Uygulama ile Aç Kapat butonu
Kayıt
Arama butonu

Yarbay
30 Eylül 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
65 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
15 yıl
Digiturk kartımı uydu receiverda kullanabilir miyim?
Digiturk üyesiyim ama yeni nesil uydu cihazı olmasına rağmen hiç bir özelliği yok ve menüleri de pek kullanışlı sayılmaz.

Ayrıca ikinci televizyonuma Turksat normal receiver bağlı ama Digiturk'e göre renkler, görüntü kalitesi vs. çok daha güzel. Bu yüzden Digiturk kanallarını başka bir receiver ile kullanmak istiyorum. Öncelikle kartlı receiver alsam bu şekilde kullanabilir miyim? Eğer oluyorsa menüsü ve görüntü kalitesi olarak iyi hangi receiverı seçmeliyim?
15 yıl
Tavsiye - Termosifon mu şofben mi?
Yeni yapılan banyomuz için sıcak su sağlayıcılar arasında seçim yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda ilk alım maliyeti gözönünde bulundurulmadan kullanım için en iyisi hangisidir? En önemli beklenti hem banyoda hem mutfakta sürekli ve anında sıcak su sağlaması. Termosifonla yeterli performans elde edilebilir mi? Yoksa trifaze elektrikli şofben mi seçilmeli?

Baca bağlantısı ve tüp yerleştirilmesi gerektiğinden lütfen tüplü şofben modellerini dikkate almayınız.
16 yıl
1000 - 1250 YTL arası monitörsüz bilgisayar
Sadece işlemci, anakart, RAM, ekran kartı ve kasadan oluşacak ve maksimum limiti 1250 (zorlama +100 daha olabilir) lira olan bir sistem toplayacağım.Kendi araştırmalarımla aşağıdaki gibi bir sistem oluşturdum, bu sistemin yeterliliği ve değiştirilebilecek parçalarla ilgili fikirlerinizi öğrenmek isterim.

ASUS P5K-SE (Intel P35, GLAN, SATA, LGA775) 116 USD+KDV
INTEL Core2 Quad Q6600 (2.4GHz,1066MHz,8MB,LGA775) BOX 315 USD+KDV
ASUS 512MB GeForce N8600 GT Magic (PCI-E) 137 USD+KDV
CORSAIR XMS2 Twin2X DDR2 800 2048MB Kit (2x1024MB) 89 USD+KDV
CORSAIR XMS2 Twin2X DDR2 800 2048MB Kit (2x1024MB) 89 USD+KDV
SEAGATE 320GB 7200RPM 16MB 99 USD+KDV
AOPEN QF50G 350W Gümüş-Siyah 56 USD+KDV

901$ + KDV = 1292.83 YTL
16 yıl
Monitör Windows'a girince kapanıyor
Dün Samsung Syncmaster monitörüm bilgisayarı açtığımda Bios ekranını gösteriyor, daha sonra "Windows XP yükleniyor" ekranını da gösteriyor ama "Hoşgeldiniz" ekranı geldiğinde uyku moduna geçip kapanıyordu, bilgisayarın arkada normal bir şekilde açıldığı, masaüstünü yüklediğini duyabiliyorum ama görüntü yoktu.

Bugün Philips 190S LCD monitör aldım ama sorun aynı şekilde devam etti, birebir aynı şeyler oluyor.

Bilgisayar açılırken F8'e basarak "VGA modunda" açtım, bu sefer normal şekilde masaüstü açıldı ama 640x480 modda ve 8 bit renk derinliğinde çalışıyordu. Görüntü ayarlarına girip LCD monitörümü CD'si ile tanıttım. Ama çözünürlüğü ya da renk derinliğini arttırdığımda monitör uyku moduna geçiyor.

Defalarca denedim ama hep bu şekilde oluyor. Bilgisayarı normal açarsam masaüstünü göstermeden önce monitör uyku moduna geçiyor, bilgisayarı düşük çözünürlükte açarsam masaüstü görünüyor ama çözünürlüğü yükselttiğim an monitör uyku moduna geçiyor.

Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
16 yıl
Minton Wireless ADSL Modem MDSL-211
Öncelikle Access Point almaya karar vermiştim çünkü beni hiç yarı yolda bırakmayan bir modemim ve işyerinde de ethernet üzerinden kurulu bir network var. Ben bu ağları kablosuz hale çevirmek istiyordum. Ancak o kadar para vermişken bari ADSL2+ desteği de olan bir modem alayım dedim.

Bu modemi çok iyi bir fiyata buldum, yarın da alacağım. Ancak kafama takılan tek bir soru var, bu modemi Access Point gibi kullanabilecek miyim? Yani kastım şu, cihazın modem özelliğini kullanmadan başka bir modemi ya da işyerindeki ethernet hattını kablosuz ağa dahil edebiliyor muyum? Bu konuda satıcı bana yeterli bilgi veremedi ama kutunun üzerinde Wireless G AP ibaresi var, tam olarak anlamı nedir?

Ürünün bilgileri şu şekilde vehttp://www.minton.com.tr/html/urun.asp?grup=19 adresinden ulaşabilirsiniz:
• 54 Mbps kablosuz erişim özelliği
• 4 Port 10/100 Base-T Ethernet, 1 Port USB arabirim
• ADSL, ADSL2, ADSL2+ ve RE-ADSL desteği
• RFC2684 köprülü/yönlendirmeli LLC&VC toplama ve çoğaltma desteği
• Max. 8 adet çoklu köprü desteği
• RFC2364 PPPOA ve RFC2516 PPPOE istemci desteği
• Statik IP, dinamik IP yönlendirme desteği
• Web tabanlı konfigurasyon
• 24 Mbps downstream / 4 Mbps upstream desteği
• Bilgisayarı ve modemi koruyan firewall özelliği
• Harici splitter
• DHCP server ile kablolu ve kablosuz ağda paylaşım imkanı
• Kolay ayarlanabilir port yönlendirme
• Gelişmiş kablosuz güvenlik özelliği
• UPNP desteği
• QOS desteği
• MAC tabanlı güvenlik protokolü
• DMZ özelliği

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
16 yıl
GPRS ile bilgisayardan bağlanırken explorer az bilgi çeksin
Wireless ya da modemim olmadığı zamanlarda acil olarak internetten birşey bakmam gerekince laptopumu cep telefonumun GPRS özelliği ile internete bağlıyorum. Bu şekilde internet çok pahalı olduğundan ne kadar az bilgi çekersem o kadar iyidir. Aslında Firefox'dan resimleri ve java scriptleri yükleme seçeneği ile bir miktar kar ediyorum ama sadece yazı bilgilerini çeken bir internet tarayıcı var mı? Resim, java scriptler, arka planlar hatta renkli yazıları bile yüklemese, sadece texti yükleyen bir program var mı?
16 yıl
I. Focus ve Focus C-Max kullanıcıları buluşması
Focus ve Focus C-Max kullanıcıları aşağıdaki tarihlerde ve belirtilen illerde buluşuyoruz. Hepiniz davetlisiniz, arkadaşlarınızı da getirebilirsiniz. Amacımız uzun süredir paylaşım yaptığımız forumda birbirimizi tanımak, hoş bir haftasonu geçirmek. Lütfen kesin gelecekler bu topic altından bilgi versinler, aşağıdaki listeyi oluşturmaya çalışıyorum. Lütfen buluşmaya gelemeyecek olursanız en geç bir gün önceden bu başlık altında belirtin ve listeden adınızı çıkaralım.

NOT : Diğer illerde de buluşma düzenlemek isteyen arkadaşlar da buradan paylaşımda bulunabilir. Ben organizasyonu düzenlemiyorum, sadece iki buluşmaya da katılacağımdan bilgileri bir araya topluyorum.

11 Şubat 2007 - Ankara Buluşması

Saat : 13:00
Yer : Koru Migros


Katılımcılar :
eup
Rouvax
jumadeus
özkoçak
LastQuarter (ilvtyt)
kiowa98

18 Şubat 2007 - İzmir Buluşması

Saat : 13:30
Yer : Bornova Kipa, bankamatiklerin bulunduğu otopark


Katılımcılar :
TRCaPiTaL
ozzye36
baran özden
efe74
by_gallardo
geekiad
16 yıl
USB Wireless ile internete girme
Bir Wireless modem alacaktım ancak laptopumla bazı akşamlar başka evlerde kalıyorum. Sürekli modemimi taşımak zor olacağından başka alternatifler bulmaya çalışıyorum.

Şu ana kadar sürekli ethernet kablomu laptop çantamda gezdirerek sorunu çözmeye çalıştım ancak kabloya bağlı kalmak çok kötü bir durum.

Kaldığım evlerde her zaman internet bağlantılı bir modem ve bilgisayar var. Şimdi ben şöyle bir çıkış yolu arıyorum. Piyasada satılan USB Wireless'lardan alsam ve gittiğim evdeki masaüstü bilgisayarına bağlasam, masaüstünün sahip olduğu interneti "sadece tek bir notebook"a vermem mümkün olur mu?

Kısaca aynı anda USB ya da ethernet ile modeme bağlı masaüstü bilgisayar ve USB Wireless'dan bağlı notebookun internete girebilmesi yeterli.

Eğer bu mümkün değilse modem dışında (modemi, adaptörü vs. notebookla birlikte evden eve taşımak çok zor) bir alet var mı? Ya da sıradan bir ethernet çıkışlı ADSL modeme wireless özelliği kazandırabilecek bir parça var mıdır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
16 yıl
Suyun kaldırma kuvveti hakkında bir kanun
Şöyle bir kural olduğunu biliyorum;

"Bir gemi ne kadar büyük yapılırsa motorunun verimi o kadar artacaktır."

Bunu da şöyle düşünebiliriz, geminin boyutları 2 katına çıktığında gereken motor güzü 1,5 kat artacaktır. Oranlar yanlış olabilir ama teoride bu şekilde.

Bu kanunu bulan kişinin adını bulamıyorum, yardımcı olursanız sevinirim.
16 yıl
Saf suda bulunan elementler
Öncelikle bir şey öğrenmek istiyorum: Saf suda sadece Oksijen ve Hidrojen iyonları mı bulunur? Bu sorunun cevabına göre konuyu genişleteceğim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin.
DH Uygulaması
Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin.
DH App Store Uygulaması DH Google Play Store Uygulaması
Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.
DH Mobil Uygulaması
Yeni bir sürüme kadar uyarıyı gizle