Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
06 Ekim 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
6 yıl
Gezenti Çift - Gezi Rehberi ve Seyahat İpuçları


Gezgin Çiftin Türkiye ve Dünya seyahatlerinden derlediği notlar, ilginç detaylar, seyahat ipuçları ve tavsiyelerin yer aldığı popüler gezi rehberi.

Okuyucularına, yaptıkları seyahatlerden gezi notları, seyahat ipuçları, en ucuz otel ve uçak bileti rehberleri, yeni rota tavsiyeleri, uygun ve lüks tatil destinasyonlarının yer aldığı interaktif içerikler üreten bir platform.

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Seyahat Sözlüğü, ürettiği liste list içerikler ile okuyucularının yepyeni yerler keşfetmesine ve farklı yeme-içme kültürlerini tanımasına olanak tanıyor.

Uzun Süreli Schengen Vizesi Nasıl Alınır?, Amerikan Vizesi Nasıl Alınır?, Almanya vizesi ve İtalya vizesi gibi detaylı vize rehberleri sunan sitede ayrıca en ucuz konaklama ve uçak bileti bulma yöntemlerine de yer veriliyor. Seyahatleriniz öncesi gideceğiniz yer ile ilgili bilgileri araştırabileceğiniz ve tatillerinizde konaklamalarınızı çok daha uygun fiyata gerçekleştirebileceğiniz ipuçlarına ulaşabileceğiniz Gezenti Çift'i takip etmenizi öneriyorum.

Gezenti Çift web sitesini ziyaret etmek için tıklayın.
7 yıl
Web Hosting Kontrol Panelleri İnceleme ve Karşılaştırma: cPanel, DirectAdmin & Plesk
Arkadaşlar,

Web Hosting Kontrol Panelleri ile ilgili detaylı bir inceleme ve karşılaştırma makalesi hazırladım. Faydalı olacağını düşündüğüm için burada da paylaşmak istiyorum;

Sanal sunucu veya dedicated sunucu kullanan kullanıcıların aklına ilk gelen 3 kontrol paneli vardır; cPanel, Directadmin ve Plesk.

Kontrol panelleri, komut kullanmadan sunucunuzu tüm yönleriyle yönetmenize olanak sağlar. Bu sayede, yeni kullanıcılar ekleyebilir, veritabanlarını yönetebilir, popüler yazılımları yükleyebilir, e-posta yapılandırmalarını gerçekleştirebilir, yedekleme ve geri yükleme gibi birçok işlemi kontrol paneller üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Teknik olarak mümkün olsa bile bir sunucuda kontrol paneli olmadan genel kullanıcıların işlem gerçekleştirmesi ve hatta hosting satmanız olanaksızdır.

Bir kontrol paneli seçerken ana zorluklardan biri de, daha sonra fikir değiştirirseniz aralarındaki farklılıklar nedeniyle taşıma işlemi sizin için zorlu olabilir. Bu nedenle kontrol paneli seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı doğru analiz ederek seçim kararını buna göre vermelisiniz.
Bu makalede, farklı hosting kontrol panelleri arasındaki temel farklılıklardan bahsederek bu konuda seçim yapmakta zorlanan kullanıcılar için bir rehber hazırladık.

Arayüze Bakış
Hosting kontrol paneli seçiminizi etkileyebilecek bir faktör de kontrol panel arayüzü ve tasarımı olabilir. Sizin ve kullanıcılarınızın işlemlerini gerçekleştireceği arayüzün basit, anlaşılır ve tüm işlevlere kolay erişilebilir olması pozitif etki yaratacaktır.

İşletim Sistemi Uyumluluğu
Seçeceğiniz kontrol panelinin hangi işletim sistemini desteklediği, uyumlu ve stabil çalıştığı da oldukça önemlidir. Bazı kontrol panelleri hem Linux hem de Windows işletim sistemlerini desteklese de, siz kullanacağınız amaç için uygun bileşenlerin hangileri olduğu ve bunların hangi işletim sistemi ve buna uyumlu kontrol paneli ile optimize çalışacağını belirlemelisiniz. Bu noktada, altta yer alan tabloda cPanel, Maestropanel ve Plesk panel’in hangi işletim sistemlerini desteklediğini görebilirsiniz;


cPanel
cPanel Hosting Kontrol Paneli, Linux sistemler üzerinde çalışır ve üç platformu destekler. Bunları; CentOS, CloudLinux ve RedHat olarak sıralayabiliriz. Bu sınırlamaya rağmen cPanel, sunucu pazarında oldukça yaygın bir kullanım oranı elde etti. Ancak Windows işletim sistemi tabanlı bir sunucu kullanacaksanız cPanel sizin için doğru bir seçim değil.
Bundan birkaç yıl önce cPanel’in Windows işletim sistemi tabanlı sunucularda da çalışan bir versiyonu olması bekleniyordu. Hatta Enkompass denilen geliştirme aşamasında, piyasaya da sürülmüştü. Ne yazık ki yayınlandığında ilgi görmesine rağmen ilerleyen süreçte kullanım oranı sabit kaldı ve cPanel tarafındaki güncellemeler de durdu. Bu da, 2014 yılında cPanel Windows’un End-Of-Life olarak rafa kaldırılmasına sebep oldu.

Sonuç: Windows sunucu tercih edecekseniz, cPanel kullanamazsınız.

Plesk
cPanel’in aksine, Plesk kontrol paneli Linux’un kendi içerisindeki varyasyonları dahil olmak üzere işletim sistemi konusunda daha fazla çeşitlilik sunuyor. cPanel tarafından desteklenen üç platforma ek olarak; Plesk’i Ubuntu, Debian ve openSUSE üzerinde de çalıştırabilirsiniz.
Bunun dışında Plesk, Windows işletim sistemini de destekliyor. Plesk’in yeni sürümünün yayınlanması ile birlikte Windows Server 2012 R2 kullanmanız öneriliyor. Bu makalede incelediğimiz üç hosting kontrol paneli arasında Windows işletim sistemini destekleyen tek kontrol paneli Plesk’tir. Bu noktada, kullanacağınız işletim sistemi belirleyici nokta olacaktır.

DirectAdmin
cPanel gibi DirectAdmin de sadece Linux işletim sistemlerini destekliyor. Özellikle RedHat, CentOS, FreeBSD ve Debian üzerinde çalışıyor.
Söz konusu hosting kontrol paneli olduğunda Linux sistemler için oldukça geniş bir alternatif yelpazesi mevcutken Windows işletim sistemi kullanımı söz konusu olduğunda ise bu konuda yapabileceğiniz seçim yelpazesi oldukça daralmaktadır.

Detaylı grafikler ve yazının tamamı :http://emindogu.com/web-hosting-kontrol-panelleri-inceleme-ve-karsilastirma-cpanel-directadmin-plesk/
8 yıl
Elektrikli Süpürge Borusu ile Şok Edilen Kızın Dramı
8 yıl
HOPİ


Son günlerde tv kanallarında sıkça yayınlanan HOPİ reklamının öncelikle çok başarılı olduğunu belirtmek istiyorum. Tolga ÇEVİK ‘in muhteşem oyunculuğu ile onlarca farklı karakter fikri çok iyi olmuş. Reklamı izlerken aklıma geldi araştırdım hemen, meğer Hopi adında bir kızılderili kabilesi varmış. Ben de onlardan bahsetmek istiyorum sizlere…

ABD Arizona eyaletinde bulunan Hopi Rezervasyonunda yaşayan bu kabile, Uto-Aztek dili kullanıyor.Hopi adının sözlük anlamı, İyi, barışçı yada akıllı” anlamına geliyormuş. Günümüzde Büyük Kanyon’un doğusunda yaşayan Hopilerin nüfusu 8 bin civarıdır. Ayrıca hopi kültürünün metafizik bir görüşe sahip olduğunu öğreniyoruz ve bu görüşe göre, zaman kaybolur, mekan başkalaşır. Hopi kültüründe evreni tarif eden öyle kavram ve soyutlamalar varmış ki, batılı dillerde bunları açıklamaya yeterli sözcükler yokmuş. Hopi kültüründeki zaman anlayışı modern uygarlığın zaman anlayışından çok farklı olmakla birlikte, dillerinde şimdiye, geleceğe ve geçmişe doğrudan değinen hiçbir sözcük yada deyim yokmuş. Ama buna rağmen de olayları açıklamakta hiç zorluk çekmiyorlarmış.

Hopiler, dünyanın 3 kez yıkım geçirmiş olduğuna inanıyor, üçüncü yıkımda baş rolü suyun oynadığını düşünüyorlar. Tüm evrenin tütreştiğini, ve yıldızların meskun olduğunu kabul eden hopilerin inanışına göre ataları da dünya dışı kökenliymiş. Hopilerin 1970 yılındaki şeflerinin adı ise Beyaz Ayı‘ymış.
8 yıl
Hangi toprağı kullanmalıyım?
9 yıl
Canon EOS650D Video Çekimi, Mikrofon Seçimi Hakkında
Arkadaşlar, Canon EOS650D ile video çekimi yapılacak, ışığımız var ancak ses konusunda sağlıklı ve uygun bir çözüm arayışı içerisindeyiz. Yaka mikrofonu mu, shotgun mikrofon mu?
Ayrıca yaka mikrofonu 2 tane olunca makineye bağlantı nasıl sağlanacak? Son olarak satın alabileceğimiz örnek link paylaşabilir misiniz?
Teşekkürler

Şu tarz ürünler için ne diyorsunuz?
*http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/osawa-osw-701-vhf-telsiz-ikili-yaka-mikrofonu-146861101

*http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/westa-wm-323t-kablosuz-vhf-ikili-yaka-mikrofonu-138056131
9 yıl
Canon Legria HF R506 HD Video Kamera
Arkadaşlar,

Bu kameradan satın alacağım.

Canon Legria HF R506 HD Video Kamera
http://www.hepsiburada.com/liste/productDetails.aspx?productId=ftcamcanhfr506&categoryId=17076&sku=FTCAMCANHFR506-S&wt_gl=cpc.elk.foto.urun.pla&gclid=Cj0KEQiA1qajBRC_6MO49cqDxbYBEiQAiCl5_LFIfbN7H22VlTyhBD6YCnIi6j4U0e_CrA1jzo8HDbMaAkw88P8HAQ

Neler söyleyebilirsiniz? 650 - 700 TL'yi geçmeyecek şekilde en iyi kamerayı almak istiyorum. Yorumlarınız nelerdir?
9 yıl
ASUS ZenFone ürün ailesine Android 4.4 KitKat güncellemesi geldi
Android 4.4. güncellemesiyle birlikte, ASUS’un 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip olan yeni ZenFone serisi Do Not Distub (Rahatsız Etmeyin) modu, videolar için filtre efektleri gibi yeni özelliklere sahip oldu.

ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi ZenFone için Android 4.4 KitKat güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6, basitleştirilmiş menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı “What’s Next” özelliği gibi yeniliklerinin yanı sıra Android 4.4 KitKat güncellemesinin getirdiği yenilikleri de kullanıcısına sunacak.
Please note that this update will use FOTA (Firmware Over-The-Air).

ZenUI güncellemelerinden öne çıkanlar:

1. Android 4.4 KitKat güncellemesi

2. Videolar için filtre efektleri

3. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek

4. İki SIM kart ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerli)

5. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

Sistem güncellemesi:

Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

Quick Tool Box içerisinde kişiselleştirme uygulamaları

Genişletilmiş Easy Mode:

1. Kontaklar, Arama Kaydı, Arayıcı ve Mesajlaşma uygulamaları Easy Mode’da geliştirilmiş okunabilirliğe uygun hale getirildi

Genişletilmiş ASUS ZenUI Başlatıcı:

2. VIP kontaklardan gelen cevapsız çağrılar, okunmamış e-postalar ve okunmamış mesajlar artık görüntülenebiliyor
Telefon ve Mesajlaşma

Yeni İşlevler:

1. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

2. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)

3. İki SIM kartı ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)

Mesajlaşmada VIP desteği eklendi

Kamera ve Fotoğraf düzenleme

Yeni İşlevler:

1. El titremesi tespit edildiğinde otomatik olarak Görüntü Sabitleyiciyi etkin hale getirme seçeneği

2. Videolar için filtre efektleri

ASUS Gallery’de iyileştirmeler

1. Telefon ve tabletlerdeki manzara modunda zenginleştirilmiş görüntüleme

2. MicroFilm özelliği eklendi

Video rotasyon işlevi eklendi

Uygulamalar

Yeni işlevler:

1. Veri Aktarımı – Farklı mobil cihazlardan Zen cihazlara kullanıcı verilerinin kolayca aktarılabilmesi için veri taşıma asistanı

2. Omlet Chat: “Bbbler Actors” emotikonları eklendi

3. PC Link ve Remote Link eklendi

FM Radyo:

1. Yerel radyo istasyonlarını otomatik arama, manüel frekans girişi, RDS Program Servisi ve Radyo Metni için destek eklendi
What’s Next

Yeni İşlevler:

1. 24 saat formatı desteği

2. Kullanıcıya göre ayarlanabilen widget şeffaflığı

3. Dokunarak kartlar arasında değişim yapma

4. What’s Next bildirimlerine Hızlı Eylem Butonu eklendi
Önemli bilgiler:

a. Android 4.4 güncellemesinin yapılmasının ardından sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınızı ASUS uygulamalarına bağlayan servisler kaldırılacak ve yerlerine merkezi ASUS ZenUI Servisi eklenecektir. Güncelleme sonrasında ASUS ZenUI Servisi’nin, sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınıza ASUS Gallery, ASUS Music, ASUS File Manager, ASUS Contacts ve ASUS Calendar’a entegrasyon amacıyla erişmesi için izniniz istenecektir.

b. Güncellemenin ardından ASUS Gallery Albüm modundayken lütfen yüz algılama ve sıralama ayarlarınızı kontrol edin. Her ikisi de fabrika ayarlarına döndürülmüş olacaklardır.

c. Bu güncelleme verilerinizi silmeyecektir ancak yine de güncellemeden önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

d. Yüksek boyutu nedeniyle güncellemeyi Wi-Fi bağlantı üzerinden indirmeniz önerilir.

e. Güncelleme ile ilgili her türlü sorunuz için:
http://www.asus.com/support/Service-Center-All-Countries/
9 yıl
ASUS ZenFone ürün ailesine Android 4.4 KitKat güncellemesi geldi
Android 4.4. güncellemesiyle birlikte, ASUS’un 4 inç ile 6 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip olan yeni ZenFone serisi Do Not Distub (Rahatsız Etmeyin) modu, videolar için filtre efektleri gibi yeni özelliklere sahip oldu.

ZenFone üst sınıf akıllı telefon serisi ZenFone için Android 4.4 KitKat güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte ASUS ZenFone 4, ZenFone 5 ve ZenFone 6, basitleştirilmiş menüler, cihazın rengiyle uyumlu harika temalar ve kullanıcıların hayatını kolaylaştıran akıllı “What’s Next” özelliği gibi yeniliklerinin yanı sıra Android 4.4 KitKat güncellemesinin getirdiği yenilikleri de kullanıcısına sunacak.
Please note that this update will use FOTA (Firmware Over-The-Air).

ZenUI güncellemelerinden öne çıkanlar:

1. Android 4.4 KitKat güncellemesi

2. Videolar için filtre efektleri

3. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek

4. İki SIM kart ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerli)

5. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

Sistem güncellemesi:

Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

Quick Tool Box içerisinde kişiselleştirme uygulamaları

Genişletilmiş Easy Mode:

1. Kontaklar, Arama Kaydı, Arayıcı ve Mesajlaşma uygulamaları Easy Mode’da geliştirilmiş okunabilirliğe uygun hale getirildi

Genişletilmiş ASUS ZenUI Başlatıcı:

2. VIP kontaklardan gelen cevapsız çağrılar, okunmamış e-postalar ve okunmamış mesajlar artık görüntülenebiliyor
Telefon ve Mesajlaşma

Yeni İşlevler:

1. Do Not Disturb (Rahatsız Etmeyin) modu

2. SIM kart arama içerisinden çağrı yanıtlama. Sistem arama üzerinden doğru telefon numarasını otomatik olarak seçecek (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)

3. İki SIM kartı ile çift tam bekleme (yalnızca çift SIM’li modellerde geçerlidir)

Mesajlaşmada VIP desteği eklendi

Kamera ve Fotoğraf düzenleme

Yeni İşlevler:

1. El titremesi tespit edildiğinde otomatik olarak Görüntü Sabitleyiciyi etkin hale getirme seçeneği

2. Videolar için filtre efektleri

ASUS Gallery’de iyileştirmeler

1. Telefon ve tabletlerdeki manzara modunda zenginleştirilmiş görüntüleme

2. MicroFilm özelliği eklendi

Video rotasyon işlevi eklendi

Uygulamalar

Yeni işlevler:

1. Veri Aktarımı – Farklı mobil cihazlardan Zen cihazlara kullanıcı verilerinin kolayca aktarılabilmesi için veri taşıma asistanı

2. Omlet Chat: “Bbbler Actors” emotikonları eklendi

3. PC Link ve Remote Link eklendi

FM Radyo:

1. Yerel radyo istasyonlarını otomatik arama, manüel frekans girişi, RDS Program Servisi ve Radyo Metni için destek eklendi
What’s Next

Yeni İşlevler:

1. 24 saat formatı desteği

2. Kullanıcıya göre ayarlanabilen widget şeffaflığı

3. Dokunarak kartlar arasında değişim yapma

4. What’s Next bildirimlerine Hızlı Eylem Butonu eklendi
Önemli bilgiler:

a. Android 4.4 güncellemesinin yapılmasının ardından sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınızı ASUS uygulamalarına bağlayan servisler kaldırılacak ve yerlerine merkezi ASUS ZenUI Servisi eklenecektir. Güncelleme sonrasında ASUS ZenUI Servisi’nin, sosyal medya ve bulut depolama hesaplarınıza ASUS Gallery, ASUS Music, ASUS File Manager, ASUS Contacts ve ASUS Calendar’a entegrasyon amacıyla erişmesi için izniniz istenecektir.

b. Güncellemenin ardından ASUS Gallery Albüm modundayken lütfen yüz algılama ve sıralama ayarlarınızı kontrol edin. Her ikisi de fabrika ayarlarına döndürülmüş olacaklardır.

c. Bu güncelleme verilerinizi silmeyecektir ancak yine de güncellemeden önce verilerinizi yedeklemeniz önerilir.

d. Yüksek boyutu nedeniyle güncellemeyi Wi-Fi bağlantı üzerinden indirmeniz önerilir.

e. Güncelleme ile ilgili her türlü sorunuz için:
http://www.asus.com/support/Service-Center-All-Countries/
10 yıl
İlginç değil mi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle