güzel bir gülümsemenin en önemli faktörleri arasında gösterilirken mimik ve yüz ifadelerinin de ortaya çıkmasını sağlar. Dudak dolgusu yardımıyla yüzün karakteristik yapısını çok fazla değiştirmeden sağlıklı, çekici, mutlu ve sıcak bir ifadeye kavuşmak mümkün. Estetik cerrahide bütün operasyonlar altın oran denilen birçok referans ölçülere göre yapılır. Ancak estetik kavramı aynı zamanda kültürlere ve kişilere göre farklılık gösterebilen sübjektif bir kavram olduğu için farklılıklar da gösterir. Yine de estetik tasarımlarda genellikle altın oran hesaplamalarından faydalanılır.

Hera tipi dudak dolgusu ve altın oran

Altın orana göre alt ve üst dudak kendi arasında belli bir simetriye sahip olmalı. Hera tipi dudak tasarımı yapılırken philtrum sırtı ile eros yayı kıvrımlarının orantısı doğru yapılmalıdır. Üst dudağın tam ortasında bulunan eros yayı kıvrımı daha belirgin hale getirilir. Altın oran hesaplamalarıyla hacim kazandırılan dudaklarda alt dudak kalınlığı 2, üst dudak kalınlığı 1 oranı kullanılarak tasarlanır. Dudak konturu dışa doğru hafif çıkıntı yapacak şekilde pürüzsüz ve gergin hale getirilir. Üst ve alt dudak çizgileri kıvrık, belirgin ve simetrik olarak tasarlanır.

Hera tipi dudak dolgusu ve gülüş estetiği

Diş ve dişeti görünüm miktarı dudak dolgusunda en önemli kriterlerden birisidir. Hera tipi dudak dolgusunda üst dudak çizgisi yani gülümseme hattı tasarımı ön plana çıkar. İdeal üst dudak çizgisi 3 mm’den daha az diş eti görünümüne sahip yüksek dudak yani gülümseme çizgisidir. Dudak tasarımında alt dudağın dişlerden uzaklığı da ideal bir gülümseme ve dudak çizgisi açısından çok önemlidir. Alt dudağın dişlerden uzaklığı ideal ölçülere göre 0,5 ile 1,5 mm olmalıdır. Konturları belirgin ve hacimli dudaklar ideal kalınlık, yay ve açı ile yeniden şekillendirilir. Dudağın orta noktasından kenarlara doğru altın orana uygun bir hacme sahip olur. Dişlerin ve dudak şeklinin simetrik olduğu ideal bir gülümsemeye sahip olma imkanı verir.

Hera tipi dudak dolgusu ve simetri

Birçok hastanın burnu ve çenesi merkezden sapma gösterdiği için dudağın orta hattının doğru belirlenmesi ideal dudak dolgusunda önemli rol oynar. Cupid yayından geçen çizgi dudağın orta hattıdır ve ideal estetik için dental orta hatla kesişmelidir. Cepheden görünümü ortalama 2 mm olmalıdır. Gülümsemede simetri sağlanabilmesi için ise dudak köşelerinin birbirleriyle uyumlu olması gerekir. Dudağın orta hattı belirlenirken diş şekilleri de önem kazanır. Orta hat çizgisinin ön iki dişin tam ortasına denk gelmesine özen gösterilir.

Hera tipi dudak dolgusu ne kadar sürer?

Hera dudak dolgusu ortalama 10-15 dakika süren bir enjeksiyonu işlemi kısa süre içinde tamamlanabilir. Operasyon sırasında herhangi bir şekilde ağrı ya da sızı hissedilmez. Enjeksiyonun hemen ardından sonuçlar görünür hale gelir. İyileşme süreci olmaksızın rutin yaşantıya devam edilebildiği için öğle arası estetiği olarak da bilinir. Etkisi geçici olduğu için istendiği sürece yılda bir ya da iki kez tekrarlanması gerekir.


kaynak:

Op. Dr. Güncel Öztürk
Hera Dudağı Dolgusu
https://www.guncelozturk.com/hera-dudagi-dolgusu/
B
12 ay
Karın Germe

Abdominoplasti ya da “karın germe” daha pürüzsüz ve daha sıkı bir karın profili sağlamak için kullanılan bir kozmetik cerrahi işlemdir. Operasyonda orta ve alt karın duvarı, kas ve fasyasını düzeltmek amacıyla alt karından fazla deri, yağ çıkarılması ve zayıflamış veya ayrılmış kas ve fasya onarılma işlemini içerir. Bu operasyon özellikle birkaç kez doğum yapmış, karın bölgesi derisinde çatlaklar oluşmuş ve sarkmış, ve karın kasları zayıflamış kadınlarda son derece faydalıdır. Bu tip operasyonlar genellikle kalıtım, gebelik, yaşlanma ve önemli kilo kaybı sonrası karın bölgesinde sarkma olan kişilere uygulanır. Genellikle karın germe operasyonu görünüşünüzü ve kendinize olan güveninizi arttıracaktır.


Karın germe operasyonları

Tam karın germe

Kısmi karın germe (mini abdominoplasti)

Genişletilmiş karın germe

Yüksek yan gerilimli karın germe

Çevresel karın germe

Kombinasyon işlemlerini içerir


Karın germe operasyonu bir şişmanlık tedavisi değildir. Şişman kişiler bu operasyondan önce belli miktarda kilo vermelidir. Karın germe operasyonları vücut kontürü düzeltme (estetik meme operasyonları, liposuction vb) veya diğer bazı operasyonlarla (rahim, yumurtalık operasyonları vb) birlikte yapılabilir.

Operasyon Öncesi Görüşme

Görüşmede öncelikle sizin şuan ki şikayetleriniz ve operasyon sonrası beklentiniz değerlendirilir.

Sonrasında genel sağlık durumunuz, karın bölgesindeki yağ miktarı ve dağılımı, karın cildinin sarkıklığı ve fazlalığı ve deri kalitesini değerlendirilir.

Bu muayene sırasında; geçirdiğinizcerrahi işlemler ve hastalıklar, halen mevcut sağlık problemleriniz (şeker hastalığı vb) , alışkanlıklarınız (sigara, içki vb) ve kullandığınız ilaçlar (aspirin, sakinleştirici vb) hakkında bilgi alınır.

Sizin beklentileriniz ve muayene bulgularınız sonucu, karın germe operasyon tipi tek başına veya liposuction ile birlikte veya sadece liposuction operasyonuna karar verilir.


Operasyon Zamanına Hazırlık

Operasyon günü ve sonraki birkaç gün için size yardımcı olacak birisi gerekecektir.

Aspirin ve türevi ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir. (sürekli kullandığınız ilacı doktorunuza danışmadan kesmeyiniz)

Bu dönemde güneşte fazla kalmamalısınız. Soğuk algınlığı yada başka bir enfeksiyon, operasyonunun ertelenmesine sebep olabilir.

Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası bir süre kullanılmaması önerilir.

Operasyon günü hastaneye gelirken makyaj yapmayın, saç jölesi kullanmayın, rahat kıyafet giyin, takılarınızı evde bırakın.

Operasyontan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemeli.

Operasyondan yaklaşık bir saat önce hastanede olunmalı.

Rezerve edilmiş odanıza geldiğinizde isterseniz size ağızdan bir ilaç verilecek ve bu sizi rahatlatacaktır.


Operasyon Tekniği

Tam karın germe

İnsizyon bir kalçadan karşı kalçaya uzanan, ancak bikini mayo içine gizlenebilen bir kesi hattına kadar yapılır.

Alt , orta ve üst karın duvarındaki kas ve fasyadaki gevşeklik onarılarak şişkinlik ortadan kaldırılır.

Fazla deri ve yağ tabakası aşağı doğru gerilir ve fazlalık alınır.

Göbek yeni yerine adapte edilir.

Liposuction konturlara daha düzgün bir hat vermek için ek olarak uygulunabilir.Kısmi karın germe (mini abdominoplasti)

Her iki kasık arasında daha küçük bir kesi yapılır.

Alt karın duvarındaki kas ve fasyadaki gevşeklik onarılarak şişkinlik ortadan kaldırılır.

Deri aşağı doğru gerilir ve fazla deri ve yağ tabakası çıkartılır.

Göbek sapı yeri değiştirilmeyebilir.

Liposuction genellikle geçiş bölgesini düzeltmek için kullanılabilinir.Genişletilmiş karın germe

İnsizyon bir kalçadan karşı kalçaya uzanan, ancak bikini mayo içine gizlenebilen bir kesi hatt ı oluşturulur

Tam karın germe ve üst uyluk dış tarafında kaldırma operasyonu işlemini içerir.Yüksek yan karın germe

Konvansiyonel karın germede dikey olarak fasya ve kaslar sıkılaştırılır.

Yüksek tansiyon yan karın germede, dikey çizgide sıkmaya ek olarak, kas yatay olarakta sıkılaştırılır.

Bu teknik ile önemli ölçüde düz bir karın sağlanarak, karındaki gevşek ve şişkinlik ortadan kaldırılır.Çevresel karın germe

Genişletilmiş bir karın germe işlemine ek olarak kalçada da kaldırma operasyonunu içerir.

İnsizyon bel bölgesini tam olarak çevreler.

Bu işlem, büyük kilo kaybı sonrası hastalar için çok uygundur.

kaynak:

B
geçen yıl
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma, yüzün üst üçte birlik kısmındaki yumuşak doku elastikiyet kaybını düzeltmek için yapılan estetik bir cerrahi işlemdir. Alın çevresinde kaşların sarkmasına (ptozis) ve alında kırışmaya neden olan fazla deri sarkması, alttaki kas ve doku yeniden konumlandırılarak ortadan kaldırılır. Yüzün üst üçte birlik bölgesinde daha tazelenmiş, genç bir görünüm yaratır. Yüz germe ya da burun estetiği ile de kombine edilebilir.

Endoskopi, ışıklı bir kamera ve cerrahi aletler ile esnek bir tüpün cerrahi bir kesiden yerleştirilmesidir. Endoskop artık çeşitli rekonstrüktif ve kozmetik cerrahi prosedürlerde kullanılmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yaygın olarak uygulanan, minimal invazivdir ve geleneksel kaş kaldırma ameliyatından daha hızlı iyileşir.


Kimler için uygundur?

Estetik olarak, yüz, alnın (kaşın tepesinden ön saç çizgisine kadar) üst üçte birini kapladığı üç eşit parçaya bölünmüştür. Erkeklerde bu alan ortalama 7 cm, kadınlarda ise ortalama 5 cm’dir. Erkek kaşı kadın kaşına göre daha az kavislidir. Kaşın üst kısmı, orta göz bebeğinden yaklaşık 2,5 cm uzaktadır. Yaşlanma ile bu parametreler değişebilir. Daha az mesafe kaş sarkmasını (ptozis) gösterir.

Genetik, güneş hasarı ve yerçekimi nedeniyle alın derisinin elastikiyetini kaybetmesi, kaşların düşmesine, sonuçta üst göz kapağı sarkmasına ve görünümden memnuniyetsizliğe neden olur.

Yaşlanma, deri altı yağının tükenmesine neden olur. Bu, yönü alttaki kasa bağlı olan alın kırışıklığına yol açar.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı neden yapılır?

Hastalar yorgun, şaşırmış, endişeli veya sinirli bir görünüme sahip olduklarından ve gerçek yaşlarından daha yaşlı göründüklerinden endişe duyabilirler. Hastalar gözlerinde rahatsız edici bir doku ağırlığı hissedebilirler. Kaş kaldırma, kaş simetrisini geliştirir. Kaşın şeklini değiştirir. Kaş kırışmasına neden olan kasların işlevini azaltır.


Nasıl yapılır?

Prosedürden önce rutin kan tetkikler yapılır. Hastalara ameliyattan önceki gece veya sabahı saçlarını antibakteriyel sabun/şampuanla şampuanlamaları önerilir.

Endoskopik kaş kaldırma genel anestezi altında veya intravenöz (IV) sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Saç çizgisinin hemen arkasında çok sayıda küçük kesi yapılır, içinden endoskop ve aletler yerleştirilir. Kaş dokusu yukarı kaldırılır.

Ameliyat sonrası ağrılar ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Antibiyotik gerekli olabilir. Hastaların iki hafta boyunca başları yüksekte istirahat etmeleri önerilir. Hastalar genellikle ameliyattan aynı gün veya 24 saat sonra taburcu edilir. Pansuman 48 saat sonra çıkarılabilir. Hastalar 48 saat sonra cerrahın önerdiği hafif şampuanlarla duş alabilir ve saçlarını yıkayabilirler. Cerrah, yaralara uygulamak için ilaçlı merhemler reçete edebilir. Hastalar en az yedi gün herhangi bir saç ürünü kullanmamalıdır. Yara iyileşmesi yaklaşık iki hafta sürer. Belirgin yara izleri oluşmaz.

Operasyonun nihai sonuçlarının ortaya çıkması 4 ila 6 ay sürebilir. Hastalar 5-7 gün sonra işe dönebilir, 1 ay sonra spor ve egzersiz dahil tüm olağan aktivitelerine devam edebilir.


kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı » Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/endoskopik-kas-kaldirma-ameliyati/
B
geçen yıl
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma, yüzün üst üçte birlik kısmındaki yumuşak doku elastikiyet kaybını düzeltmek için yapılan estetik bir cerrahi işlemdir. Alın çevresinde kaşların sarkmasına (ptozis) ve alında kırışmaya neden olan fazla deri sarkması, alttaki kas ve doku yeniden konumlandırılarak ortadan kaldırılır. Yüzün üst üçte birlik bölgesinde daha tazelenmiş, genç bir görünüm yaratır. Yüz germe ya da burun estetiği ile de kombine edilebilir.

Endoskopi, ışıklı bir kamera ve cerrahi aletler ile esnek bir tüpün cerrahi bir kesiden yerleştirilmesidir. Endoskop artık çeşitli rekonstrüktif ve kozmetik cerrahi prosedürlerde kullanılmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yaygın olarak uygulanan, minimal invazivdir ve geleneksel kaş kaldırma ameliyatından daha hızlı iyileşir.

Kimler için uygundur?

Estetik olarak, yüz, alnın (kaşın tepesinden ön saç çizgisine kadar) üst üçte birini kapladığı üç eşit parçaya bölünmüştür. Erkeklerde bu alan ortalama 7 cm, kadınlarda ise ortalama 5 cm’dir. Erkek kaşı kadın kaşına göre daha az kavislidir. Kaşın üst kısmı, orta göz bebeğinden yaklaşık 2,5 cm uzaktadır. Yaşlanma ile bu parametreler değişebilir. Daha az mesafe kaş sarkmasını (ptozis) gösterir.

Genetik, güneş hasarı ve yerçekimi nedeniyle alın derisinin elastikiyetini kaybetmesi, kaşların düşmesine, sonuçta üst göz kapağı sarkmasına ve görünümden memnuniyetsizliğe neden olur.

Yaşlanma, deri altı yağının tükenmesine neden olur. Bu, yönü alttaki kasa bağlı olan alın kırışıklığına yol açar.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı neden yapılır?

Hastalar yorgun, şaşırmış, endişeli veya sinirli bir görünüme sahip olduklarından ve gerçek yaşlarından daha yaşlı göründüklerinden endişe duyabilirler. Hastalar gözlerinde rahatsız edici bir doku ağırlığı hissedebilirler. Kaş kaldırma, kaş simetrisini geliştirir. Kaşın şeklini değiştirir. Kaş kırışmasına neden olan kasların işlevini azaltır.

Nasıl yapılır?

Prosedürden önce rutin kan tetkikler yapılır. Hastalara ameliyattan önceki gece veya sabahı saçlarını antibakteriyel sabun/şampuanla şampuanlamaları önerilir.

Endoskopik kaş kaldırma genel anestezi altında veya intravenöz (IV) sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Saç çizgisinin hemen arkasında çok sayıda küçük kesi yapılır, içinden endoskop ve aletler yerleştirilir. Kaş dokusu yukarı kaldırılır.

Ameliyat sonrası ağrılar ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Antibiyotik gerekli olabilir. Hastaların iki hafta boyunca başları yüksekte istirahat etmeleri önerilir. Hastalar genellikle ameliyattan aynı gün veya 24 saat sonra taburcu edilir. Pansuman 48 saat sonra çıkarılabilir. Hastalar 48 saat sonra cerrahın önerdiği hafif şampuanlarla duş alabilir ve saçlarını yıkayabilirler. Cerrah, yaralara uygulamak için ilaçlı merhemler reçete edebilir. Hastalar en az yedi gün herhangi bir saç ürünü kullanmamalıdır. Yara iyileşmesi yaklaşık iki hafta sürer. Belirgin yara izleri oluşmaz.

Operasyonun nihai sonuçlarının ortaya çıkması 4 ila 6 ay sürebilir. Hastalar 5-7 gün sonra işe dönebilir, 1 ay sonra spor ve egzersiz dahil tüm olağan aktivitelerine devam edebilir.


Kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı » Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/endoskopik-kas-kaldirma-ameliyati/
B
2 yıl
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma, yüzün üst üçte birlik kısmındaki yumuşak doku elastikiyet kaybını düzeltmek için yapılan estetik bir cerrahi işlemdir. Alın çevresinde kaşların sarkmasına (ptozis) ve alında kırışmaya neden olan fazla deri sarkması, alttaki kas ve doku yeniden konumlandırılarak ortadan kaldırılır. Yüzün üst üçte birlik bölgesinde daha tazelenmiş, genç bir görünüm yaratır. Yüz germe ya da burun estetiği ile de kombine edilebilir.

Endoskopi, ışıklı bir kamera ve cerrahi aletler ile esnek bir tüpün cerrahi bir kesiden yerleştirilmesidir. Endoskop artık çeşitli rekonstrüktif ve kozmetik cerrahi prosedürlerde kullanılmaktadır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı yaygın olarak uygulanan, minimal invazivdir ve geleneksel kaş kaldırma ameliyatından daha hızlı iyileşir.

Kimler için uygundur?

Estetik olarak, yüz, alnın (kaşın tepesinden ön saç çizgisine kadar) üst üçte birini kapladığı üç eşit parçaya bölünmüştür. Erkeklerde bu alan ortalama 7 cm, kadınlarda ise ortalama 5 cm’dir. Erkek kaşı kadın kaşına göre daha az kavislidir. Kaşın üst kısmı, orta göz bebeğinden yaklaşık 2,5 cm uzaktadır. Yaşlanma ile bu parametreler değişebilir. Daha az mesafe kaş sarkmasını (ptozis) gösterir.

Genetik, güneş hasarı ve yerçekimi nedeniyle alın derisinin elastikiyetini kaybetmesi, kaşların düşmesine, sonuçta üst göz kapağı sarkmasına ve görünümden memnuniyetsizliğe neden olur.

Yaşlanma, deri altı yağının tükenmesine neden olur. Bu, yönü alttaki kasa bağlı olan alın kırışıklığına yol açar.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı neden yapılır?

Hastalar yorgun, şaşırmış, endişeli veya sinirli bir görünüme sahip olduklarından ve gerçek yaşlarından daha yaşlı göründüklerinden endişe duyabilirler. Hastalar gözlerinde rahatsız edici bir doku ağırlığı hissedebilirler. Kaş kaldırma, kaş simetrisini geliştirir. Kaşın şeklini değiştirir. Kaş kırışmasına neden olan kasların işlevini azaltır.

Nasıl yapılır?

Prosedürden önce rutin kan tetkikler yapılır. Hastalara ameliyattan önceki gece veya sabahı saçlarını antibakteriyel sabun/şampuanla şampuanlamaları önerilir.

Endoskopik kaş kaldırma genel anestezi altında veya intravenöz (IV) sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır. Saç çizgisinin hemen arkasında çok sayıda küçük kesi yapılır, içinden endoskop ve aletler yerleştirilir. Kaş dokusu yukarı kaldırılır.

Ameliyat sonrası ağrılar ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Antibiyotik gerekli olabilir. Hastaların iki hafta boyunca başları yüksekte istirahat etmeleri önerilir. Hastalar genellikle ameliyattan aynı gün veya 24 saat sonra taburcu edilir. Pansuman 48 saat sonra çıkarılabilir. Hastalar 48 saat sonra cerrahın önerdiği hafif şampuanlarla duş alabilir ve saçlarını yıkayabilirler. Cerrah, yaralara uygulamak için ilaçlı merhemler reçete edebilir. Hastalar en az yedi gün herhangi bir saç ürünü kullanmamalıdır. Yara iyileşmesi yaklaşık iki hafta sürer. Belirgin yara izleri oluşmaz.

Operasyonun nihai sonuçlarının ortaya çıkması 4 ila 6 ay sürebilir. Hastalar 5-7 gün sonra işe dönebilir, 1 ay sonra spor ve egzersiz dahil tüm olağan aktivitelerine devam edebilir.


Kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı » Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/endoskopik-kas-kaldirma-ameliyati/
B
2 yıl
Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Kombine estetik operasyonlarında ameliyatlı ve ameliyatsız tekniklerin ikisi birden kullanılabilir. Bu operasyondan önce hastamızın genel sağlık durumu ayrıntılı olarak incelenir. Ameliyatın süresi hastanın genel sağlığını etkilemeyecek şekilde operasyon planlanır. Kombine operasyonlar kişiye özel olarak planlanır. Ve bu operasyonlar hastanın ihtiyacına göre belirlenir.


Kombine estetik operasyon türleri

Hastamızın ihtiyacı ve talepleri de göz önüne alınarak meme büyütme, küçültme ya da dikleştirme ameliyatları ile birlikte karın germe ya da yağ alma operasyonları kombine bir şekilde bir arada yapılabilir. Kol germe ile meme estetiği ameliyatları kombine edilebilir. Genel yüz estetiği operasyonlarında yüz germe, göz kapağı sarkması, kaş kaldırma ve alın gençleştirme operasyonları bir arada gerçekleştirilebilir. Burun estetiği ameliyatları ile birlikte çene estetiği ameliyatları da yapılabilir. Burun estetiği ameliyatlarının yanı sıra dudak dolgunlaştırma da gerçekleştirilebilir. Karın germe ile genital bölge estetikleri birleştirilebilir. Vücut şekillendirme ve germe operasyonları bir arada yapılabilir.

Kombine estetik operasyonlarının avantajları

Kombine estetik operasyonları kişinin zamandan kazanmasını sağlar. Farklı farklı iyileşme süreci geçirmek durumunda kalmaz. Yapılan estetik operasyonların sonuçlarının daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Örneğin burun şeklini özellikle profilden çenenin görünümü de etkiler. Bu nedenle hem burundaki estetik sorun ortadan kaldırılır hem de çenenin şekli düzeltilerse iki operasyonun da sonuçları daha fazla ortaya çıkar. Birden fazla anestezi alınması önlenir. Operasyonun maliyeti daha düşük olur.

3D simülasyon cihazı ile estetik tasarım imkanı

3D simülasyon cihazı aracılığıyla hazırlanan görüntüleri üzerinden hasta ile yapılan görüşmeler sırasında hasta yüzündeki ya da vücudundaki sorunları daha iyi görebiliyor. Örneğin burun estetiği için gelen hasta burnundaki estetik sorun giderildikten sonra çenesinin ya da alnının burnunun görüntüsünü ne kadar etkilediğini fark edebiliyor. Veya göğüs büyütme estetiği yaptıran hastamız karın bölgesindeki sarkmaların göğüs estetiğini gölgeleyebileceğini görebiliyor. Hayal ettiği estetik görünüme kavuşabilmek için birden fazla estetik operasyonu bir arada talep edebiliyor.

Kombine estetik operasyonları bütünsel bir güzellik sağlayabilmek için gerekli olabilen operasyonlardır. Sizin durumunuza özel bilgi almak için estetik cerrahlardan bilgi alabilirsiniz.


Kaynak:

op. dr. güncel öztürk
Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi? - Op. Dr. Güncel Öztürk
https://www.guncelozturk.com/ayni-anda-birden-fazla-estetik-yaptirilabilir-mi/
B
2 yıl
Dekolte Estetiği Hakkında Bilmedikleriniz

Adı pek geçmese de revaçta olan estetik operasyonlarından biridir dekolte estetiği. Yüzümüz kadar göz önünde olmadığını düşünsek de, yüzümüz kadar güneşten ve yıllardan nasibini alan dekolte bölgemiz de yaşımızı en az yüzümüz kadar söyler bize.

Yüzümüzle neredeyse aynı derecede dış etkenlere, güneşe maruz kalmış olsa da güneş kremini sürerken orasyı es geçeriz. Hele nemlendirimiz sadece yüz sınırlarımız içerisinde dolanır durur. Yıllardır süregelen bu alışkanlıklar da bize çoğu zaman yüz ve dekolte bölgesi arasında bir yaş farkı doğurur.

Dekolte bölgesinde oluşan kırışıklıklar ve yağ birikmesi nedeniyle deri elastikiyetini kaybettiği için yer çekimine dayanamayarak aşağıya doğru inmeye başlar. Bu da yaşlı ve çökmüş bir görüntüye neden olur.

En az yüzünüz kadar göz önünde olan bu bölgeyi es geçmek istemezseniz doktorunuzun yaşınızı gizlemek için yapabileceği bir sürü işlem vardır.

Bunlardan birincisi peelingtir. Peeling sayesinde güneş lekelerinizden yavaş yavaş arınırken aynı zamanda dekolte bölgenizdeki deriniz canlanacak ve elastikiyetini kazanmaya başlayacaktır. Daha ileri aşamada olan kırışıklıklar için yetersiz kalabilen bir işlem olsa da ilk etapta size istediğinizi verecektir.

Zaman içerisinde kırışan ve sarkan deriyi dolgu, botoks ve yağ enjeksiyonu gibi işlemlerle gerginleştirmek ve gençleştirmek de mümkün. Böylece daha gergin ve pürüzsüz bir görünüm elde edilebiliyor.

Dekolte bölgenizdeki sarkma ve kırışıklıklar göğüs yapınızla da ilgili olabilir. Göğüslerinizin birbirine çok yakın ya da uzak olması dekolte bölgenizdeki görünümü kötüleştirebilir. Bu durumda göğüs estetiği ile dekolte bölgesindeki kırışıklıklardan kurtulmak mümkün olabiliyor.

Kaynak: https://www.guncelozturk.com/dekolte-estetigi-hakkinda-bilmedikleriniz//

B
3 yıl
Liposuction Nedir, Ne Değildir?

Birçoğumuzun ünlüler sayesinde öğrendiği operasyonlardan biri olan liposuction halk arasında doğru ve yanlış yönleriyle bir efsane gibi dolanmaya devam ediyor. Bazılarımıza bizi bir anda 5 beden küçültecek bir masal gibi görünse de bazılarımız bu operasyondan kaçmayı tercih ediyor.


Peki Liposuction Nedir, Ne değildir Öğrenmeye Hazır mısınız?

Öncelikle liposuction bir kilo verme yöntemi değildir. Kilo vermeniz için kapısını çalmanız gereken kişi diyetisyeninizdir. Liposuction özellikle kilo verme sonrasında, ergenlikteki hatalı beslenme sonrasında ya da genetik olarak sahip olunan, vücuttan gitmeyen inatçı yağlar için en etkili yöntemlerden biridir. Liposuction vücutta göbek, kalça, uyluk, diz, kol gibi yağ dokusunun biriktiği tüm bölgelerde uygulanabilen bir operasyondur. Liposuction işleminde yağ alınacak bölgede küçük delikler açılır. Ardından fazla yağ bu deliklerden bir vakum yardımıyla çekilir, vücudun daha düzgün bir şekil alması sağlanır.

Bu operasyonda yaş faktörü çok önemli olmasa da genç kişilerde deri daha elastik olduğu için, yaşlı kişilere göre başarılı olma ve daha düzgün vücut hatlarına kavuşma ihtimali muhtemeldir. Yaşlı kişilerde deri esnekliğini kaybettiği için genç kişilerdeki sonuçlara ulaşmak daha zor olabilir.

Liposuction operasyonu için uygun görülen kişiler genelde normal kiloda olmaktadır. Ancak yukarıda da söylediğimiz gibi vücutlarının bazı bölgelerinde inatçı yağ birikimlerine sahiptirler. Kişi liposuction operasyonundan istediklerinde gerçekçi olmalıdır. Ayrıca bazı sağlık problemleri bu operasyon için bir engel olabilmektedir. Bu nedenle doktorunuza sıkıntılarınızı tam olarak anlatmalı ve doktorunuzun sizin için gerekli gördüğü bütün testleri yaptırmalısınız.

Kaynak: https://www.guncelozturk.com/liposuction-nedir-ne-degildir//

B
3 yıl
Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Hangi Ürünler Kullanılır?

Şampuanlar genellikle önce uygulanır ve daha sonra saça masaj yapılır. Bu hareket, baş derisini uyararak saç yüzeyindeki kütikülleri açarken ürünü de eşit şekilde dağıtır. Masajın önemli bir özelliği de koşuşturmaca içindeki müşteriyi rahatlatması ve onda keyif ve güven yaratmasıdır.


Bir saç kreminin ya da kürünün uygulanması değişkenlik gösterecektir. Saç yüzeyinde etkinliğini gösteren saç kremleri ise saçın diplerinden uçlarına kadar eşit bir şekilde dağıtılmalıdır. Genellikle dipte yağlı, uçlarda kuru olan karma saç tipleri, saç uçlarını nemlendirmek için bölgesel bir yağ bakımı ister.


Saç Bakım Ürünlerinizden En İyi Şekilde Faydalanmak için Genel Kılavuzlarımızı İzleyin:


Şampuan

Islak saç doğal esnekliğini %20’ye kadar kaybeder; bu nedenle ıslak saç güçlü yıkama ve kurutma işlemlerine karşı kırılgandır.

·        Saçınızı ihtiyacınız olduğu sıklıkta, gerekirse günde bir yıkayın

·        Saçı ıslatmak ve durulamak için duş başlığı kullanın. Vücut için tasarlanan sabun ve temizlik malzemeleri saç için iyi olmadığından saçınızı su banyosunda yıkamayın

·        Saç tipinize uygun olan, tavsiye edilmiş bir şampuan kullanın

·        Az miktarda şampuanı ellerinize döküp avuç içinize yayın ve eşit bir şekilde saçın üzerine uygulayın

·        Saçın karışmasını önlemek için dairesel hareketlerle şampuanla saçınıza ve baş derinize nazikçe masaj yapın. Ilık suyla saçı güzelce durulayın

Günlük Şampuan kullanımı: ürünü yalnızca bir kez uygulayın.

Haftalık Şampuan kullanımı: ürünü uygulayın, durulayın, daha sonra temizleme etkisini pekiştirmek için tekrarlayın.


Saç Kremi

Genel bir saç kremi kullanmak saç kütiküllerini düzeltmeye yardımcı olur ve saç üzerinde olabilecek aşırı negatif yükleri engeller, saçın güzel görünmesini sağlar!

·        Şampuanlamadan sonra saçtaki fazla suyu sıkın

·        Tavsiye edilen saç kremini baş derisine değdirmeden; alın çizgisinden enseye doğru sürerek saça uygulayın

·        Ürünün etki etmesini sağlamak için 1 dakika kadar bekleyin. Çoğu saç kremi 30-60 saniye arasında etki göstermek üzere tasarlanmıştır (her zaman kullanım talimatlarını okuyun ya da özel ürününüzle ilgili olarak öneri alın)

·        İyice durulayın

·        Saçtaki fazla nemi kurutun, ovalayarak kurulamayın

·        Saçı şekillendirmeye devam edin

Baş Derisi Bakımı

·        Sık dişli bir tarak kullanarak saçı boylamasına ayırın

·        Merkezden başlayarak çalışın, her seferde yaklaşık 2cm alın

·        Ürünü doğrudan baş derisine uygulayın

·        Dairesel hareketlerle, baş derisine nazikçe masaj yapın

·        Tavsiye edilen süre kadar bekletin, gerekirse ısı uygulayın

·        Güzelce durulayın ya da bekletin (daima ürün talimatlarını okuyun)

Saç Bakımı

·        Saçı tavsiye edilen ürünle önceden şampuanlayın

·        Saçın her yerine eşit olarak yayın

Uzun saç: Saçın boylarına ve uçlarına uygulayın; baş derisinden kaçının

Kısa Saç: Gerektiği durumlarda tavsiye edilen işlemi uygulayın

·        Tavsiye edilen süre kadar bekletin, gerekirse ısı uygulayın

·        Güzelce durulayın ya da bekletin (daima ürün talimatlarını okuyun)


Tüm saç bakımı ürünlerini en uygun fiyatlarla Sosyetikavm.com'dan satın alabilirsiniz; https://www.sosyetikavm.com/sac

B
3 yıl
Dudak Makyajı Malzemeleri ve Kullanımları

Sanılanın aksine dudak makyajı sadece dudaklara ruj uygulamaktan ibaret değildir. Dolayısıyla ruj da dudak makyajı ürünleri arasında yegâne malzeme değildir. Dudak makyajı yaparken önceliğiniz dudakları pürüzsüz ve sağlıklı göstermek olmalıdır. Dudaklar, soğuk havalardan fazlaca etkilenir. Bu yüzden çatlar ve pürüzlü bir hale gelir. Dudak ve dudak çevresinde yaşlanmaya bağlı olarak kırışıklıklar ve şekil bozulmaları da görülebilir. Böylece dudaklarınız tazeliğini kaybeder ve bakımsız bir hal alır. Dudaklar mutlaka nemlendirilmelidir. Kuru ve çatlamış dudaklar için ideal bakım sunan Gabrini Dudak Nemlendirici gibi ürünleri günlük olarak kullanabilirsiniz. Dudaklarınıza hacim veren ve dolgun gösteren dudak nemlendirici ve lip gloss ürünlerini de bu kategorimiz altından satın alabilirsiniz.


Dudaklarınızı besleyip onaran Estella dudak balmı - nemlendirici de dudak makyajı ürünleri arasında harika bir seçim olacaktır. Özellikle kışın kurumuş dudaklarınıza uygulayabileceğiniz Mis Galina E Vitaminli Dudak Nemlendiricisi ise vanilya, kiraz, çilek ve elma aromalarıyla Sosyetikavm.com’da sizler için yerini aldı. Fırçalı yapısıyla bambaşka bir dudak nemlendirme deneyimi sunan Rose Dudak Nemlendirici ise uygun fiyat arayanlar için ideal bir seçim. Dudak makyajı aşamalarından ilkinin dudak nemlendirme olduğunu belirtmiştik.

 

Dolgun Dudaklara Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Dudak nemlendiricisi tamamen emildikten sonra pudra ya da kapatıcı gibi ürünler ile dudaklarınızdaki kusurları kapatabilirsiniz. Pudra türevi malzemeler rujların altına sürüldüğünde rujun dudağınızda daha uzun süre kalmasını sağlar ve dudaktaki renk farklılıkları ile uçuk ve yara gibi pürüzleri de kapatır. Dudağınıza sürdüğünüz kalem ve rujların daha da kalıcı olmasını istiyorsanız pudrakapatıcı ve benzeri ürünleri rujun ve kalemin üzerine da hafifçe uygulayabilirsiniz.


Dudaklar, estetik ve çekici görünmenin en kolay ve tercih edilen yoludur. Her kadın dudaklarının dolgun gözükmesini ister. Bunun için ilk iş olarak, kişiye göre değişse de ruj ve dudak kalemi seçerken dudaklarınızı hangi rengin dolgun göstereceğini belirleyin. Dudak makyajı yaparken dudak kalemi uygulamak daha dolgun ve daha iri dudaklara sahipmişsiniz hissi verir. Dudak kalemi ile dudaklarınıza çerçeve yaparken dudak çizgilerinizin dışından geçirmeye özen gösterirseniz dudaklarınız daha dolgun gözükür. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken nokta, dudak kalemi ile kullanılacak rujun aynı renkte olması. Kalem, rujdan bir ya da iki ton koyu olursa dudaklarınız daha dolgun görünür. Dudak kalemleri için ise Sosyetikavm’nin çok uygun fiyatlı MT marka dudak kalemi setleri ile suya dayanıklı bir dudak makyajı elde edebilirsiniz.


Dudak kalemi uyguladıktan sonra benzer ya da aynı renkteki ruju sürmeden önce aynı dudak kalemiyle dudaklarınıza aralıklarla dikey çizgiler çekin. Çizgileri eşit dağıtmaya çalışarak ruju sürün. Bu, hem dudak makyajının kalıcı olmasını hem de dudaklarınızda yeni bir renk tonu ve hacim elde etmenizi sağlayacaktır. Son olarak eğer seçtiğiniz ruj mat ise isteğe bağlı şekilde parlatıcı uygulayabilirsiniz. Parlatıcılar ve likit ruj dudakları olduğundan daha dolgun gösterir.

 

Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Makyajın tamamlayıcı unsuru rujdur. Dudak makyajı ürünleri arasında en çok tercih edilen ruj konusunda seçim yapmak hayli zordur. Bunun için önce cilt tonunuza göre seçim yapmalısınız. Eğer açık tenliyseniz nar çiçeği, pembe ve şeftali tonlarındaki rujlar size çok yakışacaktır. Buğday tenliler için önereceğimiz ruj renkleri koyu kırmızı, bordo ve çilek rengi olacaktır. Esmerler ise koyu pembe, parlak kırmızı ve mor alt yapılı renkleri ruj seçimlerinde kullanabilirler.


Ruj seçiminde ikinci kriter dudak şeklinizdir. İnce dudaklılar koyu renk rujlardan kaçınmalıdırlar. Koyu renkler dudakları daha da ince gösterir. Eğer dudaklarınızı yüzünüze göre büyük buluyorsanız koyu renk rujları tercih edin. Ruj seçiminde göz renginiz ve giydiğiniz kıyafetlerin rengi de önemlidir. Rujunuz, göz renginizi patlatabilir ya da söndürebilir. Kahverengi gözleriniz varsa kahve ve kırmızı tonlarını seçmenizi tavsiye ederiz. Renkli gözlüler ise pembe ve nüde tonlarını kullanırlarsa daha iyi sonuçlar alırlar. Çeşit çeşit renk ve özellikteki rujları görmek için Sosyetikavm.com/ruj kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle