Donanım Haber

Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu
M

Çavuş
20 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
6 yıl
Eski iPhonedan yenisine müzikleri aktarma
[ Selam Dostlar,
Daha önce yapmıştım diye hatırlıyorum fakat yeni iPhone'a öncekinden müzikleri tam olarak aktaramadım.

iTunes yedekleme işleminde olmadı. iCloud ile olmuyor. iCloud match aboneliği istiyor. Sadece iTunes Store'dan satın aldığım parçalar geldi.

Söylediğim gibi önceki geçişte halletmiştim fakat Nasıl yaptığımı hatırlamıyorum. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılarınla.
M
10 yıl
ipad 2 (5.0) iphone 4 (5.0) kablosuz sorunu
Forumda arandım ama tatmin edici bir cevapla karşılaşmadım.

Evdeki internet bağlantımda kullandığım ttnet'in kablosuz kontrat cihazı ile dizüstü bilgisayarımı kulanabiliyorum. Ancak ip4 ve ipad2 kablosuza bağlanmasına rağmen veri alışverşi yapamıyor. Bu arada ip4 ten 3g bağlantısını kablosuz olarak paylaştırdığım zaman ipad2 den sorunsuz şekilde kullanıyorum. İki cihazımda aynı anda evdeki kablosuz modemi aforoz ettiler. Ağ ayarlarını sıfırlamak işe yaramadı. Modemde hiç bir değişiklik yapılmadı. O zaman muhtemelen elmalar da bir sorun var sanırım.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla,
M
11 yıl
iphone 4 her modemi görüyor iş yerimdekini görmüyor.
philips modemi bir zamanlar görmesine rağmen şu anda görmüyor. bunun dışında komşu modemleri görebiliyor. wi-fi sıkıntısı yok anladığım kadarıyla ama kendi modemimi görmemesinin sebebi nedir. yardımcı olursanız sevinirim.

saygılarımla,
M
12 yıl
xerox workcentre pe16 ve Windows 7 uyumsuzluğu
herkese merhabalar,

workcentre pe16 çok fonksiyonlu yazıcımın tarayıcı özelliğini windows 7 işletim sistemine geçtiğimden beri kullanamıyorum.

teknik servis olaydan bi haber zaten. xerox tr. yi aradığımda windows 7 işletim sistemi ile çalışmadığını söylediler. nasıl olurda çalışmaz anlamadım. basit bir yazılım güncellemesi değil midir bu ya da yama ile giderilemez mi.

5 senedir kullandığım her sene bakım yapılan her özelliği kusursuz çalışan bir kere bile dolum toner kullanmadığım yazıcım şu anda kullanılmaz halde. serbest piyasa acımasız biliyoruz ama yeni yazıcı aldırmak için böyle bir yol izlenir mi yahu. yok mu bunun bir çaresi?

başından böyle bir olay geçen varsa deneyimlerini varsa çözüm yolunu paylaşmasını rica ederim.

saygılarımla,
mtkoca
M
12 yıl
jiroskop kullanan uygulamalar
arkadaşlar selam,
ip 4 için üretilmiş jiroskop özelliğini kullanan uygulamalar hakkında bir konu yok sanırım. bu cihazın 3gs'ye göre en büyük farkı olan jiroskop için hangi uygulamalar var. neleri tavsiye edersiniz.
M
13 yıl
güncelleme sonrası hata. HALLETTİM. IPHONE+ITUNES SALAK MI NE
arkadaşlar selam,
update sonrasında cihaz açılmıyor. pc ye bağladığımda itunes restore etmeye çalışıyor ancak onda da bilinmeyen sebepten dolayı başarısız oluyor. ne yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim. cihazım 3gs 16gb garantili ve jb'sizdir.


EDIT: en baştan alalım.

cihaz: garantili 3gs 16 gb jb yok.

sorun: 3.1.2 güncelleme sonrası restore edememesi. hata kodu:1604, 13

nasıl çözüldü: itunes'da restore komutunu verdikten sonra 1604 hatasını verdi. hiç bir şeye dokunmadan itunes i kapatıp tekrar açtım. elma logosu geldi. bu seferde 13 kolu hatayı verdi. bu sefer bilgisayarı yeniden başlattım. tekrar takıldı. tekrar itunesi kapatıp açtım. bu sefer kendi kendine ilerlemeye başladı.

sonuç: iç güdüsel (!) hamlelerle çözülmüş bir problem.

suçlu: saçma sapan yazılımlar üreten, içinden kurt çıkmIş ELMA.
M
14 yıl
dolap içi sıcak hava tahliyesi
Arkadaşlar Merhaba,
tv ünitesinin bir dolabını ps3, ev sinema sistemi ve dt+ receiver için kullanmak istiyorum aklıma tek takılan dolap içinde cihazların yaydığı sıcak havayı nasıl tahliye ederim. mobilyayı tamamen delik deşikte etmekte istemiyorum, cihazların ısınıp zarar görmesini de istemiyorum. 60cmx60cm boyutlarında dolapta 2 cam raf var. rafların arkasından boşlukları yani ısınan havanın üst raflara yükselmesine boşluk kalacak şekilde yer var. ve malumunuz saydığım cihazlarda oldukça ısı yayan cihazlar. dolabın içindeki sıcak havayı tahliye etmenin en iyi yolu nedir. aklımdaki fikir dolabın alt seviyesine 2 adet 8 cmlik delik (hava girişi içiin) ve üst seviyesine de bir adet 8 cm lik fan(hava çıkışı için) takmak. sizce yeterli olur mu? başka bir fikri olan varsa yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

saygılarımla,
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle