Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Binbaşı
12 Mayıs 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
286 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
2 yıl
2003'ten bu yana en az 30 kez petrol ve doğal gaz keşfi haberi servis edildi

Erdoğan'ın bugün "Türkiye tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdik" diyerek açıkladığı doğalgaz rezervi keşfi yakın tarihte yapılan "keşif" haberlerini gündeme getirdi. Yakın tarihte özellikle seçimlerden önce gazete ve ajanslar doğalgaz, petrol ve kömür gibi enerji rezervlerinin tespit edildiği yönünde haberler gündeme getirdi. 

Journo'nun derlediği haberlerden bazıları şöyle:

1. Hürriyet: Akçakoca’da doğalgaz bulundu (9 Eylül 2004)

Akçakoca açıklarında doğalgaz bulundu. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Osman Saim Dinç, Akçakoca açıklarında yapılan sondaj sonucu, Karadeniz’in ilk ekonomik ve ticari doğalgaz keşfini yaptıklarını açıkladı. Yıl sonuna kadar ciddi yatırımlar yapılarak, doğalgaz karaya çıkartılacak. (Kaynak)

2. DHA: Akçakoca’da doğalgazdan sonra petrol umudu (26 Kasım 2006)

TPAO Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Türkiye’nin Karadeniz’de bulunan ilk doğalgaz üretim tesisinde sona doğru gelindiğini, açıklarda ve daha derinlerde petrol bulacaklarından emin olduklarını söyledi. (Kaynak)

3. AA: Karadeniz doğal gazı devreye girdi (20 Mayıs 2007)

Reklam

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Akçakoca açıklarında çıkartılan doğalgazın Türkiye’de konutlarda tüketilen doğalgazın onda birini karşılayabildiğini söyledi. (Kaynak)

4. Sabah: Karadeniz’de petrol ağa takıldı (26 Ağustos 2007)

Müjdeli haber önceki gün Meclis’te Cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması yapılırken geldi. Muharrem Sarıkaya, Enerji Bakanı Hilmi Güler’in verdiği müjdeli haberi yazdı. (Kaynak)

5. Sabah: Sakarya’da doğalgaz bulundu (15 Mayıs 2009)

Kaynarca ilçesinde, TPO tarafından yapılan sismik araştırmalar sonrasında bölgede doğalgaza rastlanınca sondaj çalışması başlatıldı. TPAO bir süre önce Karadeniz Akçakoca açıklarında doğalgaz bulunması üzerine Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aynı hat boyunda araştırma yaptı. (Kaynak)

6. AA: Yeni doğalgaz rezervi bulundu (17 Haziran 2010)

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın Batı Karadeniz açıklarında sürdürdüğü doğalgaz arama çalışmaları sırasında 1.600 metre derinlikte yeni rezerv bulunduğu bildirildi. Akçakoca sahilinin yaklaşık 14 kilometre açığında, denizin 100 metre derinliğinde yeni bir kuyu açılarak sondaj çalışması başlatıldı. (Kaynak)

7. AA: TPAO’dan sevindiren Akçakoca açıklaması (29 Mart 2011)

Reklam

TPAO’dan Akçakoca’daki üretim platformuyla ilgili güzel haber geldi. Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Düzce’nin Akçakoca İlçesi açıklarındaki 4’üncü doğalgaz üretim platformunun devreye girmesiyle günlük 250 bin metreküp olan doğalgaz üretimlerinin 600 bin metreküpe çıktığını söyledi. (Kaynak)

8. Bakan Yıldız: Petrol bulduk ama çıkaramıyoruz (25 Ağustos 2012)

Akçakoca açıklarındaki doğalgaz platformunda incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakkâri civarlarında önemli miktarda petrol bulgusuna ulaştıklarını kaydetti. Yıldız, “Ancak hem özel sektör hem de TPAO petrolü terör nedeniyle aramaya başlayamadı” dedi. (Kaynak)

9. Milliyet: Karadeniz, petrol ve doğalgazda yeni merkez (10 Mart 2013)

Enerji savaşlarının yeni merkezi Karadeniz oluyor. Exxon-Mobil, Shell, Chevron, Total, OMV, Rosneft, Petrobras ve Repsol gibi küresel oyuncuların bölgeye akın etmesi “Karadeniz’de ciddi petrol ve doğalgaz rezervi” olduğuna dair tezleri güçlendiriyor. (Kaynak)

10. Bakan Dönmez: Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu (29 Haziran 2020)

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Türkiye Petrolleri’nin kendi sondajıyla Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu. Rezerv yakaladılar. Üretim de yapılıyor. Batı Karadeniz tarafında böyle bir keşfimiz ve üretimimiz var. Karadeniz’den o açıdan biraz daha ümitliyiz” dedi. (Kaynak)

MUMAY: 'ÜLKEYE 40 YIL YETECEK' DENEN KAYNAKLAR İLE TANIŞAMADIK

Son yıllarda Akçakoca dışındaki birçok bölgede de büyük miktarda enerji rezervi keşfedildiğine yönelik haberlerin iktidar medyasında özellikle seçimlerden önce gündeme getirildiği vurgulanıyor. Gazeteci Bülent Mumay, Twitter yaptığı paylaşımlarında şu bilgilere yer verdi:

"Yine petrol bulunduğuna göre seçim yaklaşıyor.. Erdoğan’ın 'Erken seçim düşünmüyoruz' açıklamasından sadece birkaç gün sonra, ülkenin güneydoğusundaki bir kentte 11,2 milyon varillik petrol yatağı 'keşfedilmişti'. Enerji Bakanı, AKP’nin İstanbul dahil büyükşehirleri kaybettiği 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce yine iki kentte 'yüksek kalitede' petrol bulunduğunu 'müjdelemişti.' Bu da yetmedi, Türkiye’nin Yunanistan sınırındaki Trakya bölgesinde 'Ülkenin 10 yıllık ihtiyacını karşılayacak kadar' doğalgaz bulunduğunu açıklamıştı. Tesadüf bu ya, 'Türk tipi başkanlık' sistemiyle padişah yetkilerine sahip ilk cumhurbaşkanını seçtiğimiz 24 Haziran 2018’den hemen önce de petrol bulduk! Hatta Erdoğan, o dönem Enerji Bakanı olan damadı Albayrak ile petrolün bulunduğu Çukurca’ya giderek kameralara poz vermişti.

AKP’nin tek başına iktidarı kaybedince tekrarlattığı 1 Kasım 2015 seçimleri öncesinde ise adeta zenginliğe boğulduk. Karadeniz’de Ruslarla birlikte 30 milyar metreküplük bir doğalgaz rezervine kavuştuk. Aynı seçimlerden önce, 600 milyon metreküplük bir doğalgazımız daha çıkmıştı!

Filmi hızlıca geriye saralım: 2004 yerel seçimleri öncesinde, ülkeye 20 yıl yetecek kadar 70 milyar dolarlık kömür bulduk! 2007 genel seçimi öncesinde, ülkenin neredeyse her yerinden doğalgaz çıktı! 2009 yerel seçimleri öncesinde 'Türkiye’ye 40 yıl yetecek kadar' petrol bulduk. Petrol ve doğalgaz yetmedi, 2010’daki referandum öncesinde ülkenin neresini kazarsak altın madenine rastladık. 

Bunca doğal zenginliğin bir faydasını görmedik. Ne ekonomik krizi önleyebildik, ne de enerjide dışa bağımlılığımızı… 'Ülkeye 40 yıl yetecek' denen kaynaklar ile tanışamadık. Petrolde Ortadoğu’ya, doğalgazda Rusya’ya bağımlılığımız devam ediyor."

7 yıl
O_o
Tt
7 yıl
Cevap: Emre Mor Balonu!
Emre Mor ŞİŞİRİLİYOR(%31) ,

LÜTFEN ŞİŞİRİLME İŞLEMİ BİTMEDEN RÜYADA
I
7 yıl
DÜŞÜK PROFİLLİ BAŞBAKAN OLMAK
Bir Binali sayesinde literatürümüze yeni bir ünvan kazandırılmıştır.

Merak ettiğim DÜŞÜK Profili Başbakan olmak için ne gibi özellikler gerekiyor.

Bilgisi olan çekinmesin paylaşsın.
7 yıl
İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI
http://www.mynet.com/haber/guncel/gazeteci-ismail-saymaz-karamandaki-istismar-skandalini-bir-cirpida-ozetledi-2399165-1http://www.mynet.com/tv/gazeteci-ismail-saymaz-karamandaki-istismar-skandalini-bir-cirpida-ozetledi-vid-3713842/

ENSAR VAKFINI DESTEKLEYEN CUMHURBAŞKANI TAYYİP DAVUTOĞLU AİLE BAKANI RAMAZANOĞLUNA DESTEK VEREN AKPLİLERE GELSİN BU VİDEO.

KURUM HEM YASADIŞI HEM ÇOCUKLARA TECAVÜZ EDİLİYOR HEMDE AKP HÜKÜMETİ VE CUMHURBAŞKANI TAYYİP TARAFINDAN DESTEKLENİP KORUNUYOR. OLMAZ OLSUN BÖYLE DEVLET OLMAZ OLSUN BÖYLE HİZMET. İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI İŞTE AKP NİN SAVUNDUĞU YASADIŞI ENSAR VAKFI
8 yıl
Görün beyler görün
Mesajlarımı silen adminler okuyun burayı da.
Benim mesajları sildiginize göre siz tecavüzü savunuyorsunuz demektir bu.
Ahlaksızlığı meşru görmek istiyorsunuz demektir.
Dincilikle insanların ırzına geçmeyi savunuyorsunuz demektir.
IŞİD sempatizanlarınin açtığı konular mesajlar yerli yerinde dururken, bizim tecavüze uğrayan kızın olayında ki isyan mesajları siliyorsunuz.
Ne olduğunuzu çok belli ettiniz sagolunGörün beyler ahlaksızları savunan adminleri görün.
8 yıl
Arap Telekom Fiberliyor
Fiberliyor beyler durduramıyoruz
8 yıl
Genellikle Canlı Bombanın Sünni, Kurbanın Şii Olması
Evet beyler, bombalamalara baktığınızda nedense büyük saldırıların çoğu Şii lere yönelik olması dikkatinizi çekti mi?
Yani bir cami, hastane, okul, pazar veya yürüyüş yapan kitlelere yapılan saldırılarda çoğunlukla canlı bomba Sünni, kurbanlarda Şii oluyor.
Haberlerde ise sürekli bir Şii tehlikesi var propagandası yapılıyor. Bunu açıklayacaklar beri gelsin.
Not; İranı günahım kadar sevmem.
8 yıl
Ne Zaman Din Tartışması Olsa Konunun Kilitlenmesi
Şüphesiz onlar(Admin) için forumda yetki sahibi kıldık.
8 yıl
Teknosa da Vestel Çılgınlığı
Evet beyler ve hanımlar, halamın oğluna televizyon almaya gittik Teknosa ya. Gözler LG ve Samsung ararken bütün mağazanın Vestel ürünleri ile dolduğunu gördüm. Ne oluyor yahu, LG ve Samsung ürünlerinde kıtlık mı var?
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle