Donanım Haber

Uygulama ile Aç
Kayıt

Çavuş
02 Ağustos 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Türkiyede RaspberryPi , Udoo ve Pic32
Raspbery Pi II Windows 10 IoT destekli Internet of Things hakkında 2.devrim. Udoo alıcakların , çok masraf etmemesi daha iyi olur düşüncesindeyim. Arduino gibi basit ama kullanışlı platformlar oluşturmasına karşın 40 adet GPIO Sayesinde devasal projelerin önünü açmaktadır .Udoo 3,3 v çıkışı ile biraz daha geride kalmış görünüyor bazen . Türkiyede elektroniğe verilen önem , pic16 ve 18f serilerinin yaygınlığı da udoo ' nun satış - pazarlama konusundaki fikrimizi değiştiriyor maalesef. Türkiye'nin pic32 serisi gibi 32 bit ve güçlü işlemci , güçlü mimariye verdiği önem tartışılırken Cortex A9 1GHz 'lik bir PC 'nin yani Udoo 'nun satışı niye az yada 900MHz Cortex A7 PC ' nin yani rpii' nin desteği neden az- şimdi yavaş yavaş artyor- sorularının cevabı bulunuyor .IoT Devrimlerinin önünü açmamız ve yeni teknolojilerin geleceğini konuşmamız gerekiyor. İşimiz Vb6.0 veya xp ye değil NT 'nin önüne doğru açılmamız gerekiyor kanaatindeyim.

Belki bugün, yeni bir çağa doğru gitmek üzereyiz. Yeni teknolojileri keşfedip yeni buluşlar sergileyebiliriz. Destekleri arttırmak , Türk malı ' nı atrrırmamız gerekiyor.

Haydi Durmadan , Geliştirmenin önemi ile yola çıkmaya !
6 yıl
Teknik Önizlemeden Final Sürümüne Geçiş
Eğer resmi olarak insider diye tabir edilen önizleme kullanıcısı iseniz, rahatlıkla güncellemeler yoluyla geçiş yapabileceksiniz. Insider denemesini windows 8 ve 8.1 ' e yüklemeniz sinirinizi bozmasın. Windows 10240 son teknik önizleme güncellemesini yüklemeyi de unutmayın. Insider Hub ' a girmeyi unutmayın .

Kolay Gelsin
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.